Twoja Historia.

Atari Jaguar, NEC PC Engine, SNK Neo Geo i inne
emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Twoja Historia.

Post autor: emet96 » 2011-06-16, 06:26

A gameboy color się nie liczy?
/PSX/N64/X360/

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Twoja Historia.

Post autor: Master » 2011-06-16, 08:05

Biorąc pod uwagę że tyle lat grałeś na PSX to GBC tylko troszku Twoją karę zmniejsza :)

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Twoja Historia.

Post autor: stoodio » 2011-06-16, 11:36

kolo pisze: 3. Babcia ma u siebie pegaza [...]
??
Obrazek


stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Twoja Historia.

Post autor: stoodio » 2011-06-16, 13:32

Szczerze, to prędzej bym się spodziewał u swojej Babci mitlogicznego rumaka, niźli legendarnego klona konsoli Nintendo :roll:

Jeszcze się okaże, że szanowna Babcia giercowała na nim dniami i nocami... XD
Obrazek

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Twoja Historia.

Post autor: emet96 » 2011-06-16, 13:36

Czyli w ramach kary mogą być wszystkie części mariana i donkey konga i contry (wydane na konsole Nintendo)?
/PSX/N64/X360/

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Twoja Historia.

Post autor: kolo » 2011-06-16, 14:00

stoodio pisze:Jeszcze się okaże, że szanowna Babcia giercowała na nim dniami i nocami... XD
Zajechała już przynajmniej 3 (w tym jeden oryginalny, a reszta podróbka podróbki). Nie grała dniami i nocami, ale tak około godzinki dziennie - owszem. Obecnie nie bardzo gra, ale podrzuciłem jej (i ciotce) PS1, ciotka zachwycona, babcia nie wiem :angel:
Sega, Sega über alles
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Twoja Historia.

Post autor: Baieros » 2011-06-16, 14:08

WOW moja ze mną grała w bule(LINK ) i ciuciubabkę(LINK ), a inne babcie z wnuczkami pykały w contrę :) wyjaśniłem w nawiasach, żeby ktoś nie pomylił z jakąś grą TV....

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Twoja Historia.

Post autor: Axi0maT » 2011-06-16, 19:06

stoodio pisze:kolo napisał/a:

3. Babcia ma u siebie pegaza [...]

??
Widzisz jakie to maja tradycje rodzinne? Pegasusik przechodzi z dziada pradziada na kolejne pokolenie. Szacun i rispekt ;)

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Twoja Historia.

Post autor: Forte » 2011-11-24, 19:31

Moja historia ze sprzętem praktycznie od narodzin, bo miałem w domu Segę Master System z takimi hiciorami jak Sonic, Outrun, Fantasy Zone II i Alex.
Tak więc od kiedy pamiętam to gry były dla mnie czymś naturalnym :wink:
Sega!

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Twoja Historia.

Post autor: BloodyClaw » 2012-01-10, 02:25

W moim przypadku (jak u większości ekipy) jest co opowiadać, dlatego wspomnienia postanowiłem podzielić na dwie (lub więcej) części w zależności od tego, ile ważnych "growych" etapów będę sobie w stanie przypomnieć.

