AMIGA CD32

Atari Jaguar, NEC PC Engine, SNK Neo Geo i inne
YukiDeSan
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 369
Rejestracja: 2010-04-21, 18:01

Re: AMIGA CD32

Post autor: YukiDeSan » 2010-10-22, 10:12

wnosi mozliwosc zabawy uzbrojeniem :) aktualnie w shmupsach trudno cos podobnego znalezc, a gier typu banshee moge wymienic dziesiatki, przykladem moga byc nawet:

- Seria Donpachi
- Seria 194X
- Seria Raiden
- Shienryu

I wiele innych

Malo jest shmupsow ktore wyroznily sie czyms szczegolnym jak np:

Radiant Silvergun w ktorym masz na wstepie 6 roznych broni ktore musisz z glowa wykorzystywac bez mozliwosci upgrade powerupami

Ikaruga gdzie sam sens strzelania zastapiono mozliwoscia zmiany koloru przez co mozesz zamiast samego strzelania wchlaniac pociski

Disponsable Hero ktory wprowadzil wlasnie mozliwosc zabawy uzbrojeniem, ktore w niewielu grach obecnie wystepuje (w sumie chyba zadnej z ktora mialem do czynienia)

Touhou i Shikigami no shiro ktore wproadzily sens mozolnego wymijania pociskow liczonych w milionach na ekranie

Bangai ktory wprowadzil zupelni inny sens shmupsa z pelnym logicznym mysleniem w czasie akcji

Rez ktory wprowadzil wektorowa grafike 3D z hipnotycznym transem

N20 ktore samo w sobie bylo czyms innowacyjnym

Temptest ktorego nawet opisywac nie musze :]




Niestety sa gry ktore wprowadzily cos do gatuunku a sa gry ktore tylko powielaja schematy, gry powyzej wymienone mialy cos swiezego co wprowadzily, twoje Banshee to zwykle powielanie wprowadzonego juz najprostszego schematu w postaci
"lece i strzelam zabijajac wszystko co sie rusza bez zbednego kombinowania"



tyle :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: AMIGA CD32

Post autor: Axi0maT » 2010-10-22, 10:33

YukiDeSan pisze: Disponsable Hero ktory wprowadzil wlasnie mozliwosc zabawy uzbrojeniem, ktore w niewielu grach obecnie wystepuje (w sumie chyba zadnej z ktora mialem do czynienia)
Klania sie Gradius od Konami wydany niemal dekade predzej...

Poza tym nadal uwazam ze wole grac w gre fajna, a nie wymyslna tym bardziej ze innowacje nie zawsze sa trafione. W Disposable Hero gralem przed laty na amidze i powiem szczerze ze w ogole nie utkwil mi w pamieci. Ot zwykly szuterek. Jak napisales tytul to nawet nie pamietalem o jakiej grze mowisz. Dopiero jak zobaczylem screeny w necie to sobie o niej przypomnialem. Dla odmiany Banshee swego czasu mimo ze powielal schematy to byl klasa sama w sobie. U mnie "na podworku" wszyscy w to grali i kazdy mial przyslowiowy opad szczeny. Tak to juz jest ze zazwyczaj milo wspomina sie pozycje dobre, a nie te wprowadzajace innowacje ale zarazem slabsze. Jak sie zapytasz kogos jaki byl pierwszy RTS to odpowie ze Dune 2... a tymczasem wyszlo z tuzin innych RTSow przed ta gra, ale dopiero wlasnie Westwood potrafilo sprzedac to w swietnej oprawie. Dlatego takie gry jak Disposable Hero przechodza bez echa i uznawane sa za ledwie sredniaki, a dopiero potem pojawiaja sie gry typu Star Gunner, ktore czerpia garsciami ze sprawdzonych pomyslow wykluczajac przy tym bledy swoich poprzednikow.

