Salon Arcade

Automaty do gier znajdowaly sie zwykle na dworcach,w pubach, w "salonach gier" itp. na ktorych mozna bylo pograc wrzucajac zeton. Stick, przyciski ekran TV lub lapki i fliper. Przezycia nie do z'emulowania.
Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Salon Arcade

Post autor: mog123 » 2007-06-11, 19:20

Tak sobie myslalem, ze interes w dobrej lokalizacji (uniwersytet, centrum miasta) moglby przynosic porzadne zyski. Tak w glowie mniej wiecej obmyslalem sobie biznes plan. wiem ze pochlonelo by to duzo pieniedzy, ale mysle ze zyjac rok-dwa w anglii uzbieralbym na jakies 10 automatow i 2 miesiace utrzymania.

Co wy myslicie?

Temat choc sie taki nie wydaje, to jest jak najbardziej powazny.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Salon Arcade

Post autor: Morden » 2007-06-11, 20:01

Po pierwsze, zapomnij. Po drugie, zapomnij. Po trzecie, ZA - PO - MNIJ. Nie mam pojecia o jakich automatach myslisz, ale jesli chcesz stawiac budy z Neo Geo i CPS 1 lub 2 w srodku, ew jakis Tekken do trojki, mozesz sobie darowac lub postawic sobie w domu. Przynajmniej nikt ci nie zniszczy.

Bydgoszcz malym miastem nie jest. Z niego pochodze. W salonach bywalem wszystkich i ile ich dzisiaj zostalo? Zero. Jest tylko jedno znane mi miejsce gdzie pograc na arcade'ach mozna i jest to Galeria Pomorska. Wielkie centrum ktore ma kase na wystawianie Dance Dance Revolution, symulatorow i gier z light gunami. Takie automaty ciekawia i sa jakas frajda. W cala reszte pograsz na konsolach.

Wszystkie automatowe biznesy w Bydgoszczy padly jak muchy [w sumie ku mej uciesze i zyskowi, bo odkupilem pare tytulow gdy wlasciciele uciekali i starali sie wycisnac jakas gotowke] bo wszyscy przerzucili sie na PS2 + chip + net + ISO. Po co pakowac zlotowke w automat skoro w domu Tekken 4 swiezo wypalony jest za darmo?

Nikomu sie chyba ten biznes w Polsce za bardzo nie oplaca. Jesli liczysz ze wpadna do ciebie "oldschoolowcy", pewnie sie zawiedziesz. Zaraz mi ktos powie ze on by gral gdyby bylo na czym i ze jego kolega tez, i inni koledzy pewnie tez by przyszli. Jesli naprawde na powaznie myslisz o czyms takim, oszczedz sobie ryzyka popadniecia w koszmarne dlugi stary. Jesli zarobiles sporo kasy, obkup sie w sprzet i tytuly, kup sobie automat i upoluj troche tytulow na Allegro. Jako ze nikomu sie biznes arcade nie oplaca, tytuly dobre mozna dostac za grosze.
Obrazek

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Salon Arcade

Post autor: mog123 » 2007-06-11, 20:10

w gdyni jest kilka "automaciarni" z czego jedna dobrze sobie radzi (w centrum gemini)
Maja metal sluga2, sega touring car, jurassic park z light gunem, 3 air hockeye, pilkarzyki i bilard. bodajze tekken i jeszcze kilka wyscigow. Wystarczy ze tam wejde to widze CONAJMNIEJ 5 osob, a air hockey to wogole dochodowy jest.
Zawsze w celu przyciagniecia klientow moznaby organizowac turnieje, tekkeni, SFA3, MK czy cos.
Tak pozatym to myslalame bardziej o zrobieniu na zamowienie kilku bud do automatow u stolarza, podzespoly samemu kupic i jechac na jammie i robic np "gry dnia" w sensie wymieniac gry w automacie co 2 dni. Kupowanie oczywiscie nowzyszch tytulow, bawienie sie w light guny, podlaczenie psx'a pod jamme i wrzucenie dance dance revolution tez by wchodzilo w gre.

przyjmujac orientacyjnie ze w anglii przez 2 lata zarobie okolo 40k zl to moglbym taki interes otworzyc, jako miejsce mam na mysli gdansk, mniej wiecej centrum lub kolo jakiegos uniwerku, np polibuda.

