Zakup Wii

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Zakup Wii

Post autor: kanarekkk » 2012-11-09, 10:27

A laptop ma karte wifi? Jesli tak, bedzie dzialac jako router.
Jest aplikacja homebrew browser, tam jest od groma gier i programow, sciagasz na konsoli gotowe do odpalenia ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup Wii

Post autor: M-Chan » 2012-11-09, 10:49

W miarę poszukiwań nasuwa się coraz więcej pytań :wink:

Co do ściągania gier z Wii (konkretnie "paper mario" - uczepiłem się bo kończymy z moją Lepszą Połową "Paper Mario: The Thousand-Year Door" na Gacku i nam się spodobało, a nie widzi mi się wydawanie za tego karta na n64 kwoty rzędu 200 zł bo tak to niestety wychodzi na ebay-u ) to na nintendo.pl nie mogę nic na ten temat znaleźć na nintendo.com zaś gra jest już do pobrania za 1000 punktów

http://www.nintendo.com/games/detail/oW ... C64EEGPQTb

czyli ustawiając swoje konto online na Wii podajecie lokalizację jako "Polska"?

Edit:
kanarekkk pisze:A laptop ma karte wifi? Jesli tak, bedzie dzialac jako router.
A nie znalazłby się jakiś tutorialik jak takie ustrojstwo ustawić? :wink: (w prawdzie nie mam jeszcze Wii ale jestem już BARDZO nastawiony :P )

Pokaż Uwagi moderatora
Ostatnio zmieniony 2012-11-09, 11:00 przez M-Chan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Zakup Wii

Post autor: hat » 2012-11-09, 11:05

A nie lepiej kupić jakiś najzwyklejszy router? Podłączasz i zapominasz,nie musisz bawić się w jakieś udostępnianie netu przez lapka.
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Zakup Wii

Post autor: kanarekkk » 2012-11-09, 11:09

Region konsoli to uk, ireland badz szwab, inaczej brak dostepu do sklepu. Jak zdobywac punkty juz Ci pisalismy, to pomine. Tutorial podesle Ci pozniej, bo musze przegrzebac inne forum, a teraz jestem w pracy ;)

aha, edytuj swoje posty zamiast wysylac 2 pod rzad ;)
Obrazek

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Zakup Wii

Post autor: bono » 2012-11-09, 11:14

kanarekkk pisze:Region konsoli to uk, ireland badz szwab, inaczej brak dostepu do sklepu. Jak zdobywac punkty juz Ci pisalismy, to pomine. Tutorial podesle Ci pozniej, bo musze przegrzebac inne forum, a teraz jestem w pracy ;)

aha, edytuj swoje posty zamiast wysylac 2 pod rzad ;)
Zapomniales dodac ze program ambasador konczy sie za 2 tygodnie i zostana mu tylko zdrapki lub placenie karta. Wymiane gwiazdek pomijam bo to trzeba duzo czasu na uzbieranie.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Zakup Wii

Post autor: Bodzio » 2012-11-09, 14:09

Nowej nie kupuj, bo to kastrat, kup uzywana, ale nie przerabiana, a bedziesz zadowolony jak z nowej, daje Ci moje slowo na to.
Zgadzam się z kanarkiem. Nie ma sensu ładować się w nowa konsolę bo to zdzierstwo po ile stoją, tylko kupić sobie kompletny zestaw w boxie z dwoma kontrolerami i jak się trafi to z czymś jeszcze. Cenowo Wii ostatnio stoi od 190zł w górę, a za powiedzmy 350zł powinieneś kupić bez problemu pełen komplet z motion, 2 kontrolerami, grami w boxie, itp. Oczywiście najlepiej kupić w jak najlepszym stanie i nieprzerobioną konsolę. Ja miałem osobiście bodaj 3 Nintendo Wii z allegro i z żadnym nie było problemu (kupowałem dla akcesoriów, a potem odsprzedawałem bo tak taniej wychodziło:). Przeróbka też jest bardzo prosta, skoro taki laik jak ja sobie poradził. Co do kontrolerów to faktycznie nowe są masakrycznie drogie, ale zarówno w zestawie, czy też używki idzie złapać w dobrej cenie, a znów tak dużo podróbek kontrolerów chyba nie ma, przynajmniej ja się nie spotkałem.

