I ty możesz zostać redaktorem.

Wszystkie tematy dotyczace serwisow
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: hat » 2013-03-29, 23:29

Korekta to moja działka, w tej sprawie zapraszam na redalcyjnego maila. Z tym że w tej chwili świętuję na wsi i nie mam dostępu do stacjonarnego kompa.
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: kanarekkk » 2013-04-11, 17:58

Nasze coroczne podsumowanie dokonan dalo zaskakujaco slaby wynik aktualizacji galerii. W zwiazku z powyzszym apeluje do wszystkich, ktorzy maja choc troche checi o wzbogacanie naszej bazy o nowe zdjecia/skany waszych gier, konsol, akcesoriow.
Jezeli cos jest juz w bazie, a jestescie w stanie zaoferowac lepsza jakosc, nasze redakcyjne maile czekaja:)
Przyklad.
W bazie jest zdjecie gry X, masz mozliwosc zrobienia skanu, ktory daje lepsza jakosc, to skanuj smialo.
Nastepna sprawa, to rozne wydania jednego tytulu. Jesli Twoja gra rozni sie chociaz literka od wersji zamieszczonej na stronie, to skanuj bez wachania.

Wszelkie informacje, a takze adresy do wysylania
Podane sa na stronie. Dla przypomnienia:
redakcja@retroage.net

Wszystkie skany i zdjecia mozecie takze wysylac do mnie na :
kanarek2@tlen.pl
Na gg mozna smialo uderzac z pytaniami.
Gg: 2772299
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: kolo » 2013-04-11, 19:27

Na mnie nie patrz, wysłałem tbxxowi skany kilkunastu japońskich gier na PSX, kolejne kilkadziesiąt czeka u mnie na dysku do czasu aż skończy je wrzucać.
Biję się w piersi że gier na DC nie zdążyłem podrzucić żeby poszły razem z zestawem od hata, ale zwyczajnie nie miałem czasu tego obrobić (a teraz trochę za późno).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: kanarekkk » 2013-04-11, 19:35

Kolo, o Twoich japoncach wiem :) Jak masz pake 10gier na DC, dawaj smialo, sam obrobie jak bedzie trzeba, jak mniej to dorzuce cos od siebie, bo tez mam pare skanow , japonce podobnie :)
Kto jeszcze?
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: kolo » 2013-04-11, 19:46

Rzecz w tym że było (i jest) ich tylko 7, miały być wypełniaczem. W razie czego mogę służyć jako wypełniacz do PS2, wydaje mi się że parę gier mi jeszcze zostało do wrzucenia na główną, możliwe że zostało mi też coś na PSP.
Prawie na pewno mógłbym sam zrobić wrzutkę grafik na PS3, mam też równiutko 10 gier na Saturna, wszystko gotowe do wysłania.

Dodam jeszcze tylko że na publikację czeka kolejna recenzja na DC z mojej strony, tym razem mniej pochlebna - kiedy będzie zależy od tbxxa. A następny tekst? Nie znacie dnia ani godziny, zobaczymy kiedy skończę następną grę choć trochę retro i czy będę miał potem siły o tym pisać.

PS
posprawdzałem jeszcze trochę starych plików, sporej części z tego jeszcze nie ma na głównej, gdyby ktoś miał coś na którąś z moich konsol to piszcie tutaj, powinienem mieć parę gier do wypełnienia. Wysyłałem je już dawno temu Axiomatowi, ale nigdy nie było okazji ich dodać.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: kanarekkk » 2013-04-11, 19:53

slij wszystko :D nie obiecuje zrobic tego w pare godzin, bo ciagle sie ucze, ale systematycznie to pododaje. Zawsze mozna zrobic mix galerii np 7grafik DC, 3 psx(albo cokolwiek).
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: hat » 2013-04-11, 20:00

Kolo za skończenie TS jesteś moim prywatnym bohaterem :D
A wracając do tematu to przeszukam jeszcze moje śmietnisko jakoś dociągniemy do dziesięciu skanów na DC.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Bodzio » 2013-04-11, 20:45

Ja w wolnej chwili porobię skany reszty moich gier na PSX i podrzucę jak jakiś czas temu na redakcyjnego maila, a i jeden tekst z fotkami przesłałem tbxx do dodania.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: kanarekkk » 2013-04-11, 21:03

