Super Gun

Automaty do gier znajdowaly sie zwykle na dworcach,w pubach, w "salonach gier" itp. na ktorych mozna bylo pograc wrzucajac zeton. Stick, przyciski ekran TV lub lapki i fliper. Przezycia nie do z'emulowania.
Awatar użytkownika
equimanthorn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2007-01-05, 14:20
Lokalizacja: Taiwan
Kontakt:

Super Gun

Post autor: equimanthorn » 2007-12-19, 16:15

Ciezko jak cholera jest upolowac na allegro jakiegos caba w miare dobrym stanie (czyli nie trza wymieniac kineskopu), wiec rozgladam sie z super gunem.
Trafilem na cos takiego - http://www.neoamusement.com/product_inf ... ucts_id=32

Cenowo daje troche w morde ale mozna przez dwa miechy uszporowac troche kasy i by sie zamowilo... ale:
- czy ktos z Was mial kiedys stycznosc z tym?
- da sie pozniej to ewentualnie do caba podpiac... jakos...?

http://www.neoamusement.com/product_inf ... ucts_id=33
Tu znajduje sie tansza alternatywa ale te rozowe buttony daja niezle po oczach... z tym, ze jak sie pomysli, ze to duzo tansze, to juz kolorystyka nie zawadza. Wiec pytania odnosnie tego takie same jak przy "Pro arcade system Blast city".

I wlasciwie czy jest sens kupowac super guna?
Jak wyglada sprawa z gwarancjom na dany produkt?
Jest mozliwosc negocjacji z NeoAmusement (matka z NG + KoF'00. KoF'a bym na SS4 wymienil, bo po cholere mi ten KoF)?

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Super Gun

Post autor: Senshu » 2007-12-19, 16:47

Wg mnie calkowicie nie ma sensu kupowac. Ja zbudowalem calkiem fajnego superguna (ekhm, dzialajacego), wyszly naprawde jakies smieszne pieniadze za to. Potrzebujesz jedynie zlacze jamma 56 pin i jakis zasilacz z PC.


Moj supergun jest aktualnie bez obudowy, bo planuje nowego wlasnie, ale zarzuce Ci foto zebys wiedzial o co chodzi:

Obrazek


Uzywam dekodera do pada PS2=>JAMMA akurat, wiec podlaczam sobie sticka od PS2 lub padzika.


Obudowa w takich rzeczach to zawsze problem, ale wyczailem tanie zrodlo z dobrej jakosci pudelkami drewnianymi w roznych rozmiarach i bede wlasnie tam zamawial cos - http://www.drewlandia.com.pl/

Jakbys mial jeszcze jakies pytania pisz, bo wlasnie brakowalo takiego tematu tu na forum.

PS po co chcesz superguna podlaczac do cab'a ?

PS2
Jeszcze w sprawie neoamusement - odradzam kupowac u nich, najgorsza obsluga ze wszystich jakie znam. Kupilem raz w tym sklepie internetowym i to byl duzy blad - dostalem inna gre niz zamawialem. Pisze do nich ze zaszla pomylka, a oni ze to niemozliwe, ze to niby ja wkrecam i chce zwrotu pieniedzy tylko...po jakims czasie odpowiadaja mi, ze faktycznie sie pomylili i moga mi zwrocic pieniadze za gre, ale musze odeslac EMSem....tylko zaznaczyli, ze nie oddadza mi pieniedzy za pierwsza wysylke (do mnie) EMSem oraz za przesylke powrotna, oddadza tylko wartosc gry... smieszna sprawa, bo wysylka w jedna strone byla drozsza niz gra ktora zamowilem.
Jak cos od nich chcesz to tylko przez ebay, wtedy chroni Cie paypal w przypadku oszustwa.

