iPhone

Atari Jaguar, NEC PC Engine, SNK Neo Geo i inne
Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: iPhone

Post autor: Blackie » 2009-04-05, 19:35

Zaraz, zaraz. Dla Ciebie konsola nie ma duszy, jezeli jest popularna, ma duze wsparcie ze strony producenta i wychodza na nia najlepsze gry? Jak dla mnie to troche nie tak. Osobiscie chcialbym, zebys nie tyle co wszedl w posiadanie PSXa, co ukonczyl jakies sensowe pozycje na ten sprzet, ktore sprawia, ze przekonasz sie do konsoli Sony.
He only went so far as the subconscious.

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: iPhone

Post autor: kon » 2009-04-05, 21:04

e to przeciez tak jak z dziewczynami, te ladne nie maja duszy.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: iPhone

Post autor: artemis » 2009-04-05, 21:27

kon pisze:e to przeciez tak jak z dziewczynami, te ladne nie maja duszy.
Jak dla Ciebie tylko tipsy są ładne to Ci współczuję :P


A co do popularności to chyba Nintendo lubisz Axiomat co? Bardzo niepopularne :P

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: iPhone

Post autor: kon » 2009-04-05, 21:55

ironia? sarkazm? anyone?

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: iPhone

Post autor: artemis » 2009-04-05, 22:08

Jeżeli Twoje to była ironia czy tam sarkazm to moje też :P

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: iPhone

Post autor: Axi0maT » 2009-04-06, 06:44

Blackie pisze:Osobiscie chcialbym, zebys nie tyle co wszedl w posiadanie PSXa, co ukonczyl jakies sensowe pozycje na ten sprzet, ktore sprawia, ze przekonasz sie do konsoli Sony.
Ale przeciez gralem w sporo gierek na PSXie i wiele z nich ukonczylem. Nie wypowiadalbym sie o sprzecie ktorego nie znam. Swego czasu 90% moich znajomych mialo szaraka pod telewizorem... ogralo sie sporo tytulow.
artemis pisze:A co do popularności to chyba Nintendo lubisz Axiomat co? Bardzo niepopularne :P
To ze lubie nie jest jednoznaczne z tym ze ten sprzet ma dusze. Z tym sie chyba zgodzisz, prawda? Druga kwestia to popularnosc jest tylko jednym z czynnikow ktore na to wplywaja. zauwaz ze wymienilem sporo wiecej cech. Dla mnie PSXa zabila wlasnie popularnosc - kazdy polak ma to w domu, przez co sprzet jest tak powszechny ze jak na niego patrzysz to raczej nie zapiera dechu w pierwsiach jak chocby Neo Geo... prawda?
kon pisze:e to przeciez tak jak z dziewczynami, te ladne nie maja duszy.
Sztuka jest znalezc ta ladna ktora ma dusze. Mi sie ta sztuka udala i jestem z tego powodu bardzo szczesliwy :D

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: iPhone

Post autor: artemis » 2009-04-07, 21:41

Axi0maT pisze:
artemis pisze:A co do popularności to chyba Nintendo lubisz Axiomat co? Bardzo niepopularne :P
To ze lubie nie jest jednoznaczne z tym ze ten sprzet ma dusze. Z tym sie chyba zgodzisz, prawda? Druga kwestia to popularnosc jest tylko jednym z czynnikow ktore na to wplywaja. zauwaz ze wymienilem sporo wiecej cech. Dla mnie PSXa zabila wlasnie popularnosc - kazdy polak ma to w domu, przez co sprzet jest tak powszechny ze jak na niego patrzysz to raczej nie zapiera dechu w pierwsiach jak chocby Neo Geo... prawda?
Rozumiem trochę Twój punkt widzenia... Posiadając np. N64 czy Gamecube czy też DS-a też czuję się jakbym miał coś co ma tylko mała garstka wybranych śmiertelników. Coś innego, lepszego, nieoklepanego. Przynajmniej w Polsce można mieć takie wrażenie ( nigdy nie widziałem jeszcze u nikogo żadnej z wymienionych przeze mnie konsol). Na pewno to jest jeden z plusów takiej sytuacji, ale są też i minusy... Mniejsza dostepność gier, gorsze ceny, brak wsparcia od Nintendo, mniej osób do grania itp. więc myśle, że popularność nie powinna mieć znaczenia.

Dla mnie PSX-a zabiła biblioteka gier. Co innego już PS2, dużo lepsza niż PSX... Nie bez powodu do dzisiaj sie świetnie sprzedaje...

