Boxy Segi

Master System, Mega Drive, Saturn, Dreamcast
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Boxy Segi

Post autor: Axi0maT » 2010-12-28, 16:24

Emde - nie przecze ze maja jakis swoj specyficzny klimat. Ale dla porownania np. taki Sonic na SMS prezentuje sie juz calkiem przyzwoicie... tylko to tlo... Przeciez mogloby tam byc cokolwiek innego. Nie mowie o innym wzorku, a raczej o wypelnieniu tego czyms efektownym. To juz gierki na Atari 2600 prezentuja sie o niebo lepiej :angel:

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Boxy Segi

Post autor: Bijman » 2010-12-28, 19:39

Axi0maT pisze: Saturn. dopoki stoja na polce wyglada to swietnie. Cala reszta... moze lepiej spuscic zaslone milczenia? Plyty wypadaja z uchwytow, instrukcja lata jak popieprzona gdzie tylko popadnie, pudelka same sie otwieraja w rekach. Tandetna tekturka odkleja sie od pudelka. Gorzej juz chyba byc nie moze. Lepiej jakby sprzedawali gry w kopertach, przynajmniej taniej by bylo. Wypowiadam sie tylko na temat PAL, bo inncyh niestety nie mialem okazji "pomacac".
Fakt, z tym samym problemem się borykam.
Z tego co wiem, gry w wersji NTSC amerykańskiej nie są wcale lepsze, mają ten sam mankament, co pudełka PS1 i DC.
Axi0maT pisze: Dreamcast - fajnie wyglada, dobrze sie prezentuje... ale co z teog jak sie rozpieprza przy pierwszej lepszej okazji. Przyznaje sie bez bicia ze nie widzialem jeszcze calego pudelka z gra do DC (no chyba ze noweczka). Jestem na nie.
To zależy od tego jak dbał o gry poprzedni właściciel, można sporo ich znaleźć w stanie bez pęknięć.

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Boxy Segi

Post autor: Dred » 2010-12-28, 21:21

Saturn. dopoki stoja na polce wyglada to swietnie. Cala reszta... moze lepiej spuscic zaslone milczenia? Plyty wypadaja z uchwytow, instrukcja lata jak popieprzona gdzie tylko popadnie, pudelka same sie otwieraja w rekach. Tandetna tekturka odkleja sie od pudelka. Gorzej juz chyba byc nie moze. Lepiej jakby sprzedawali gry w kopertach, przynajmniej taniej by bylo. Wypowiadam sie tylko na temat PAL, bo inncyh niestety nie mialem okazji "pomacac".
Późniejszy "revision" saturnowych pudełek był dożo lepszy. Chyba miałeś do czynienia tylko z tymi starszymi. :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Boxy Segi

Post autor: Axi0maT » 2010-12-28, 21:29

Nie przecze.. calkiem mozliwe. Ale to co stoi u mnie na polce i sie rozpada od samego stania wystarczylo do wyrobienia sobie oceny na temat tych boxow ;)

mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: Boxy Segi

Post autor: mushroom » 2010-12-30, 01:25

Nigdy nie było lepiej przemyślanych boxów niż te od SMS, SMD. Są trwałe, dobrze zabezpieczają karta i instrukcję. Bez urazy ale te makulaturowe śmieci od Nintendo to wg mnie był poroniony pomysł (ale rozumiem zamysł marketingowców Nintendo).

Co do okładek to genialność rozwiązania Segi jeśli chodzi o SMD może docenić tylko ktoś, kto ma sporą kolekcję. Zapewniam, że nic nie robi tak piorunującego wrażenia :lol: jak kilkaset boxów od SMD stojących na szafie. Dzięki temu, że w dużej części nie były standaryzowane i znacząco różniły się wydania JAP, GEN i SMD widok jest nieoceniony :grin:

A co do SMS to faktycznie design był co najmniej dziwny. Z jednej strony najbardziej awangardowa konsola w historii (mowa oczywiście o SMSI), wyglądająca jak nic innego w tamtych czasach z produktów elektroniki konsumenckiej. Z drugiej strony gry w pudełkach z okładkami jak kartki ze szkolnych zeszytów. :shock:
Totalne rozdwojenie jaźni.
Ale przynajmniej jedno jest bezsprzeczne. Dzięki temu SMS jest jedną z bardziej klimatycznych konsol do kolekcjonowania. Ma swój dziwny, odmienny styl. Znacząco różni się od niczym nie odstających od marketingowo-produktowego tła, kartoników od Nintendo.

