SNK NEO GEO AES

Atari Jaguar, NEC PC Engine, SNK Neo Geo i inne
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: SNK NEO GEO AES

Post autor: Axi0maT » 2017-03-27, 06:30

Ja mam wersje MVS, Baieros ma jakies, ale nie wiem czy MVS czy AES. Ukukuki wiem ze zbieral... tez chyba MVS.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: SNK NEO GEO AES

Post autor: Ukukuki » 2017-03-27, 16:04

Niestety wśród tanich gierek na AES nie ma tytułów wybitnych na ten system. U mnie AES skreśla cena gier z serii Metal Slug, kilkanaście tysięcy za jedną grę. Podczas wyboru, MVS/AES/CD zdecydowała cena zebrania wszystkich części Metal Sluga i najtaniej wychodziło wtedy kiedy ja zaczynałem kupno wersji na MVSa. Na CD niektóre części też kosmicznie drogie. Teraz jedynie MS5 na MVS poszedł w górę i kosztuje w okolicach 800-1000 zł za sam kartridż. Komplet z pudełkiem kilka stów drożej.

Miałem kiedyś AESa z yahoo japan za śmieszne pieniądze. Dałem chyba 2000 zł za komplet z pudłem, 3 kontrolerami, kartą pamięci i 7 grami w full boxach. Niestety wtedy nie wiedziałem ,że warte zakupu są tylko wczesne wersje z pełnym RGB;/ obraz tragedia ale zestaw wymieniłem i zostawiłem sobie kontroler i kartę pamięci. Mam dwie matki MVS które mają fabryczne wejścia na pady i kartę pamięci.

Z tanich gierek na AES mogę polecić FF 1-3, SS1-3, League Bowling, Spinmaster, Crossed Swords, Blue's Journey, Cyber Lip, World Heroes1-2, Magician Lord, Nam '75 i jakieś KOF. Riding Hero też jest tanie ale sama gra taka mocno średnia:P

Możliwe ,że coś z tej listy nie jest już aktualne. Nie śledzę cen. Na początek warto przerobić konsolę na RGB. Niektórzy też twierdzą ,że kontrolery z zestawu są kiepskie i wymieniają części ja osobiście purystą nie jestem i mi wystarczają oryginały.

Wszystkich gier na MVSa jest 148 tytułów i chcę zebrać je wszystkie, niestety dwa tytuły są średnio dostępne ale kto wie. Na AES jest kilka tytułów mniej (kilku naprawdę fajnych brakuje!), nie pamiętam ile. Natomiast na CD również jest sporo mniej jednak ta ostatnia wersja jako jedyna dostała całkiem fajne Crossed Sword 2 i Samurai Shodown RPG na wyłączność.

Polecam kupować tylko na yahoo bo tam często można jeszcze coś fajnego upolować, krzaki no ale cena. W kraju jest kilku kolekcjonerów Neo Geo jednak nie znam żadnego który koncentruje się na AES. Znam jednego który ma z 30 tytułów? Reszta zbiera na MVS i jest dwójka gości którzy mają ponad 100 tytułów w kolekcji. Natomiast nie znam nikogo kto by zbierał na CD! A szkoda bo są to całkiem przyjemne wydania. Papa z forum ma jeszcze gierki na MVSa. Jest też jeden wariat na forum neo-geo.com który zbiera kompletne wydania na MVSa ale to też już wyższa szkoła jazdy dla ludzi z zasobnym portfelem.

Może jest ktoś w Polsce z fajną kolekcją na AESa ale raczej strach się tym chwalić. Są tytuły które kosztują po kilkadziesiąt tysięcy i nie pokazują się na ebay. Najtaniej wychodzi zebrać JAP full set ale to i tak koszt kilkuset tysięcy:P

Co do polowania na unikaty, życzę powodzenia. Ja mam problem cokolwiek z unikatów upolować na MVSa a co dopiero na AES:D Z MVS jest o tyle łatwiej ,że one były sprowadzane do Polski. AES natomiast nie występował.

Neo Geo to mój ukochany system. Ta dbałość o detale i piękna grafika 2D. A Metal Slug bije na głowę wszystko co gatunek run and gun pokazał. Pierwszy raz zagrałem w końcówce lat 90 i wiedziałem ,że kiedyś muszę mieć ten system w domu! Niestety żałuję ,że nie zacząłem zbierać w okolicach 2006 roku. Wtedy cenowo było bardzo przystępnie, ceny po 2010 roku zaczęły strasznie rosnąć.

Neo Geo, Famicom i PC to moje ulubione systemy. Mam nadzieje ,że coś kiedyś do tego grona dołączy.
Famicom!

YukiDeSan
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 369
Rejestracja: 2010-04-21, 18:01

Re: SNK NEO GEO AES

Post autor: YukiDeSan » 2017-03-28, 10:35

Ja osobiscie zbieram na kazda konsolę Neo Geo (wiec juz znasz kogos z NGCD :) ). Nie mam moze zawrotnych aktualnie ilosci, niemniej nie ograniczam sie do jednego sprzetu SNK:

Na AES z drozszych mam Snk vs Capcom Chaos, Samurai Shodown V i Last Resort.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: SNK NEO GEO AES

Post autor: Ukukuki » 2017-03-28, 18:14

Tu są moje zbiory na MVSa viewtopic.php?f=91&t=7060

Mi Pocket zbytnio nie podchodzi ale wiem ,że są fani tego systemu. W sumie dobry sposób zbierać na AES, MVS i CD :D SvCC fajne ale do mnie nie trafia, ja ją mam w wydaniu jamma Neo Geo. Czyli matka z wbudowaną grą. SS to świetna seria i piękny pixel art. Tak samo Last Resort uwielbiam ten tytuł! Wiem ,że nie jest to szczytowy shump na NG jednak na pewno mój ulubiony. Do tego ta muzyka!

