I ty możesz zostać redaktorem.

Wszystkie tematy dotyczace serwisow
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marek7_ak
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 245
Rejestracja: 2011-07-26, 20:19

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: marek7_ak » 2011-12-30, 17:14

Ja już przesłałem Axi0maT'owi zdjęcia kilku gier na Saturna. Mogę też podesłać zdjęcia 3D pada

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Baieros » 2011-12-30, 17:58

Gierek jak macie możliwość, róbcie raczej skany 300dpi.

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Hayabusa » 2012-01-12, 10:52

W wolnej chwili też mogę machnąć kilka skanów na Satka, ewentualnie jakąś reckę napisać ;) Podstawowe pytanie, robić skan, grzbietu okładki lub połączyć ją w spólną całość (przód+grzbiet+tył) ?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Axi0maT » 2012-01-12, 12:13

Wzoruj sie na tym co juz jest w serwisie. A wiec:
- przod pudelka (NIE samej okladki - calego przodu pudelka zeby byla widoczna okladka),
- tyl pudelka (jak wyzej tylko z tylu),
- manual z przodu
- nosnik plyta/kartridz/dyskietka
- ewentualne ulotki jakie byly z gra, pod warunkiem ze nie sa to standardowe ulotki dostepne w kazdej grze na te konsole)

Kolor tla - tak zeby sie odroznial - staraj sie nie robic bialego na bialym lub czarnego na czarnym. Jakby byly jeszcze jakiekolwiek pytania to mozesz pisac do mnie bezposrednio na gg/maila/PW.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: kanarekkk » 2012-03-13, 07:59

To ja postaram sie podeslac skany tych gierek na ps2. Z tych co mam na sprzedaz jest tylko burnout, wiec bedzie male uzupelnienie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: kolo » 2012-03-13, 22:19

No dobra, nie chce mi się pisać gdzie indziej a temat odpowiedni...

W piątek będę miał trochę czasu i jeśli chcecie mogę skrobnąć reckę Dragon Quest 8 na PS2, rzecz w tym że mi się nie chce i nie wiem czy jest jakikolwiek sens jako że nie mam za bardzo weny (a i tak odnoszę wrażenie że macie to gdzieś), a im dłużej czekam tym większe prawdopodobieństwo że zapomnę jak w to się grało.

Oprócz tego planuję napisać recenzję Vampire Savior na satka i może tez Chaos Tower na PSP, tu limitu czasowego nie ma, ale niestety weny też nie.

Możliwe że kiedyś skrobnę reckę Sonic Adventure ale ta gra mnie w równym stopniu wciąga i wkurza, więc cholera wie.

Prawie na pewno kiedyś skrobnę co nieco o Wizardry: Tale of the Forsaken Land i Baroque (na PS2, ale będzie też akapit o wersji Wii, choć głównie o sterowaniu, bo poza tym różnic raczej nie ma), jako że strasznie mnie to nakręca.

Dajcie znać czy i co chcecie. Bo nie ma sensu się produkować a potem 3 osoby zasną w połowie, 5 skończy na wprowadzeniu a 20 poogląda screeny i tylko biedny Axio będzie się musiał męczyć i czytać o bladolicych, wielkookich pedałkach z mieczami większymi od siebie (tu akurat przesadzam, wiem że to go strasznie kręci, tylko nie chce się przyznać).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Spyro1993 » 2012-03-13, 22:27

kolo pisze:Dajcie znać czy i co chcecie. Bo nie ma sensu się produkować a potem 3 osoby zasną w połowie, 5 skończy na wprowadzeniu a 20 poogląda screeny i tylko biedny Axio będzie się musiał męczyć i czytać o bladolicych, wielkookich pedałkach z mieczami większymi od siebie (tu akurat przesadzam, wiem że to go strasznie kręci, tylko nie chce się przyznać).
Chcemy wszystko i z miłą chęcią to przeczytam gdy trafi na stronę. :smile:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: hat » 2012-03-13, 22:43

Jak chcesz to pisz a jak Ci się nie chcę to nie pisz :) . Proste, IMHO nie warto się zmuszać. Ja piszę recenzje bo mi to sprawia przyjemność a jak mi się nie chciało to przez pół roku nie napisałem nic :P . A jak dobrze poszukasz to recke Sonica znajdziesz w dziale DC :D
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: kolo » 2012-03-13, 22:58

Fakt, jest - przegapiłem (choć chyba kiedyś czytałem). Zatem z listy znika Sonic, reszta zostaje.

Problem w tym że ja chciałbym coś napisać, ale nie mam pomysłu jak się do tego zabrać zanim sobie przypomnę że to bez sensu (dlatego Dragon's Fury zostało napisane na kolanie, co chyba widać).

