Przełączanik między konsolami

Atari Jaguar, NEC PC Engine, SNK Neo Geo i inne
ODPOWIEDZ
DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Przełączanik między konsolami

Post autor: DizzyX » 2010-07-14, 07:05

Otóż - jak to już poruszyłem w innym dziale - planuję zmianę miejsca mojego "centrum rozrywki".
Zwykle mam podpięte kilka konsol i gram "na zmianę" - jak zapewne większość z Was.
Denerwuje mnie jedna rzecz - o ile kable audio mam podpięte maksymalnie jak tylko mogę mieć do zestawu audio (cinchami dwie konsole + odtwarzacz DVD [bo szkoda mi lasera w PS2 na filmy :P]), o tyle cinche od video muszę ciągle przepinać z tyłu.
Póki co jest to w miarę do ogarnięcia - za sprzętem mam trochę miejsca - jednak podejrzewam że po zmianie umeblowania trochę się to pozmienia i miejsca może zabraknąć na takie kabelkowe fanaberie.
Wiem, że niby mogę wyprowadzić sobie jakiś przedłużacz dla większej wygody, wolałbym jednak mieć podpięte do jakiejś "skrzynki" kilka konsol i po prostu przełącznikiem wybierać na czym chcę aktualnie grać (przepinanie jest jednak niewygodne strasznie).
Swego czasu na allegro były takie skrzyneczki, stylizowane ala PS2, jednak teraz nie mogę ich znaleźć (są tylko przełączniki na EURO, mnie do niczego nie przydatne bo mam wszystko na cinchach).
Macie jakieś sugestie co do rozwiązania tego problemu? Może macie jakieś swoje patenty?
A może widzieliście gdzieś odpowiedni...yyy...SPRZĘT do przełączania konsol?

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Przełączanik między konsolami

Post autor: tbxx » 2010-07-14, 11:29


DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Przełączanik między konsolami

Post autor: DizzyX » 2010-07-14, 12:48

tbxx, ooo widzisz :) dzięki wielkie, chyba kupię i przetestuję ;)

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Przełączanik między konsolami

Post autor: Baieros » 2010-07-14, 12:58

Jak przetestujesz napisz czy działa ;) może ktoś jeszcze będzie chciał kupić.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Przełączanik między konsolami

Post autor: Axi0maT » 2010-07-14, 20:01

Mam IDENTYCZNY sprzet i zaobserwowalem dziwne przebicia sygnalu na obraz. Prawde powiedziawszy nie sa to jakies wielkie zauwazalne zmiany ale jeden odrobine jasniejszy pionowy pas przechodzi przez srodek ekranu. W grach raczej nie widoczne, ale na czarnym ekranie - np. w czasie loading'ow widac to wyraznie. Moze jutro zrobie jakas fotke to zobaczycie. Lazilem z tym do kumpli elektronikow i w sumie nikt nie mogl zdiagnozowac problemu... Wiekszosc okreslala to po prostu "gownianym selektorem". Jesli ktos mimo wszystko skusi sie na to urzadzenie to chetnie porownam doswiadczenia, bo moze po prostu moj model jest jakis wadliwy i tyle (sprzedawca nie chcial przyjac sprzetu bo stwierdzil ze jest sprawny, a za znieksztalcony obraz odpowiada ktores z podlaczonych urzadzen.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Przełączanik między konsolami

Post autor: DizzyX » 2010-07-19, 10:41

Dziś przyszedł mój selektor. O ile tor audio przekazywany jest ładnie, o tyle tor video nie jest przekazywany w ogóle :/ sprawdzałem na kilku różnych przewodach - ewidentnie wina urządzenia... tak więc zabawa w reklamację... echh...

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Przełączanik między konsolami

Post autor: Baieros » 2010-07-22, 17:33

w media jest sprzęt do tego z wyższej półki i kosztuje 300zł :D Więc spora różnica w cenie.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Przełączanik między konsolami

Post autor: DizzyX » 2010-08-05, 08:51

Dziś przyszedł mój selektor z naprawy gwarancyjnej. To znaczy konkretnie to otrzymałem nowy selektor ;)
Ten egzemplarz jest w jak najlepszym porządku, działa dobrze i nie zauważyłem żadnych strat w obrazie, jak i w dźwięku. Ot, tym razem trafiłem na dobrą partię urządzeń ;) jednak na wszelki wypadek zatrzymam paragon i opakowanie... tak dla własnego spokoju ;)

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Przełączanik między konsolami

Post autor: Baieros » 2011-07-21, 18:08

Ja tak się ostatnio przekonałem coś do tego sprzętu bo zamontowałem sobie szafkę RTV i stwierdziłem, a co mi tam podepniemy więcej shitu. No i ku mojemu zdziwieniu jak wcześniej miałem przełącznik automatyczny było do dupy to teraz przy ręcznym przełączaniu problemy zniknęły. Wszystko działa elegancko, przełącznik kosztował 9zł z allegro plus wysyłka. Firmy Hama, trochę wali plastikiem i ma tylko wejścia na 3 zabawki jednak nie pokładałem w nim wielkich nadziei i możliwe, że w przyszłości kupię coś większego.

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: Przełączanik między konsolami

Post autor: mcfly12 » 2011-07-21, 18:20

Ja mam miłe doświadczenia z przełącznikiem firmy Mad Cats czy jakoś tak. Przełącznik ręczny, na cztery gniazda. Kosztował mnie coś około 14 zł. Od prawie dwóch lat zero problemów, tylko kabel mógłby być troszkę dłuższy...
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Przełączanik między konsolami

Post autor: DizzyX » 2011-07-21, 18:22

Baieros, nie wiem dokładnie jak jest z ręcznymi przełącznikami (a też mam takowy, ale nie rozbierałem = "gwarancja", a przydaje się :) ), ale wydaje mi się, że po prostu ręcznie wybiera się, który sprzęt ma w danym momencie "nadawać", a pozostałe są w tym czasie odcinane.
Co do automatycznych - tam istnieje ten problem, że jeśli konsola jest cały czas podpięta do prądu (standby), to tak jak by non stop dawała sygnał na przełącznik, efektem czego są zakłócenia. U mnie, gdy do TV przez automatyczny przełącznik euro podpięta była jakakolwiek konsola i DVD, to gdy DVD było w trybie czuwania nie dało się grać na konsoli, tak mocne były zakłócenia.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Przełączanik między konsolami

Post autor: Baieros » 2011-07-21, 18:43

4 gniazda to już lepiej, ale ja bym chciał tak z 6 minimum :) Szkoda, że te automatyczne przełączanie tak mnie nastawiło do tego sceptycznie wcześniej. Może przez mój sceptycyzm tracę o wiele więcej ciekawych gadżetów, może te myszki optyczne to nie taki głupi pomysł...

ODPOWIEDZ