iPhone

Atari Jaguar, NEC PC Engine, SNK Neo Geo i inne
ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: iPhone

Post autor: ramzes64 » 2009-04-09, 22:49

a ja sie zgodze z artemisem i Axi0maTem - ja to wlasnie tak widze - PSX = gry sportowe, wyscigi (tez sport?) jrpg mi nie wchodza ... w dzisiejszych czasach FPSy mi nie wchodza - dlatego wole sprzet Nintendo

co do iPhone - nie wiem - moze chcialbym zobaczyc to na wlasnej skorze - ale raczej jako konola do gier bym tego nie porownywal (to tak jak PSP - nie jest do gier stworzone)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: iPhone

Post autor: Ukukuki » 2009-04-09, 23:01

PSX posiada przedstawiciela (godnego!) z każdego gatunku, do tego nawet gry muzyczne. Co by nie mówić ja na tej konsoli nie widze absolutnie żadnego zaniedbanego gatunku.
ramzes64 pisze:w dzisiejszych czasach FPSy mi nie wchodza - dlatego wole sprzet Nintendo
Co ciekawe sterowanie na Wii miało zapewnić nowy wymiar grania w te FPSy :wink: , ale jakoś nie wyobrażam sobie grania w Halo na legendary. Wydaje mi się za mało precyzyjne sterowanie albo ja coś źle robie.
ramzes64 pisze:(to tak jak PSP - nie jest do gier stworzone)
A do czego zostało stworzone?


Jeszcze co do tej elity, elitarny gracz to ten który gra i ma którąś z tych konsol: Pippin, Nomad czy Virtual Boy itp. Macie naprawde małe szanse ,że kogoś takiego spotkacie, to jest elita :P .

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: iPhone

Post autor: Keitaro » 2009-04-10, 00:16

Panowie, liczy się fun a nie elitarność czy popularność konsoli. Mimo iż sam lubię kolekcjonować to i owo, to uważam iż są to tylko rzeczy materialne które przeminą :P Choć to prawda iż w pewien sposób na klimat wpływa popularność danej rzeczy. Jednak nie tędy droga.

Co do iphona itp. 'bajerów' ja jestem zdecydowanie na nie. Konsola ma służyć do grania, telefon do telefonowania, a aparat do zdjęć. Dlatego wolę serię GB, prymitywny telefon Nokii oraz aparat analogowy do zdjęć. Plus to iż w zwykłej (retro) konsoli mamy przyjemność gromadzenia/kupowania oryginalnych cartów, wygodę użytkowania itd. Emulatory psują całą zabawę. Choć jedną rzeczy bym chętnie zobaczył w handheldach - emulator peceta, tak by dało się zagrać w Baldury, Fallouty itp. tytuły. Ale tego się chyba nie doczekamy :P

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: iPhone

Post autor: Axi0maT » 2009-04-10, 07:07

ramzes64 pisze:tak jak PSP - nie jest do gier stworzone
ramzesku... boj sie boga. Spodziewaj sie na dniach swietej inkwizycji Sony w swoim domu ;)
Ukukuki pisze:Jeszcze co do tej elity, elitarny gracz to ten który gra i ma którąś z tych konsol: Pippin, Nomad czy Virtual Boy itp. Macie naprawde małe szanse ,że kogoś takiego spotkacie, to jest elita
Mysle ze mozna do tej listy dorzucic sporo innych konsolek. Co do Nomada to parokrotnie sie przymierzalem. Jakos poki co nie udalo mi sie go zdobyc - wiem jednak ze kiedys bede go mial. A Virtual Boya ma Gimiak - zreszta mozna bylo zobaczyc jego egzemplarz na wystawie erdid w pazdzierniku/listopadzie :)
Ukukuki pisze:Co ciekawe sterowanie na Wii miało zapewnić nowy wymiar grania w te FPSy :wink: , ale jakoś nie wyobrażam sobie grania w Halo na legendary. Wydaje mi się za mało precyzyjne sterowanie albo ja coś źle robie.
Niebardzo rozumiem co miales na mysli. Ale jesli sugerujesz ze sterowanie Wiilotem w FPSach jest niewygodne to odpowiadam ze to najlepsze rozwiazanie jakie dotychczas powstalo dla tego typu gier. Nawet myszki od PC sie chowaja do swoich mysich dziurek ;)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: iPhone

Post autor: Ukukuki » 2009-04-10, 07:55

Axi0maT pisze:Niebardzo rozumiem co miales na mysli. Ale jesli sugerujesz ze sterowanie Wiilotem w FPSach jest niewygodne to odpowiadam ze to najlepsze rozwiazanie jakie dotychczas powstalo dla tego typu gier. Nawet myszki od PC sie chowaja do swoich mysich dziurek

Jest wygodne ale nie tak jak oczekiwałem :P , coś jak pistolety do konsol czy automatów. Mimo wszystko wydaje mi się dobra myszka a nawet taka 800dpi>Wii Remote, a właściwie jestem tego pewien . Myszka jest stabilna i bardziej precyzyjna, nie machamy nią we wszystkich płaszczyznach :smile: .Zresztą nie wyobrażam sobie snajperki na tym kontrolerze. Co by nie mówić i tak w następnej generacji dostaniemy coś podobnego przynajmniej jako dodatek .

