Sega Spectrum ?

Master System, Mega Drive, Saturn, Dreamcast
ODPOWIEDZ
Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Sega Spectrum ?

Post autor: Rafi » 2013-06-04, 13:38

Znalazłem w sieci coś takiego: http://gametrade.pl/link/60608-sega-pra ... e-spectrum . Czyżby Sega planowała wprowadzić nowy sprzęt ? Wiem, że to nierealne, ale w takim razie co kryje się pod tajemniczą nazwą "Spectrum" ?

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Sega Spectrum ?

Post autor: frodo666 » 2013-06-04, 13:59

Cały internet się nad tym zastanawia od jakiegoś czasu ;) Też jestem bardzo ciekaw. Wiadomo nie od dziś, że SEGA boryka się z finansami, ale może ten cały Spectrum jest powodem ich słabej kondycji finansowej?
Pamiętam ubiegłoroczne plotki na temat next genów. Mówiło się wtedy, że do wyścigu dołączy czwarty gracz i wszyscy wówczas podejrzewali Apple bądź Samsunga, ale teraz Spectrum wszystkich zaskoczył ;)
Mam nadzieję, że to chodzi o konsolę, bo całym sercem jestem za SEGĄ. Z drugiej strony obawiam się, że może chodzić o jakiś multiplatformowy, onlineowy store z grami od SEGI, albo zwykły fake...
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Sega Spectrum ?

Post autor: Bodzio » 2013-06-04, 14:09

Też mi się wydaje, że to chodzi o jakiś online'owy serwis z grami lub coś w ten deseń związanego z siecią. Choć życzę SEGA jak najlepiej to chyba marne szanse, że wróci kiedyś do gry z jakąś konsolą, no może w połączeniu z jakąś inną firmą Apple/Samsung. Wątpię by to było możliwe przy tej generacji, bo chyba już byśmy dawno o tym wiedzieli, a w sumie szkoda bo przy przemyślanej polityce i wtopie Xboxa One (jeśli taką w ogóle zaliczy) może mogłoby się coś z tego wykluć. Pomarzyć można.

Awatar użytkownika
philipo
Sponsor
Sponsor
Posty: 258
Rejestracja: 2006-12-26, 11:32
Lokalizacja: Lipnica k/ Kolbuszowej
Kontakt:

Re: Sega Spectrum ?

Post autor: philipo » 2013-06-04, 14:10

Plotki o powrocie SEGI do tworzenia sprzętu pojawiają się chyba przed każdym E3 .

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Sega Spectrum ?

Post autor: Ukukuki » 2013-06-04, 17:13

Pamiętam też plotki o konsoli Segi która będzie konkurować z X360 i PS3 a było ich zdecydowanie więcej niż jest teraz w tym temacie. Dobrze by było ale Panowie prawda jest taka ,że to była by śmierć dla nich, nie są w stanie finansowo konkurować z pozostałymi graczami.
Famicom!

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Sega Spectrum ?

Post autor: Baieros » 2013-06-04, 20:33

Przecież swojego czasu były nawet zdjęcia z 2 lata temu z nową konsolą Segi i jakimś pseudo stoiskiem na targach elektronicznych w JAP. Wydaję mi się, że nazywali ją RING czy jakoś tak. Miała mieć kontrolery podobne do Wii.

Temat o odrodzeniu Segi tak jak i reszta słyszę od kilku lat i wierze, że jest to możliwe nawet bez wielce agresywnego marketingu bo tak na prawdę mają go w necie cały czas i wciąż istnieją wydając gry.
Musieli by odnowić dział konstruktorów, który raczej dawno temu zamknęli co mogło by ich walnąć po kieszeni. No i przy wpadce mogło by już nie być ciekawie. Według mnie cały czas mają jakąś konsolkę w rękawie tylko czekają na odpowiedni moment, kiedy któryś z graczy będzie na tyle słaby, żeby zabrać mu jak najwięcej rynku... XBOX ONE! BE PREPARED, SEGA IS COMING!

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Sega Spectrum ?

Post autor: Kwaśny » 2013-06-04, 21:53

To byłby jeden z większych mindblown w historii rynku gier i konsol!

Życzę im wszystkiego dobrego na nowej drodze życia :D
 Pokaż
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Sega Spectrum ?

Post autor: Forte » 2014-04-15, 18:52

Wiem, że odkopuję trupa; ale w temacie Segi powiem tyle, że nie ma szans na nową konsolę. Zwyczajnie nie dali by sobie rady na rynku. Wszystkie nowe "maszyny" od niebieskich będą wyłącznie komputerami Arcade :)
Sega!

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Sega Spectrum ?

Post autor: Kaspar84 » 2014-04-15, 22:20

Wow! Dzięki za info!
Obrazek

ODPOWIEDZ