Wii to idealna konsola na stare lata, jak już człowiek niekoniecznie ma czas siedzieć przed TV codziennie. Przyjemność z gry jest bardzo duża, a i cenowo kusi żeby choć spróbować. Ja na początku byłem sceptyczny, ale wszystko się zmieniło po więc myślę, że u Ciebie będzie podobnie.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zakup Wii

Post autor: Axi0maT » 2012-11-09, 15:08

M-Chan pisze: I tu bardziej chodziło mi o ewentualne pobieranie gier z sieci. (uważam, że skoro ktoś daję taką możliwość to powinien pomyśleć nad mądrzejszym rozwiązaniem niż zewnętrzne karty SD)
A jaki? Dysk twardy za gruba kase sprzedawany przez tylko jedna firme tak jak to robi M$? Czy wolalbys zeby konsola kosztowala 2x tyle co teraz i miala te 20GB dodatkowe w zestawie? Moim zdaniem rozwiazanie dobre - przecietny kowalski i tak tego by nie wykorzystal wiec po co mialby za to doplacac? To jest tylko opcjonalne i wymagajacy niech sobie dopkupia. Proste.
M-Chan pisze: Kolejny temat rzeka... Uwierz wiem, ile pracy wymaga stworzenie gry i mam świadomość, że ani serwery ani łącza za darmo nie są, niemniej jednak uważam, że kupując grę za niecałe 200 zł (x360) powinienem mieć to zapewnione
No tak, wszystko ci sie nalezy. Tak bo tak. A dlaczego ktos kto nie ma dostepu do internetu mialby za to placic?
M-Chan pisze: nie mam PS3 więc być może się mylę, ale gdzieś wyczytałem, że tam ten problem dało się jakoś obejść bez dodatkowych płatności.
Jak pograsz na PSN to pogadamy. Roznica jest co najmniej kilku klas, wiec mozna miec albo gowno za darmo albo cos fajnego za co sie zaplaci.
M-Chan pisze: Co do M$ to można odnieść dosyć silne wrażenie, że w następnym X będzie wpłatomat jak w ING i będziesz płacił za jednorazowe zagranie jak za dzieciaka w cygańskim wozie na automatach.
Gdybanie, pogloski... zobaczymy jak juz bedzie. Teraz to tylko pisanie patykiem po wodzie.
M-Chan pisze: To już właśnie wcześniej doczytałem i już wiem, że potrzebuje adaptera. :angry:
No tak.. tak zle, i tak niedobrze. Jak ktos mialby WiFi w chacie to dla odmiany narzekalby na to ze jest wejscie na kabel (via userzy xbox360). Wi-Fi to powoli standard - pora dopuscic do siebie te mysl.
M-Chan pisze: No właśnie jak dokładnie jest z tą kartą? Gdzieś wyczytałem, że musi to być TYLO SD bo z SDHC są jakieś problemy. I czy muszę tą kartę specjalnie formatować jak np. pendrivea pod X360?
zwykly FAT16 albo FAT32 z tego co pamietam.. nie trzeba kombinowac. Mozesz na tej karcie trzymac tez inne rzeczy - konsoli to nie przeszkadza
M-Chan pisze:I tu też kwestia tego, że całe moje "konsolowe kolekcjonerstwo na stare lata", ma swoje "restrykcje" i jedną z nich jest oryginalność - nawet takiego kawałka plastiku - bez względu na generacje konsoli, choć we wcześniejszych generacjach nikt się chyba nie martwił o podróbki tak dobre, że ledwie można je odróżnić od oryginału i to po wnikliwej analizie.
Wez sie w koncu zdecyduj. Jak chcesz TYLKO oryginaly to nie marudz nad podrobkami plastikow czy kontrolerow. Idz do tego RTV Euro AGD i kup. Po sprawie. tyle to kosztuje. Taniej za nowki raczej nie bedzie.
M-Chan pisze: I na koniec jeszcze jedno pytanie - jak wygląda sprawa z cenami gier PAL/NTSC (czy jest spora różnica? - tylko proszę mnie nie odsyłać do szaleńców na allegro) i ewentualnymi tytułami wydanymi tylko w NTSC (czy są tam jakieś "perełki") bo, że można przerobić Wii na multi-region to już w którymś poście nawet chyba Axi0maT wspominał, ale czy jest sens ryzykować bo słyszałem, że są też później aktualizację na płytach z grami które przerobią mi Wii na cegłę... :sarcasm:
Gry w NTSC sa duzo tansze. Srednio o polowe, no ale musisz doliczyc transport z USA. Co do perelek to raczej takich nie ma. Sa tam jakies gry co za USA nie wyszly, ale to nie must have. Bardziej userzy z USA zazdroszcza europejczykom jRPGow i takie tam.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup Wii

