Kupujemy swoj automat

Automaty do gier znajdowaly sie zwykle na dworcach,w pubach, w "salonach gier" itp. na ktorych mozna bylo pograc wrzucajac zeton. Stick, przyciski ekran TV lub lapki i fliper. Przezycia nie do z'emulowania.
Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Kupujemy swoj automat

Post autor: Inlagd sill » 2006-07-31, 14:54

Do zalozenia tematu zachecila mnie oferta automatow tego uzytkownika na Allegro:

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=60264

Niestety tylko obudowy nie zgadzaja sie z gra, ale za taka cene moze jednak warto sie skusic? Ja bym sie skusil na ten z Metal Slugiem 2, tylko jak bym to cale pudlo do Szwecji wywiozl? :P

Jesli macie inne, wartosciowe linki (niekoniecznie polskie) dot. automatow, to jest dobre dla nich miejsce.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Kupujemy swoj automat

Post autor: setezer » 2006-07-31, 21:36

Calkiem przypadkiem identyczny link dalem na Panterze :lol: :)

Od Gatsu NeoGoe z wymiennymi boardami za ok. 300zl kupie, tzn. MAM kupic. Jakos to bedzie.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kupujemy swoj automat

Post autor: Gimiak » 2006-07-31, 21:41

setezer pisze:Calkiem przypadkiem identyczny link dalem na Panterze :lol: :)

Od Gatsu NeoGoe z wymiennymi boardami za ok. 300zl kupie, tzn. MAM kupic. Jakos to bedzie.
Jakis czas temu mi tez to oferowal ale ostatnio cos kompletnia cisza z jego strony.

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Kupujemy swoj automat

Post autor: setezer » 2006-07-31, 21:43

Bo on kilka ma, ma tez jakies Tekkeny czy cos.

On chyba ostro pracuje, kart hackuje, uczy sie japonskiego, pozbywa kolekcji, zbiera tylko rarytasy itp. Ja tam nie wiem.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Kupujemy swoj automat

Post autor: Morden » 2006-08-11, 12:50

W sumie jak na domowe warunki, to osobiscie proponowal bym Supergun'a sobie sprawic. Chyba ze ktos ma miejsce na automaty. Wiem ze ja aktualnie nie mam i moj cab kurzy sie na strychu w czesciach juz od jakiegos czasu [a dokladniej od przeprowadzki z dwojki na jedynke].

Czasem mozna sie na starych automatach naciac i to niezle. Po pierwsze pamietac nalezy ze zazwyczaj sa to sprzety wiekowe, jesli jus ktos to za grosze sprzedaje, i tu najgorzej moze wypasc kineskop.

Do tego dochodza przyciski i galki, ktore zazwyczaj w "uzywancach" sa do wymiany. Jeszcze nie spotkalem automatu, a przynajmniej uzywanej starej szafy w Polsce, przy ktorej ktos postaral sie o porzadne okablowanie. No mniejsza. Wszystko jest do zrobienia, ale jak robic wszystko, to rownie dobrze mozna zbudowac automat od zera. Co wcale nie jest tak trudne jak sie to wszystkim wydaje.

Inlagd Sill: Niezla ksywka. A tak poza tym jesli chcesz kupowac caba i wiezc go do Szwecji to czy przypadkiem nie bylo by taniej kupic go na miejscu? Jesli masz szczescie mozesz spokojnie za 1500 SEK lyknac stara bude z Jamma. Po moja kupna bude jechalem do Kalmar specjalnie.

PCB to rowniez grosze, bo zgarnelem juz dziesiatki smiecia z aukcji placac za boardy, carty i matki o wiele wiele mniej niz tak naprawde byly warte. W szczegolnosci stare PCB i carty Neo Geo. Tego jest na peczki. Z ST-V, F3 czy AGS PGM moze byc juz gorzej w Polsce, ale za to w Szwecji tego sporo.

P.S. - Var i Sverige gommer du dig? Hehe.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kupujemy swoj automat

Post autor: Mejs » 2006-08-11, 14:18

Ja bym chcial miec w pokoju Dinosaurs and Cadillacs. Jest to chyba automat CPS, czyli jak mam taki to moge wymienic plyte glowna? I ile by to wynioslo? Nie wiem o tym za duzo achcialbym klasc sie spac patrzac na automat i myslac: "Jutro zaprosze kumpli i pogramy w Cadilacsy" to by bylo cos...

