Resident Evil 4 Wii - BARDZO rozmyty obraz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Resident Evil 4 Wii - BARDZO rozmyty obraz

Post autor: M-Chan » 2013-01-16, 13:09

Niedawno zacząłem moja przygodę z retro już konsolką Wii - i tu wielu z Was miało rację - BARDZO się do niej przekonałem, choć jak na razie grałem w jedynie kilka tytułów na które od dłuższego czasu miałem ochotę (Dead Space - Extraction, Metroid Prime Trilogy, JU-ON - The Grudge, Resident Evil The Umbrella Chronicles czy Super Paper Mario).
I tak w końcu nastał czas na ostatnią szansę dla Resident Evil 4 (od początków serii byłem fanem jako szczęśliwy posiadacz Psx, niestety w późniejszych latach miałem dłuższą przerwę z konsolami i następna konsola jaką zakupiłem to Xbox później zaś Xbox 360, a dopiero kilka lat temu Ps2 i tu pojawił się problem bo po wielu latach gry na X360 nie byłem w stanie w przypadku RE 4 na Ps2 przestawić się na "stary typ sterowania" [odwrócone analogi], potem jeszcze naciąłem się na wersję HD wydaną na X360, gdzie panowie z Capcom-u, ku zaskoczeniu wielu graczy nie zadali sobie trudu na poprawę sterowania i wygląda ono identycznie jak w przypadku Ps2 <grrrrr>) i tu pojawia się wspomniana na wstępie bardzo długiego zdania ostatnia szansa - czyli RE 4 w wersji na Wii. Wersja ta już na wstępie ZACHWYCA sterowaniem za pomocą Wii Remote, pojawia się natomiast problem nieco innej natury, a mianowicie BARDZO rozmyty obraz :sarcasm: (I tu dodam, iż jako zapalony retro gracz absolutnie nie traktuję "grafiki" w grach jako priorytetu oraz zdaję sobie sprawę ze specyfikacji technicznej Wii oraz perypetiach z wyświetlaniem obrazu SD na plazmie HD, niemniej jednak mając porównanie z wymienionymi na wstępie posta tytułami w przypadku RE 4 jestem niemile zaskoczony [rozmycie widoczne już od ekranu z instrukcją poprawnego zamontowania nunchucka jest w przypadku tego tytułu naprawdę męczące :x ]).
Poszukując natury problemu w googlach udało mi się natrafić na kilka artykułów, w których autorzy zarzucają panom z Capcom-u, iż w przypadku wersji na Wii obraz jest w rzeczywistości w aspekcie 4:3 i stąd jego rozmycie w przypadku wyświetlania na telewizorze 16:9. I tu moje pytanie po bardzo długim wstępie dla forumowiczów którzy wytrwali do końca - czy ktoś z Was zwrócił już uwagę na ten problem lub ma jakaś pewniejszą wiedzę niż spekulacje bo po tak DŁUUUUGIM oczekiwaniu chcę się w końcu nacieszyć tym niesamowicie "miodnym" (nawyki z "Secret Service" :wink: ) tytułem, niemniej jednak nie kosztem oczu. :sarcasm:

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Odp: Resident Evil 4 Wii - BARDZO rozmyty obraz

Post autor: frodo666 » 2013-01-16, 14:20

Nie napisałeś podstawowej rzeczy, a mianowicie jakim kablem podłączasz Wii do tej plazmy ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Resident Evil 4 Wii - BARDZO rozmyty obraz

Post autor: M-Chan » 2013-01-16, 14:59

Kabel oczywiście component (oryginalny nintendo) - ogólnie jakość obrazu jest lepsza niż się spodziewałem po Wii we wszystkich przypadkach poza tym nieszczęsnym RE 4. :(

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Resident Evil 4 Wii - BARDZO rozmyty obraz

Post autor: frodo666 » 2013-01-16, 15:26

Hmm to dziwne... Miałem jakiś czas temu RE4 na Wii, też konsolę podłączałem do TV przez component do LCD Szajsunga 37 cali i nie zauważyłem żeby obraz był jakiś szczególnie rozmyty. W każdym razie wyglądało to u mnie podobnie jak na gameplayach na YouTube. A Ty porównywałeś sobie w ten sposób?
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Resident Evil 4 Wii - BARDZO rozmyty obraz

Post autor: hat » 2013-01-16, 20:35

Mam podobnie jak Frodo, RE 4 po komponencie wygląda nieźle, TV Lcd Sony. Większego rozmycia niż w innych grach nie stwierdzam. A próbowałeś na zwykłym kablu Scart?
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Resident Evil 4 Wii - BARDZO rozmyty obraz

Post autor: M-Chan » 2013-01-17, 09:01

Frodo, co do YouTuba to ciężko stwierdzić bo nie znalazłem gameplay-u z dobrą ostrością z konsoli Wii poza jednym gdzie ktoś używa jakiegoś emulatora "dolphin" i nagrał film z rozdzielczością 720 p (swoją drogą tu RE 4 wygląda rewelacyjnie).

Hat, nie podłączałem innego kabla bo nie sądzę żeby była to wina połączenia (wszystkie inne gry wyglądają naprawdę bardzo dobrze z Metroid Prime Trilogy na czele, gdzie dwie pierwsze części to też porty z GCN).

Wczoraj raz jeszcze dla pewności sprawdziłem wczytując na zmianę RE 4 i pierwsze co było pod ręką czyli Super Paper Mario i rozmycie w przypadku RE 4 jest już widoczne na ekranie przypominającym o "bezpiecznym" połączeniu nunchucka z Wii remotem - jest naprawdę zauważalna różnica ostrości w porównaniu do SPM. :sarcasm:

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Resident Evil 4 Wii - BARDZO rozmyty obraz

Post autor: Axi0maT » 2013-01-17, 15:49

Potwierdzam wersje wydarzen jakoby na kineskopowcu w 4:3 byl normalny obraz - zadnych rozmyc, wszystko jak na Gacku.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Resident Evil 4 Wii - BARDZO rozmyty obraz

Post autor: M-Chan » 2013-01-21, 13:35

Niestety nie mam już kineskopowca, ażeby sprawdzić, ale nie jest to na pewno wina TV, połączenia czy konsoli, a sama zmiana aspektu na 4:3 na 42 calowej plazmie niewiele zmienia, więc podejrzewam, najbliższy rozwiązania problemu był użytkownik JackAxe, który napisał:

"RE4 is 480p, but Capcom cheated. As usual, they took a big shortcut to get one of their games onto the Wii. RE4 Wii isn't truly widescreen, it's 4:3. On a widescreen set it crops in, so zooms in on the content, which makes it fuzzy."


No cóż, na Capcom trzeba uważać...

ODPOWIEDZ