Fatal Frame IV - jak uruchomić na konsoli PAL?

ODPOWIEDZ
kubawasko
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 52
Rejestracja: 2015-06-28, 10:08

Fatal Frame IV - jak uruchomić na konsoli PAL?

Post autor: kubawasko » 2015-07-26, 18:08

Witam,

Myślę nad zakupem Fatal Frame IV z Kraju Kwitnącej Wiśni lecz mam problem odnośnie odpalenia jej na mojej konsoli PAL. Podobno jest możliwość - poprzez patch na odpalenie tej produkcji.

Może mi ktoś naświetlić bliżej ten temat?

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Fatal Frame IV - jak uruchomić na konsoli PAL?

Post autor: kanarekkk » 2015-07-26, 19:45

Moge. Freeloader, albo softmod, o innej opcji odpalania importow nie slyszalem :)
Obrazek

kubawasko
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 52
Rejestracja: 2015-06-28, 10:08

Re: Fatal Frame IV - jak uruchomić na konsoli PAL?

Post autor: kubawasko » 2015-07-26, 20:10

Więcej informacji możesz zdradzić jak i co wykonać?

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Fatal Frame IV - jak uruchomić na konsoli PAL?

Post autor: kolo » 2015-07-26, 22:05

Instrukcję zrobienia softmoda można znaleźć bez problemu w sieci wpisując 3 słowa w google, a podawanie jej tutaj (w tym linków) jest troszkę śliskie z punktu widzenia regulaminu.
Natomiast ja również chciałbym się dopytać jak dokładnie wygląda takie odpalanie gier z innych regionów na softmodzie (nie chce mi się samemu szukać bo obecnie nie jest mi to potrzebne), z tego co widziałem to Freeloader działa tylko na starszym sofcie więc po ptokach.
Sega, Sega über alles
Obrazek

kubawasko
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 52
Rejestracja: 2015-06-28, 10:08

Re: Fatal Frame IV - jak uruchomić na konsoli PAL?

Post autor: kubawasko » 2015-07-26, 22:12

No mnie interesuje wyłącznie opcja odpalenia gry z najnowszego softu - bo wcześniej zrobiłem aktualizacje.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Fatal Frame IV - jak uruchomić na konsoli PAL?

Post autor: kanarekkk » 2015-07-26, 22:54

kolo pisze:Instrukcję zrobienia softmoda można znaleźć bez problemu w sieci wpisując 3 słowa w google, a podawanie jej tutaj (w tym linków) jest troszkę śliskie z punktu widzenia regulaminu.
Natomiast ja również chciałbym się dopytać jak dokładnie wygląda takie odpalanie gier z innych regionów na softmodzie (nie chce mi się samemu szukać bo obecnie nie jest mi to potrzebne), z tego co widziałem to Freeloader działa tylko na starszym sofcie więc po ptokach.

Jak zrobisz odpowiednio to wkładasz płytę GC/ Wii odpalasz Channel i grasz ;) Podbij kiedyś to Ci wyjaśnię ładnie z poradnikiem ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Fatal Frame IV - jak uruchomić na konsoli PAL?

Post autor: Storms » 2015-07-27, 15:43

Samo odpalenie tej gry to może nie być wszystko. Chcesz grać po japońsku czy nakładką wrzucającą angielskie napisy? Tak czy inaczej HBC będzie potrzebny, w tej sprawie lepszym doradcą może się okazać kanarek.

W kwestii nakładki, gry, fabuły, uniwersum możesz się pytać mnie bo grę posiadam już od kilku lat, i męczyłem kilka razy. :)

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Fatal Frame IV - jak uruchomić na konsoli PAL?

Post autor: tbxx » 2015-07-27, 18:42

A którą wersje softu Wii posiadasz? (chociaż zakładam że tą bardziej problemową - 4.3)

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Fatal Frame IV - jak uruchomić na konsoli PAL?

