Wii Region Free

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Wii Region Free

Post autor: Y2K » 2013-02-04, 20:48

Ostatnio nabyłem Kirby’s Dream Collection NTSC. Jak widomo, gra nie wyszła w EU. I tu pojawia się mały problem: nawet z Free Loaderem nie da się w nią zagrać. W ogóle Free Loader nie chodzi. Prawdopodobnie jest to wina Wii FW 4.3E. Z tego co wyczytałem Free Loader chodzi z FW max. 3.3.

Moje pytanie, czy da się – nie przerabiając konsoli – w jakiś sposób zagrać w gry z innego regionu (np. poprzez wgranie czegoś na SD Card)?
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Wii Region Free

Post autor: kanarekkk » 2013-02-04, 21:06

Ja znam tylko jeden sposob na region free. Softmod i priiloader.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Wii Region Free

Post autor: Bodzio » 2013-02-04, 22:24

Ja też, tylko softmod choć i to nie zawsze pomaga. Ja przerabiałem i mam neogamme, a np. w Super Mario Wii NTSC mi wywala grę w pewnym momencie i zawiesza konsolę. Sin & Punishment mi działa bez problemy tylko coś z tym Mario nie tak, a nówka.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Wii Region Free

Post autor: kanarekkk » 2013-02-04, 22:56

Bodzio, a masz priloader? Tam jest opcja region free wii games, i powinno z disc channel smigac nawet ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Wii Region Free

Post autor: Bodzio » 2013-02-04, 23:02

Chyba mam bo coś nazwę kojarzę. Powiedz mi to nie jest w kanałach tylko trzeba jakoś uruchomić odpowiednio? Jak co to jutro poszukam w necie i sprawdzę czy mam odblokowaną tę opcję.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Wii Region Free

Post autor: kanarekkk » 2013-02-04, 23:11

trzymasz reset i dajesz power ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Wii Region Free

Post autor: Storms » 2013-02-05, 08:48

Witaj. Y2K Jest jeszcze aplikacja Gecko OS? Poszukaj, pobadaj powinno pomóc. Pamiętając
This will NOT work with backups.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Wii Region Free

Post autor: kanarekkk » 2013-02-05, 09:16

http://wiibrew.org/wiki/Gecko_os

Gecko OS jeszcze istnieje ;) kazdy ze sposobow jednak miesza w konsoli ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii Region Free

Post autor: Axi0maT » 2013-02-05, 16:18

Y2K pisze: Moje pytanie, czy da się – nie przerabiając konsoli – w jakiś sposób zagrać w gry z innego regionu (np. poprzez wgranie czegoś na SD Card)?
Oczywiscie ze sie da - pod warunkiem ze gra jest oryginalna (to nieoryginalne wymagaja przerobek i wgrywania cIOS'ow). Postepujesz jak przy normalnej przerobce - czyli musisz wycisnac exploita, ktory uruchamia program boot.elf z karty SD. Roznica jest taka ze nie wrzucasz na karte SD installera przerobki z kanalem homebrew i innymi rzeczami, a po prostu Gecko OS lub (lepiej) NeoGamma - wlasnie jako plik boot.elf Po wykonaniu exploita uruchamia sie normalnie program, wkladasz plyte z gra i odpalasz. DOKLADNIE TAK SAMO MOZESZ URUCHAMIAC GRY HOMEBREW NA WII BEZ WYKONYWANIA PRZEROBKI (tyle ze wowczas zamiast NeoGammy lub Gecko - wrzucasz gre).
Bodzio pisze:Ja też, tylko softmod choć i to nie zawsze pomaga. Ja przerabiałem i mam neogamme, a np. w Super Mario Wii NTSC mi wywala grę w pewnym momencie i zawiesza konsolę. Sin & Punishment mi działa bez problemy tylko coś z tym Mario nie tak, a nówka.
Sprawdzone - Mario w NTSC dziala na 100% na PAL przez NeoGamme. Pamietasz moze czy byla oryginalna folia z paskiem Nintendo? Moze masz jakas gre po polerce (sam taka kiedys kupilem NBA Jam - jako nowka). A moze NeoGamma stara?