Kupowalem jeszcze w innych sklepach ktore naprawde polecam, maja duzo nizsze ceny niz na neo i nie sprzedaja bootlegow:
http://excellentcom.net/ - pisz do nich o aktualne ceny PCBkow/cartow
http://home.netvigator.com/~cosmicco/ - tez musisz pytac o ceny
http://www.coinopexpress.com/ - tu ceny sa troche mniej atrakcyjne i kiedys tam wyczytalem ze sprzedali komus boota na neogeo. Ja zamawialem tylko karty na st-v, wiec o booty sie nie balem :) Niektorzy narzekaja tez na kontakt i dlugie oczekiwanie na towar...ja jednak polecam, nie mailem z nimi zadnych problemow.
Ostatnio zmieniony 2007-12-21, 14:39 przez Senshu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
equimanthorn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2007-01-05, 14:20
Lokalizacja: Taiwan
Kontakt:

Re: Super Gun

Post autor: equimanthorn » 2007-12-20, 11:39

Senshu pisze:PS po co chcesz superguna podlaczac do cab'a ?
Bo cab to cab, a nie TV / Monitor. No i lubie grac na stojaco. Przed cabem, nie TV.

Co do zasilaczy to akurat jest luz, bo pracuje w sklepie komputerowym, wiec mam ich pod dostatkiem, ale po Twym zdjeciu wnioskuje, ze zbyt dlugo by to u mnie nie wytrzymalo. Zapewne kosz takiej zabawy jest parokrotnie mniejszy niz zakup jakiegos gotowca razem z galami (to jest glowny atut gotowca), ale do tego musial bym sie jeszcze bawic z kontrolerami, a raczej polaczenie "hand made" super gun + dwa sticki u kowala + konkretny TV / Monitor wyjdzie zdecydowanie wiecej niz jakis gotowiec.

Rozgladam sie po excellentcom.net i widze, ze nawet caby maja, ale coz... juz sam wyglad strony i jej wykonanie odstrasza mnie. Po za tym stoi na jakims azjatyckim serwerze, wiec juz mam srednie zaufanie do nich. Link do strony z PCBkami nie dziala...

Porozgladam sie jeszcze po innych sklepach i-netowych i pomysle. Czasu troche do zastanowienia jest, bo nie zapowiada sie zeby byl to maly wydatek, ale coz... zabawki kosztuja.

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Super Gun

Post autor: Senshu » 2007-12-20, 12:14

No wlasnie, ale po co supergun do cab'a, jak cab ma zasilacz, ekran i blat do grania ?

Nie powiedzialbym ze zlozenie wyjdzie drozej :/ ja np. nie chcialbym takiego gotowca, kto wie jakie oni tam czesci daja. Wole kupic sprawdzone sticki i przyciski (tak zrobilem) i sobie potestowac. Aktualnie skompletowalem przyciski sanwa i bardzo sie dobrze na nich gra. Co do sticka, to aktualnie szukam idealu do shump, a uwierz przewinelo mi sie przez rece troche modeli (seimitsu, sanwa, u360, wico a teraz leca do mnie zachwalane przez kowala indukcyjne od suzo) i nie na kazdym sie dobrze gra :/ niektore nawet wykluczaja gre w shmup. Dlatego wlasnie nigdy nie kupilbym tego co tam pokazales. Po drugie widze, ze roznie rozumiemy pojecie supergun. Dla mnie (dla wiekszosci..wszystkich?) jest to pudlko dzieki ktoremu podlaczymy pcb w domowych warunkach. Czyli - ma wyjscie obrazu, zasilacz i wejscia na pady/sticka. To ze ktos tam zbula gotowce jakies ze wszystkim juz to inna bajka.

PS Masz moze jakies fajne pcbki ?

Jak chcesz caba, to wbijaj na killercabs, akurat szukaja osob chetnych na caby bo ponoc jest jeszcze sporo miejsca w kontenerze.