Etap I - Rozpoznanie

Wszystko zaczęło się bodajże w 91 roku (pamiętam jak przez mgłę) - sąsiad pokazał mi u siebie na jakimś kompie ( chyba 8bitowy - specjaliści niech zgadują) platformówkę, w której akcja działa się w jakimś zamku. Główny bohater wychodził po drabinkach, musiał omijać (poprzez kucanie) strzelające do niego ogniem kamienne głowy smoków. Tytułu nie pamiętam, tak jak i sprzętu. Następnie mój rodziciel przywiózł mi z Mateczki Rosji konsolę przenośną "Wilk i Zając" - spadające jajka itp. Potem była nicość i nagle bum na " kultową"(jak się okazało) konsolę o wszystko mówiącej nazwie "Rambo". Posiadali ją moi trzej kuzyni, tylko nie ja :mad:, co nie było dla mnie przyjemne, bo wprost ubóstwiałem się na niej zagrywać w River Raid, Pitfalla, Chowanego :grin: , hokeja, piłkę kopaną i policjanta and złodzieja. Do 93 roku miałem jeszcze na stanie przenośnego Tetrisa, w którego cała rodzinka uwielbiała łoić bez wyjątku. Potem zobaczyłem u kumpla Pegasusa - to był szok!!!! 168 in 1, Złota Piątka, Tiny Toones, Jurassic Park, Karate Kid, Turtles 1,2,3, Tournament (ta giera mnie zmiażdzyła -pierwsza moja bijatyka z prawdziwego zdarzenia!), Zen, Felix the Cat, Batman, MK2, Duck Tales, Chip & Dales - sporo tego było, a wraz z dwoma bądź trzema kumplami ogrywaliśmy to cudo około dwóch lat. Swój egzemplarz cudownej konsoli też zdołałem nabyć, a był to zajebisty model i do dzisiaj się biczuję na myśl o tym, że później się go pozbyłem. Ta wersja miała "wgrane gry", jak to wtedy nazywałem, którymi były miedzy innymi Tetris i tanki. Był to model MT -999DX - raz go (po latach) tylko widziałem na Allegro, ale cena 120 złotych była dla mnie wtedy zaporowa. W okresie "panowania" Pegasa miały dwa ważne zdarzenia dotyczące mojej growej egzystencji. Po pierwsze, wizyty w salonie gier (wóz drzymały) gdzie po raz pierwszy zobaczyłem na własne oczy takie cuda, jak Cadillac & Dinosaurs, Punisher i cudowny Mortal Kombat 1 (do którego ciężko było się dopchać). Po drugie - jeden z kolegów zakupił PCta - dużo słyszałem wtedy od wszystkich jakie to komputery są fajne, mają super grafę itp, itd. Kolo miał kilka dem i dwie pełne gry: Tomb Raider 1 oraz Diablo. Tomb Raider mi się spodobał, ale sterowanie na klawiaturze doprowadzało mnie do szewskiej pasji i nie grałem zbyt wiele. Diablo z kolei wywołało u mnie prawie że odruch wymiotny. Skwitowałem tę "grę" następująco: nic nie widać i ciągle to samo na ekranie. Nie wiedziałem jeszcze wtedy, że ten "incydent" zainicjuje w przyszłości pewną wojnę :smile: Moje "automatowe" zapędy zaspokoiła mi w roku 96 pewna czarna konsolka, która według mnie, posiadała wszystko czego tylko pragnąłem w owym okresie. Pożegnałem Pegasusa (chlip, chlip) i zaopatrzyłem się w Sega Mega Drive ( a konkretnie w bardziej "prostokątny" Genesis). Nie było łatwo, bo przez całą kadencję miałem tylko jednego pada, a multi to po prostu był mój żywioł, więc trzeba go było pożyczać gdzie się tylko dało. Moją religią były: Mortal Kombat 1,2,3,U ( istniałem tylko dla tej serii w pewnym okresie życia), Alladin, Boogerman, Samurai Shodown, Punisher, Fatal Fury, Top Gear 2, Lion King, Virtua Fighter 2, Acme All Stars, Comix Zone, Sunset Riders, Wrestlemania. W ogóle od roku 96 świat gier zupełnie mnie pochłonął (wcześniej interesowałem się komiksami) i zacząłem przeglądać prasę grową (SS, Gambler), aż wreszcie nadszedł rocznik 98 i wtedy do moich drzwi (nie bez mojej pomocy :wink:) zapukała nowa generacja...

Ciąg dalszy (być może) nastąpi.
Ostatnio zmieniony 2012-10-18, 10:38 przez BloodyClaw, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Twoja Historia.

Post autor: Axi0maT » 2012-01-10, 06:45

Ladnie, ladnie, czekam na dalsza czesc z niecierpliwoscia - milutko sie czyta :)

PS: Gierki o ktorej na poczatku wspomniales niestety nie kojarze, ale moze jakbys podal wiecej danych (jakies szczegoly, bo te glowy smokow to troche malo), to z pewnoscia odgadniemy co to za gra (jest tu kilku starych wygow co sie zagrywali na Atari i C64).

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Twoja Historia.

Post autor: Spikain » 2012-01-10, 07:21

Co do gry, którą opisujesz... Robin Hood?

http://www.youtube.com/watch?v=9g3iLmKsoqU

ewentualnie:
http://www.youtube.com/watch?v=cNWO679cidY

...czyli wersja znajdująca się na Złotej Czwórce na pegasusa :)

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Twoja Historia.

Post autor: Baieros » 2012-01-10, 08:21

Jest parę gier podobnych, myślę, że Robbin Hood mógł zapaść w pamięć jest w końcu postacią charakterystyczną. Więc jakby okazało się, że to nie ta gra to może Gods?

http://www.youtube.com/watch?v=Z6WKJ4JBbZ4

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Twoja Historia.

Post autor: Axi0maT » 2012-01-10, 09:35

Tez pomyslalem o Gods w pierwszej chwili, ale biorac pod uwage oprawe graficzna tej gry to raczej bardziej by zapadla BloodyClawowi w pamieci... a przeciez pozniej podniecal sie jeszcze konsolka Rambo (a to przeciez Atari2600), nastepnei Pegasusem. Gods to graficznie wyzsza polka w tamtym okresie... ja obstawiam raczej cos na Atari i C64 jednak - ten sprzet byl bardzo popularny w Polsce na poczatku lat 90tych.

ODPOWIEDZ