niesprawne stare mikrostyki w kontrolerach blackpoint,A2600

Atari Jaguar, NEC PC Engine, SNK Neo Geo i inne
ODPOWIEDZ
frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

niesprawne stare mikrostyki w kontrolerach blackpoint,A2600

Post autor: frabi » 2013-10-13, 09:52

Kupiłem taki niesprawdzony zestawik
http://allegro.pl/konsola-shg-black-poi ... 46605.html
Jednego blackpointa już mam ale tylko z jednym pongowym kartem, więc razem miałbym już fajny zestaw.
O dziwo zasilacz niby niesprawny działa. Gorzej z resztą. Kontrolery do czołgów (z przyciskami) nie działają - normalnie działa jeden lub dwa przyciski. Rozebrałem, ma płytce jest jakby płaski mikrostyk - takie wybrzuszenie, które po naciśnięciu robi lekki klik. Naciskając bezpośrednio na płytce, niektóre przyciski czasem reagują jak włoży się sporo siły.
Czy takie styki są w jakikolwiek sposób naprawialne?
Podobny styk jest w pierwszym joyu do A2600.
Jeśli ktoś miałby też inne doświadczenia w naprawianiu blackpointa, dajcie znać, bo otrzymana konsola też w ogóle nie widzi analogowych kontrolerów (za pierwszym uruchomieniem działało, potem nic). Sprawdziłem kabelki, wszystkie luty wydają się trzymać. Kontrolery na pewno sprawne.

Przy okazji wydedukowałem po co carty do blackpointa współpracujące z nietypowymi kontrolerami mają złącze bezpośrednio na carcie (o co kiedyś tu pytałem) - jest druga wersja konsoli z zamontowanymi na stałe kontrolerami analogowymi, więc pewnie żeby i z nią działało dali na carcie z czołgami, złącze na kontrolery analogowe.
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: niesprawne stare mikrostyki w kontrolerach blackpoint,A2

Post autor: fixxxer1 » 2013-10-13, 14:44

Miedziane styki spróbuj czymś przeczyścić lub delikatnie przetrzyj drobnoziarnistym papierem ściernym, ew. zarysuj nożykiem.

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: niesprawne stare mikrostyki w kontrolerach blackpoint,A2

Post autor: frabi » 2013-11-02, 09:53

Nikczemny pisze:Daj znać, czy udało Ci się coś podziałać w sprawie kontrolerów.
Dałbym głowę, że już chwaliłem się efektami naprawy, ale posta nie widać, więc może mi się śniło :)
Udało się idealnie. Najpierw myślałem, że Fixxeer nie zrozumiał o co mi chodzi bo przecież nie ma żadnych styków do przeczyszczenia i szukając zdjęcia w necie, znalazłem dokładniejsze wyjaśnienie. Nigdy bym nie pomyślał, że folia naklejona na płytkę jest właśnie po to, żeby umocować blaszkę do styków. Po odklejeniu folii i przeczyszczeniu styków śmiga pięknie. Muszę to jeszcze powtórzyć z A2600.
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

ODPOWIEDZ