OUYA - temat ogolny

Atari Jaguar, NEC PC Engine, SNK Neo Geo i inne
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

OUYA - temat ogolny

Post autor: Axi0maT » 2018-02-22, 14:50

Philipo mi przypomnial w innym temacie o tym sprzecie, ktory jakis czas temu wpadl w moje rece. Mysle ze o OUYA slyszeli wszyscy ale jesli nie, to krotkie przypomnienie - jest to konsola stacjonarna ktorej stworzenie zostalo ufundowane z akcji na Kickstarterze gdzie zebrano oszalamiajace wowczas 8,5mln dolarow!
https://www.kickstarter.com/projects/ou ... me-console

Sam sprzet to tak na prawde telefon komorkowy na androidzie ale bez ekraniku. Podlaczany zatem przez HDMI do TV i sterowany padem. Gry moga byc kupowane jak i sciagane za darmo (tak, jest sporo free to play) ze sklepu OUYA, ktory jest odpowiednikiem Google Play. Wybor gier jest ogromny, jest tez troche aplikacji jak rowniez bardzo wydajnych emulatorow starszych maszyn. O dziwo mimo ze OUYa sama w sobie zdechla to sklep ma sie calkiem dobrze i pojawiaja sie w nim caly czas rozne nowosci. Zakladam ze dla tworcow przerzucenie z Google Play do sklepu Ouya to w zasadzie formalnosc bo gry dzialaja dokladnie tak samo - jest to wiec dla nich po prostu kolejna forma dystrybucji.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Swoj egzemplarz nabylem z jakies dwa lata temu za zaledwie 120 zlotych: konsola + dwa pady, wszystko w stanie jak nowe, w pudelkach. Bylem strasznym przeciwnikiem tego sprzetu i kupilem wylacznie dlatego ze nadarzyla sie okazja. Po dluzszym obcowaniu zmienilem jednak zdanie i stwierdzilem ze sprzecik ma swoj specyficzny urok. W minione wakacje nawet wspolnie ze Stormsem i Ramzesem bawilismy sie przy OUYA chyba ze dwie godziny. Ktos z was ma w kolekcji ten sprzet? Jakies opinie? Ciekawostki? Chetnie ponownie wyciagne ten sprzecik z szafy i odpale ponownie jakas gre jak cos polecicie.

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: OUYA - temat ogolny

Post autor: fixxxer1 » 2018-02-22, 20:25

Czaiłem się jakiś czas temu na wersję developerską (zbieram devy) ale ktoś mnie przelicytował i odpuściłem.
Przypomnieliście mi o niej, więc zaraz biorę się za poszukiwania ;)

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: OUYA - temat ogolny

Post autor: Axi0maT » 2018-02-22, 20:46

Czym sie niby wyroznia OUYA w wersji developerskiej? Przeciez to na androidzie jest, wiec pisze sie soft normalnie na PC a na konsole przeniesc mozna w dowolnym momencie. Mozna debugowac jakos zdalnie czy cos?

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: OUYA - temat ogolny

Post autor: fixxxer1 » 2018-02-23, 07:24

Nie mam pojęcia czym się różni od strony programowej - na pewno były jakieś oznaczenia na pudełku.
Nie znam się na programowaniu, po prostu lubię taki rzadki sprzęt ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: OUYA - temat ogolny

Post autor: Axi0maT » 2018-02-23, 07:39

Myslalem ze piszesz cos pod androida i stad pomysl na zakup takiego dev-kita. Pochwal sie moze tak na szybko jakie masz dev-kity. Moze jak bede robil jakas kolejna gre to sie odezwe zebys przetestowal na real hardware :)

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: OUYA - temat ogolny

Post autor: fixxxer1 » 2018-02-23, 07:57

Mam 2xPS1, PS2 Test Slim, PS2 Test Fat, PS2 Tool, PSP Dev, PS3 Test Fat, PS3 Test Slim i PS3 Reference Tool ;) Na razie tylko ze stajni Sony, bo w rozsądnej cenie nie trafiłem innych.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: OUYA - temat ogolny

Post autor: Axi0maT » 2018-02-23, 11:31

Faktycznie dosc monotematycznie poki co z tymi devkitami ;)

Co do OUYA to tak jak pisalem - mozna wgrywac dowolny soft (nawet ten napisany przez siebie). Ja np. sciagam z apkpure.com oprogramowanie (a w zasadzie glownie gry) ktore sa dostepne w google play ale nie ma ich np. w sklepie Ouya. W ten sposob bez problemu mozna zagrac w wiele dobrych gierek ktore oficjalnie dla Ouya nie zostaly wydane. Wiadomo ze w google play zalew syfu jest niesamowity ale znalazlem kilka perelek ktore sa dobre i do tego radza sobie na konsoli Ouya. Z topowych wedlug mnie gier polecam:

Sword of Xolan - przeszedlem juz 2 razy na 100%, genialna gra, szkoda ze tylko na Androida to wyszlo. Na telefonach sterowanie jest "takie se", ale na Ouya dzieki padowi gra nabiera mega rumiencow. Swietnie sie w to pocina. Wg mnie najlepsza gra jaka poki co wypatrzylem w Google shopie i ktora mozna przeniesc na Ouye. Cena - 0pln
https://www.youtube.com/watch?v=0zkwbWC65yM

