I ty możesz zostać redaktorem.

Wszystkie tematy dotyczace serwisow
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

I ty możesz zostać redaktorem.

Post autor: tbxx » 2010-01-08, 13:28

Piszesz recenzje gier, opisy konsol i akcesoriów? Posiadasz biblioteczkę unikatowych gier? Przyłącz się do nas! To dzięki wam posiadamy tak bogatą galerię gier. I to dzięki wam galeria ta może stać się jeszcze większa. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z jednym z redaktorów:
• Tbxx
Administracja strony, zdjęcia/skany gier,konsol, filmiki, korekta tekstów
redakcja@retroage.net
gg: 8520171
• Baieros
Korekta błędów merytorycznych w serwisie, organizacja imprez i pokazów
baieros@retroage.net
gg: 5450089
• Kanarekkk
Zdjęcia/skany gier oraz konsol, poprawa błędów w serwisie, wrzucanie artykułów(po korekcie)
kanarek2@tlen.pl
gg: 2772299

Kilka informacji dla osób chcących coś napisać, tak zwane 10 przykazań recenzenta:
1. Minimalna długość recenzji – 1 strona formatu A4 (ok. 4.500 znaków).
2. W recenzji powinna powtarzać się minimum 3 razy nazwa gry.
3. Dobrze by było, aby w tekście pojawiła się też nazwa konsoli na jaką została wydana gra.
4. Do recenzji musi być dołączone zdjęcie/zdjęcia gry (chyba, że takowe już jest w serwisie), zgodnego ze standardem obwiązującym na retroage (osoby niezorientowane z tematem proszone są o kontakt w celu zapoznania się z obowiązującymi normami).
5. Wymagane są również zdjęcia z gry (screenshoty). Jeśli nie możesz sam w żaden sposób ich zrobić to musisz poszukać w internecie. Zdjęcia nie mogą posiadać znaku wodnego innego serwisu.
6. Korekta poprawia błędy ortograficzne, interpunkcyjne i stylistyczne. Nie napiszemy za Ciebie recenzji, więc przed wysłaniem sprawdź co napisałeś. Polecamy najlepszy sposób: napisz i sprawdź to następnego dnia. Na pewno znajdziesz trochę błędów i zmienisz tekst. Następnego dnia znów go sprawdź. Powtarzaj czynność do momentu aż nie znajdziesz błędów i będziesz uważał, że tekst jest idealny. Wtedy dopiero wyślij go do sprawdzenia.
7. Unikaj powtarzania tego samego wyrazu w następujących po sobie zdaniach – drastycznie obniża to poziom tekstu. Zastępuj takie słowa synonimami. Jeśli masz z tym problem to polecamy: http://synonimy.ux.pl/
8. Wiele osób używa edytora Word. Program ten niestety nie jest geniuszem polszczyzny, dlatego jeśli nie jesteś pewien poprawnej pisowni to polecamy słownik języka polskiego: http://sjp.pwn.pl/
9. Pod tekstem powinny pojawić się wypełnione informacje o grze:
Rodzaj platformy na jaką została wydana gra, typ gry, liczba graczy, data wydania, wydawca/producent.
Oceny w skali od 0-10: grafika, dźwięk, grywalność
Ocena ogólna jest średnią arytmetyczną i jest wyliczana na podstawie powyższych 3 ocen cząstkowych.
W przypadku gier wykorzystujących jakieś akcesoria wskazane jest również podawanie informacji na ten temat.
10. Tekst powinien być podzielony na akapity.

Kilka informacji na temat dobrego zdjęcia na Retroage:
http://www.retroage.net/images/download ... troage.zip


Uwagi na temat skanowania gier:
1. Gry muszą być czyste.
2. Skany muszą być w rozdzielczości 300dpi (oczywiście w kolorze).
3. Zaleca się ustawienie największego obszaru roboczego.

Na koniec kilka słów o zdjęciach/skanach. Interesuje nas każda gra, której nie mamy w serwisie, ale także gry, które już są, lecz Twoje wydanie różni się chociaż jedną literką. Dlatego sprawdzajcie uważnie swoje kolekcje, i pomóżcie nam stworzyć największą bazę gier w Polsce.


Pamiętajcie, że Retroage to twór od fanów dla fanów. To właśnie dzięki wam serwis rozwija się z każdym dniem już 9 lat, za co serdecznie dziękujemy, i czekamy na dalsze materiały.