Post autor: M-Chan » 2012-11-09, 19:29

bono pisze:Wii to idealna konsola na stare lata, jak już człowiek niekoniecznie ma czas siedzieć przed TV codziennie. Przyjemność z gry jest bardzo duża, a i cenowo kusi żeby choć spróbować. Ja na początku byłem sceptyczny, ale wszystko się zmieniło po więc myślę, że u Ciebie będzie podobnie.
Bodzio mam nadzieje, że masz rację - tak jakoś zawsze odwlekałem to Wii...
Axi0maT pisze:A jaki? Dysk twardy za gruba kase sprzedawany przez tylko jedna firme tak jak to robi M$? Czy wolalbys zeby konsola kosztowala 2x tyle co teraz i miala te 20GB dodatkowe w zestawie? Moim zdaniem rozwiazanie dobre - przecietny kowalski i tak tego by nie wykorzystal wiec po co mialby za to doplacac? To jest tylko opcjonalne i wymagajacy niech sobie dopkupia. Proste.
Patrząc pod tym kontem muszę Ci przyznać rację.
Axi0maT pisze:No tak, wszystko ci sie nalezy. Tak bo tak. A dlaczego ktos kto nie ma dostepu do internetu mialby za to placic?
Nie wiem czy wszystko, ale miło z Twojej strony, że tak pomyślałeś :) Każdy ma prawo do własnego zdania - ja uważam, że ten system płatności jest ok, ale na UK, USA, Niemcy czy Francję - niestety nie Polskę. (tak wiem, że żaden koncern nie będzie zmieniał swojej polityki funkcjonowania czy sprzedaży z uwagi na sytuację w naszym kraju - niemniej jednak, tu właśnie żyję i dane rozwiązanie nie musi mi się to podobać)
Axi0maT pisze:Jak pograsz na PSN to pogadamy. Roznica jest co najmniej kilku klas, wiec mozna miec albo gowno za darmo albo cos fajnego za co sie zaplaci.
Pogadamy, ale nie w najbliższym czasie bo PS3 mam w planach dopiero po nacieszeniu się Wii - czyli mam nadzieję nie prędko. Wiem już, że popierasz system M$, wiem też, że nie zachwyciło Cię rozwiązanie firmy Sony, ale w kolejnym już poście nadal nie odpowiedziałeś mi jak jest w przypadku Wii :D
Axi0maT pisze:No tak.. tak zle, i tak niedobrze. Jak ktos mialby WiFi w chacie to dla odmiany narzekalby na to ze jest wejscie na kabel (via userzy xbox360). Wi-Fi to powoli standard - pora dopuscic do siebie te mysl.
Nie wiem na co narzekałby dla odmiany "ktoś", ale dla mnie sprawa jest prosta - skoro większość sprzętu w którym używam połączenia sieciowego działa na zasadzie połączenia przez kabel to nie zachwyci mnie w nowym sprzęcie żadne inne rozwiązanie chyba, że jako dodatkowe.
Axi0maT pisze:zwykly FAT16 albo FAT32 z tego co pamietam.. nie trzeba kombinowac. Mozesz na tej karcie trzymac tez inne rzeczy - konsoli to nie przeszkadza
Wreszcie jakaś dobra wiadomość.
Axi0maT pisze:Wez sie w koncu zdecyduj. Jak chcesz TYLKO oryginaly to nie marudz nad podrobkami plastikow czy kontrolerow. Idz do tego RTV Euro AGD i kup. Po sprawie. tyle to kosztuje. Taniej za nowki raczej nie bedzie.
Tu, albo się nie zrozumieliśmy, albo za szybko się garniesz do rugania - czy to tylko moje wrażenie? :? Nie mam w zwyczaju marudzić, ale przyznam, że zachwycony nie jestem bo zakładałem kwotę rzędu 140 zł czyli połowę rzeczywistej - wyraz swojemu zdziwieniu dałem na tym właśnie forum licząc, że ktoś zna sklep gdzie jest taniej niż 280 zł - choćby o 40 zł przy zachowaniu pewności, że to oryginał. Natomiast podróbki w przypadku PS2 cholernie mnie irytują i widzę, że sytuacja powtórzy się w przypadku Wii - gdzie od "nieświadomego" allegrowicza mogę kupić gorszej jakości sprzęt za cenę np. używanego oryginału.
Axi0maT pisze:Gry w NTSC sa duzo tansze. Srednio o polowe, no ale musisz doliczyc transport z USA.
Kolejna dobra wiadomość, ale i rodzi kolejne pytanie - czytałem dziś na nieoficjalnej stronie Nintendo, że "bricka" w przypadki Wii powoduje właśnie wgranie aktualizacji z gry o innym regionie. Czy ktoś zna trochę lepiej temat?