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: iPhone

Post autor: Snake » 2009-04-07, 22:07

artemis pisze:Dla mnie PSX-a zabiła biblioteka gier
Ależ co to za herezje! Przecież na PSXa pojawiło się wiele genialnych gier - nierzadko - do dziś pozostających jednymi z najlepszych przedstawicieli w swoim gatunku. Najlepszymi przykładami są chociażby Final Fantasy VII, Tekken 3, Metal Gear Solid, Gran Turismo 1 i 2, Ace Combat 3, Ridge Racer Type 4, Crash Bandicoot Warped - znajdzie się zapewne jeszcze conajmniej kilkanaście pozycji, które miały ogromny wpływ na cały rynek konsolowy.
Szarak był jedną z najbardziej przełomowych konsol w historii. Jeśli mowa o słabej bibliotece gier to napewno nie tyczy się to PSXa.
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: iPhone

Post autor: kon » 2009-04-07, 22:55

Posiadając np. N64 czy Gamecube czy też DS-a też czuję się jakbym miał coś co ma tylko mała garstka wybranych śmiertelników.
eee? przeciez sprzedane dsy liczy sie w milionach i zaden handheld sie tak nigdy nie sprzedal...
nalezy zauwazyc ze tylko w polsce nintendo zawsze bylo i zawsze bedzie niszowe. w inncyh krajach reklamy n64 w tv byly na porzadku dziennym, carty byly latwo dostepne.
nie wiem czemu traktujecie nintendo jak jakis sprzet dla elit i snobow.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: iPhone

Post autor: Axi0maT » 2009-04-08, 06:20

artemis pisze:eee? przeciez sprzedane dsy liczy sie w milionach i zaden handheld sie tak nigdy nie sprzedal...
Artemis mowil chyba o Polsce (zreszta sam to zauwazasz w kolejnej linijce swojej wypowiedzi). Niestety w naszym kraju synonimem slowa konsola jest po prostu PlayStation :cry:
kon pisze:nie wiem czemu traktujecie nintendo jak jakis sprzet dla elit i snobow.
To policz ilu twoich kolegow ma sprzet od Nintendo, a ilu innych producentow. Ja osobiscie pomijajac ludzi ktorych znam z tego forum to znam tylko 3 osoby ktore posiadaja sprzet od Niny... troszke malo, dlatego mozna zaryzykowac stwierdzenie ze to sprzet dla elit - ktorzy kupuja go mimo tego ze bedzie spory problem z pozniejszym dostepem do gier i ludzi z ktorymi mozna wymienic sie informacjami i doswiadczeniami w zakresie swojej konsolki. Co do snobow to bylbym jednak ostrozny w kwestii uzywania tego okreslenia.

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: iPhone

Post autor: ZiQ » 2009-04-08, 11:30

ostatnio na imprezie koleżanka "babcia" podczas wesołego przygrywania na GC powiedziała: "Może by tak zrobić koszulkę z Mario, A nie chyba jednak to by się nie sprzedawało bo granie na konsolach to takie snobistyczne"

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: iPhone

Post autor: artemis » 2009-04-08, 22:50

Snake: Mówiąc o tej bibliotece nawiązuje do tego, że nie przepadam za jRPG a w wyścigi na konsolach też nie gram raczej. Od sympatycznego liska wole postacie Nintendo. Odejmując to plus jeszcze bijatyki to nie za wiele jest tytułów, które by mnie zainteresowały.

Kon: tak jak Axiomat pisał chodziło mi o sytuacje w Polsce.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: iPhone

Post autor: Axi0maT » 2009-04-09, 06:18

Ladnie to artemis podsumowal. Wykluczajac pene gatunki gier w ktore niektorzy nie graja to na PSXie naprawde zostaje niewiele (podkreslam dla niektorych graczy). Stad wlasnie ludzie zazwyczaj wybieraja chetniej konsole A niz B - bo jest wiecej gier pewnego typu ktore ich interesuja.

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: iPhone

Post autor: Blackie » 2009-04-09, 17:18

Jak dla mnie to PSX posiada gry z kazdego gatunku (jako jedna z nielicznych konsol). Kazdy znajdzie cos dla siebie. A co do iphone'a (zeby nie bylo zbyt offtopowo) - czekam na aktualizacje softu 3.0, ktory rozwiazne wiekszosc niedogodnosci zwiazanych z uzytkowaniem tego sprzetu.
He only went so far as the subconscious.

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: iPhone

Post autor: kon » 2009-04-09, 18:31

zgadzam sie z blackiem. na psxie mozna znalezc wszystko (lepsze i gorsze).

ODPOWIEDZ