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Boxy Segi

Post autor: emde » 2010-12-30, 11:23

Zgadzam się właściwie stuprocentowo, ale do jednego mam drobne zastrzeżenie:
mushroom pisze:Są trwałe
Generalnie tak, ale irytuje mnie to takie drobne "zapadanie się" zamknięć, które może zamienić otwieranie pudełka w walkę z koniecznością użycia siły. Mam małą kolekcję, bo w sumie około 40 boksów SMS/SMD, a już co najmniej kilka boryka się z tym problemem (w szczególności esemesowskie).

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Boxy Segi

Post autor: hat » 2010-12-30, 17:33

Boxy (europejskie) od DC mają tylko jedną zaletę - są ładne :smile: . Reszta to porażka na całej linii. Notorycznie łamiące się zawiasy, zacinają się klapki, pękają. To chyba wina kiepskiej jakości plastiku, no niezbyt ergonomicznego projektu. Ja kupuje jakieś crapy za złotówkę dla ładnych pudełek. Nie lubię połamanych mieć na półce :smile:
Obrazek

mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: Boxy Segi

Post autor: mushroom » 2010-12-31, 13:22

emde pisze:
mushroom pisze:Są trwałe
Generalnie tak, ale irytuje mnie to takie drobne "zapadanie się" zamknięć, które może zamienić otwieranie pudełka w walkę z koniecznością użycia siły. Mam małą kolekcję, bo w sumie około 40 boksów SMS/SMD, a już co najmniej kilka boryka się z tym problemem (w szczególności esemesowskie).
To jest niestety częste uszkodzenie. Pojawia się wtedy gdy pudełko zostało chociaż raz za mocno ściśnięte. Np w transporcie albo ktoś na nim usiadł ;)
I wydaje mi się, że uszkodzenie to można równie łatwo zauważyć w pudełkach od SMS jak i w SMD.

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Boxy Segi

Post autor: emde » 2010-12-31, 15:26

mushroom pisze:I wydaje mi się, że uszkodzenie to można równie łatwo zauważyć w pudełkach od SMS jak i w SMD.
Zapewne, ale spośród moich segowskich boxów, gry na SMD stanowią może 1/5 (a reszta to SMS), więc nic dziwnego, że te mi się rzadko psują :P

Awatar użytkownika
Veritius
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 35
Rejestracja: 2010-12-09, 17:58

Re: Boxy Segi

Post autor: Veritius » 2011-01-01, 21:16

Jako ciekawostkę podam, że gra na SMD, Pier Solar ma śliczne wydanie, a edycja limitowana wygląda jeszcze ładniej, wiem że to nowa gra ale jednak na tą 'złą' segę :wink:

Tu są zamieszczone ładne zdjęcia boxa

http://circuit-board.de/forum/viewtopic ... 7&start=60

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Boxy Segi

Post autor: Dred » 2011-01-01, 21:56


mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: Boxy Segi

Post autor: mushroom » 2011-01-01, 22:46

Mam zamówioną wersję reprint. Nie jest to wprawdzie pierwsze wydanie, które z bałaganiarstwa przegapiłem :angry: ale i tak już nie mogę się doczekać.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Boxy Segi

Post autor: Axi0maT » 2011-01-02, 07:54

Veritius pisze:Jako ciekawostkę podam, że gra na SMD, Pier Solar ma śliczne wydanie, a edycja limitowana wygląda jeszcze ładniej, wiem że to nowa gra ale jednak na tą 'złą' segę :wink:
Hmmm... ale czy to nie sa zwykle kartonikowe boxy? Tak przynajmniej wygladaja. Moze i kolorowe, ladne, ale wytrzymalosc moze okazac sie rownie zenujaca co w przypadku gier na SNESa (tam podobnie to wygladalo).

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Boxy Segi

Post autor: Dred » 2011-01-02, 12:20

Tak, to kartonowe boxy. Prawdopodobnie przetrwają w nieomal idealnym stanie dłuuugo, bo zamówili je jedynie najwięksi miłośnicy MegaDrive'a, którzy będą się z grą obchodzić delikatnie. :) Raczej rzucający opakowaniami casuale nie będą zamawiać pozycji na "starą jak świat" konsolę. :)

Ja się nastawiam na zakup Blue Almanac, o którym pisałem jakiś czas temu na forum. :)

mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: Boxy Segi

Post autor: mushroom » 2011-01-02, 16:04

Dred pisze:Ja się nastawiam na zakup Blue Almanac, o którym pisałem jakiś czas temu na forum. :)
Jeszcze nie ma możliwości zamawiania ale jak tylko zaczną przyjmować to na 100% zamawiam. Jedyna nad czym sie zastanawiam to ile sztuk kupić. ;)

ODPOWIEDZ