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: iPhone

Post autor: Axi0maT » 2009-04-10, 08:54

Jest wygodne ale nie tak jak oczekiwałem :P , coś jak pistolety do konsol czy automatów. Mimo wszystko wydaje mi się dobra myszka a nawet taka 800dpi>Wii Remote, a właściwie jestem tego pewien . Myszka jest stabilna i bardziej precyzyjna, nie machamy nią we wszystkich płaszczyznach
Osobiscie wydaje mi sie ze jednak wypada lepiej od myszki. Przede wszystkim jest bardziej intuicyjny no i dokladniejszy. Jesli masz jakis problem ze sterowaniem to polecam popracowac nad parametrem Wii Remote Sensitivity i wlasciwym ustawieniem Sensor Bara. Zapewniam cie ze jak sie przyzwyczaisz to sprzedasz myszke w trybie ekspresowym :P
Ukukuki pisze:Zresztą nie wyobrażam sobie snajperki na tym kontrolerze.
Jak zagrasz w np. Call of Duty 5 to bedziesz mogl juz sobie wyobrazic :P

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: iPhone

Post autor: artemis » 2009-04-10, 10:13

Zaciekawiłeś mnie Axiomat z tymi FPP.... Nie próbowałem tego nigdy, ale tak se myśle, że jakby obudować Wiilota w karabin to by było ciekawe połączenie :P da sie tak?

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: iPhone

Post autor: kon » 2009-04-10, 10:34

takie cos dodaja do links crossbow training.
ukukuki: do sterowanie dostosowuje sie poziom trudnosci, sterowanie wii mniej precyzyjne - prostsza gra.
ramzes: wymien mi jakies godne uwagi wyscigi, gry sportowe i jrpgi na nintendo. oo, za duzo chyba nie ma?
no i zeby nie bylo offtopa - na iphonie brakuje powaznych gier, z fabula, z jakims trybem kariery (nie liczac gier muzycznych), wszystko wyglada jak dema wiekszych gier i pokazowki mozliwosci. mam nadzieje ze zmieni sie to z os3.0

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: iPhone

Post autor: Snake » 2009-04-10, 13:57

ramzes64 pisze:(to tak jak PSP - nie jest do gier stworzone)
Dobrze, że ktoś mnie oświecił bo też się właśnie zastanawiałem do czego służy to PSP czy jak go tam zwali. No ale teraz nie mam wątpliwości - napewno nie do grania. Może to jest wielofunkcyjny telefon? W sumie to bez znaczenia bo tylko moje ukochane Nintendo zna się na robieniu konsol, gier i wogóle wszystkiego. Tak, Big N rulez! :sarcasm:
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: iPhone

Post autor: artemis » 2009-04-10, 14:05

Snake pisze:
ramzes64 pisze:(to tak jak PSP - nie jest do gier stworzone)
Dobrze, że ktoś mnie oświecił bo też się właśnie zastanawiałem do czego służy to PSP czy jak go tam zwali. No ale teraz nie mam wątpliwości - napewno nie do grania. Może to jest wielofunkcyjny telefon? W sumie to bez znaczenia bo tylko moje ukochane Nintendo zna się na robieniu konsol, gier i wogóle wszystkiego. Tak, Big N rulez! :sarcasm:
No w końcu Snake zrozumiałeś :grin: . Jeszcze tylko Blackie i mamy dwie owce nawrócone ze złej drogi :smile: . Kon Ty też masz szanse :smile: . Doznajcie oświecenia! :smile: . Amen :P

