Zakup Wii

nvd96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 230
Rejestracja: 2013-02-14, 14:05

Re: Zakup Wii

Post autor: nvd96 » 2013-05-02, 13:00

Region można sprawdzić w ustawieniach konsoli (jeśli kupujesz na miejscu i sprawdzasz). Jeśli zależy Ci na wyglądzie sprzętu to patrz na klapki od GC (na pady i memorkę), bo często ich brakuje lub są pęknięte/połamane (zupełnie jak klapki od baterii w GB :D). Bana konsole (chyba raczej na pewno) nie dostają - może zdarzyć się brick, ale wtedy konsola się nawet do końca nie uruchomi.
Jeśli coś pomyliłem to z góry przepraszam ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zakup Wii

Post autor: Axi0maT » 2013-05-02, 14:04

dominator pisze: - skąd wiedzieć czy to "katstrat" (jaki jest graniczna data produkcji "pełnych" wersji Wii) ?
Bylo o tym tutaj:
http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?f=45&t=3705
dominator pisze: - po czym poznam "przeróbkę" ?
Po wlaczeniu konsoli wsrod kanalow zobaczysz Homebrew Channel - moze byc przesuniety gdzies dalej na kolejne strony wiec przewin i zobacz co tam dalej jest (plusem). W zasadzie Homebrew Channel mozna tez usunac a przerobke miec dalej, ale kto ma przerobke to raczej nikt tego nie usuwa, wiec mozna zalozyc ze jest to wyznacznik przerobionej konsoli.
dominator pisze: - jak poznac z którego regionu jest Wii (chcę PAL ale mieszkam w IRL, gdzie na NTSC łatwo się można nadziać) ?
Wchodzisz w settings i sprawdzasz co jest w prawym gornym rogu:
http://www.vooks.net/images/wiiat32.jpg
pierwsze dwie cyfry rozdzielone kropka to wersja softu w konsoli. Litera informuje o regionie konsoli. E - europa, U - ameryka, J - japonia. Mozna w konsoli zmienic soft i przerobic takiego NTSC na Europejska, ale tyle z tym zachodu i sporo ryzyka ze malo kto sie za to bierze. Mozesz uznac ze jak jest oznaczenie jw to ze jest wlasciwe.
dominator pisze: - na co warto zwrócić szczególną uwagę ?
Sprawdz czy laser nie jest zajechany przez pirackei plytki. Powinno ladnie, cichutko i lagodnie czytac oryginalne gry. Dobrze jakby kontrolery byly oryginalne. Zobacz czy jest jakas karta SD w konsoli, moze w przyszlosci znacznie ulatwic zycie.
dominator pisze: - czy Wii może być zbanowana ?
Jesli wykona sie update to usuwana jest przerobka, bana jako takiego nie mozna dostac. Jesli ktos jest bardzo zdolny i nakaszanil ostro w sofcie konsoli (czyt, przerobkami, wgrywajac cIOSY itd) to ponoc bricka mozna wylapac, ale ja sie nie spotkalem z nikim kto takiego by wylapal przy update... wydaje mi sie ze to tylko takie opowiesci z krypty.

dominator
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 204
Rejestracja: 2012-10-28, 16:06
Lokalizacja: dziki zachód

Re: Zakup Wii

Post autor: dominator » 2013-05-02, 15:13

dziękuje za wyczerpujące informacje - jestem z Wami zaledwie kilka miesięcy i właśnie zastanawiam się jak radziłem sobie wcześniej bez tego forum ?
Szacun Panowie 8)
Tanie gry są dobre bo są dobre i tanie

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zakup Wii

Post autor: ramzes64 » 2013-05-02, 15:13

wersja konsoli pewnie bedzie do sprawdzenia po tabliczce znamionowej- jesli bedzie gdzies EUR to wiadomo ze nasza, a nie z za oceanu.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Zakup Wii

Post autor: Storms » 2013-05-02, 20:22

Dobrze prawi Ramzes. Wersje poznasz po tym co masz napisane na konsoli. Ja mam konsole od amerykanów i jest napisane Model No. RVL-001 (USA).

dominator
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 204
Rejestracja: 2012-10-28, 16:06
Lokalizacja: dziki zachód

Re: Zakup Wii

Post autor: dominator » 2013-05-02, 20:27

Jak wszystko dobrze się ułoży to w ten weekend dorzucę kolejną konsolę do kolekcji :D
Wezmę ze sobą jakiegoś Sonica, pada i memorkę na testa, żeby się dodatkowo upewnić, że pociągnie gry z GaCka. Dziękować !
Tanie gry są dobre bo są dobre i tanie

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Zakup Wii

Post autor: kanarekkk » 2013-05-02, 23:16

Wii za granie na piratach zbanowane nie bedzie, ale istnieja bany za gre na kodach itp, na pewno w grach od Ninny, np Mario Kart ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