I ty możesz zostać redaktorem.

Wszystkie tematy dotyczace serwisow
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Storms » 2013-04-15, 05:59

frabi pisze: Oni mają wyraźnie określony target – retrogracze „niedzielni” – piszą o popularnym sprzęcie i grach znanych prawie każdemu. Na imprezach wystawiają do grania bardzo powszechne maszyny przyciągające tłumy nieco przypadkowych zwiedzających.
To zabieg praktyczny, doszliśmy do tego wniosku wieki temu, gdy zauważyliśmy że świeża krew która tu przybywa bardziej szuka informacji na temat znanego i bardzo popularnego sprzętu/gier. Był taki etap że pisaliśmy głownie o niszowych gierkach, ale zainteresowanie czymś takim było dość słabe. Przeplatanie tytułów popularniejszych z niszowymi to jedyne rozwiązanie, dbamy jednocześnie o powiększanie się materiału, a dwa jakiś tam śladowy ruch się generuje.

Więc,
frabi pisze:Pytanie czy retroage chce trafiać także do bardziej masowego odbiorcy, czy też raczej być serwisem niszowym, dla maniaków retro, traktujących temat na poważnie?
Odpowiedź na to pytanie padło zanim zdecydowaliśmy się powiększyć serwis o materiały z siódmej generacji.

Czytać ludzie będą, tym się nie martw. Jest wiele osób, (co pokazuje temat "Powitanie"), którzy zanim postawią pierwszego posta, śledzą forum przez nawet kilkadziesiąt dni.

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: frabi » 2013-04-15, 18:21

Storms pisze:
Odpowiedź na to pytanie padło zanim zdecydowaliśmy się powiększyć serwis o materiały z siódmej generacji.
Czyli dla każdego coś miłego :) ?
Storms pisze: Czytać ludzie będą, tym się nie martw. Jest wiele osób, (co pokazuje temat "Powitanie"), którzy zanim postawią pierwszego posta, śledzą forum przez nawet kilkadziesiąt dni.
To ruch na stronie jest spory a jedyny problem to brak autorów nowych treści ?
kanarekkk pisze:Homebrew oraz piatkownik z zalozenia sa dodatkiem ;) Jednym zdaniem trafiles w sedno, najwidoczniej brakuje checi wsrod uzytkownikow, a sama redakcja pomimo heroicznych wysilkow nie da rady produkowac ogromu materialu. W zasadzie poradniki i felietony sie ukazuja, jesli tylko ktos cos napisze. Po mojej prosbie o skany, odzew byl wiekszy niz sie spodziewalem, podobnie moze byc z tekstami ;)
No właśnie, rzecz w tym żeby kreatywność czytelników nieco pobudzić. Pewnie ponawiany od czasu do czasu (byle nie za często) apel na stronie głównej może odnieść skutek. Może warto też zasugerować tematy w jakich przydałyby się artykuły (np testy sprzętów ze wskazaniem czego brakuje, poradniki praktyczne itp) bo czasem samym z siebie ludziom może brakować motywacji a jak zobaczą, że coś bardziej konkretnego jest mile widziane, to może się za to zabiorą.
Warto też uporządkować forum (szczególnie w tym dziale) bo straszą sekcje retro-studio i news, w których od kilku lat nie było żadnego posta. A i sama nazwa całego działu (informacje o stronach) nie sugeruje szczególnie, że można tu znaleźć informacje dla potencjalnych redaktorów.
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: BloodyClaw » 2013-04-15, 19:09

Lepsze skany czy zdjęcia płyty, okładki itp? Pytam kogoś obytego w temacie w sprawie recki, którą mam podesłać.
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: kolo » 2013-04-15, 19:12

Skan jest łatwiej wykonać, problemy są przy niektórych wymyślniejszych cartach, ale i tak nie raz wychodzi lepiej niż zdjęcie do którego przygotowywaliśmy się pół godziny ;)
Sega, Sega über alles
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: Baieros » 2013-04-15, 19:13

obecnie preferujemy skany 300dpi oczywiście w kolorze ;) Jeśli to płyta to nie powinno być problemów ze skanem. Przy cartach, niektóre skanerki nie radzą sobie z wypukłościami. Zawsze możesz zerknąć czy dana gra nie jest już w serwisie, bo może ma już skan i nie trzeba się męczyć.