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Zakup Wii

Post autor: kanarekkk » 2012-11-09, 23:03

Przy softmodzie w tej chwili jest to juz niewykonalne, jesli bedziesz przestrzegal paru zasad. Ale to juz sobie doczytasz sam zapewne :) Teraz poszukaj Wii :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zakup Wii

Post autor: Axi0maT » 2012-11-10, 10:10

M-Chan pisze:Wiem już, że popierasz system M$, wiem też, że nie zachwyciło Cię rozwiązanie firmy Sony, ale w kolejnym już poście nadal nie odpowiedziałeś mi jak jest w przypadku Wii :D
Popieram rozwiazanie M$ bo mimo ze jest platny to ta usluga jest na najwyzszym poziomie. Darmowe granie z lagami i zrywaniem polaczenia na PS jest o kant dupy. NA Wii tez jest za darmo, ale jest to wszystko oparte na wyjatkowo uciazliwych friendcodach - czyt. zeby dodac kogos do znajomych z ktorymi mozesz pograc online to musisz w kazdej grze na nowo go wpisywac, bo w kazdej grze jeden i ten sam uzytkownik ma inny numer. Pomijam fakt ze nie ma stricto spolecznosci sieciowej z calego swiata, z racji tego ze cos takiego na Wii po prostu nie istnieje. Musisz szukac po roznych forach ludzi ktorzy chca sie wymienic friendcodami.

