Dungeons and Dragons - Tower of Doom

Automaty do gier znajdowaly sie zwykle na dworcach,w pubach, w "salonach gier" itp. na ktorych mozna bylo pograc wrzucajac zeton. Stick, przyciski ekran TV lub lapki i fliper. Przezycia nie do z'emulowania.
ODPOWIEDZ
Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Dungeons and Dragons - Tower of Doom

Post autor: Damjen » 2009-06-07, 15:20

Przymierzam się do zakupu automatu z ww. grą. Mam już namierzonego sprzedawcę, uzgodnioną cenę, odbiór itp. Ale mam też pytania (bo w temacie automatów nie jestem biegły :wink: ).

-Jest to gra od Capcomu a Capcom...montował te tzw. suicide batteries czy też suicide chips. Czy ktoś wie jaki jest czas żywotności takiej baterii? Sprzedawca powiedział że 5 lat temu (haha!) gra śmigała i teraz też "na pewno śmiga"... Oczywiście sprawdzę przed zakupem czy jest sprawna ale chciałbym wiedzieć jaka jest szansa że bateria wytrzyma jeszcze jakiś czas, tak bym mógł ją wymienić. Dodam tylko że jest to gra z 1993 roku, obecnie jest 2009 i nie wiem czy kiedykolwiek ktoś już tę baterię tam wymieniał...

-Podobno niektórych cabinetów nie da się otworzyć (żeby np. wymienić pcb) - to prawda? Ten sprzedawca twierdzi że to jest automat od Capcomu i jest tak obudowany że się nie da go otworzyć - a to wykluczałoby wymianę baterii w tym pcb :yell:
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: Dungeons and Dragons - Tower of Doom

Post autor: kon » 2009-06-07, 15:36

czas pracy takiej baterii to 5 lat. automat jest z 1993 roku? jezeli gra jeszcze dziala to mozesz wymienic baterie bez niespodzianek, tu masz poradnik http://cps2shock.retrogames.com/suicide.html
a co do nieotwieralnych automatow - nigdy czegos takiego nie widzialem, masz moze zdjecia?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dungeons and Dragons - Tower of Doom

Post autor: Axi0maT » 2009-06-07, 17:05

Nie mam jakiegos wielekigo obycia z automatami ale faktycznie takiego nieotwieralnego to jeszcze na oczy nie widzialem.

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Dungeons and Dragons - Tower of Doom

Post autor: Damjen » 2009-06-07, 17:15

Nie mam niestety zdjęć ale jeżeli to ten sam automat na którym grałem w DnD jeszcze te kilka lat temu to na pewno da się go otworzyć (choćby siekierą :wink: ). No ale nie jestem pewny właśnie czy sprzedawca mówi o tym samym i wzmianka o "niedostępnym" automacie mocno mnie zdziwiła...
Dzięki za link do poradnika, zrobię z niego użytek jak przyjdzie czas :smile: Najbardziej martwi mnie fakt, że gra może być już po prostu martwa (że w czasie tych 5 lat padła bateria) a wtedy już kaplica...
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: Dungeons and Dragons - Tower of Doom

Post autor: kon » 2009-06-07, 17:34

skoro sprzedawca mowi, ze dziala to raczej nie masz ie czym martwic.
w tym poradniku jest tez opis jak przywrocic padnieta gre.

ODPOWIEDZ