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: BloodyClaw » 2013-04-15, 22:07

Moje wrodzone lenistwo nakazało mi swego czasu zerknąć, czy skany są już w serwisie. Niestety nie stwierdziłem ich obecności. Ostatecznie zrobiłem i skany i zdjęcia. Nie mam żadnego doświadczenia w tych kwestiach, więc wyślę wszystko i mam nadzieję, że ktoś mądry (np. Hat) wybierze co lepsze. Zdjęcia mają żywsze kolory, skany chyba ostrzejsze, ale w sumie sam nie wiem, hehe.
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: kanarekkk » 2013-04-15, 22:39

Ustaw skaner na 300dpi, zrob maksymalny rozmiar roboczy i to w zasadzie tyle. Mozesz wrzucic dwie rzeczy od razu, np pudelko i plyta ;) aaa, im rowniej bedzie ulozone, tym mniej zabawy bede mial z obrobka ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: hat » 2013-04-16, 05:21

Wieczorem zobaczę co tam wysłałeś, rozumiem że do skanów dorzuciłeś jakiś tekst? :)
Obrazek

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: BloodyClaw » 2013-04-16, 21:58

hat pisze:Wieczorem zobaczę co tam wysłałeś, rozumiem że do skanów dorzuciłeś jakiś tekst? :)
Jakiś taki mało ważny zlepek słów, nad którym męczę się od pół roku :D. Co do skanów to podczas ich tworzenia było ustawione preferowane 300 dpi, starałem się też wszystko ładnie ułożyć. Do końca tygodnia już na 100% wszystko prześlę...A tak poza tym to mam to Hatowi na mailem przysłać, czy co?
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: I ty możesz zostać redaktorem!

Post autor: hat » 2013-04-16, 22:06

Do mnie wystarczy tylko tekst do korekty. Preferuję format .rtf. Jak chcesz to wyślij wszystko, po korekcie całość prześlę do tbbx'a.
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem.

Post autor: kanarekkk » 2013-04-28, 19:53

W zwiazku z malym zamieszaniem w temacie komu podsylac teksty, wyedytowalismy pierwszy post, starajac sie zamiescic mozliwie najwiecej informacji na ten temat. Czekamy na opinie i sugestie w tej sprawie ;)
Obrazek

nvd96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 230
Rejestracja: 2013-02-14, 14:05

Re: I ty możesz zostać redaktorem.

Post autor: nvd96 » 2013-04-30, 21:07

Cała procedura wg mnie została opisana jasno i przejrzyście. Aż może sam coś skrobnę w wolnym czasie nt. Tales of the Abyss na 3DSa :)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem.

Post autor: kolo » 2013-05-15, 15:52

Potrzebujemy recenzji gier na każdą konsolę, w każdej ilości, jeśli jesteś w stanie napisać kilka na NES, SNES to tym bardziej retro :)
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: I ty możesz zostać redaktorem.

Post autor: hat » 2013-05-15, 17:37

Pewnie że potrzebujemy, jak masz jakieś pytania dawaj na hat[at]retroage.net albo na gg.
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: I ty możesz zostać redaktorem.

Post autor: kolo » 2014-09-26, 21:24

Przypominam wszystkim chętnym do pisania recenzji że na retroage można pisać też recenzje gier wydanych na PC, zasady jak przy "normalnych" recenzjach + poniższe ograniczenia:
- tylko recenzje
- tylko pudełkowych gier
- starszych niż 6 lat
- niedostępnych na konsolach, chyba że wersja na PC ma z konsolową tylko wspólny tytuł.

Z tego co wiem jak dotąd jestem jedynym który pisze tutaj recenzje na PC, oczywiście dalej będę je pisał (nie wypada żebym jako główny pomysłodawca wycofał się z podkulonym ogonem), ale przydała by się jakaś większa różnorodność.
Jestem pewien że gdyby potrząsnąć znalazło by się przynajmniej kilka osób które kochają (albo szczerze nienawidzą) jakąś grę spełniającą powyższe wymagania i po wzięciu jako zakładnika jego (lub jej) chomika / psa / żółwia / złotej rybki (niepotrzebne skreślić) wykrzesał(a) by z siebie trochę chęci potrzebnej do napisania krótkiej recenzji :)

http://www.retroage.net/index.php?optio ... wum-strony
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