M-Chan pisze: większość sprzętu w którym używam połączenia sieciowego działa na zasadzie połączenia przez kabel
Sorry, ale wyglada na to ze jestes 10 lat za murzynami jak to sie mowi :? Co jak co, ale akurat Wi-Fi w Wii to jest wyrazny krok do przodu u Nintendo bo taki jest standard obecnie.
M-Chan pisze: Kolejna dobra wiadomość, ale i rodzi kolejne pytanie - czytałem dziś na nieoficjalnej stronie Nintendo, że "bricka" w przypadki Wii powoduje właśnie wgranie aktualizacji z gry o innym regionie. Czy ktoś zna trochę lepiej temat?
Po zrobieniu softmoda wrzuca sie od razu taki programik typu PriiLoader w ktorym blokuje sie wszystkie updaty. Jesli nie chce sie miec cegly to programik jest wrecz obowiazkowy, a ten kto go nie ma po prostu naraza sie na ukatrupienie Wii w najglupszy mozliwy sposob - czyli z update wersji NTSC. OD roku Nintendo zaprzestalo walki z piratami wiec homebrew i softmod sa juz bardzo stabilne.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Zakup Wii

Post autor: hat » 2012-11-10, 21:00

Axi0maT pisze:[
Popieram rozwiazanie M$ bo mimo ze jest platny to ta usluga jest na najwyzszym poziomie. Darmowe granie z lagami i zrywaniem polaczenia na PS jest o kant dupy.
Korzystam zarówno z XBL jak i z PSN i nie zauważam żadnej, powtarzam żadnej różnicy w jakości. Zresztą na Wii z graniem online też nie jest źle, pomijając oczywiście te upierdliwe kody.
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Zakup Wii

Post autor: kanarekkk » 2012-11-10, 22:00

Tak apropo cegly po update konsoli pal gra ntsc, niektore chipy podobno jeszcze odpalaja na takiej zbrickowanej konsoli gry. Ot taka ciekawostka ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zakup Wii

Post autor: Axi0maT » 2012-11-11, 08:48

hat pisze: Korzystam zarówno z XBL jak i z PSN i nie zauważam żadnej, powtarzam żadnej różnicy w jakości. Zresztą na Wii z graniem online też nie jest źle, pomijając oczywiście te upierdliwe kody.
Jak grasz online w przygodowke czy jakies RPG to pewnie nie zauwazysz roznicy, ale PSN to totalne gowno przy gierkach ktore surowo karza za lagi. Pograj w Mortal Kombat albo Tekkena... XBL miazdzy tutaj totalnie PSN.. no ale moze to wina producenta gry ze kijowe serwery postawil? Tylko dlaczego na XBL dziala dobrze a na PSN juz nie? Do tego dodajmy ze sklep w PSN jest tak tragiczny ze ciezko znalezc cokolwiek - czyt. jest nieintuicyjny. Avatary Sony tez szalu nie robia powiedzmy sobie szczerze. Mysle ze moznaby tak dlugo jeszcze wymieniac, ale fanbojom sony zawsze sie rozwiazania sony beda podobac bez roznicy jak beznadziejne by nie byly, wiec nie ma o czym mowic :P

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Odp: Zakup Wii

Post autor: hat » 2012-11-11, 09:07

Hłe, hłe raczej fanbojem Sony mnie nazwać nie można.
Gram w FPSy, wyścigi, Fife i nie stwierdzam żadnych większych problemów. A co do sklepu to fakt nigdy nie był zbyt funkcjonalny choć po ostatniej aktualizacji trochę się poprawiło.
Obrazek

dominator
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 204
Rejestracja: 2012-10-28, 16:06
Lokalizacja: dziki zachód

Re: Zakup Wii

Post autor: dominator » 2013-05-02, 12:26

Odgrzeję nieco temat bo "chodzi za mną" zakup Wii ale boję się wtopić.
Po przeczytaniu powyższych tekstów wiem, że kupię używkę ale

- skąd wiedzieć czy to "katstrat" (jaki jest graniczna data produkcji "pełnych" wersji Wii) ?
- po czym poznam "przeróbkę" ?
- jak poznac z którego regionu jest Wii (chcę PAL ale mieszkam w IRL, gdzie na NTSC łatwo się można nadziać) ?
- na co warto zwrócić szczególną uwagę ?
- czy Wii może być zbanowana ?

Konsolę będe kupował osobiście.
Tanie gry są dobre bo są dobre i tanie

ODPOWIEDZ