Bodzio, tak trzymac :) powinni brac z Ciebie przyklad :) skanami ogolnie mozecie mnie zawalic, bede sie starac utrzymac systematycznosc dodawania :) Tbxx bedzie mial wiecej czasu na polepszanie strony :)
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Baieros » 2013-04-13, 08:39

kanarekkk, a Ty obrabiasz te skany? Bo wiem, że to z tym właśnie często był problem. Masa fotek zalegała u Axia i nie miał czasu obrobić, a później ja nie miałem czasu wrzucić :P Teraz po skoku w nową joomle, w ogóle nie umiem wrzucać już :/ W każdym razie raczej nigdy nie narzekaliśmy na brak materiałów zdjęciowych :D

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: kanarekkk » 2013-04-13, 09:05

ja obrabiam i wrzucam :) a dokladniej ciagle sie ucze heh :)

Byl brak fotek, bo Axio mial awarie dysku i 25gb poszlo w ... No wlasnie tam :)
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Baieros » 2013-04-13, 09:21

yhm dobra to w przyszły weekend obrzucę Cie jakimiś skanami co poszły do Axia, albo nowe zrobie.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: kanarekkk » 2013-04-13, 11:57

Ok, bede czekal :)
Obrazek

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: frabi » 2013-04-14, 20:31

Pesymistyczne komentarze pod urodzinowym wpisem skłoniły mnie, żeby napisać tutaj parę słów. Niezależnie od kwestii na które można narzekać to dla mnie najważniejsze że retroage jest jedyny w swoim rodzaju. Nie znam innego sensownego serwisu o retro grach (multiplatformowego) połączonego z forum. Więc skoro strona ciągle żyje i jest aktualizowana, na forum też trochę ruchu jest, to co by nie mówić, bardzo źle chyba nie jest. Oczywiście nie oznacza to, że nie może być lepiej :)

Wydaje mi się, że żeby trochę rozruszać serwis, trzeba odpowiedzieć sobie do kogo jest adresowany. Chyba jedyny podobny (ale bez forum) to retrogralnia.pl. Oni mają wyraźnie określony target – retrogracze „niedzielni” – piszą o popularnym sprzęcie i grach znanych prawie każdemu. Na imprezach wystawiają do grania bardzo powszechne maszyny przyciągające tłumy nieco przypadkowych zwiedzających.

Pytanie czy retroage chce trafiać także do bardziej masowego odbiorcy, czy też raczej być serwisem niszowym, dla maniaków retro, traktujących temat na poważnie?
Obecnie serwis moim zdaniem nie jest zachęcający dla osób mniej wkręconych w temat. Z jednej strony dużo nowości się pojawia, ale głównie jest to ostatnio homebrew i piątkownik. Homebrew może być ciekawe dla maniaków danej konsoli, którzy już wszystkie ciekawe produkcje oficjalne mają ograne, ale dla większości odbiorców jest egzotyką. Piątkownik jak dla mnie, ciekawy nie jest w ogóle – ani to retro ani nic szczególnie wartościowego. Dla newsów o współczesnych grach zdecydowanie wolę przeglądać inne serwisy.

Jeśli serwis chce trafiać do szerszego grona można np postawić na więcej artykułów poradnikowych (na tematy, które większość forumowiczów dobrze zna) i lekkich felietonów.
Nie zrozumcie mnie źle – wcale nie uważam, że serwis musi być dla mas. To po prostu kwestia wyboru. Z drugiej strony można skupić się na tematach kręcących maniaków. Ja np chętnie poczytałbym testy mniej popularnych konsol i dziwnych akcesoriów. Ciekawy byłby temat gdzie kupować sprzęt za granicą – zarówno w sieci (poza ebayem) jak i stacjonarnie.
Idealnie byłoby połączyć obydwa kierunki – pytanie tylko czy to możliwe, jeśli widać że trochę chęci w narodzie brakuje.

Myślę, że kierunek musi nadać redakcja. Może wtedy użytkownicy będą czuli większą motywację do tworzenia materiałów.
Ja ze swojej strony mam nadzieję zabrać się znowu ostro za pisanie. W planach mam kilka testów sprzętowych, kontynuację cyklu dla początkujących, tym razem o platformach mobilnych, może też coś o historii niektórych growych technologii. Oczywiście pytanie czy będzie to pasować do kierunku serwisu no i czy będzie miał to kto czytać :)
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: kanarekkk » 2013-04-14, 21:46

Homebrew oraz piatkownik z zalozenia sa dodatkiem ;) Jednym zdaniem trafiles w sedno, najwidoczniej brakuje checi wsrod uzytkownikow, a sama redakcja pomimo heroicznych wysilkow nie da rady produkowac ogromu materialu. W zasadzie poradniki i felietony sie ukazuja, jesli tylko ktos cos napisze. Po mojej prosbie o skany, odzew byl wiekszy niz sie spodziewalem, podobnie moze byc z tekstami ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