Powiem tyle ,że od MVSa się zaczyna, później człowiek wchodzi w jamma. Sam tak zaczynałem, pierw jeden dwa tytuły aż kolekcja rozrosła mi się do ponad 20 płyt PCB. Na jamma jest również mnóstwo świetnych tytułów, Bomberman, Shadow of Mystara, Tower of Doom, Contra, C&D itp. Ogólnie arcade 2D to dla mnie mega wciągająca zabawa, szczególnie dla kogoś kto lubi piękną grafikę 2D.

Swego czasu ktoś wyprzedawał kolekcję gier NGCD na allegro. Dla mnie to jest piękna platforma, konsola na CD która koncentruje się tylko na grafice 2D. Tylko te czasy ładowania, ale da się to przeżyć w zamian za bonusy i ścieżkę dźwiękową. Sam czasem żałuje ,że jednak nie zdecydowałem się na ten system. Ma swój klimat :)
Famicom!

YukiDeSan
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 369
Rejestracja: 2010-04-21, 18:01

Re: SNK NEO GEO AES

Post autor: YukiDeSan » 2017-04-20, 14:43

Moj pierwszy Metal Slug na AES, 100% oryginał :P

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: SNK NEO GEO AES

Post autor: Ukukuki » 2017-04-23, 15:30

Wiem ,że wiele osób narzeka na 4 jednak mi ona nawet podchodzi a co ważniejsze coś nowego wnosi do serii. Fakt faktem pierwsze cztery części (1,2,X,3) są dużo lepsze, czuć jeszcze rękę ludzi z Nazca. Tak w przeciwieństwie do obiegowej opinii dla mnie Metal Slug nie kończy się na 3 tylko na 5. Część 6 i 7 są strasznie brzydkie i czuć już mały budżet. Już w 5 miejscami widać niestety brzydkie renderowane tła zamiast pięknego pixel artu. W części 4 co prawda tego nie ma za to jest masa grafik z poprzednich odsłon jako tła. Mi to kompletnie nie przeszkadza bo jednak coś nowego doszło a dwa te tła z poprzednich odsłon są piękne.

Czwórka ma też słabych bossów no ale piątka nie jest pod tym względem lepsza.

To ja się pochwale swoim MS4, mam fabrycznie nowy kit na MVSa:D Żałuje ,że wtedy jednak nie kupiłem 3 sztuk na wymianę.
Famicom!

YukiDeSan
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 369
Rejestracja: 2010-04-21, 18:01

Re: SNK NEO GEO AES

Post autor: YukiDeSan » 2017-12-06, 00:38

Pozwole sobie zaprosić wszystkich kolekcjonujących gry Neo Geo i Arcade, do grupy FB o tej wlasnie tematyce. Pomimo prob utworzenia tutaj (i nie tylko) takowej spolecznosci, nie dalo to rezultatu, zbyt maly odsetek ludzi na dane forum/spolecznosc interesujacych sie tematem...wiec nastał pomysł zebrania Polskich Kolekcjonerów Neo Geo oraz Arcade z miejsc w internecie róznorakich do jednej grupy traktujacej tylko o Neo Geo i Arcade.

Ponizej link:
https://www.facebook.com/groups/797474410454045/

----------------------
Jesli zaproszenie do takowej sprecyzowanej grupy odsetka będących w temacie łamie regulamin, to cóż, prosze kasować.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: SNK NEO GEO AES

Post autor: Axi0maT » 2017-12-11, 08:52

Widze na FB spolecznosc rosnie w sile. Tlum wali drzwiami oraz oknami i liczy juz 4 osoby! Yuki bedzie kroil cala trojke na gruby hajs sprzedajac im giery z Neo Geo :D

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: SNK NEO GEO AES

Post autor: Kaspar84 » 2017-12-11, 10:28

"- Zabrania się spamu przy ogłoszeniach handlowych. Nie podoba Ci się cena za dany towar ? Nie komentuj. Chcesz ponegocjować cene ? Zrób to grzecznie, bez obelg i robienia z siebie Alfy i Omegi wszechwiedzy z internetu !"

W końcu Yuki stworzył swój raj na ziemi XD
Obrazek

YukiDeSan
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 369
Rejestracja: 2010-04-21, 18:01

Re: SNK NEO GEO AES

Post autor: YukiDeSan » 2017-12-15, 15:37

Grupa miala pelnic role informacji o Neo Geo, bo takowej w Polsce nie ma niestety. Jednak za malo ludzi zbiera ten sprzet, a propozycje dolaczenia do grupy nie byly uzasadnione odpowiedziami posiadania badz kolekcjonowania czegokolwiek z Neo Geo i Arcade, wiec te kilka co bylo, to odrzucilem, bo byc w grupie dla samego bycia nie mialo sensu.

Za male zainteresownie tematem wiec grupa usunieta.

I drogi Kasparze i Axiomacie, to nie miala byc grupa handlowa, ale wzialem pod uwage ze moga byc ogloszenia opcjonalnych uzytkownikow, wiec byl punkt regulaminu, zeby larma nie było.

Niestety spolecznosc posiadaczy czy kolekcjonerow Neo Geo jest w polsce znikoma, stad brak jakichkolwiek grup w tym temacie w naszym kraju.


Pozdrawiam drogich komentujacych kolegow i zycze wesolych świat :)

ODPOWIEDZ