Retron, FC twin i inne

Atari Jaguar, NEC PC Engine, SNK Neo Geo i inne
Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Retron, FC twin i inne

Post autor: Baieros » 2011-02-09, 20:04

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć jaka jest wasza opinia na temat maszyn, które łączą w sobie parę konsol i nie mają blokady regionalnej.
Retron 3 łączy w sobie NES, SNES i Sege Genesis lista gier nie odtwarzanych przez takie maszyny nie jest duża w zależności od modelu około 10-15 tytułów. Atutem Retron 3 jest to, że oprócz bezprzewodowych padów w zestawie możemy również podpiąć wszystkie oryginalne urządzenia od trzech połączonych konsol. Oraz możemy mieć gry z 3 systemów wsadzone do środka na raz i tylko przełączać pokrętłem między systemami. Minusem tych maszyn jest odrobinę zniekształcony dźwięk w niektórych produkcjach, jednak zostało to poprawione w nowszych modelach. Koszt takiej zabawki to od 26$(FC twin łączy NES i SNES) do około 50$(Retron 3) + koszty wysyłki od 25$ w górę.

Wartości kolekcjonerskiej nie ma to żadnej jednak oznacza koniec problemów z blokadą regionalną czy jakimikolwiek zwolnieniami przy przerobionym NES. Może też zaoszczędzić miejsca(co dla mnie argumentem nie jest bo i tak zostawiłbym sobie wszystkie oryginały). Pada mamy w ręku od oryginału, grę też więc właściwie zmieniamy tylko serce na wygodniejsze.

Awatar użytkownika
michu40i4
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 648
Rejestracja: 2010-07-31, 14:29
Lokalizacja: D.Śląsk/Kamionki
Kontakt:

Re: Retron, FC twin i inne

Post autor: michu40i4 » 2011-02-09, 20:20

Jestem jak najbardziej za. Sam bym sprawił sobie taką maszynkę. Moje maleństwa dzięki temu by odpoczywały sobie na półce, a ja bym męczył nieoryginalny sprzęt.

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Retron, FC twin i inne

Post autor: emde » 2011-02-09, 23:42

Sprzęt na pewno ma swoje atuty, choćby bardzo niską cenę. Ale ja i tak wolę bawić się kabelkami, mieć stosy zasilaczy i żmudnie szukać obrazu - to też jeden z elementów zajawki na retro, nie ogranicza się ona przecież tylko do grania samego w sobie.

Lepszą inwestycją wydaje mi się handheld, pewien forumowicz swego czasu opisywał tu przenośną konsolkę obsługującą tytuły z SMD.

Ale jeśli nie jesteście konserwatywnymi nerdami jak ja, to czemu nie?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Retron, FC twin i inne

Post autor: Axi0maT » 2011-02-10, 06:37

emde pisze:Sprzęt na pewno ma swoje atuty, choćby bardzo niską cenę. Ale ja i tak wolę bawić się kabelkami, mieć stosy zasilaczy i żmudnie szukać obrazu - to też jeden z elementów zajawki na retro, nie ogranicza się ona przecież tylko do grania samego w sobie.
Zgadzam sie, to tez w bardzo duzej mierze tworzy klimat retrogrania. To tak jakby wybierac pomiedzy inteligentna 35cio letnia kobieta z gustem i smakiem (czyt. NES), a 16sto letnia smarkula ktora dobrze ci zrobi, ale nic poza tym (czyt. uniwersalny klon) ;) Pytanie brzmi czy chcesz spedzic milo czas przy lampce wina delektujac sie urokiem osobistym partnerki, czy raczej najebac gowniare dwoma browarami, bzyknac ja i dostawic kreske na tabliczce "zaliczone".

Taki klon to... tylko klon :) Chociaz nie przecze tez chcialbym takiego miec w kolekcji ale raczej tylko jako ciekawostke.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Retron, FC twin i inne

Post autor: Baieros » 2011-02-10, 08:27

No ja się zastanawiam nad nim jako ciekawostką i do obsługi kartów, które moje oryginały z przelotkami nie trawią.
Porównaniem do kobiet zabiłeś mnie :)

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Retron, FC twin i inne

Post autor: Don » 2013-07-30, 10:13

Na dzisiejszej Polygami pojawił się materiał wideo z Retronem 5.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,1 ... .html?bo=1

Całość ma być dostępna za około 100 $ - termin premiery w USA lato 2013. Interesujące.

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Retron, FC twin i inne

Post autor: Don » 2013-07-30, 10:13

Na dzisiejszej Polygami pojawił się materiał wideo z Retronem 5. Kilk!


Całość ma być dostępna za około 100 $ - termin premiery w USA lato 2013. Interesujące.