ECL to najbezpieczniejszy dostawca pcb :) wszyscy praktycznie wybieraja ten sklep, malo ktory inny moze sie z nimi rownac. Strona fakt, slaba, ale to nic nie znaczy. Ja polecam i gwarantuje ze bedzie ok, u mnie bylo.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Super Gun

Post autor: Morden » 2007-12-20, 20:56

equimanthorn pisze:(...) po Twym zdjeciu wnioskuje, ze zbyt dlugo by to u mnie nie wytrzymalo.(...)
To w sumie twoje pieniadze i jesli chcesz wybulic jakies bajonskie sumy rzedu 600+ euro to dawaj smialo. Nie rozumiem jednak czemu domowej roboty rozwiazanie u ciebie "nie wytrzyma". Nie wytrzyma czego? Kopania? Rzucania?

JAMMA jest najbardziej przyjaznym zlaczem jakie istnieje. Wypuszcza sygnal RGB, jako zasilania mozna uzyc najzwyklejszego ze zwyklych PCtowych zasilaczy. Do tego mozesz zaopatrzyc sie w galki i przyciski i zmontowac reszte samemu i miec panel na dwoch graczy. Roboty niewiele, koszta niskie.

Alternatywa jest zakup taniej szafy z Allegro. Te w okolicach setki i mniej nadaja sie do remontu, ale bude juz masz jesli ci na niej zalezy. I tu czegos nie rozumiem. Chcesz bude i Supergun czy chcesz albo jedno albo drugie? Jesli chcesz pograc w gry arcade w domu, to tak jak juz pisal Senshu. Wlasnej roboty podpinka pod TV i stick'a jest najlepszym rozwiazaniem.

Wlasna konstrukcja na pewno wyjdzie ci taniej niz gotowe rozwiazanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
equimanthorn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2007-01-05, 14:20
Lokalizacja: Taiwan
Kontakt:

Re: Super Gun

Post autor: equimanthorn » 2007-12-22, 16:45

Na juz (czytaj - po nowym roku) to albo to albo to, ale jak na razie nie widzialem na allegro nic konkretnego z cabow, a jak juz sie cos znajdzie to zostawilbym bym tylko bude z tego, bo gala do wymiany, przyciski do wymiany i to samo z monitorem. A pytam czy by sie dalo, bo jak bym juz mial tego SuperGuna to tak czy siak wolal byl stac przed buda i dlatego tez pytam czy dalo by sie zamontowac, ale z tego co widze to raczej tak...

A co do tych "golych" kabli (ta, wiem o tasmie izolujacej) i do tego, ze nie "wytrzymalo" by to zbyt wiele u mnie - najprosciej w swiecie nie dbam o sprzet (pad - w czasie gry - laduje pary razy na ziemi...) i glownie wynika to z tego, ze nigdy nie zajmuje sie tylko jedna rzecza na raz. Gram, pije, rozmawiam przez telefon, biegam po mieszkaniu itd... a znajac zycie to "custom SG" nie wytrzymal by u mnie dluzej niz dwa melanze. Skoro solidny Dreamcast rozlecial sie (doslownie i przenosni) na jednej imprezie to innego scenariusza nie moge napisac dla takiego SG.

A z tymi czesciami to fakt. Nie wiadomo co wsadzaja do takich drogich bajerow i niby bylo by lepiej samemu kupic tajle ale... raz, ze nie mam zbytnio czasu na takie zabawy, a dwa... nie kreci mnie zabawa z lutownica (tym bardziej, ze mi sie ciagle lapy trzesa;) ).

Wlasciwie to wszystko wiem co chcialem sie dowiedziec i smialo moge stwierdzic, ze te dlugie posty mowia "olej neoamusent i ich syfiarskie superguny, zloz sobie sam SG"... zobaczymy.

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Super Gun

Post autor: Senshu » 2007-12-22, 17:05

Moj supergun jak juz napisalem nie ma obudowy, dlatego tak to wyglada. Wyobraz sobie ze to wszystko powinno siedziec przykrecone w plastikowym/drewnianym pudelku :)

No ale jak nie chce Ci sie lutowac to faktycznie lipa :/ na szczescie nie tylko neoamusement sprzedaje superguny. Jak znajde, to zarzuce Ci jeszcze kilka linkow gdzie duzo taniej kupisz sg. Za 600eu lepiej Ketsui kupic :wink:

Chcialbys moze neogeo mvs mv-1b (najmniejszy mvs) + metal slug 3 jap (oryg., zaden bootleg..) kupic ?

