wykop.pl

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: wykop.pl

Post autor: Baieros » 2011-01-09, 11:16

Chciałem dobrze, ale to mój pierwszy wykop i nie wiedziałem, że nie będziemy mogli kolejnego walnąć na koniec.

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: wykop.pl

Post autor: Bijman » 2011-01-09, 11:43

Lista dość kontrowersyjna, ale jak wszystkie, bo każdy gracz ma inne preferencje.

Awatar użytkownika
boltzman
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 232
Rejestracja: 2008-08-20, 12:15

Re: wykop.pl

Post autor: boltzman » 2011-01-09, 17:13

Ukukuki 7 godz. temu

Panowie portal typowo konsolowy. Ja tam się cieszę ,że PC jest nawet fajnie reprezentowany, chyba większa połowa redakcji to fani Nintendo wiec jak na moje oko ranking wyszedł bardzo fajnie. Taki miszmasz różnych gustów.

Ty weź tą "większą połowę" zedytuj czorcie jeden.
Bijman pisze:Lista dość kontrowersyjna, ale jak wszystkie, bo każdy gracz ma inne preferencje.
Ja to nawet nie zwracam uwagi na to co jest wyżej co niżej. Traktuję to jak przypomnienie gier, w które grałem, które mieć chciałem. Co wygra to już nie jest tak istotne, jak fakt co jeszcze chłopaki dorzucą do tego zestawienia...
Nie ma nic bardziej przerażającego, niż głupota w akcji.

FC GoldenEye 007 Wii - 128 736 299 761
Mario Kart DS - 481 340 722 337
StarFox Command DS 844 241 773 115

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: wykop.pl

Post autor: Ukukuki » 2011-01-09, 19:00

:grin: Już za późno ;p Ja tam ubolewam tylko ,że BG jednak nie jest w pierwszej 10 bo to byłby jednak fajny akcent.
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: wykop.pl

Post autor: Axi0maT » 2011-01-10, 08:06

Powiem szczerze... zawiodlem sie na userach forum. Codziennie wlazi tutaj ponad 30 osob, a czasem jest duzo wiecej. Ludzie, czy wam nie zalezy na promocji stronki? Nie chcecie pomoc przyciagnac wiekszej ilosci osob? Poltora miecha pracy nad tak obszernym artykulem, a wykop konczy sie 31 glosami... Odechciewa mi sie wszystkiego, a w szczegolnosci robienia czegos dla serwisu jak widze wasze antyzaangazowanie. A wystarczylo tylko wejsc na wykop, zarejestrowac sie i kliknac. Proponuje co niektorym rachunek sumienia, bo dolozyliscie wlasnie cegielke do tego aby na stronie glownej nic sie nie dzialo... bo jak widac nie ma to sensu.

Awatar użytkownika
boltzman
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 232
Rejestracja: 2008-08-20, 12:15

Re: wykop.pl

Post autor: boltzman » 2011-01-10, 17:12

Oj tam, oj tam. Krzyczysz zaraz i rugasz. Trudno jest trafić do ludzi w naszym podeszłym już wieku, którzy mają jeszcze czas i zapał do retro grania. A młodzież nie bardzo się garnie.

Zgarnąłem już dla nas nowego retrogracza. Jest nim mój syn :P Na razie bawi go jak wyglądały starsze systemy. Ale jeszcze wykopu nie będę mu pokazywał.
Nie ma nic bardziej przerażającego, niż głupota w akcji.

FC GoldenEye 007 Wii - 128 736 299 761
Mario Kart DS - 481 340 722 337
StarFox Command DS 844 241 773 115

Lien
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 271
Rejestracja: 2006-08-06, 13:18

Re: wykop.pl

Post autor: Lien » 2011-01-10, 22:07

Daliście ładnie ognia z tą listą :twisted:
Trzeba było zrobić bardziej obiektywną to może by tak nie zakopywali.
Hell was full so I came back

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: wykop.pl

Post autor: Dred » 2011-01-10, 22:17

Tak, mi także szczyt listy się nie podoba. No sorry, ale jak na samym szczycie są same gry z N64, to na prawdę wygląda to podejrzanie. Ja pozostanę przy TOP 100 by IGN (http://uk.top100.ign.com/2007/index.html).

