Serwer retroage

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Serwer retroage

Post autor: Axi0maT » 2012-04-15, 15:52

Wiem ze wiele osob nie zaglada na glowna strone retroage, ale jakos ze forum jest integralna czescia serwisu to ci ktorzy tu przesiaduja tez powinni wiedziec o tym ze jest pewien problem (co zreszta juz odczuli przed swietami - dwa razy w nocy padlo forum z braku miejsca na serwerze). Zarzucam tu wiec tekst ze strony glownej:
Wielkie pixele z nadwagą oraz wielokąty żyjące na kocią łapę z teksturami w jednym stały domu nie wadząc nikomu. Ów wielki dom z szyldem retroage nad wejściem, odwiedzać mogli wszyscy zainteresowani by nacieszyć oczy tymi osobliwymi mieszkańcami. Położona w słonecznej dzielnicy Huston posiadłość, dotychczas okazywała się wystarczająca, ale oto nadeszły czarne chmury i wyszło na jaw, że nie dla wszystkich przybywających w zastraszającym tempie pixeli i polygonów starczy miejsca. Aby to miejsce spotkań nadal działało i spełniało swoją rolę potrzebne są fundusze na jego rozbudowę i dalsze funkcjonowanie. Serwery zamieszkiwane przez naszych cyfrowych pobratymców kosztują aż 300 złotych i dlatego zwracamy się do was drodzy internauci o pomoc w zbiórce.

Obecnie sytuacja wygląda następująco. Nasze prognozy były zbyt optymistyczne. Pod koniec zeszłego roku zakładaliśmy, że starczy nam miejsca, co najmniej do wakacji, lecz realia okazały się być dużo bardziej bolesne. Właśnie zapchaliśmy na maksa serwer i wygląda na to, że żarty się skończyły. Wygospodarowaliśmy co prawda jeszcze kilkadziesiąt megabajtów, ale niestety jesteśmy zmuszeni podjąć drastyczne kroki. Z dniem dzisiejszym ogłaszamy, co następuje:

1. Zawieszamy do odwołania cały download.
2. Wstrzymujemy dodawanie nowych galerii gier (skany i zdjęcia).
3. Ograniczamy liczbę aktualizacji do niezbędnego minimum (recenzje i artykuły).
4. Forum póki co działa bez zmian.

Jeśli możecie – wspomóżcie szczytny cel choćby kilkoma drobniakami. Razem z pewnością jesteśmy w stanie zebrać całą kwotę niezbędna do dalszego funkcjonowania serwisu. Nawet niewielkie kwoty możecie wpłacać na poniższe konto:

96 1050 1562 1000 0023 1992 6289
Tomasz Boksa
33-270 Wietrzychowice 70
z dopiskiem "na retroage"

Przypominamy o naszym sklepiku w którym możecie zakupić koszulki z logo serwisu retroage oraz oldschoolowymi wzorami. Cena nie jest niska, ale T-Shirty są dobrej jakości i do tego jednocześnie wspomagacie funkcjonowanie serwisu, bowiem 5 złotych z każdej koszulki przeznaczone jest na opłacenie serwera. Dodatkowo zamawiając dwie koszulki wysyłkę otrzymujecie gratis, więc tym bardziej zachęcamy do zakupu dwóch wzorów za jednym zamachem.
Na chwile obecna kilka osob juz wplacilo kase i mamy troche uzbierane z koszulek, ale wciaz jeszcze jestesmy dalecy od uzbierania niezbednej kwoty. Prosimy o wsparcie bo redakcja sama niestety nie podola temu wyzwaniu.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Serwer retroage

Post autor: Storms » 2012-04-16, 10:15

Od swojej strony dodam że przyda się każdy nawet najmniejszy datek. Zamiast wypić pięć browarów w barze, wypij cztery a zamiast piątego wrzuć na serwer. Jesteśmy młodymi i ambitnymi ludźmi i chcemy się zmieniać. Zmieniać dla was. Wystarczy pomyśleć ile dotychczas nasza mała społeczność zrobiła. Kupna, sprzedaże, pomoc ze sprzętem, wszelakie poczytne materiały czy mniej lub bardziej ostra wymiana poglądów. Chcemy się nadal rozwijać, nadal przykuwać wasze zainteresowanie. Wierzymy że nam się uda, ale potrzebujemy do tego też waszej pomocy. Nie bądźmy obojętni, pomóżmy sobie. ;)

Z poważaniem wasz wiceadmin.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Serwer retroage

Post autor: Ukukuki » 2012-04-16, 10:21

Ode mnie poszło :wink: Mam tylko jeszcze pytanie ,serwis się rozwija z każdym rokiem i miejsca na serwerze będzie potrzebował coraz więcej. Może jakaś reklama na stronie głównej i forum? Nie wiem na ile to jest dochodowe ale zawsze to parę groszy a ja przeciwko nie mam nic póki mi nie będzie wyskakiwało okienko na cały ekran z jakąś reklamą.
Famicom!

