Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Axi0maT » 2010-05-23, 14:04

Tu nie chodzi o to czy ma byc wypisany producent przed nazwa konsoli czy tez nie. U Segi po prostu tak brzmi pelna nazwa konsol - zawsze dodawali Sega na przedzie. W przypadku sprzetu Sony czy Nintendo tak juz nie jest, chociaz jak wiadomo w przypadku starszych konsolek Niny pojawia sie czasem nazwa producenta, ale takie PlayStation jest juz niezalezna marka. Pamietam nawet jak przy organizowaniu ERDiD byly kupony konkursowe to nadruk byl PlayStation i samo Sony sugerowalo podawanie marki a nie producenta.

Sluszna uwaga hattoriego - zmienilem nazwe na Sega Dreamcast i to nie dlatego ze lepiej odnalezc teraz konsole Segi, a dlatego ze po prostu taka jest pelna nazwa tej konsolki.
Ukukuki pisze:Jak Dreamcast to i Game Gear?:)
Sega Game Gear tez poprawiona.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: hat » 2010-05-23, 16:56

Taka mnie naszła refleksja że może warto podzielić konsolowe menu na producentów, czyli Atari, Sega , Microsoft itd. I każdemu producentowi przyporządkować modele konkretnych konsol. Wtedy byłoby najbardziej przejrzyście i czytelnie... chyba.
Sluszna uwaga hattoriego
Głos ludu został wysłuchany :smile:
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: ramzes64 » 2010-05-23, 18:04

ja tam jestem teraz wkurzony :)

DS / DS lite to nie jest nazwa, tylko skrot / do Dreamcasta mzna by napisac DC ... w takim razie trzeba dopisac Nintendo DS / DSlite

w Wii odpuszcze, ale Nintendo DS - tak brzmi pelna nazwa konsoli / nawet logo jest z napisem Nintendo

to samo tyczy sie GameCube, powinno byc Nintendo GameCube (logo / to co jest na konsoli)

Nintendo Mini Classic - tu tez powinno sie dopisac / aby nazwa byla pełna

co do NESa - to dlaczego jest on w skrocie, a inne konsole mają być rozpisane - w takim razie trzeba przemodelowac MENU, aby strona byla wyrazista, a nie jakieś takie wlasne upodobania, ze ta konsole napisze w skrocie tagami, a tą pieknie z duzych liter - tak jak nazwa w logo

lepiej zrobic jasny podzial, alfabetyczny PRODUCENTOW (a tam juz rozpiske wg dat wydania)

SEGA
- Sega Mega Drive
- Sega Dreamcast

Nintendo
- Nintendo 64
- Nintendo GameCube
- Wii
- GameBoy
- Game...

SONY
- Playstation
- Playstation 2
- Playstation 3
- PlayStation Portalble
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Spyro1993 » 2010-05-23, 18:13

ramzes64 pisze:a tam jestem teraz wkurzony

DS / DS lite to nie jest nazwa, tylko skrot / do Dreamcasta mzna by napisac DC ... w takim razie trzeba dopisac Nintendo DS / DSlite
A mnie denerwuje jedno - jest wspomniane o DS Lite, o klasycznym DS, a nie ma nic wspomnianego o DSi (oraz DSi LL/XL).
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Ukukuki » 2010-05-23, 18:42

Spyro1993 pisze:A mnie denerwuje jedno - jest wspomniane o DS Lite, o klasycznym DS, a nie ma nic wspomnianego o DSi (oraz DSi LL/XL).
Nie popadajmy w skrajności ;p (chociaż można je dodać ale nie wiem czy to nie będzie wyglądało głupio). Tak samo nie ma wspomniane o SMD 2,3, SMS2 Pink, Collection i o innych wersjach których jest co najmniej ponad 10? Sega udzielała błogosławieństwa wielu producentom stąd np. MD wbudowana w bumbox.
ramzes64 pisze:DS / DS lite to nie jest nazwa, tylko skrot
DS to nie jest skrót przynajmniej oficjalnie tylko pełnoprawna nazwa.

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: emde » 2010-05-23, 18:49

A ja bym wywalił jakiekolwiek wariacje i pozostawił po prostu "Nintendo DS". Podział na konkretne modele pojawiałby się dopiero po kliknięciu działu.
Ogólnie dzieląc tak DS'a równie dobrze można pisać "PS/PSOne", "Mega Drive/Mega Drive 2", "Master System/Master System 2" itp...

EDIT: Ukukuki mnie wyprzedził, podzielam jego zdanie na ten temat.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: ramzes64 » 2010-05-23, 21:21

trzeba zrobic jak z GameBoy Advance (w nim sa trzy wariacje: pierwsza, potoczny "Classic", i Sp oraz micro

Nintendo DS

DS to nie pelnoprawna nazwa / to po jakiego "motyla noga" robiliscie cyrki z tym "Sega Dreamcast".