Aha, oczywiście, zapomniałem dodać. Uważam, że Nintendo 64 to najgorsza konsola stacjonarna, jaką wypuściło Nintendo. :)

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: wykop.pl

Post autor: Bijman » 2011-01-10, 22:18

Ja jestem zdania, że nie da się stworzyć obiektywnej listy dla wszystkich, ktoś będzie narzekał, że nie ma gry wymienionej na liście albo będzie z tej listy zadowolony. Mimo wszystko redakcja wymieniła dużo istotnych tytułów w historii gier.

Lien
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 271
Rejestracja: 2006-08-06, 13:18

Re: wykop.pl

Post autor: Lien » 2011-01-10, 22:33

Może i nie da się takiej listy stworzyć. Ale potencjalny gracz wchodzący na tę listę ma zamiar zobaczyć "listę gier wszech czasów". Bądźmy szczerzy, nie tylko na N64 są gry "wszech czasów". Po prostu w tytule trzeba było dodać "...według redakcji RA"
Hell was full so I came back

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: wykop.pl

Post autor: Keitaro » 2011-01-10, 22:47

Żadna lista igdy nie będzie obiektywna, nikt nie przeszedł wszystkich gier świata. Poza tym coś takiego jak obiektywizm w recenzjach itp. nie istnieje. Wszystko jest opinią mniej lub bardziej subiektywną. Nie rozumiem więc czemu niektórzy mogą mieć pretensje.

Moim zdaniem miejsca nie są ważne tylko to co się zmieściło w tych 100 pozycjach.

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: wykop.pl

Post autor: Bijman » 2011-01-10, 23:06

W pełni się zgadzam, Hirikawa. Poza tym według mnie również najważniejsze w tego typu listach jest to, żeby wyjaśnić dlaczego ta gra zasługuje na znalezieniu się na liście i dobrze to opisać i w tym zakresie redakcja spisała się na medal.
Ostatnio zmieniony 2011-01-10, 23:18 przez Bijman, łącznie zmieniany 1 raz.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: wykop.pl

Post autor: ramzes64 » 2011-01-10, 23:13

bo to jest lista redakcji RetroAge

a to ze w redakcji RetroAge soniarzy i innych, ktorzy pisali by recki, artykuly i inne - to co ja poradze. Sorry, ale nie ma co psioczyć. Lista jest redakcji, a jesli komus sie lista nie odoba - to niech wkroczy do redakcji, pisze recki na inne konsole, niech lobbuje na rzecz swojej ulubionej konsoli ... moze za rok, czy kiedyys tam coś wyperswadujecie / a tak to sobie mozecie wchodzic na stronke RETROAGE, na ktorej chcecie PSXowskie gry, ale nic o nich nie napiszecie - tylko wychwalacie jakie sa dobre.