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Serwer retroage

Post autor: bono » 2012-04-16, 10:49

Ile wam doklanie jeszcze brakuje?

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Serwer retroage

Post autor: hat » 2012-04-16, 11:40

W tej chwili stan zbiórki wygląda tak

za Axiomatem
z koszulek:
110 - 21% VAT = 87

z wpłat:
110

razem mamy -> 197
brakuje -> 103
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Serwer retroage

Post autor: kolo » 2012-04-16, 12:36

Kilka godzin temu puściłem wam 40zł (wątpię żeby już doszło), więc trzeba wam mniej niż podane.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Serwer retroage

Post autor: Axi0maT » 2012-04-16, 15:21

kolo pisze:Kilka godzin temu puściłem wam 40zł
Dzieki, cieszy ze ktos nas jednak wspiera i to w sumie niemala kwota (musze przyznac ze liczylem na to ze raczej wszyscy sie zrzuca po symbolicznej piatce, a tu sie okazalo ze wsparlo nas tylko kilka osob bylo po prostu bardziej hojna). Oczywiscie - zeby nie bylo, pamietam o tym ze inni byc moze kupuja koszulki i w ten sposob wspieraja serwis - im rowniez dziekuje w imieniu calego zespolu retroage.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Serwer retroage

Post autor: tbxx » 2012-04-16, 16:03

kolo pisze:Kilka godzin temu puściłem wam 40zł (wątpię żeby już doszło), więc trzeba wam mniej niż podane.
Doszło już, dzięki :wink:

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Serwer retroage

Post autor: Bodzio » 2012-04-16, 21:07

W tym miesiącu mam sporo wydatków, nowa szyba w aucie, OC, przegląd i oszczędzam, ale drobny datek poszedł pozostały dojdzie, jak kupię dwie koszulki tyle, że to muszę odłożyć na maj.

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Serwer retroage

Post autor: emde » 2012-04-16, 23:03

U mnie jakiś remanent w banku, nie mogę się zalogować. Ale jutro na pewno przeleję :D

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Serwer retroage

Post autor: ramzes64 » 2012-04-16, 23:36

właśnie kupiłem dwie koszulki

+ dodatkowo przelałem skromne 10zł
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Serwer retroage

Post autor: Ukukuki » 2012-04-17, 07:58

Axi0maT pisze:
kolo pisze:Kilka godzin temu puściłem wam 40zł
musze przyznac ze liczylem na to ze raczej wszyscy sie zrzuca po symbolicznej piatce

Za 5 to się przelewu nie opłaca puszczać :P
Famicom!

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Serwer retroage

Post autor: bono » 2012-04-17, 10:35

10zl poszlo

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Serwer retroage

Post autor: Q@sor » 2012-04-17, 17:21

Jak wyżej 10 peelenów

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Serwer retroage

Post autor: Axi0maT » 2012-04-17, 17:24

kanarekkk pisze: Ja mam przelewy krajowe za darmo :P
Ja tak samo... moze Ukukuki powinien pomyslec o zmianie banku? ;)
Bodzio pisze:drobny datek poszedł
ramzes64 pisze:dodatkowo przelałem skromne 10zł
bono pisze:10zl poszlo
Q@sor pisze:Jak wyżej 10 peelenów
Dzieki chlopaki, jestesmy dozgonnie wdzieczni. Wyglada na to ze chyba mamy mniej wiecej planowana sumke - okaze sie dokladnie dzis wieczorem jak tbxx wroci z pracy i zajrzy na konto (pewnie napisze jutro z rana szczegoly). Zeby nie bylo - mamy w planach cos specjalnego dla darczyncow, ale to jak juz serwer bedzie normalnie dzialal :)

PS: Pewnie po zbiorce bedzie jakas lista zeby bylo wiadomo ile kto wplacil i kto sie przysluzyl retroage - nazwiskami wymieniac czy nickami?

ODPOWIEDZ