Wii i co dalej?

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Wii i co dalej?

Post autor: Kiriki-kun » 2015-06-24, 13:04

Trochę przypadkowo stałem się ostatnio właścicielem konsoli Wii i zastanawiam się co z tym fantem zrobić.
Na chwilę obecną grałem w SMG, Kirbyego i jakieś inne Maria, ale nie porwało mnie to.
Zastanawiam się nad tym czy zatrzymać konsolę i szukam jakichś fajnych tytułów/zastosowania.
Co polecacie, co warto sprawdzić, jakie są exclusivy?
Polecicie może jakąś dobrą strzelankę na szynach (najlepiej żeby miała klimat automatów w salonach gier)?
Chciałbym też dokupić pistolet do nie, ale nie wiem czy któreś są lepsze.
Niby to tylko kawałek plastiku ale nigdy nic nie wiadomo. Nie zależy mi na oryginalności.
Jak wygląda kwestia gier muzycznych?
Poradzicie co można ciekawego z Wii zrobić?

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Wii i co dalej?

Post autor: Mniamniacz » 2015-06-24, 13:20

Z jRPGów dużą furorę zrobiły swego czasu m.in. Xenoblade Chronicles i Last Story.

Z gier akcji warto sprawdzić Red Steel 1/2. O ile się nie mylę, to z shooterów na szynach można dostać bodajże m.in. House of the Dead i coś z serii Resident evil.

Zawsze jeszcze możesz sprawdzić No more heroes 1/2 i Mad World.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Wii i co dalej?

Post autor: tbxx » 2015-06-24, 13:30

Strzelanki na szynach:
- Dead Space
- Ghost Squad
- Mad Dog McCree Gunslinger Pack
- Residend Evil the darkside chronicles
- Resident Evli the umbrella chronicles
- The House of Dead 2&3
- The House of Dead Overkill
- Tom Clancy's Ghost Recon

Strzelanki arcade:
- Sin & Punishment
- Metal Slug Collection

z muzycznych masz serię "Just Dance" i moja ulubiona gra "Beat the Beat: Rhythm Paradise"

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Wii i co dalej?

Post autor: Kiriki-kun » 2015-06-24, 13:44

A jak wygląda sprawa grania on-line? Znalazłem stronę gdzie jest opisane jak to odpalić, ale czy można znaleźć ludzi na prywatnych serwerach? Ktoś ma jakieś doświadczenie z tym?
Dzięki za sugestię, będę miał co sprawdzać przez wakacje.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Wii i co dalej?

Post autor: PapaHerbal » 2015-06-24, 14:12

Co do pistoletu - mogę polecić Mr. Smith'a od Speedlinka. Fajnie siedzi w łapie i ma wbudowany nunchuck.

http://allegro.pl/speed-link-wii-mr-smi ... 50912.html
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Wii i co dalej?

Post autor: M-Chan » 2015-06-26, 06:53

Ja ze swojej strony mocno polecam Panodora's Tower gra ma niepowtarzalny klimat i moim zdanie jest to jeden z lepszych exclusivów na Wii. Co do rail shooterów to tbxx już wyczerpał temat i naprawdę warto sprawdzić Dead Space, serię House of the Dead czy Residenty - w reszte nie grałem to się nie wypowiem. Nie wiem jak tam u Ciebie biblioteka gamecubea, ale bez względu na to czy grałeś już w jakiegoś Metroida - kolekcja Metroid Prime Trilogy wymiata i moim zdaniem z uwagi na sterowanie jest o wiele lepsza niż wersje na gamecubea. Kolejne exclusivy warte ogranie to The Legend of Zelda: Twilight Princess i The Legend of Zelda: Skyward Sword - tu chyba nie muszę się rozpisywać - Zeldy albo ktoś lubi, albo nie. Jest jeszcze kilka bardziej lub mniej udanych horrorów wartych sprawdzenia - Project Zero 2, Calling czy Coursed Mountain czy reedycje Residentów jak RE4, Zero czy Remake pierwszego Residenta na Wii (wiem, że wyszedł już w "super ultra hd" na ps3 ale za wersje pudełkową zapłacisz sporo więcej niż na wersję Wii) i na koniec polecam właśnie ogrywane przeze mnie Okami w wersji na Wii - ciężko się od tej gry oderwać ;)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Wii i co dalej?

