"Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Automaty do gier znajdowaly sie zwykle na dworcach,w pubach, w "salonach gier" itp. na ktorych mozna bylo pograc wrzucajac zeton. Stick, przyciski ekran TV lub lapki i fliper. Przezycia nie do z'emulowania.
Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

"Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Baieros » 2010-12-22, 14:36

Witam,

Jako, że wznowiłem zainteresowanie automatami z młodszych lat chciałbym się dowiedzieć czy znacie jeszcze jakieś istniejące salony gier? Oczywiście nie mowie tu o owocówkach, które haniebnie przejęły ten zacny tytuł, ale o starych dobrych automatach arcade. Ja osobiście na Śląsku w ciągu ostatnich 2-3 lat grałem w jednym, który istnieje do dziś w hotelu Gołębiewskim w Wiśle. Mają sporo nowych budek, ale też znajdzie się coś starszego. Poza Śląskiem wiem, że większość nadmorskich miejscowości zamienia się w arcadowy raj latem :) Grałem ostatnio w Łebie czy wcześniej w Jastrzębiej Górze.

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Bijman » 2010-12-22, 14:51

Ostatnio jak przechadzałem się po Krupówkach w Zakopane, to znalazłem dwa salony gier, w tym że jedna była dość konkretna pod namiotem, bo miała Daytona USA, Daytona USA 2, Star Wars Trilogy Arcade, Time Crisis, Lost World: Jurassic Park, Winning Eleven, Tekken Tag Tournament i coś tam jeszcze.

Awatar użytkownika
HerrAbstract
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-24, 10:07

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: HerrAbstract » 2010-12-22, 15:18

W lubelskiej Plazie jest Fantasy Park; tam jest sporo automatów. Konkretów podać nie mogę, bo nie jest to miejsce na moją kieszeń. W Olimpie trafiłem na automaty z Metal Slug i Soul Edge. (,a i jeszcze maszyna z motorami chyba, albo fotelem, nie pamiętam). Co prawda automaty nie dedykowane, a nad MS musiałem się porządnie nachylić, by dojrzeć większość ekranu, ale było warto.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Baieros » 2010-12-22, 16:33

Ja bym sporo dał za przynajmniej pogranie w takiego Metal Slug albo Mortala. Na śląsku w Katowicach też w sumie jest takie centrum rozrywki, ale tam głównie kręgle, bilard parę pokerków.

Awatar użytkownika
marcin_N
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 325
Rejestracja: 2010-11-21, 22:18
Lokalizacja: Gniezno

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: marcin_N » 2010-12-22, 16:42

HerrAbstract pisze:W lubelskiej Plazie jest Fantasy Park; tam jest sporo automatów. Konkretów podać nie mogę, bo nie jest to miejsce na moją kieszeń. .
W poznańskiej Plazie jest także Fantasy Park, podejrzewam że asortyment jest podobny, czyli jest dość bogaty jak na dzisiejsze czasy :)

Awatar użytkownika
HerrAbstract
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-24, 10:07

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: HerrAbstract » 2010-12-22, 16:50

Z tego co pamiętam-, a nie pamiętam zbyt wiele- to jest parę atrakcji typu napieprzanie w główki, czy inne dziwadła wychodzące z dziur czymśtam; była jakaś mordoklepka, chyba jakiś Tekken; gra, która polegała na wybijaniu pałeczkami rytmu o bębenek. Jak o tym myślę zaczynam mieć ochotę się tam przejść, ale portfel stanowczo sugeruje, że to nie jest dobry pomysł. :)

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: emde » 2010-12-22, 17:07

Niedaleko Opola, nad dużym jeziorem turawskim była knajpa z dobudowaną obok blaszaną budą pełną kolorowo migoczących automatów. I to bardzo starych, głównie takich z lat 80. Niestety niewiele pamiętam. Wiem, że były wyścigi pojazdów typu Buggy (na oko z przełomu 80/90), Mortal Kombat i zepsuty Hang-On (1986!) - nie żeby nie działał, wypluwał monety i oferował przejażdżkę za darmo! Jak tylko zrobi się cieplej, to planuję mały wypad w celu zbadania, czy rzeczona miejscówka wciąż funkcjonuje.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Baieros » 2010-12-22, 17:17

O widzisz Opole to już bardziej moje klimaty, jak będziesz to powiedz czy to jeszcze działa i podaj trajektoria GPS :D

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Axi0maT » 2010-12-22, 17:55

U mnie standardowo - jak juz bylo wspomniane, najwiecej mozna znalezc latem w nadmorskich kurortach. Praktycznie w kazdej nawet niewielkiej miejscowosci jest taki salon. Jesli chodzi o sam Koszalin to bylo do niedawna w centrum handlowym Emka obok kregielni kilka automatow, ale w sumie wybor slaby. Jest tez spory punkt rozrywki Odysseya pod Koszalinem i tam jest o 30-40 automatow (sa tez inne atrakcje), ale ile razy bylem to zawsze wszystko wylaczone. Jak sie zapytalem to na zyczenie wlaczaja konkretny automat. Kojarze Star Wars Racer, Mortal Kombat IV... reszte nie za bardzo bo ze 2 lata temu bylem tam ostatni raz.

funditto
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 137
Rejestracja: 2010-02-09, 21:51

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: funditto » 2010-12-22, 19:08

U mnie w mieście (Gorzów Wielkopolski) automaty są chyba tylko w galerii handlowej Askana. Nigdy nie korzystałem tam z gier, ale widziałem automaty z Tekken Tag Tournament, jakieś motory i House of the Dead..było coś jeszcze, ale nie pamiętam dokładnie..

Awatar użytkownika
Zelas12
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 231
Rejestracja: 2011-02-06, 09:41
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Zelas12 » 2011-05-08, 08:29

Gdzie się podziały?
No właśnie moda na nie mineła ale nie do końca :)
W Poznaniu na głównym PKP jest salon jak ostatnio byłem był Tekken 3,jakis metal slug (pewnie 3),jakaś piłka nożna,oraz automat z Gunami (pewnie Time Crisis)
Również w Kołobrzegu cosik jest,jak ktos nie trafi z pogodą tak jak ja i pójdzie na basen to właśnie tam jest parę automatów w które mozna pograć.

A tutaj coś na co się czaje ale zaczaić się nie mogę :)
http://allegro.pl/automat-arcade-emulat ... 54781.html

Słuchajcie a najśmieszniejsze jest to że to sprzedaje kumpel który mieszka jakieś 500 m od mojego domu :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Axi0maT » 2011-05-08, 08:50

Zelas12 pisze:A tutaj coś na co się czaje ale zaczaić się nie mogę :)
http://allegro.pl/automat...1591454781.html
Zenada, dno, syf - dla mnie to nie ma absolutnie nic wspolnego z automatami arcade. Sprzet do palenia glupa i tyle...

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Baieros » 2011-05-08, 08:52

fuj to nie lepiej kupić budę za 200/300zł i wsadzić tam kompa..... Masakra.

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Master » 2011-05-08, 10:28

Zero wartości jak dla mnie... Już lepiej kupić budę jamma, i zobie dokupowac gry. Wtedy można poczuć wartość kolekcjonerską, bo takie gówno to lepiej sobie na komputer emulagtor ściągnąć i zagrać... :???:

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Axi0maT » 2011-05-08, 13:47

Baieros pisze:fuj to nie lepiej kupić budę za 200/300zł i wsadzić tam kompa..... Masakra.
Dokladnie... to tylko obudowa na kompa i tyle. PC = blaszak, wiec automat arcade z tego zaden.

ODPOWIEDZ