Post autor: M-Chan » 2015-07-28, 07:12

Panowie podpisuję się pod pytaniem kubawasko bo wreszcie udało mi się zamówić FFIV. Co wersji softu z tego co kojarzę to mam ostatnią więc pewnie 4.3. Na googlach jest trochę info, ale jest tam opisane i sporo problemów, podmian plików ze starszych wersji itd. Jeżeli ktoś z Forumowiczów ma jakieś sprawdzone info, odpalił to cudo u siebie na konsolce PAL, z angielskim tłumaczeniem to będę wdzięczny za pomoc (prozę piać na priv - jeżeli to w jakikolwiek sposób narusza regulamin forum).

tomzacz
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 60
Rejestracja: 2015-01-11, 11:20

Re: Fatal Frame IV - jak uruchomić na konsoli PAL?

Post autor: tomzacz » 2015-07-28, 12:01

Na wiiplanet.info jest poradnik, tam sprawdź.
GRY NA PS1 i PS2 -> [url]http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?f=36&t=6651[/url]

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Fatal Frame IV - jak uruchomić na konsoli PAL?

Post autor: tbxx » 2015-07-28, 19:43

Uwaga! Nie posiadam Fatal Frame 4, ba - nie posiadam nawet Wii. Dlatego też przedstawiona poniżej instrukcja w teorii powinna działać - praktycznie nie mam jak sprawdzić.

1. Pobieramy patch z http://www.fatalframe4.net
2. W dziale download są dostępne 3 "Loadery":
- dla systemów 3.2-4.1 (jak sprawdziłem oparty o banner bomb)
- dla systemu 4.2 (banner bomb v2)
- dla HBC - czyli wymaga softmoda konsoli
3. Dla systemu 4.3 pobieramy loader dla wersji 4.2
4. pod adresem http://please.hackmii.com/ generujemy i pobieramy letter bomb (bez hack mii insttaller)
5. na kartę SD w odpowiednie miejsca wypakowujemy patch i loader dla 4.2
6. folder "private" z loadera zamieniany folderem "private" z "letterbomb"
7. Patch do gry uruchamia się za pomocą letter bomb - w menu głównym wii "klikamy" na "kopertę" i szukamy listu z "bombą"

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Fatal Frame IV - jak uruchomić na konsoli PAL?

Post autor: M-Chan » 2015-07-30, 06:31

Dzięki Panowie za pomoc - teraz tylko czekam na koniec września (gra przybędzie ze Stanów) ;D

Gracel
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 8
Rejestracja: 2015-03-31, 20:55

Re: Fatal Frame IV - jak uruchomić na konsoli PAL?

Post autor: Gracel » 2015-08-06, 11:00

Ile ja się namęczyłem by odpalić Ff4. Zainstalowałem HBC i miałem nadzieję, że to wystarczy ale po uruchomieniu gry konsola się zacinała do tego stopnia, że musiałem ją odłączać od zasilania. Potem zainstalowałem jakiś program (nie mam dostępu teraz do swojego Wii więc nazwy nie sprawdzę) który wymusza odpalenie gry na telewizorze w formacie NTSC-J. Gra się uruchomiła, ale nie dało się włączyć patcha z tłumaczeniem. Co ciekawe FF4 jest jedyną grą która sprawiła mi takie problemy. Wszystkie inne gry z Japonii odpalają się bez problemu. Zaniosłem Fatal Frame do kolegi i u niego na Wii działo się to samo. W końcu jakoś udało mi się uruchomić Patch z tłumaczeniem ale było to dość dawno i już nie pamiętam jak to zrobiłem. Jeśli jednak ktoś będzie miał problem z działaniem ff4 to zobaczę w konsoli jak to działa i z chęcią pomogę.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Fatal Frame IV - jak uruchomić na konsoli PAL?

Post autor: M-Chan » 2015-09-22, 18:32

Panowie czy komuś się udało uruchomić update do tego patcha?


Edit. Panowie jeżeli ktoś jeszcze się waha nad zakupem tej gry, a ceni sobie serię Project Zero to powiem krótko - gra WYMIATA, ma rewelacyjny klimat, świetną historię, dopracowany gameplay i fanowskie tłumaczenie naprawdę daje radę.

ODPOWIEDZ