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Wii Region Free

Post autor: Bodzio » 2013-02-05, 17:16

Sprawdzone - Mario w NTSC dziala na 100% na PAL przez NeoGamme. Pamietasz moze czy byla oryginalna folia z paskiem Nintendo? Moze masz jakas gre po polerce (sam taka kiedys kupilem NBA Jam - jako nowka). A moze NeoGamma stara?

Wiesz folii to ta gra nie miała, ale bankowo oryginał i nie po polerce :) Miałem nawet dwa takie Mariany (ostał się jeden) i z obiema gierkami miałem ten sam problem. Tzn. uruchamiałem je przez Neogamme, przeszedłem powiedzmy 3 misje lub więcej, a potem dup i czarny ekran z czymś tam napisanym, ale nie pamiętam teraz tego komunikatu. Ogólnie jedynie wyjęcie wtyczki chyba pomagało. Spróbuję jeszcze z tym priiloaderem.

Neogamma 9 Beta 52


Sprawdziłem Priiloadera i miałem Region Free Everything disabled. Zmieniłem ustawienia, może to pomoże, ale to sprawdzę w weekend.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Wii Region Free

Post autor: kanarekkk » 2013-02-05, 17:34

Jak masz taka zwieche, trzymaj dlugo power ;) zdrowsze jest niz wyjmowanie wtyczki ;)

Axiomat, ja tego sposobu nawet nie polecam, zonglowanie plytami i karta sd jest gorzej upierdliwe niz sama instalka HBC ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii Region Free

Post autor: Axi0maT » 2013-02-05, 22:02

Y2K pisze: Moje pytanie, czy da się – nie przerabiając konsoli – w jakiś sposób zagrać w gry z innego regionu (np. poprzez wgranie czegoś na SD Card)?
kanarekkk pisze: Axiomat, ja tego sposobu nawet nie polecam, zonglowanie plytami i karta sd jest gorzej upierdliwe niz sama instalka HBC ;)
W takim razie czekam na twoj genialny sposob. Ja nie znam innego niz podalem.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Wii Region Free

Post autor: kanarekkk » 2013-02-05, 22:09

Axi0maT pisze:
Y2K pisze: Moje pytanie, czy da się – nie przerabiając konsoli – w jakiś sposób zagrać w gry z innego regionu (np. poprzez wgranie czegoś na SD Card)?
kanarekkk pisze: Axiomat, ja tego sposobu nawet nie polecam, zonglowanie plytami i karta sd jest gorzej upierdliwe niz sama instalka HBC ;)
W takim razie czekam na twoj genialny sposob. Ja nie znam innego niz podalem.
Przeciez wyraznie napisalem, ze nie znam innego sposobu niz softmod ;) niewiele wyzej ;) Po co mam wspominac o czyms, czego nie testowalem osobiscie, i jest badziewne, i nie zawsze dziala? :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii Region Free

Post autor: Axi0maT » 2013-02-06, 05:45

kanarekkk pisze: Przeciez wyraznie napisalem, ze nie znam innego sposobu niz softmod ;) niewiele wyzej ;) Po co mam wspominac o czyms, czego nie testowalem osobiscie, i jest badziewne, i nie zawsze dziala? :P
Skoro nie testowales to skad wiesz ze jest badziewne i nie zawsze dziala? Dziala zawsze tak samo jak w przypadku przerobionego Wii, wiec jak ktos nie chce przerabiac konsoli to jest jak znalazl... a ze ty wolisz sobie inaczej, no to juz twoja broszka - temat byl jednak o nieprzerabianiu konsoli.

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Wii Region Free

Post autor: Y2K » 2013-02-06, 07:57

Dziekuje Panowie za pomoc. W weekend zabieram sie do roboty. :D
Obrazek

ODPOWIEDZ