Nintendo zamyka (sklepik) Wii Shop Channel

ODPOWIEDZ
ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Nintendo zamyka (sklepik) Wii Shop Channel

Post autor: ramzes64 » 2017-09-30, 15:03

Nintendo zamyka (sklepik Wii) Wii Shop Channel.

W sklepie dostępne były retro gry Virtual Console oraz gierki Indie Wii Ware

źródło: http://www.nintendolife.com/news/2017/0 ... op_channel

Od dawien dawna nic tam nie kupowałem, ale bardziej chodzi mi o to, że trzeba pobrać wcześniej zakupione gry aby je mieć na karcie pamięci w konsoli. Ja po transferze do Wii U jak zwykle coś sknociłem i musze ponownie pobrać około 200gier, aby ich nie stracić.

To jest też problem cyfrowej dystrybucji - ktoś kiedyś coś wyłączy i nie ma gier :(

Sklep zamykają w styczniu 2019
do konca marca 2018 mozna wykorzystac jeszcze punkty - jeśli ktoś ma
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo zamyka (sklepik) Wii Shop Channel

Post autor: Axi0maT » 2017-10-01, 17:26

Lipa na maxa. Jeszcze troche gier do kupienia tam mi zostalo. Ogolnie najwiekszym problemem w przypadku tego sklepu byly te nieszczesne Wii Points ktore ciezko bylo zdobyc. Zastanawiam sie jak to teraz bedzie z tymi kupionymi grami. Wiadomo jaka pojemnosc ma pamiec na gry w Wii. Wiekszosc trzyma te gry wiec na kartach SD. Co jak karta SD padnie? Gry przepadna? Nie bedzie juz mozliwosci dociagniecia ich? Przegiecie paly na maxa... Nie wierze ze koszty utrzymania tej infrastruktury sa tak wysokie ze nie mozna za nie placic. Niech jakies tansze i wolniejsze serwery wezma skoro nie ma tam takiego ruchu... cokolwiek, ale niech ten sof nadal bedzie dostepny :(

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo zamyka (sklepik) Wii Shop Channel

Post autor: ramzes64 » 2017-10-02, 23:06

To samo będzie z Xboxem i PlayStation .... jak nie teraz, to później... ale padną w cholere. Tyle z tej cyfrowej dystrybucji potencjału. My/Wy retro-pierdziele jeśli nie gracie w gry obecnie, to za 5-10lat jak kupicie konsole to jesteście w czwarnej dupie.

Albo trzeba grać w nowości, albo na starociach.

Dla przykładu dużo osób nie ma Wii U / jak ktoś teraz będzie chciał, a Nintendo dajmy na to w ciągu roku lub dwóch zamknie serwery Wii U, to taki Super Mario Maker który miał dużo aktualizacji padnie w cholere. To co na płycie to nie to samo co po aktualizacjach. To samo Splatoon - tu wszystko było dawane online. Takie czasy. Na Nintendo 3DS darmowe DLC do Zelda Tri Force Heroes - Dens of Trials też niebędzie dostępne jak wyłączą serwery. Gry teraz wypuszczają z łatkami, bez łatki czasami tytuły są niegrywalne.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Nintendo zamyka (sklepik) Wii Shop Channel

Post autor: cissic » 2017-10-03, 00:23

Dlatego zawsze staram się kupować gry w które da się grać bez łatek i nie są sfokusowane na rozgrywkę online

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo zamyka (sklepik) Wii Shop Channel

Post autor: ramzes64 » 2018-08-26, 20:53

Cyfrowa dystrybucja to zło ;)

Ostatnio syn szwagra grzebał mi w konsoli i wygrzebał memorke. Od nowa ściągam 170 gier... no i nie ma już Boulder Dash z commodore -bo ta gra wyleciała z WiiWare. Naszczęscie jest coś takiego jak Historia atywności i tam jest gra do pobrania. Ale te gry i tak padną jak serwery wyłączą pewnie.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo zamyka (sklepik) Wii Shop Channel

Post autor: Axi0maT » 2018-08-27, 07:16

Predzej czy pozniej musialo sie to stac. Akurat Nintendo pierwsze odcina pepowine. Niestety obawiam sie ze nie jest to pierwszy i ostatni ruch tego typu. Tylko patrzec jak inni zaczna wylaczac serwery w podobny sposob. Ja tez musze posciagac wszystko z eShopu co mialem zakupione i sobie gdzies to zarchiwizowac. Szkoda wydanej kasy...

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo zamyka (sklepik) Wii Shop Channel

Post autor: ramzes64 » 2018-08-27, 21:11

Ja te gry mam za darmo. Problem w tym, że je gromadze a nie gram w nie... kupuje sie coś bo tanie, bow goldzie, bo w ambasadorze.... na Steam ludzie mają po 600gier bo darmowe, bo w promocjach, zestawach. Musze zacząć ogrywać cyfrówki szybciej i nie tylko z WiiWare.

Co innego kupić i grać, a co innego kupić bo tanie i zapomnieć, bo znów kolejna promocja ;)... też tak macie? Naszczęście staram sie nie gromadzić cyfrówek, ale przez lata wpadło ich troche.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo zamyka (sklepik) Wii Shop Channel

Post autor: Axi0maT » 2018-08-28, 06:33

Ja kupuje w cyfrze tylko to czego nie ma na plycie. Wole dac nawet i 5x tyle niz cyfra w promocji i miec swoja wlasna na zawsze niz jakas "wypozyczona do czasu zamkniecia serwera". Ogolnie tez mi sie troche nazbieralo ale glownie indykow, a te sa krotkie wiec staram sie je w miare na biezaco ogarniac... chociaz ostatnio troche na PS4 przybylo po letnich wyprzedazach i nastapila kumulacja ;)

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Nintendo zamyka (sklepik) Wii Shop Channel

Post autor: alf » 2018-08-28, 07:31

Podzielam zdanie Axi0mata. Lepiej kupić wersję fizyczną jeżeli tytuł bardzo nas zainteresuje i chcemy go (prędzej czy później) ograć. Wersja cyfrowa (mimo że tania w promocji) nigdy nie jest pewna co do tego jak długo będzie dla nas dostępna.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo zamyka (sklepik) Wii Shop Channel

Post autor: ramzes64 » 2018-08-28, 21:25

Do cyfrówek trzeba podchodzić jak do filmów... obejrzeć/zagrać... następny...
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Nintendo zamyka (sklepik) Wii Shop Channel

Post autor: alf » 2018-08-29, 08:12

Racja! Jeżeli ktoś nie przywiązuje wagi do "posiadania" to cyfrówki są świetnym rozwiązaniem :)

ODPOWIEDZ