Dyskutowalem tez o tym z kolesiem z ktorym gram w Ragnarok Online. Prowadzil cos podobnego, i radzil mi ze jesli cos takiego chce robic, to koniecznie musze miec przekaski typu skitelsy, batoniki, napoje kola itp, ewentualnie jakeis cieple rzeczy ktore tak mocno nie brudza i latwo schodza przy myciu. Opowiadal ze przy 30 stanowiskach mial dziennie 2k $ a po tygodniu mial juz na wszystkie oplaty. Koncowa wyplate dzielil na 6 osob (on i 5 wspolpracownikow) czyli kazdy spokojnie mial miesiecznie 10k $ z czego ponad polowa zyskow szla z przekasek, a stanowiska caly czas obstawione

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Salon Arcade

Post autor: Morden » 2007-06-11, 20:25

Nie zebym w ciebie nie wierzyl, ale watpie by taki projekt kiedykolwiek sie zmaterializowal. Gdyby jednak do tego doszlo, zycze z calego serca powodzenia w prowadzeniu interesu.

Znam ludzi ktorzy w tym siedzieli bo od nich kupowalem. Z tego co wiem nie ma w tym zadnej przyszlosci jesli nie masz w komplecie kregielni, bilarda i baru z dyskoteka. Otwieraj smialo i pracuj co sil. Najwyzej zje cie ZUS i dlugi. Nie wiem czy sprawdzales ile kosztuje wynajem lokalu w centralnym punkcie wiekszego miasta, ale jesli chcesz wynajac cos, co pomiesci piec automatow i osoby na nich grajace, to juz powinno wykraczac poza mozliwosci dochodowe takiego biznesu.

Montowanie PlayStation czy innej konsoli pod JAMMA to smiech. Jesli ktos chce pograc na konsoli, zrobi to w domu. Dlatego salony gier padaja. Owszem, moze znajdzie sie ktos kto pogra w cos z doskoku raz od biedy, ale badz realista.

Ja wiem ze fajnie jest pomarzyc. Mmm... Mam wlasny salon gier. Opiekuje sie maszynami, dostarczam nowych tytulow, robie to co lubie, jestem wazna osoba dla graczy ktorzy przychodza sie rozerwac, praca ciezka nie jest, z radoscia postawie kilka budek a potem bede na Allegro szukal nowych tytulow za ktore zaplace tym, co zarobilem.

Wiem ze marzyc bedziesz sobie dalej, planowac pewnie tez. Ja na twoim miejscu spozytkowal bym te kase inaczej. Inwestujac ja w siebie. W taki czy inny sposob.
Obrazek

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Salon Arcade

Post autor: Gimiak » 2007-06-11, 20:31

Pieknie brzmi, ale ja tego tak ladnie nie widze. w tym poscie wypisze podstawowe koszty. :twisted:
1. Prad - im wiecej automatow tym wieksze oplaty.
2. Lokum - koszt ... od 1000 zl.
3. ZUS > 200 zl do ponad 600 zl.
3. US > podatek od dochodu. > 4% lub 19% w zaleznosci od wybranej formy rozliczenia.
No to mamy (ponad) 2500 zl w pierwszym miesiacu, co za tym idzie ty abys zarobil musialbys miec na czysto jakies 3200 zl - przeciez musisz jeszcze za cos zyc, jesc itp. Czy jestes w stanie tyle zarobic w przeciagu miesiaca? :angel:
Ostatnio zmieniony 2007-06-11, 20:33 przez Gimiak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Salon Arcade

Post autor: mog123 » 2007-06-11, 20:33

Morden pisze:Montowanie PlayStation czy innej konsoli pod JAMMA to smiech. Jesli ktos chce pograc na konsoli, zrobi to w domu. Dlatego salony gier padaja. Owszem, moze znajdzie sie ktos kto pogra w cos z doskoku raz od biedy, ale badz realista.
No to zalatwie prawdziwe pcb i podlacze maty, o boze ;)

Nie mam innego lepszego pomyslu na interes. Chcialbym robic to co lubie, jesli to nie wypali, to wroce do anglii. W polsce raczej mentalnosc jest jaka jest, ale nadal wiekszosc osob nie stac na nowiutkie konsole. Tytulu mozna sprowadzac z ebaya, jakies shooterki, shmupy, beatemupy. Stol od bilarda tez moznaby postawic.