co ja mam za konsole DS? ja mam konsole Nintendo DS, a ty miales Dreamcasta (ktos) a nie Sege Dreamcast - komus udogodniono, wiec niech i innym sie poprawi

wiem ze sie czepiam, ale taka jest rola fanboya ;)

wiec z DS'eem proponuje zrobic jak z GBA
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Axi0maT » 2010-05-24, 06:26

hattori pisze:Taka mnie naszła refleksja że może warto podzielić konsolowe menu na producentów, czyli Atari, Sega , Microsoft itd. I każdemu producentowi przyporządkować modele konkretnych konsol. Wtedy byłoby najbardziej przejrzyście i czytelnie... chyba.
Takiego podzialu nie bedzie bo wymagaloby to calkowitego przebudowania dotychczasowej struktury podzialu konsol. Przenoszenie wszystkiego miedzy nowopowstalymi dzialami to mnostwo pracy. Przypomne tylko ze przy przenoszeniu serwera przywrocenie stanu pierwotnego zajelo nam ponad rok... Pozbawiam wiec was calkowicie zludzen - nie ma nawet najmniejszych szans aby taki podzial sie pojawil.
Ukukuki pisze:Nie popadajmy w skrajności ;p (chociaż można je dodać ale nie wiem czy to nie będzie wyglądało głupio). Tak samo nie ma wspomniane o SMD 2,3, SMS2 Pink, Collection i o innych wersjach których jest co najmniej ponad 10?
Przytaczanie wszystkich nazw modeli jest zdecydowanie bez sensu. Ten DS/DS Lite tak jakos kiedys sie pojawil i tak juz jest. Zastanawiam sie czy faktycznie nie zmienic tego na "Nintendo DS" - i tylko tyle zostawic (tak zreszta jest na glownej stronie producenta tej konsoli).

Wszystkim ktorzy maja jakies problemy z nazewnictwem proponuje spozytkowac energie na cos konkretnego - moze recke jakas napiszcie... czy cos :roll:

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: hat » 2010-05-24, 07:20

Axi0maT pisze: Wszystkim ktorzy maja jakies problemy z nazewnictwem proponuje spozytkowac energie na cos konkretnego - moze recke jakas napiszcie... czy cos :roll:
Oj tam,oj tam :smile:
Ale jak dyskusja rozgorzała :grin:
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Axi0maT » 2010-05-24, 07:57

hattori pisze:Ale jak dyskusja rozgorzała :grin:
Racja, czasem jakies ciekawe propozycje wynikaja z takich dyskusji.

Korzystajac z okazji chcialem oglosic ze w zwiazku z tym, ze mamy powodzie na poludniu Polski, prace nad modernizacja strony troche sie przeciagna. Gimiak mieszka na wyspie, a tbxx plywa z Jooshem pontonem po nowopowstalym "jeziorze" ratujac dobytek okolicznej ludnosci... Sam niestety za wiele nie moge zdzialac.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: ramzes64 » 2010-07-16, 07:15

czy mogę ponarzekać?

chcialem przegladac galerie gier i DRAŻNI mnie ten nowy efekciarski sposob wyswietlania zdjec.

wczesniej byly zdjecia jedno pod drugim i bylo DOBRZE, a teraz otwiera sie to czarne okno, zdjecie sie laduje, po obejzeniu trzeba kliknac na zdjecie/albo na X aby zamknac je, kliknac na kolejne, poczekac az sie otworzy czarne okno i zaladuje - az mi sie odechciewa przegladac galerie ;(

wczesniej, ogladalem okladke (a na dole ladowaly sie pozostale zdjecia), jak juz zjezdzalem do kolejnego to juz wszystko bylo zaladowane. - wtedy bylo DOBRZE

czy nie mozna zrobic jak ze screen'ami - zeby mozna bylo kliknac na strzalke aby zaladowalo sie kolejne zdjecie? (a nie X, czekac, otworzy sie, zobacze, X, czekac... ... a tak bym tylko strzalek wciskal.

nie podoba mi sie ta "nowoczesna" galeria.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: DizzyX » 2010-07-16, 07:32

ramzes64 pisze:wczesniej byly zdjecia jedno pod drugim i bylo DOBRZE, a teraz otwiera sie to czarne okno, zdjecie sie laduje, po obejzeniu trzeba kliknac na zdjecie/albo na X aby zamknac je, kliknac na kolejne, poczekac az sie otworzy czarne okno i zaladuje - az mi sie odechciewa przegladac galerie ;(
Nie musisz zamykać - wystarczy kliknąć na prawą krawędź fotki i już masz następną :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Axi0maT » 2010-07-16, 12:27

DizzyX pisze:Nie musisz zamykać - wystarczy kliknąć na prawą krawędź fotki i już masz następną :)
razmesowi chodzi o to ze przy przegladaniu screenshotow mozna przewijac fotki kliknieciem, natomiast w przypadku galeri gier - nie ma juz takiej opcji - trzeba klikac kazde kolejno. Jestem tego samego zdania ze jest to wkurzajace ale niestety plugin ktorego uzywamy uniemozliwia uzywanie takich dwoch przewijalnych galerii w jedynm artykule. Postaram sie w najblizszym czasie przebudowac plugin, ale poki co priorytetem jest nowy wyglad strony ktory mam nadzieje zobaczycie lada moment (termin na ten weekend jest jak najbardziej realny).

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Damjen » 2011-03-06, 20:09

Hm, nie wiedziałem w jakim temacie o to zapytać...
Mamy kanał na Youtube? A jak nie mamy to chcemy mieć? :smile:
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"


ODPOWIEDZ