YukiDeSan
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 369
Rejestracja: 2010-04-21, 18:01

Re: AMIGA CD32

Post autor: YukiDeSan » 2010-10-22, 11:14

no i tutaj klaniaja sie gusta o ktorych sie nie dyskutuje :)

Dla mnie najlepsza strategia jest i bedzie Warcraft 2, a zamiast w banshe wole wlaczyc starego 1941 ;)

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: AMIGA CD32

Post autor: Baieros » 2010-11-21, 11:52

Ja dziś kupiłem sobie tą amige, jeszcze jej nie odpalałem bo jest cała morka i nie wiem czy czegoś jej nie brakuje bo z tyłu po lewej stronie ma pusto. Domyślam się, że miała być tam jakaś klapka ale czy coś jeszcze oprócz tego? Bo miejsca to tam jest i na dysk twardy. Generalnie konsola z wyglądu przypomina mi stare automatyczne sekretarki :) Przez chwile szukałem guzika, którym się otwiera to cudo, a tu niespodzianka otwiera się ręcznie bez, żadnego knefla. Gra w środku to olimpiada letnia. Jedyne co widzę w niej, że jest nie tak to ułamany suwak od głośności no i dosyć lekki jak na jego wielkość zasilacz. Pad śmiesznie wygląda, ale wydaje się sprawny. Za tydzień może uda mi się jakieś gierki jeszcze do tego wynaleźć bo mam obiecane.

Awatar użytkownika
kubicz
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 66
Rejestracja: 2006-11-12, 14:45

Re: AMIGA CD32

Post autor: kubicz » 2010-11-21, 12:02

Gratuluje i przy okazji zazdroszcze :P Swego czasu kupilem gola konsole i do dzis jej nie sprawdzilem. Nie sadzilem, ze zdobycie zasilacza do Amigi CD32 jest tak trudne :(
Mialem nadzieje, ze mozna do niej podlaczyc zasilacz od C64 lub innej Amigi ale nic co mieli kumple nie pasowalo. Oby kiedys udalo sie trafic ten cholerny zasilacz.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: AMIGA CD32

Post autor: Axi0maT » 2010-11-21, 20:23

Baieros pisze:Pad śmiesznie wygląda, ale wydaje się sprawny.
Od razu przypomina mi sie jak bylismy w tym roku na Pixel Party i ludziska niespecjalnie zorientowani lapali pada odwrotnie. Nie mogli sie nadziwic dlaczego rekojesc ma byc do gory i trzyma sie go tak, a nie inaczej... takie zboczone nawyki po PSXie maja ;)

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: AMIGA CD32

Post autor: Baieros » 2010-11-22, 12:26

Jest taka kierownica/ster do Wii co się trzyma tak samo jak tego pada. Przyznam się szczerze, że za pierwszym razem też chwyciłem na odwrót, ale po klawiszach poznałem, że źle trzymam i wydaje się on w miarę wygodny. Liczyłem na jakąś rade od posiadaczy czy tam z tyłu powinno być to puste miejsce czy nie?

Pochwale się, że już ją podłączyłem :) Na początku nie chciała coś kręcić płytki, ale jak włączyłem ją ponownie to zaczęła hulać jak burza. Płytka niestety jest pęknięta i porysowana jak jasna cholera więc odtworzenie jej będzie nie możliwe. Wiem, że można sobie dowolną płytkę wypalić i tam włożyć ja jednak wole poczekać na oryginały. Jednak mam pytanie, czy ona powinna wyświetlać jakiś obraz początkowy? Bo kurcze ja nic nie mam :/ podłączyłem przez kabel antenowy to nic nie udało mi się wyszukać, później przez czincz też pusto. Jeszcze taką małą wadę mojego modelu znalazłem, przynajmniej tak mi się wydaje, wejście słuchawkowe jak próbuje do niego włożyć słuchawki wciska się do środka jak na sprężynce :) Na tyle głęboko, że nie da się tam wsadzić słuchawek.

ODPOWIEDZ