iPhone

Atari Jaguar, NEC PC Engine, SNK Neo Geo i inne
kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

iPhone

Post autor: kon » 2009-03-30, 18:50

na ten temat jeszcze chyba nikt nie pisal. wraz z wprowadzeniem os3 ihpone ma stac sie pelnoprawna platforma do gier. jak to widzicie? zapowiadaja coraz lepsze tytuly (resident evil, myst), sporo juz wyszlo (gorszych i lepszych), "piracka" scena tez ma sie dobrze, udostepnione sa emulotry takich konsol jak gba, snes, genesis czy nawet psx. czy iphone/ipod touch ma szanse byc traktowanym jako handheld?
Ostatnio zmieniony 2009-03-30, 20:11 przez kon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: iPhone

Post autor: Spyro1993 » 2009-03-30, 19:00

Moim zdaniem nie, bo iPod Touch/iPhone są sprzętem zbyt multimedialnym, aczkolwiek jest kilka fajnych gier, w które można pograć. W porównaniu z DS'em i PSP nie ma szans, ale czas pokaże jak to bedzie...
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: iPhone

Post autor: Ukukuki » 2009-03-30, 19:02

Szanse ma i to spore. Z taką masą gier i do tego część za darmo lub w bardzo niskiej cenie. Ale osobiście wole DSa lub PSP.

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: iPhone

Post autor: Blackie » 2009-03-30, 21:02

Mam iphone'a od dnia premiery w Polsce (nie pamietam, chyba od sierpnia ubieglego roku). Nie mam ani jednej gry do niego, bo jakos niespecjalnie widzi mi sie granie na nim w cokolwiek. Acz zapowiedzi sa naprawde fajne. Jak cos konkretniejszego sie trafi to z pewnoscia sciagne.
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: iPhone

Post autor: artemis » 2009-03-30, 21:36

Dla mnie iphone to taki gadżet... Jedynie co mi sie na nim podoba to przeglądarka safari, ale i tak wolalbym coś z wysuwaną klawiaturą jakbym miał za dużo kasy na telefon. A gry nigdy bym nie kupił jeżeli nie wyszłaby pudełkowa wersja z instrukcją i cartem...

Za cenę iphona można nabyć fajny telefon dużo mniejszy + DS-a albo PSP więc jak ktoś poważnie traktuje gry to zaopatrzy sie w takie coś. A ipoda nano posiadam więc ja do Apple nic nie mam ale nie sądze żeby im sie udało :P .

Aaaaaa no i dotykowe sterowanie pewnie palcem... Nie dzięki wole klawisze i rysik :P

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: iPhone

Post autor: ramzes64 » 2009-03-30, 23:18

artemis pisze: ale i tak wolalbym coś z wysuwaną klawiaturą jakbym miał za dużo kasy na telefon.
alez proszę bardzo - mam coś takiego na zbyciu http://www.allegro.pl/item596943897_htc ... mlock.html
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: iPhone

Post autor: Snake » 2009-03-31, 14:21

Moim zdaniem granie na telefonie wogóle mija się z celem - jak chce sobie pograć gdzieś na zewnątrz to biore jakiegoś handhelda a nie pseudo konsole. Telefon ma służyć przede wszystkim do dzwonienia (nie potrzeba mi 100 tys. zbędnych pierdoł).
Sądzę iż iPhone nie ma najmniejszych szans stać się pełnoprawną platformą do grania szczególnie gdy jako "rywali" ma DSa oraz PSP.
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: iPhone

Post autor: Axi0maT » 2009-03-31, 20:22

Mysle ze iPhone zdobedzie swoj kawalek rynku bo kampania reklamowa jest naprawde dobra i zapowiada sie sporo ciekawych tytulow. Osobiscie jednak nie przyloze do tego reki, bo sprzet moim zdaniem nie ma duszy. To multimedialny gadzet bez klimatu.

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: iPhone

Post autor: ZiQ » 2009-03-31, 21:29

A ja myślę że się przyjmie bo wszyscy grubi amerykanie zdechną jeśli nie kupią sobie Iphonów to też cała reszta posypie się już lawinowo, trochę pograłem w parę gierek i najprawdopodobniej następny telefon jaki wezmę to właśnie iPhone.
Axi0maT pisze:bo sprzet moim zdaniem nie ma duszy
jak dla mnie jest zupełnie inaczej wydaje mi się że właśnie coś w sobie ma! zawsze byłem zwolennikiem ipodów to może dlatego

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: iPhone

Post autor: artemis » 2009-04-04, 13:37

ramzes64 pisze:
artemis pisze: ale i tak wolalbym coś z wysuwaną klawiaturą jakbym miał za dużo kasy na telefon.
alez proszę bardzo - mam coś takiego na zbyciu http://www.allegro.pl/item596943897_htc ... mlock.html
Jakbym teraz kupywał telefon to może i bym sie skusił :P . Tym bardziej od pewnego sprzedawcy. Ale k800i sprawdza mi sie znakomicie. Dobry słownik, opera mini i świetny aparat.