Pozdrawiamy,
Redakcja Retroage.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Axi0maT » 2010-12-28, 17:33

Pilnie poszukiwane osoby ktore wiedza cos wiecej na temat ktorejs z ponizszych gier
(czyt. sa w stanie napisac 10-15 zdan na ich temat)

STREET FIGHTER III 3RD STRIKE
ODDWORLD ABES ODDYSEE
MARVEL VS. CAPCOM 2
STREET FIGHTER ZERO 3

Potrzebne dosc krotkie teksty dlatego licze na jakis odzew i ze ktos sie jednak zdecyduje. Sprawa pilna, dlatego pisac do mnie na GG jakby co.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Axi0maT » 2011-05-27, 20:43

Dla wszystkich ktorzy chcieliby sie podzielic swoimi wypocinami na lamach retroage zapraszam do zapoznania sie z ponizszymi materialami:

odnosnie pisania recenzji:
http://www.retroage.net/images/download ... cenzji.zip

Odnosnie galerii gier to ostatnio jak zapewne zauwazyliscie zdecydowanie przechodzimy juz na skany, ale zdjecia tez sa wciaz brane pod uwage. Tutaj pare slow o tym jak zrobic dobra fotke:
http://www.retroage.net/images/download ... troage.zip

Kto ma pytania lub watpliwosci moze pisac do mnie na gg:8528374, albo na maila: axiomat@go2.pl

Zachecam do pisania. Nie trzeba od razu zostawac pierwszym piorem retroage. Czasem milo jest dla wlasnej satysfakcji i przyjemnosci czytelnikow napisac co nieco. Pamietajcie ze retroage to twor od fanow dla fanow. Jesli kazdy z nas cos napisze to kazdy bedzie mial co czytac :)

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Baieros » 2011-05-28, 11:02

Ja chciałem napisać, że odkąd zacząłem umieszczać materiały na Retroage, moje życie seksualne się poprawiło, znowu zaczęły mi rosnąć włosy na głowie, zapomniałem o bólach pleców, moje noże kuchenne nigdy się nie tępią, a chleb piekę lepszy niż zwykle! Trudno uwierzyć, że coś tak prostego może tak bardzo pomóc, a to wszystko za darmo!

Awatar użytkownika
michu40i4
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 648
Rejestracja: 2010-07-31, 14:29
Lokalizacja: D.Śląsk/Kamionki
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: michu40i4 » 2011-05-28, 13:27

Dodatkowo za kilka lat nie będzie problemów z prostatą :wink:

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Baieros » 2011-05-28, 13:52

5 ejakulacji w tygodniu gwarantuje zdrową prostatę więc przy poprawię życia seksualnego myślałem, że rozumie się to samo przez się ;)

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: stoodio » 2011-05-31, 07:35

Jest parę tytułów, które chętnie bym zrecenzował - swój debiut planuję na okres wakacyjny :grin:

Obecnie combo praca + szkoła, skutecznie uszczuplają mój czas wolny (a i pograć czasem trzeba... :P).
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Axi0maT » 2011-05-31, 08:55

Czekamy w takim razie w zniecierpliwoscia. Osobiscie chetnie poczytam jakies recenzje... szczegolnie tych starszych tytulow :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Axi0maT » 2011-11-07, 07:10

kanarekkk pisze:Moge sprobowac napisac poradnik , co z czym jesc odnosnie slima jesli takowy sie przyda :) tylko do kogo sie zglosic w celu ewentualnej korekty i dodania na strone?
Wyslalem ci maila. W sumie dobrze ze napisales o tym ze nie wiadomo do kogo zglaszac sie z materialami, bo w ten sposob zauwazylem niedopatrzenie. Zdecydowanie trzeba dorzucic takie informacje na stronie glownej.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: kanarekkk » 2011-11-07, 07:53

Axi0maT, dzieki . Mysle,ze majac wzor dam rade cos sensownego naskrobac :) przegladajac dzial o ps2 na RA nie zauwazylem tez opisu konsol, moge porobic fotki mojej i cos skrobnac, a od przyszlego szwagra ps2 fat Silver :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Axi0maT » 2011-11-07, 07:56

I taka inicjatywe to ja rozumiem! Juz myslalem ze wszyscy fani sony wygineli juz smiercia naturalna, a tu taka mila niespodzienka z samego rana ;)

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: emet96 » 2011-11-07, 08:24

Axi0maT, Chciałbym dać na stronkę fotki mojego N64 w kolorze watermelon. Więcej info daje na pw ;).
/PSX/N64/X360/

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: kanarekkk » 2011-11-07, 09:34

haha nie jestem fanem sony :D moj ulubiony system to nes :D proponowalbym stworzyc przyklejony temat z informacjami dla ludzi ktorzy chca cos naskrobac :) cos w stylu maila od Axi0mata :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Axi0maT » 2011-11-07, 10:22

emet - poslalem ci rowniez maila z informacjami. Cieszy mnie ze kolejne osoby angazuja sie w zycie serwisu retroage :)

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: emet96 » 2011-11-07, 11:01

Axi0maT, Podesłałem fotki mailem.
/PSX/N64/X360/

ODPOWIEDZ