Post autor: kolo » 2015-06-26, 07:03

Madworld: tania, łatwo dostępna, ciekawa graficznie i pomimo że po jakimś czasie zaczyna przynudzać i wkurza nieprecyzyjne QTE podczas walk z bossami to początkowo rzeź jest niesamowita, no i ten soundtrack :D
Sega, Sega über alles
Obrazek

Vicious
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 15
Rejestracja: 2013-02-04, 22:53

Re: Wii i co dalej?

Post autor: Vicious » 2015-06-26, 09:11

Kiriki-kun - nie gram online od jakichś kilku miesięcy (płyta z Mario Kart wyzionęła ducha). Ale jak grałem to sporo osób grało. Musisz przerobić konsole (to jest minus). Co do gier -od siebie polecam Monster Hunter 3, Mario Kart, Mad World - no i jak masz starsze Wii - polecam serie Star Wars Rogue Squadrob z Gamecube'a.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Wii i co dalej?

Post autor: Storms » 2015-06-26, 11:19

Strzelanką na szynach jest też Disaster:Day of Crisis. Co prawda strzelanie nie jest głównym motywem ale przewija się przez 40% gry. Warto sprawdzić bo to wbrew pozorom ciekawa ekskluzywna opcja na Wii z bardzo dobrym orkiestrowym motywem przewodnim. Na konsolach Nintendo to jeszcze tylko oprawa Lego City Undercower na Wii U mnie zachwyciła w porównywalnym stopniu.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Wii i co dalej?

Post autor: Kiriki-kun » 2015-06-26, 16:33

Dzięki za pomoc :) Jak tak wymieniacie to mam wrażenie że od konsoli przez pół roku nie wstanę, ale na szczęście mój portfel dba żebym nie spędzał przy grach zbyt dużo czasu :P

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Wii i co dalej?

Post autor: Forte » 2015-06-27, 01:11

Ze swojej strony polecę Ci:

Metroid Other M - Świetny tytuł, który klimatem przypomina Super Metroida. W przeciwieństwie do Prime jest bardziej nastawiony na elementy platformowe i akcji. Gra niesłusznie gnojona, gdyż ludziom nie przypadła do gustu osobowość Samus.

Sonic Colors - Najlepszy tytuł z niebieskim na platformę. Gra się podobnie jak w Generations, i jest duże nastawienie na elementy zręcznościowe.

Tatsunoko vs Capcom - Solidne mordobicie, czego chcieć więcej? :D

Tenchu: Shadow Assassins - Co prawda przechodziłem wersję na PSP, ale istnieje też na Wii. Całkiem fajna gra z tego co pamiętam, polega głównie na chowaniu się w różnych zakamarkach i eliminowaniu po cichu przeciwników.

New Super Mario Bros. - Idealna gra multiplayerowa. Klasyczny Mario w odświeżonej postaci.
Sega!

keromatsu
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 35
Rejestracja: 2015-04-08, 20:44

Re: Wii i co dalej?

Post autor: keromatsu » 2015-06-27, 10:00

@Kiriki-kun w linku w moim temacie jest instrukcja do wii. Trzeba jedynie zrobić softmoda. http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?t=6545

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Wii i co dalej?

Post autor: Kiriki-kun » 2015-06-27, 11:38

Już jakiś czas temu znalazłem ten link, tylko zastanawiałem się czy serwery nie świecą pustkami :)

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Wii i co dalej?

Post autor: M-Chan » 2015-06-29, 07:56

Kiriki-kun, zapomniałem o Muramasa: The Demon Blade gra ma unikalny klimat, a co do oprawy graficznej powiem tyle, że czasem się zatrzymywałem, żeby sobie popodziwiać ;)

keromatsu
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 35
Rejestracja: 2015-04-08, 20:44

Re: Wii i co dalej?

Post autor: keromatsu » 2015-06-29, 16:28

No i Super Smash Bros Brawl. :) Po konfiguracji z poradnikiem jest też multi online.

ODPOWIEDZ