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: iPhone

Post autor: kon » 2009-04-04, 14:22

iphone jako telefon sprawuje sie bardzo dobrze, ma intuicyjny i wygodny jak diabli interfejs i nie potrzebuje do obslugi tych pieprzonych stylusow ktore uwielbiaja sie gubic.
gry nie moga rownac sie z tymi z handeheldow, ale jak na telefon to sa na tyle ciekawe zeby nie nudzic sie w tramwaju czy w kolejce w sklepie. z tch co gralem:
super monkey ball - wersja dsowa bardziej mi sie podobala, iphone ma jakos zle skalibrowane sterowanie
crash nitro kart - ubooga w grafike i ogolnie jakas lipna
touchgrind - sumyulator fingerboarda, swietne na pare chwil.
bejeweled 2/puzzle quest - to samo co na pc i konsolach - boskie
guitar world tour - niby fajne, ale bardzo niestabilne i nie dziala tak plynnie jakby sie chcialo
dance dance revolution s - moj ukochany ddr z obsluga jak mini mata do gajemboja? dobre piosenki, ladna oprawa, sporo rzeczy do odblokowania. polecam goraco
tap tap revenge 2 - cos jak guitar hero ale na 3 przyciski, spora biblioteka piosenek, co jakis czas pojawiaja sie nowe. wszystko za darmo. no i tryb multi na jednym iphonie.
live poker - super poker, duzo ludzi gra wiec z dolaczeniem ni ma problemow
imob, ivampires - pelno jest takich onlineowych gierek tekstowych, mile zajmuja czas

nastepne w kolejce do obczajenia: metal gear touch (ponoc slabizna) i katamari.

co do emu: nie mialem okazji odpalic ich za duzo, scummvm sprawuje sie ladnie tyle ze te gry mam juz za soba (niektore po pare razy). na emu gba odpalilem final fantasy 5, troche przycina no i brakuje mi przyciskow, dotykanie ekranu to nie to samo

Axiomat: co znaczy ze nie ma duszy?

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: iPhone

Post autor: Snake » 2009-04-04, 18:01

kon pisze:nastepne w kolejce do obczajenia: metal gear touch (ponoc slabizna)
Oczywiście, że słabizna bo jak MGS bez swoich 30 minutowych przerywników, setek linijek tekstu i skradania może być dobry? Touch jest prymitywny aż do bólu. Dziwie się Kojimie, że zdecydował się na wypuszczenie czegoś takiego.
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: iPhone

Post autor: Axi0maT » 2009-04-04, 19:46

kon pisze:Axiomat: co znaczy ze nie ma duszy?
To samo co "nie ma klimatu". To tak jak idziesz do pubu - mozesz isc do takiego ktory ma fajny klimacik i do takiego gdzie po prostu usiadziesz i napijesz sie browara. Nie mozna tego wytlumaczyc tak na wprost - to sie po prostu wie. Sprzet moze byc slabiutki, albo moze miec slaba biblioteke gier, czasem jest taki dzieki swojej niszowosci lub temu wszystkiemu co jest wokol niej - czujesz i wiesz ze WLASNIE TA konsolka ma dusze... via Atari Jaguar, Game Boy... itd

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: iPhone

Post autor: Blackie » 2009-04-04, 21:31

"TA konsolka ma dusze... via Atari Jaguar"
Prosze Cie, powiedz, ze chodzilo Ci o Sony PlayStation a nie o "64 bitowego" crapowca : (
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: iPhone

Post autor: Axi0maT » 2009-04-05, 12:37

Blackie pisze:"TA konsolka ma dusze... via Atari Jaguar"
Prosze Cie, powiedz, ze chodzilo Ci o Sony PlayStation a nie o "64 bitowego" crapowca : (
No wlasnie nie. Caly bit polega na tym ze sprzet moze byc crapem, a mimo wszystko czuc w nim to cos. Jesli kierujesz sie sentymentem do swojego PlayStation to ok, ale ja uwazam ze akurat ten sprzet jest kompletnie pozbawiony duszy, glownie za sprawa polityki Sony jak rowniez jego popularnosci na rynku.

ODPOWIEDZ