Magic Rampage - kolejna fajna platformowka, z elementami RPG w postaci zbierania i kupowania coraz lepszego ekwipunku. Jeszcze nie przeszedlem ale pocinam od czasu do czasu. Z tego co wiem to ramzes rowniez (tyle ze na telefonie). Gra w zasadzie ma tylko jedna wade - ze podczas strzelania postac dziwnie opada, nie wiem skad pomysl na taka dziwna mechanike ale po pewnym czasie mozna sie do tego przyzwyczaic. Cena - 0pln
https://www.youtube.com/watch?v=Dxz4ru_2Fkw

Heartstone - te gre to chyba wszyscy znaja wiec nie trzeba przedstawiac. Po podlaczeniu klawiatury i myszki da sie grac dosc komfortowo... Tyle ze gra troszke zamula wiec nie jest idealnie plynnie, widac ze flaki Ouyi nie daja rady. Nie jest to jednak zrecznosciowka wiec mimo wszystko polecam sprawdzic. Nie wiem jak z graniem online, czy da sie z kims polaczyc. Nawet tego nie probowalem, bo osobiscie gralem tylko w singlu. Cena - 0pln
https://www.youtube.com/watch?v=1UuqOwCmuhc

Jesli ktos z was tez cos ciekawego znalazl to podzielcie sie tytulami :)

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: OUYA - temat ogolny

Post autor: fixxxer1 » 2018-03-26, 12:54

Axio, właśnie trafiłem Ouya, więc jeśli możesz, to napisz coś więcej o wgrywaniu tego dowolnego softu ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: OUYA - temat ogolny

Post autor: Axi0maT » 2018-03-31, 10:27

Mozliwosco masz w zasadzie 3. Z czego ja uzywam pierszej metody ale z tego co sie zorientowalem nieliczne konsole maja te opcje (moze trzeba cos odblokowac albo wgrac inny soft w konsoli? Sprawdz jaki masz soft u siebie.

1. U mnie na sofcie 1.0.13 mam opcje w menu glownym
MAKE->UPLOAD
Po wybraniu tego na konsoli uruchomiona zostaje usluga przez ktora mozna wgrac gry i programy w postaci pliku apk. Wystarczy wejsc na komputepolew przegladarce pod adres:
http://192.168.0.33:10000
I przeciagnac na wskazane pole aplikacje apk jaka chcemy wgrac. Oprogramowanie zostanie przeslane po sieci bezposrednio na konsole.

2. Najpopularniejszy sposob wsrod uzytkownikow OUYA z tego co sie zorientowalem:
https://youtu.be/cfSUf6idG6E

3. Aplikacje/gre apk wgrywasz na pendrive ktorego wkladasz do konsoli. Pozniej:
MANAGE->SYSTEM->STORAGE
Wyszukujesz aplikacje na pendrive i instalujesz w konsoli.

Mam nadzieje ze pomoglem :)

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: OUYA - temat ogolny

Post autor: fixxxer1 » 2018-04-03, 11:39

Dzięki, postaram się w najbliższym czasie sprawdzić ;)

Awatar użytkownika
philipo
Sponsor
Sponsor
Posty: 258
Rejestracja: 2006-12-26, 11:32
Lokalizacja: Lipnica k/ Kolbuszowej
Kontakt:

Re: OUYA - temat ogolny

Post autor: philipo » 2018-06-18, 13:03


Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: OUYA - temat ogolny

Post autor: kolo » 2019-05-29, 20:48

Razer zamyka oficjalny sklep Ouya 25 czerwca: https://support.razer.com/console/razer ... 1558537370
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: OUYA - temat ogolny

Post autor: Axi0maT » 2019-05-30, 05:30

Waham sie czy moze cos kupic na koniec. Prawda jest jednak taka ze kazda darmowke z telefonu z Androidem da sie przeniesc na Ouye wiec to otwiera tak wielka biblioteke gier ze stawia pod znakiem zapytania sens zakupu czegokolwiek platnego.

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: OUYA - temat ogolny

Post autor: alf » 2019-05-31, 09:25

Widze uroki cyfrowej dystrybucji - zamykają sklep i informują że to ostatnia szansa na ściągnięcie zakupionych wcześniej tytułów bo potem kaplica.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: OUYA - temat ogolny

Post autor: Axi0maT » 2019-06-02, 03:28

Dokladnie tak. Zabolalo mnie przy Wii jak zamykali sklep wiec teraz juz bardziej z dystansem do tego podchodze. Te ostatnie wydarzenia pokazuja dobitnie ze nie nalezy jednak ufac w dystrybucje cyfrowa. Z innych podobnych akcji to czutalem ze ze sklepow zaczynaja znikac produkty Telltales bo licencje sie koncza a firma juz nie istnieje wiec nie ma kto ich odnawiac. Przykre, tym bardziej ze coraz glosniej sie trabi o tym ze nadchodzaca generacja ma byc ostatnia ktora bedzie dysponowac fizycznym nosnikiem :(

ODPOWIEDZ