Wszystko jest ozliwe jesli sie chce.
Z tego co sie orientuje to wynajecie lokalu w centrum o w miare wystarczajacej powierzchni to jakies 2-3k zl miesiecznie, dlatego mowie, zarobie w anglii i moglbym sprobowac.
Jelsi zobacze ze nie bedzie szlo, to oglosze plajte zanim mnie zus doszczetnie zje. Ja naprawde dla Siebie nie widze przyszlosci, znam sie na automatyce, troche z elektroniki jeszcze pamietam, no i kilka innych rzeczy, chcialbym robic to co lubie i kiedy i jak lubie, nie chce pracowac u jakiegos szefa co bedzie mi jeczal nad dupa kazdego dnia i zarabiac 2-3k zl miesiecznie za harowanie.

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Salon Arcade

Post autor: mog123 » 2007-06-11, 20:35

Gimiak pisze:Pieknie brzmi, ale ja tego tak ladnie nie widze. w tym poscie wypisze podstawowe koszty. :twisted:
1. Prad - im wiecej automatow tym wieksze oplaty.
2. Lokum - koszt ... od 1000 zl.
3. ZUS > 200 zl do ponad 600 zl.
3. US > podatek od dochodu. > 4% lub 19% w zaleznosci od wybranej formy rozliczenia.
No to mamy (ponad) 2500 zl w pierwszym miesiacu, co za tym idzie ty abys zarobil musialbys miec na czysto jakies 3200 zl - przeciez musisz jeszcze za cos zyc, jesc itp. Czy jestes w stanie tyle zarobic w przeciagu miesiaca? :angel:
Zdaje sobei z tego sprawe.

Ale zobacz na to z tej strony.

Jak bylem w salonie o ktorym wspomnialem (gemini) to siedzialem tam doslownie 10 minut, na air hokeju, grajac z dziewczyna. A zarobili na mnie 10 zl, podczas gdy tam bylem, inne osoby okupowaly automatat jurassic park, sega touring car i jakies bike'i

Zaczekajcie na fro, ona mieszka w gdyni i moze cos na temat tego salonu powie.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Salon Arcade

Post autor: Morden » 2007-06-11, 21:17

Dobra. Badzmy szczerzy. Nie wiem po co ten temat bo i tak nigdy salonu zadnego nie otworzysz. Zalatwisz PCB do DDR i podlaczysz MATY? Jakie maty stary? I kup najpierw to PCB do DDR.

Wszystko mozna sprowadzic i wszystko mozna kupic. Jesli oczekujesz ze zleci ci sie "polska elita bijatyk" lub "polska elita shmupowocow" to na twoim miejscu bym sie naprawde nie nastawial.

Nie wiem ILE wiesz o sprzecie arcade i od kiedy sie tym interesujesz, nie wiem tez jakie masz kontakty, ale jesli wszystko co wiesz to google i wikipedia to ja przepraszam, ale o czym my tu mowimy?

Chce zostac programista, chce zostac wlascicielem baru, chce zostac rysownikiem, chce zostac posiadaczem polskiego salonu gier ktory prosperuje. Ja tam sie zegnam z tematem :) Odezwij sie jak bedzie lokal i maszyny. I konsole, i maty, i co tam jeszcze planujesz.
Obrazek

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Salon Arcade

Post autor: mog123 » 2007-06-11, 21:23

Widze ze dlugie siedzenie w szwecji naprawde wypaczylo Ci poglady o polsce. Jak ktos sie Ciebie pyta o narodowosc to podajesz ze jestes chorwatem (znam takie osoby)? Zapytam tak: czy wierzysz ze w polsce da sie jeszcze cos osiagnac?

Chodzi mi o to, ze wiele znajomych wyjezdza do anglii z jednym planem: zarobic na wlasny interes. Ja tez o takim czyms myslalem i to jest pomysl ktory wydaje mi sie calkiem realny.

A co do klientow. Mam nadzieje ze beda przychodzic osoby ktore beda chcialy sie dobrze zabawic przy grze z kumplem/kumpela przy napoju i grze.
Ostatnio zmieniony 2007-06-11, 21:25 przez mog123, łącznie zmieniany 1 raz.

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Salon Arcade

Post autor: Senshu » 2007-06-11, 21:25

http://www.coinopexpress.com/products/m ... _2238.html
Wyslka drugie tyle, bez znajomosci.

Polecam zalozyc taki interes w Anglii, lepiej na tym wyjdziesz.