fakty
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: wykop.pl

Post autor: Axi0maT » 2011-01-11, 05:25

Po pierwsze temat dotyczy wykopu, wiec proponuje zeby moderator wydzielil od postu Liena do nowego tematu
Lien pisze:Trzeba było zrobić bardziej obiektywną to może by tak nie zakopywali.
Tu nie chodzi o to ze zakopywali... tylko ile bylo wykopow - i tu sie nie popisaliscie drodzy uzytkownicy forum. Lista byla obiektywna - glosowalo 11 osob. Wyszla taka a nie inna. Nie bylo sztucznych przepchniec. Jesli ktos nie wierzy to mam na dysku glosy kazdego kto bral udzial w zabawie.
Lien pisze:Bądźmy szczerzy, nie tylko na N64 są gry "wszech czasów"
Dlatego stworzylismy liste top 100 a nie liste top 10... tak zeby gry na inne konsole rowniez sie znalazly :P
Lien pisze:Po prostu w tytule trzeba było dodać "...według redakcji RA"
A jak inny serwis robi liste to dodaja na koncu ze to wedlug redakcji XXX? To jest lista jedna z wielu.
hirikawa pisze:Moim zdaniem miejsca nie są ważne tylko to co się zmieściło w tych 100 pozycjach.
zgadzam sie w 100%. Wiekszosc ludzi patrzy na pozycje na liscie, a nie na punkty jakie otrzymala gra... a przeciez w drugiej 50tce roznice pomiedzy grami sa wrecz znikome. czesto jest to pare punktow.
ramzes64 pisze:a to ze w redakcji RetroAge soniarzy i innych, ktorzy pisali by recki, artykuly i inne - to co ja poradze. Sorry, ale nie ma co psioczyć. Lista jest redakcji, a jesli komus sie lista nie odoba - to niech wkroczy do redakcji, pisze recki na inne konsole, niech lobbuje na rzecz swojej ulubionej konsoli ... moze za rok, czy kiedyys tam coś wyperswadujecie / a tak to sobie mozecie wchodzic na stronke RETROAGE, na ktorej chcecie PSXowskie gry, ale nic o nich nie napiszecie - tylko wychwalacie jakie sa dobre.
AMEN. Ile to sie naczytalem postow na forum jakie to PlayStation jest super mega ultra swietne. Ze ma tyle niesamowitych super gier i tak dalej.. i tak dalej... Wchodze na dzial PlayStation na retroage i co widze? Recenzje 6 gier!!! Gdyby nie Snake, Logan i Antari to nic by tam nie bylo, bo nie chce sie zadnemu fanowi ruszyc dupy i cos opisac. I niech ktos mi nie wmawia ze nie ma sensu pisac o grach na konsole sony w serwisie gdzie dominuje Nintendo, bo jak ja przeszedlem tutaj z Nintendo64Zone 5 lat temu i zaczynalem pisac recki gier na N64 to na retroage bylo tylko o gameboyach! A ile teraz jest recenzji na N64? Poza tym jak wchodze w dzial PS2 i widze ile materialu natrzaskal Snake, i do tego JAKA MAJA OGLADALNOSC, i jeszcze do tego ze jest ich wiecej niz na GameCube to juz mam do dodania chyba tylko to ze fani Sony to w 95% smierdzace lenie, ktorzy potrafia uprawiac tylko pyskowki na forum zamiast przekuc energie na cos bardziej tworczego. Jak ktorys zacznie cos pisac to bedzie w redakcji i bedzie mial cos wiecej do powiedzenia przy nastepnej liscie... tyle w temacie.

Lien
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 271
Rejestracja: 2006-08-06, 13:18

Re: wykop.pl

Post autor: Lien » 2011-01-11, 08:04

Wszystko fanie, spoko. Opisy gier jak najbardziej mi się podobają i jak dla mnie w top 20 mogły znaleźć się gry tylko od N64, powtarzam jak dla mnie, bo wiem, że większość tutaj naparza w N.

Ale sprawa wygląda tak, że umieściliście artykuł na wykopie, nazywając go "Lista gier wszech czasów". No i jak sama nazwa wskazuje, lista ma brać pod uwagę wszystkie gry na wszystkie platformy. Potencjalnego użytkownika wykopu nie będzie interesowało, że listę tworzyło kilkanaście osób w większości fani N. On odwiedzając tę listę będzie chciał zobaczyć na którym miejscu będzie jego ulubiona gra, np "Panzer Dragoon Saga", wejdzie, zobaczy, dostanie szoku i z góry spiszę RA na straty, uważając, że to gniazdo fanbojów.

Dalej, skoro mówicie, że ważne to co się zmieściło w top, a nie numerek. To trzeba było nie znakować, że np MGS ma 47 miejsce, a np Okaryna 1 miejsce. Dla fana MGS, to będzie dramat, że jest tak nisko i znowu RA na straty. Artykuł byłby znacznie cieplej traktowany, gdyby było po prostu wymienionych 100 najlepszych gier, kolejność bez znaczenia.

Natomiast sprawa wygląda zupełnie inaczej, jeśli waszym celem nie była promocja serwisu ( w takim razie co ?).
Hell was full so I came back

ODPOWIEDZ