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Retron, FC twin i inne

Post autor: Rafi » 2013-07-30, 11:12

Powiem szczerze, że nawet zainteresowała mnie ta konsola. Jeśli jakimś cudem trafi ona do Polski (w co wątpię) to będę zastanawiał się nad jej zakupem :)

cromat
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2013-03-12, 21:33

Re: Retron, FC twin i inne

Post autor: cromat » 2013-08-08, 10:55

Może jestem zielony i się nie znam, ale coż takiego strasznego w emulatorach i aftermarketowym sprzęcie? Dla mnie taki Retron czy Dingoo albo tablety JXD to bardzo ciekawe sprzęty.
Chodzi chyba o stare gry... no chyba że slogan RA czyli 'STARE GRY SĄ LEPSZE' jest już nieaktualny...

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Retron, FC twin i inne

Post autor: kanarekkk » 2013-08-08, 18:40

Hmm dosc dluga historia ;) z jednym masz racje. Chodzi o gry, takie jak byly kiedys, ze skrzypiacymi joyami, gumkami do wymiany po paru tygodniach, dmuchaniem w carty, pikselami jak krowy... Dlugo mozna tak wymieniac ;)
Sam retron calkiem spoko sprzet, nawet mnie zaciekawil,ale te dingo to juz malo fajne ;) no i on nie odpala gier, tylko romy, a to juz dla mnie roznica ogromna ;)
Obrazek

cromat
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2013-03-12, 21:33

Re: Retron, FC twin i inne

Post autor: cromat » 2013-08-09, 07:45

Oczywiście, to zupełnie co innego niż obcowanie z oryginalnym sprzętem, kartridżami itd., niemniej jednak Retrony, Dingoo, emulacja itp. to chyba jedyne wyjście na w miare racjonalną zabawę z retro grami - już teraz wiele osób narzeka na wysokie ceny, wzrost popularności, wysoką aktywność handlarzy/spekulantów. W takiej sytuacji często wręcz szkoda męczyć oryginalny, ale już leciwy sprzęt, którego wartość z każdym rokiem będzie już tylko rosnąć.

Osoby które retrogrania nie traktują zbyt poważnie lub dopiero zaczynają, mają w ten sposób opcję łatwiejszej i tańszej przygody ze starymi grami, jednocześnie nie zawyżając zbyt szybko cen oryginalnego sprzętu czy gier, nie prowokując też handlarzy do wzmożonego działania.

W ogóle jestem zdania, że retro-granie w polskim wydaniu jest wręcz nieodłącznie związane z emulacją i romami. Granie w latach 80 i 90 to przecież przede wszystkim Spectrum, Atari, C64 czy Amiga, o Master Systemie, SNESie czy Saturnie mało kto słyszał, a jeszcze mniejsza grupa je posiadała. Także samo granie w tym czasie niemal całkowicie opierało się na przegrywanych kasetach, kopiowanych dyskietkach czy RIPach nagranych na CD-R. Bez giełdy czy nagrywarek pewnie większość z nas nigdy by nie zafascynowała się światem gier.

Mam parę starych konsol bo czytało się o nich masę w latach 90 i bardzo działały na wyobraźnię, ale teraz jakoś nie do końca swojskie dla mnie jest odpalanie NESa i Mario z wielkich kartridży z logiem Nintendo. To świetny sprzęt i świadomość z kontaktu z klasykiem który zmienił losy gier, ale po prostu chyba nie mam zbyt wielu wspomnień czy pamiętnych chwil z tym związanych. Bardzo za to przemiawia do mnie Lotus Esprit Turbo Challenge emulowany z Amigi na Xboksie, albo The Great Giana Sisters w wersji tape na CCS64 z prostym joyem na USB.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Retron, FC twin i inne

Post autor: frodo666 » 2013-09-19, 22:45

Retron 5 zadebiutuje 10 grudnia w cenie 99$. Obsłuży 10 konsol.
http://www.engadget.com/2013/09/19/hype ... cember-10/
Obrazek

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Retron, FC twin i inne

Post autor: Don » 2013-09-20, 07:43

Przystępna cena jak na coś co ma w zamierzeniu oszczędzać nasze stare konsole. Niesamowitym plusem dla mnie jest to, że można używać oryginalnych kontrolerów i nośników danych. Na pewno jestem zainteresowany tym sprzętem.

Lampros
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 107
Rejestracja: 2012-01-17, 21:48

Re: Retron, FC twin i inne

Post autor: Lampros » 2014-02-06, 21:26

Czy ktoś się może czai na pre order Retron 5? Powiem szczerze, że ja się zastanawiam i rozglądam się gdzie złożyć pre order... tutaj chyba nawet dorzucają gratisa w formie gry NES, SNES, Genesis do wyboru...
http://www.8bitclassics.com/Hyperkin-Re ... nsole.html
...ciekawe czy w boksie xD
Pozdrawiam,
Lampros

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Retron, FC twin i inne

Post autor: Kaspar84 » 2014-02-06, 21:32

Wiadomo, czy to jest sprzetowa emulacja, czy softwarowa? Poprzenie wersje były raczej softowe (na pewno Genesis).
Obrazek

ODPOWIEDZ