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: iPhone

Post autor: Axi0maT » 2009-04-10, 15:29

artemis pisze:Nie próbowałem tego nigdy, ale tak se myśle, że jakby obudować Wiilota w karabin to by było ciekawe połączenie :P da sie tak?
Jak juz wspomnial kon, da sie takie cos dostawic. Zreszta allegro jest pelne takich wymyslnych przystawek do Wiilota. Od miecza, przez karabiny, pistolety, kije golfowe a na sztuccach do Cooking Mama konczac. Wielebny Gimiak swego czasu opisal Wii Zappera dodawanego do Link's Crossbow Training:
Wii Zapper
kon pisze:ramzes: wymien mi jakies godne uwagi wyscigi, gry sportowe i jrpgi na nintendo. oo, za duzo chyba nie ma?
No to moze uprzedze ramzeska i odpowiem na twoje pytanie. Z jrpg zgadza sie - brak na maksa. Na mysl przychodzi mi tylko Paper Mario. Z pozostalymi to chyba jednak nie trafiles. Gier sportowych jest cale mnostwo i stanowia wrecz plage na Allegro.

baseball:
Major League Baseball Featuring Ken Griffey, Jr.
All-Star Baseball 2001 Baseball Sim
All-Star Baseball 2000 Baseball Sim
Ken Griffey Jr.'s Slugfest
Triple Play 2000
All-Star Baseball '99
Famista 64
Jikkyou Powerful Pro Yakyuu 4
Chou-Kuukan Night Pro Yakyuu King
Bottom of the 9th
Jikkyou Powerful Pro Yakyuu 6

koszykowka:
NBA Courtside 2 Featuring Kobe Bryant
NBA Live 2000
NBA Hangtime
NBA Showtime: NBA on NBC
Kobe Bryant in NBA Courtside
NBA In The Zone '98
NBA In The Zone '99
NBA Jam 2000
NBA Jam 99
NBA Live 99
Fox Sports College Hoops '99
NBA In The Zone 2000
Mike Piazza's Strike Zone

futbol amerykanski:
NFL Blitz
NFL Blitz 2001
Madden NFL 2002
Madden Football 64
Madden NFL 2000
Madden NFL 99
Madden NFL 2001
NFL Blitz 2000
NFL Blitz Special Edition
NFL Quarterback Club 2000
NFL QB Club 2001
NFL Quarterback Club 98
NFL Quarterback Club 99

golf:
Mario Golf
CyberTiger
Waialae Country Club
PGA European Tour
Eikou no Saint Andrews

hokeje
Wayne Gretzky's 3D Hockey
NHL 99
NHL Breakaway 98
Wayne Gretzky's 3D Hockey '98
NHL Blades of Steel '99
NHL Breakaway 99
Olympic Hockey 98
NHL Blades of Steel 2000

pilki nozne
FIFA 99
International Superstar Soccer 2000
World Cup 98
FIFA Road to World Cup 98
FIFA Soccer 64
International Superstar Soccer 64
International Superstar Soccer '98
J-League Eleven Beat 1997
Mia Hamm 64 Soccer
Premier Manager 64
Jikkyou J-League Perfect Striker

sport alternatywny:
Tony Hawk's Pro Skater
Tony Hawk's Pro Skater 2
Tony Hawk's Pro Skater 3
1080: Snowboarding
Snowboard Kids 2
Snowboard Kids
AirBoarder 64
Twisted Edge Extreme Snowboarding
Big Mountain 2000

wrestlingi:
WWF No Mercy
WWF Wrestlemania 2000
WCW/NWO Revenge
WWF War Zone
WCW Mayhem
WWF Attitude
WCW vs. NWO: World Tour
WCW Nitro
WCW Backstage Assault
Shin Nippon Pro Wrestling: Toukon Road 2 - The Next Generation
64 Oozumou
Virtual Pro Wrestling 64
Virtual Pro Wrestling 2: Oudou Keishou
ECW Hardcore Revolution

Inne sportowe:
Mario Tennis
Ready 2 Rumble Boxing
In-Fisherman Bass Hunter 64
Ready 2 Rumble Boxing: Round 2
All Star Tennis 99
Bassmasters 2000
Knockout Kings 2000
Milo's Astro Lanes
International Track & Field 2000
Razor Freestyle Scooter
Nagano Winter Olympics '98
Brunswick Circuit Pro Bowling
Super Bowling
Itoi Shigesato no Bass Tsuri No. 1 Ketteihan!

No i jesli to jest NIEWIELE... to ja jestem pan bozia. 98 gier sportowych - ta liczba zobowiazuje. Mysle ze moglbys grac do zasranej smierci az by ci zbrzydly wszystkie dyscypliny sportowe.

