reklama na retroage?

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

reklama na retroage?

Post autor: ramzes64 » 2009-08-18, 15:58

Czy mi sie wydaje, czy od dzis na stronie pojawiła się jakaś reklama, jakiegoś "spinacz.pl"? ... bo po prawej stronie migaja mi jakieś twarzyczki ... troszki dziwnie to wygląda ;/

hmm - jesli juz reklama, to gdyby byla cos zwiazana z grami, z retro, ze sprzeetem tv, konsolami, grami - moze byloby to latwiejsze do przelkniecia - hmm?
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: reklama na retroage?

Post autor: Ukukuki » 2009-08-18, 18:38

Trochę bije po oczach ale z drugiej strony serwis kosztuje. Zgadzam się z co do tego ,że reklamy mogły by być dobierane lepiej. Reklama sklepu z grami czy czymś podobnym.
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: reklama na retroage?

Post autor: Axi0maT » 2009-08-18, 18:50

Pozostaje mi zgodzic sie z przedmowcami. Wyglada to po prostu tragicznie. Nijak sie nie komponuje z caloscia i wnosze o zmiane tych pedalow na cokolwiek innego. Oczywiscie wszystko w granicach rozsadku. Najlepiej jakby to bylo chociaz w jakimkolwiek stopniu zwiazane z tematyka retrogrania.

Co do samego pojawienia sie reklam to zasadniczo mozliwosci sa dwie. Albo admin jest spragniony kasy i mysli ze bedziemy w to klikac, albo mial na celu zgromadzenie funduszy na oplacenie serwera, domeny itd. Pozostaje nam czekac na jego odpowiedz... Miejmy nadzieje ze sie wytlumaczy ;)

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: reklama na retroage?

Post autor: Snake » 2009-08-19, 15:11

Ta reklama na głównej faktycznie tak średnio pasuje do reszty, no i nieco burzy klimacik. Ja bym to definitywnie usunął ale to nie mój portal, więc decyzja nie należy do mnie. Jeśli jednak już mają naz zalewać reklamy to dobrze by było aby chociaż miały powiązania z grami video - to jeszcze przeboleje.
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: reklama na retroage?

Post autor: Axi0maT » 2009-08-19, 17:57

Widzisz Snake... my tu tylko za redaktorow robimy. Wszystko w gescie Gimiaka :undecided:

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: reklama na retroage?

Post autor: Gimiak » 2009-08-20, 13:09

Wszyscy by chcieli aby reklamy były tematyczne, problem w tym że takich reklamodawców nie ma, a jeżeli są to wybierają portale bardziej 'przebojowe' i na topie. Reklamę wrzuciłem w celach testowych - chcę sprawdzić ile można na takim interesie zarobić. Jakby nie patrzeć, to od początku istnienia retroage zarówno za serwer jak i za domenę płacę z własnej kieszeni. 'Spinacz' zniknie na początku września jak ich kampania się skończy, być może będzie coś innego. Póki co nikt się nie zgłosił, więc najprawdopodobniej wrócimy 'na stare śmieci'. :P

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: reklama na retroage?

Post autor: ramzes64 » 2009-08-20, 22:53

a co myslisz o Google AdSense - czy jakos tak - tylko pewnie duzo by trzeba naklikac, abyc cokolwiek zarobil ... ja nic nie zarobilem, az w koncu olalem to, ale reklame mozna dowolnie ustawiac, albo tekst, albo obrazki ... mozna tematyke ustawic i bedzie sie cos pojwiac bardziej przyjaznego naszym zainteresowaniom.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: reklama na retroage?

Post autor: Gimiak » 2009-08-21, 09:37

Spróbujemy we wrześniu. :grin:

EDIT: Właśnie dostałem taką ciekawą informację:
Przygotowaliśmy kampanię na serwisy z grami komputerowymi.



Chciałabym zaproponować Państwu zamieszczenie kampanii Tymbark
A więc niedługo obecne reklamy znikną.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: reklama na retroage?

Post autor: Axi0maT » 2009-08-24, 05:53

Gimiak pisze:A więc niedługo obecne reklamy znikną.
Alleluja... bo juz bylem gotow pomyslec ze zmieniamy profil serwisu z retro gamingu na jakis pseudo randkowy ;)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: reklama na retroage?

Post autor: Ukukuki » 2009-08-24, 20:42

Reklam zrobiło się za dużo i są wkurzające ;/ to ja już wole składki na serwer. Pewnie więcej kasy będzie niż z tych reklam.
Famicom!

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: reklama na retroage?

Post autor: ramzes64 » 2009-08-24, 23:13

ile potrzeba?
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: reklama na retroage?

Post autor: setezer » 2009-08-26, 18:34

Tak swoją drogą, co za idiota zapoczątkował trend tworzenia reklam we flashu? Dziadostwo zamula okropnie przeglądarkę, a zazwyczaj reklamy tego typu idą stadami i gdy ma się otwarte kilka zakładek i jakiś program, to przechlapane (fakt - sprzęt mam słaby, ale pewnie supernowoczesne sprzęty też się krztuszą przy dużym tłoku reklam).

Polecam wtyczki blokujące flash - zazwyczaj można dodać wyjątki (żeby móc np. oglądać yt) i w miejsce reklamy wskakuje przycisk i jeżeli reklamę chcemy obejrzeć, to klikamy na niego.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: reklama na retroage?

Post autor: Ukukuki » 2009-08-27, 12:31

Reklamy we flashu są ruchome i ładnie wyglądają przez to przyciągają wzrok, potrafią walać się po całej stronie pewnie dlatego są tak popularne. Sam mam dosyć starego kompa i laptopa ale nie zauważyłem by jakoś specialnie spowalniały przeglądarkę mimo paru otwartych stron. Chyba ,że naprawdę masz więkową maszynę :wink: .
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: reklama na retroage?

Post autor: Axi0maT » 2009-09-03, 07:06

Ukukuki pisze:Sam mam dosyć starego kompa i laptopa ale nie zauważyłem by jakoś specialnie spowalniały przeglądarkę mimo paru otwartych stron. Chyba ,że naprawdę masz więkową maszynę :wink: .
Na takim P400 bez problemu mozna bardzo szybko zajechac sie Flaszkami... dlatego mimo ze mam duzo lepszego kompa (przynajmniej tego podstawowego na ktorym pracuje na codzien) to jako milosnik optymalizacji podobnie jak setezer jestem przeciwny tym zasmiecaczom. Poza tym posiadacze wolnego lacza tez z pewnoscia beda niejednokrotnie narzekac na czas ladowania takiej stronki.

EDIT:
Po 1 wrzesnia reklamy mialy zniknac, a tymczasem doszla nowa (po lewej dla odmiany)... A te pedaly jak wisialy po prawej stronie tak dalej wisza :sarcasm:

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: reklama na retroage?

Post autor: ramzes64 » 2009-09-03, 15:25

Axi0maT pisze:EDIT:
Po 1 wrzesnia reklamy mialy zniknac, a tymczasem doszla nowa (po lewej dla odmiany)... A te pedaly jak wisialy po prawej stronie tak dalej wisza :sarcasm:
No! tez zauwazylem, ze i po drugiej stronie się coś pojawiło - ta stronka zaczyna być oblegana z każdej strony ;/

jeszcze z jednej strony jestem w stanie to zaakceptowac, ale z dwoch to juz przesada ;/ ... te dwie reklamy DOM i SPRZET TURYSTYCZNY - obie sa lepsze niz te paszczaki - ale z jednej strony chociaż!
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