Przy DQ8 bawiłem się świetnie (od dawna nie miałem takiego ubawu), VS to jedna z moich ulubionych gier - towar zacny i godny recenzji, tym bardziej mam problem z rozpoczęciem.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: hat » 2012-03-13, 23:22

Ja trzymam w samochodzie mały notatnik. Jak mi przyjdzie coś fajnego do głowy to zaraz zapisuję. Jak się tego trochę uzbiera to wklepuje do kompa i odsyłam Axio a on to miesza z błotem :P . Potem poprawki i gotowe. Najlepsze pomysły przychodzą mi do głowy w różnych dziwnych miejscach a najczęściej w pracy. Dlatego notes bardzo się przydaje. Nie ma się co spinać, wena przyjdzie sama i im więcej będziesz pisał tym będzie latwiej. Tak że wyluzuj się, biedzie dobrze :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Axi0maT » 2012-03-14, 05:54

kolo pisze:Dajcie znać czy i co chcecie. Bo nie ma sensu się produkować a potem 3 osoby zasną w połowie, 5 skończy na wprowadzeniu a 20 poogląda screeny i tylko biedny Axio będzie się musiał męczyć
Jesli nie masz weny - nie pisz. Do niczego nie ma sensu sie zmuszac, z bardzo prostej przyczyny - jesli zrobisz to na sile 3 czy 5 razy pod rzad to ci to pozniej tak zbrzydnie ze nastepny raz siadziesz do tego za 3 czy 5 lat. Lepiej przeczekac jalowy okres. Co do tego czy chcemy? Gry ktore wymieniles (poza Sonickiem), raczej mnie nie kreca, ale wiem ze ludzie szukaja takich recek. To ze w ciagu tygodnia czy dwoch recka nabija niecale sto wyswietlen nie znaczy ze jest kiepska czy ze zainteresowanie tematem jest male. Nic bardziej mylnego. Jak juz google zindeksuje taka podstrone to ludzie czesto beda trafiac na strone do twojej recki wlasnie z wyszukiwarek. Predzej czy pozniej ludzie zaczna tam zagladac, bo retroage nie jest serwisem o nowosciach - u nas ludzie nurkuja po serwisie za reckami (szczegolnie jak trafi ktos nowy). W rezultacie mamy np recke:
Final Fantasy VII - ponad 1600 odslon, kiedy to przez pierwsze dwa tygodni recka nie mogla dobic do setki
Dragon Ball Z Budokai 3 - prawie 4600 odslon, kiedy pamietam to jak dzis ze przez miesiac nie mogl osiagnac setki!
Need for Speed Underground 2 - 2800 i sytuacja jak wyzej

Dlatego nie przejmuj sie ze po wrzuceniu recki jest mala ogladalnosc (pojecie wzgledne), bo "nowosci" na stronie sledzi niewielka grupa osob. Zainteresowanie tematem przychodzi u odwiedzajacych z czasem.
hattori pisze:Ja trzymam w samochodzie mały notatnik. Jak mi przyjdzie coś fajnego do głowy to zaraz zapisuję. Jak się tego trochę uzbiera to wklepuje do kompa i odsyłam Axio a on to miesza z błotem :P . Potem poprawki i gotowe. Najlepsze pomysły przychodzą mi do głowy w różnych dziwnych miejscach a najczęściej w pracy. Dlatego notes bardzo się przydaje. Nie ma się co spinać, wena przyjdzie sama i im więcej będziesz pisał tym będzie latwiej. Tak że wyluzuj się, biedzie dobrze :)
Mam dokladnie tak samo - tyle tylko ze zapisuje to albo w telefonie albo w pliku tekstowym na pendrive. Do tego mam tez w zwyczaju wypisywac "fakty" jak to nazywam. Czyli np. w grze dostepnych jest 10 broni. Zwiedzimy 16 poziomow gry, przeciwnik XXX jest wyjatkowo irytujacy, mozna sobie zmienic fryzure i kupic koszulke itp., itd. Jak sie takiego czegos nazbiera ze strona albo wiecej to dolewam wody i wychodzi recka (dlatego wszystkie moje recki sa na jedno kopyto :oops: )
kolo pisze:biedny Axio będzie się musiał męczyć i czytać o bladolicych, wielkookich pedałkach z mieczami większymi od siebie (tu akurat przesadzam, wiem że to go strasznie kręci, tylko nie chce się przyznać).
To sa zwykle pomowienia i dezinformacje rozpuszczane wlasnie przez opozycje :P

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: BloodyClaw » 2013-03-29, 19:35

Moja recka DMC jest na ukończeniu, komu mam przesłać to i owo ( z racji tego, że Axiomat już nie pracuje)?
Ostatnio zmieniony 2013-03-30, 12:58 przez BloodyClaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Baieros » 2013-03-29, 19:56

http://www.retroage.net/index.php?optio ... Itemid=358

Jednak jeśli jutro byś dał radę puścić tekst to chętnie go poprawie. Może być na prywatnego maila.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: hat » 2013-03-29, 21:05

W tej chwili jestem tylko mobilnie, najwcześniej mogę zrobić korektę we wtorek.
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: kolo » 2013-03-29, 21:13

Ogólnie dobrze by było zaznaczyć że na chwilę obecną osobą odpowiedzialną za całokształt głównej jest tbxx, jednak jako że zazwyczaj nie ma czasu (a przynajmniej tak mi się wydaje) to reszta redakcji stara się mu w miarę możliwości pomagać (oprócz mnie).
Ogólnie przydało by się żeby więcej ludzi coś pisało, periodyki zapychają miejsce, ale nie czyta się ich tak przyjemnie jak recenzji i felietonów, a wszystkie dotychczas napisane przeczytałem już co najmniej jednokrotnie.
Ja za niedługo powinienem się brać za pisanie o Time Stalkers, a później zobaczymy.

PS
Do mnie do korekty nie wysyłajcie, mam za dużo problemów z interpunkcją żeby zrobić to w sposób satysfakcjonujący.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