To samo sie tyczy wyscigow, zajezdzic sie idzie. 56 pozycji... pikus... pewnie dasz rade objechac to w jeden wieczor :P
Mario Kart 64
Diddy Kong Racing
F-Zero X
Star Wars Episode I: Racer
Road Rash 64
Beetle Adventure Racing
Mickey's Speedway USA
San Francisco Rush 2049
Cruis'n USA
Cruis'n World
Extreme-G
Excitebike 64
San Francisco Rush: Extreme Racing
Automobili Lamborghini
Wave Race 64
GT 64: Championship Edition
Ridge Racer 64
Top Gear Overdrive
Rush 2: Extreme Racing USA
South Park Rally
World Driver Championship
Monster Truck Madness 64
Cruis'n Exotica
Lego Racers
Top Gear Rally
Top Gear Rally 2
Re-Volt
WipeOut 64
AeroGauge
California Speed
F-1 World Grand Prix
Penny Racers
Roadsters
F1 Pole Position 64
Hot Wheels Turbo Racing
NASCAR 99
Off Road Challenge
S.C.A.R.S.
V-Rally Edition '99
Extreme-G 2
F1 Racing Championship
Iggy's Reckin' Balls
Indy Racing 2000
Monaco Grand Prix
NASCAR 2000
Top Gear Hyper-Bike
Polaris SnoCross
Rally Challenge 2000
F-1 World Grand Prix II
Hydro Thunder
Jeremy McGrath Supercross 2000
Micro Machines 64 Turbo
Supercross 2000
Looney Tunes: Space Race
Stunt Racer 64
MRC: Multi-Racing Championship

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: iPhone

Post autor: kon » 2009-04-10, 16:02

dalem to bardziej prowokacyjnie zeby zobaczyc co odpowie ramzes, ktory pewnie nawet nie wie co jest na nintendo a co na konsole sony.
z jrpg mozesz wymienic tales of symphonia na gcn (genialne) i pierdyliard jrpgow na snesa (bo mowimy chyba ogolnie o nintendo?)
w wyscigi nie licze gier typu mario kart bo dajmy spokoj, to nie jest powazna wyscigowa gra, podobnie jak wszystkie sportowe z mario i reszta ferajny. spojrzmy prawdzie w oczy - psx i sony ogolnie posiada obszerniejsza i powazniejsza biblioteke wyscigow.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: iPhone

Post autor: Axi0maT » 2009-04-10, 17:14

kon pisze:z jrpg mozesz wymienic tales of symphonia na gcn (genialne) i pierdyliard jrpgow na snesa (bo mowimy chyba ogolnie o nintendo?)
byla mowa o PSX, wiec wymienilem na N64. Jakby zebrac gierek z Gacka i SNESa to byloby tego oczywiscie o wiele wiecej.
w wyscigi nie licze gier typu mario kart bo dajmy spokoj, to nie jest powazna wyscigowa gra,
Wyscig jest wyscig i roli Mario Karta nie powinno sie tu umniejszac. Idac tym tokiem rozumowania mozna powiedziec z na PSXie nie liczymy Grn Turismo bo to juz prawie symulacja, a nie gra wyscigowa.
kon pisze:spojrzmy prawdzie w oczy - psx i sony ogolnie posiada obszerniejsza i powazniejsza biblioteke wyscigow.
Z tym absolutnie nie moge sie zgodzic. Moze i Gacek ma problem z wieksza iloscia dobrych wyscigow, ale N64 kompletnie nie ustepuje PSXowi w tej kategorii a wrecz go przewyzsza, bowiem ma w swojej ofercie mnostwo future racerow oraz innych niekonwencjonalnych (np. Polaris SnoCros - wyscigi skuterow snieznych, czy Wave Race - skutery wodne). World Driver Championship zjada Gran Turismo na sniadanie. Ridge Racer ma swoj odpowiednik na N64, a na NFSy odpowiedzia jest Beetle Adventure Racing .

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: iPhone

Post autor: kon » 2009-04-10, 17:40

world driver championship? slaby model jazdy no i brak prawdziwych samochodow.
masz racje, porownalem w sumie caloksztalt nintendo z sony.
ale N64 kompletnie nie ustepuje PSXowi w tej kategorii a wrecz go przewyzsza, bowiem ma w swojej ofercie mnostwo future racerow oraz innych niekonwencjonalnych
twisted metal, wiepout, driver, killer loop, streak hoverboard racing
(np. Polaris SnoCros - wyscigi skuterow snieznych
a na psx: sno-cross championship, sled storm, polaris snocross
czy Wave Race - skutery wodne
jet moto 1,2 i 3

informacja niesprawdzona ale na psxa wyszlo ponoc ponad 250 scigalek.

(a no i te tytuly co dalem to pierwsze ci mi sie nasuwa na mysl i gry ktore mi sie podobaly, pewnie jest tego jeszcze wiecej)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: iPhone

Post autor: Axi0maT » 2009-04-10, 19:44

Nie licytujmy sie na ilosc lecz na jakosc. Gra grze nierowna... Wykonanie synu... wykonanie sie liczy :P

ODPOWIEDZ