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Super Gun

Post autor: Morden » 2007-12-22, 17:29

equimanthorn pisze:(..) najprosciej w swiecie nie dbam o sprzet, pad - w czasie gry - laduje pary razy na ziemi... solidny Dreamcast rozlecial sie (doslownie i przenosni) na jednej imprezie ...
Sam mogles sobie zatem odpowiedziec na pytanie co wybrac. Wolisz by rozlecialo sie cos, co mozesz potem polutowac, czy chcesz by podczas imprezy na kawalki rozlecial sie sprzet za ktory dales 600 euro?
Obrazek

Awatar użytkownika
equimanthorn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2007-01-05, 14:20
Lokalizacja: Taiwan
Kontakt:

Re: Super Gun

Post autor: equimanthorn » 2007-12-23, 11:17

Senshu pisze:Chcialbys moze neogeo mvs mv-1b (najmniejszy mvs) + metal slug 3 jap (oryg., zaden bootleg..) kupic ?
TAK! A zrobil bys mi Super Guna do tego za odpowiednia doplata? I jakies inne carty do NG MSV posiadasz? I czy do MSV da sie Uni Biosa zainstalowac (to pytanie bardziej do Mordena)?

No Mordenw sumie w ten sposob nie pomyslalem i dobrze, ze ktos to zrobil za mnie - zdrowko!

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Super Gun

Post autor: Senshu » 2007-12-23, 12:06

Bez problemu zainstaluje Ci uni biosa jak chcesz, sam chyba nie dalbys rady, bo w mv-1b bios jest w obudowie soic, ciezko to rozlutowac bez doswiadczenia w podobnych sprawach.

Co do budowy supergun, ceny itp. mysle ze lepiej jak podbijesz do mnie na PW.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Super Gun

Post autor: Morden » 2007-12-23, 12:41

A propos Unibios'u, Razoola moglby albo zaktualizowac swoj produkt, albo dac download do wersji 2.3 bezposrednio z Universebios.com. Troche to smieszne ze najnowsza wersja jaka mozna pobrac z oficjalnej strony to 2.2 a brak 2.3 umotywowany jest naduzywaniem bios'u. I tak 2.3 mozna smialo zassac wpisujac odpowiednie haslo w google.
Obrazek

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Super Gun

Post autor: Senshu » 2007-12-23, 12:50

Mam akurat 2.3 8) Mimo wszystko, w tym 2.3 jakies smieszne poprawki sa wzgledem 2.2 wg mnie...

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Super Gun

Post autor: Morden » 2007-12-23, 14:08

Ja tez 2.3 mam, do ktorego mam swiete prawo bedac legalnym i zarejestrowanym uzytkownikiem Unibios'u. Bawi mnie tylko ze 2.3 jest tak latwo dostepny a mimo to nie ma go na oficjalnej stronie. Ludzie programuja sobie wlasne kopie pobierajac pliki z sieci. Malo kto zamawia Unibios z oficjalnej strony.
Obrazek

francmusic
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 14
Rejestracja: 2007-12-31, 10:37

Re: Super Gun

Post autor: francmusic » 2008-01-02, 18:42

Mam pytanie odnosnie czegos co znalazlem na ebay.pl
Poniewaz nie moge jeszcze wklejac linkow podaje nr aukcji 110209553478

Co potrzeba aby uruchomic ten COMPILATION 48 Jeux arcade jamma pcb ?
Pytam jako laik w kwestii jamma bo dopiero rozeznaje temat.

Wlasnie te gry mnie interesuja, ale co powinienem jeszcze posiadac?

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Super Gun

Post autor: Senshu » 2008-01-02, 19:31

Supergun'a lub automat (cabinet).

ODPOWIEDZ