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Salon Arcade

Post autor: mog123 » 2007-06-11, 21:27

wysylka tyo jakies max jakies 300 dolarow patrzac na sklepy ebayowskie (ktoreo feruja wysylke za 100-200 dolarow)

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Salon Arcade

Post autor: Senshu » 2007-06-11, 21:28

Dobre :twisted:

Tzn. zalezy jak szybko to chcesz miec u siebie, zamawiajac ostatnio PCB policzyli mi 70$ za wysylke EMS :/

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Salon Arcade

Post autor: Axi0maT » 2007-06-12, 07:08

mog123 pisze:jesli to nie wypali, to wroce do anglii.
Hurrraaaaaa... mog123 jedzie do anglii... otwierac szampana ;)

A tak na powaznie to:
mog123 pisze:W polsce raczej mentalnosc jest jaka jest, ale nadal wiekszosc osob nie stac na nowiutkie konsole.
Zgadza sie... Ja osobiscie uwazam ze jak sie nie zarabia 3000 PLN (bo tyle potrzeba aby w Polsce godnie zyc) to lepiej rzucic to wszystko i wyjechac za granice - tam przynajmniej mozna sie utrzymac za to co sie zarabia.

Mowiac op kosztach to Gimiak zapomnial wspomniec o tym co meczy w Polsce od zawsze uslugi rozrywkowe.... a mianowicie to ze jak panowie karczochy zauwaza ze cos nowego otworzono w okolicy to przyjda do Ciebie po haracz. Jak chcesz to mozesz wynajac agencje ochrony... Tak czy siak bedziesz musial przynajmniej tysiaka dac albo tym albo tamtym. Jak o tym nie wiedziales to juz wiesz.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Salon Arcade

Post autor: Inlagd sill » 2007-06-12, 08:23

Axi0maT pisze:Mowiac op kosztach to Gimiak zapomnial wspomniec o tym co meczy w Polsce od zawsze uslugi rozrywkowe.... a mianowicie to ze jak panowie karczochy zauwaza ze cos nowego otworzono w okolicy to przyjda do Ciebie po haracz.
Czytajac ten temat wlasnie mialem o tym napisac, bo to - niestety - najprawdziwsza prawda, hehe.

Pomysl jest bardzo fajny, niestety ryzykowny finansowo. Fajny, bo ja na przyklad zadnego sensownego salonu, w ktorym moglbym zagrac w cos normalnego (i przy okazji nie bac sie do niego pojsc) nie mam. Wezmy taki "najwiekszy hipermarket w Polsce" Silesia City Center, w ktorym jest cos na ksztalt salonu gier z bilardem i kreglami. Tylko, ze salon zasysa na calej linii: kilka wyscigow sprzed 10 lat, jakis stary Tekken, i jakas przyzwoita gra do tanczenia (jedyna maszyna warta uwagi). Ani sladu Metal Sluga, zadnych fajnych strzelanek lub chodzonych naparzanek 2D, z ktorymi ja osobiscie kojarze salony gier ("czym skorupka za mlodu..."). Niczego nowszego w 3D rowniez nie ma. Moja wizyta wyglada wiec tak: wchodze, przechodze i wychodze. A szkoda, bo wchodze z checia zostawienia jakiejs forsy.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Salon Arcade

Post autor: Gimiak » 2007-06-12, 08:49

Jezeli bym wyjechal za granice, to raczej nie chcialoby mi sie tutaj wrocic. Oczywiscie o ile praca bylaby w dobra czyli w zawodzie lub w tym czym sie lubi. :D

Podsumowujac rachunek:
- 2500 zl lokal (2k-3k wg twoich informacji)
- 1000 zl prad
- 600 zl ZUS
- 4% lub 19% podatek
- 2000 zl "ubezpieczenie lokalu"
to mamy 6100 zl plus podatek do US (plus wyzywienie, oplacenie mieszkania itp.). Nalezy jeszcze pamietac, ze lokum musi spelniac wymogi budowlane, sanitarne itp. i za to tez sie placi. :)
fajny pomysl, lecz jego realizacja jest IMO nierealna. Za duzo siana trzeba w ten niepewny biznes wlozyc.
Jak bedziesz nastepnym razem w salonie to sprawdz ile osob gralo przez 1 godzine i daj znac na forum, to pociagniemy dalej watek. :P

ODPOWIEDZ