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Kupujemy swoj automat

Post autor: Morden » 2006-08-11, 14:43

Po pierwsze, Cadillacs & Dinosaurs. Po drugie, CPS to nazwa standardu plyt stworzonego przez Capcom dla ich wlasnych potrzeb.

CPS [np. Cadillacs & Dinosaurs], tak samo jak kolejne CPS II [np. Alien vs Predator] i CPS III [np. Street Fighter III] to rodzaje plyt. Wszystkie jednak podporzadkowane sa standardowi Jamma. Oznacza to, ze kazda z plyt ma uniwersalna listwe dzieki ktorej mozna podlaczyc je do automatu.

Dla przykladu. Ponizej masz link do fotki Captain Commando. Zwroc uwage na listwe po lewej. To wlasnie zlacze Jamma.

http://img47.imageshack.us/img47/9185/dbimagehn5.jpg

Nastepna fotka to Caveman Ninja. Zupelnie inna plyta, zupelnie innej firmy. Zwroc uwage na ten sam rodzaj listwy. Te listwy ma wiekszosc systemow. Matki Neo Geo, ST-V, PGM i tak dalej.

http://img47.imageshack.us/img47/374/dbimageol4.jpg

Zeby podlaczyc C&D musisz miec automat z listwa Jamma [Samemu tez latwo to zrobic] lub Supergun'a, jesli chcesz podlaczyc PCB do TV.

P.S. - Przy okazji zakupu CPS, w szczegolnosci jedynek, radze sprawdzic czy nie kupujesz tego od kogos kto trzymal to w szafie przez ostatnie piec lat. Jesli gra nie byla uzywana, bateria na bank siadla. Bateria podtrzymuje dekrypter. Bez niej plyta nie ruszy.

Istnieja domowe sposoby reanimacji takich plyt i usuniecia z nich baterii, a co za tym idzie, usuniecia ich problemu na zawsze, ale wiaze sie to z przeprogramowaniem eprom'ow na PCB. Stare dane zastapic nalezy nowymi, zdekodowanymi. Nie kazdy wie jak to zrobic i nie kazdy ma do tego odpowiedni sprzet. Tu przydaja sie programatory eprom.
Ostatnio zmieniony 2006-08-11, 14:50 przez Morden, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kupujemy swoj automat

Post autor: Mejs » 2006-08-11, 14:49

No to sie juz troche dowiedzialem. A ile kosztuje taki Jamma?

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Kupujemy swoj automat

Post autor: Morden » 2006-08-14, 06:31

Praktycznie kazdy automat ktory zobaczysz na Allegro to Jamma. Ciezko mi powiedziec jakie ceny zwykle osiagaja takie sprzety w Polsce, ale zdarzalo sie ze widzialem cala bude w znosnym stanie na aukcji za 200 zlocisza. Do tego trzeba sobie wymyslic transport oczywiscie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kupujemy swoj automat

Post autor: Mejs » 2006-08-17, 18:56

Czy pod uniwersalne zlacze Jamma mozna podpiac program PCB. Na przyklad taki jak ten:
http://www.allegro.pl/item120322981_pcb_tetris.html

Gość

Re: Kupujemy swoj automat

Post autor: Gość » 2006-08-18, 06:19

Musial bys puscic mi fotke samej plyty. Allegro.pl z nieznanych przyczyn nie chce ladowac mi sie na komputerze w pracy. Zapisz fotke z aukcji i wrzuc na imageshack.us czy gdzie tam ci lepiej pasuje i pusc linka.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Kupujemy swoj automat

Post autor: Morden » 2006-08-18, 06:20

Musial bys puscic mi fotke samej plyty. Allegro.pl z nieznanych przyczyn nie chce ladowac mi sie na komputerze w pracy. Zapisz fotke z aukcji i wrzuc na imageshack.us czy gdzie tam ci lepiej pasuje i pusc linka.

P.s. - Powyzsze to najwyrazniej ja, ale mimo logowania cos mnie wywalilo gdy pisalem. Ktokolwiek z uprawnieniami proszonu jest o posprzatanie po mnie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kupujemy swoj automat

Post autor: Mejs » 2006-08-18, 17:34

Na aukcji tylko screen z gry (Tetris). Zauwazylem ze te gry z PCB zwykle sa dostepne na NES/Atari. Takie stare ale fajne :o

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Kupujemy swoj automat

Post autor: setezer » 2006-08-18, 17:40

Przeciez jest zdjecie plyty:

Obrazek

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kupujemy swoj automat

Post autor: Mejs » 2006-08-18, 17:52

:roll:
N/C moze to angielskie powietrze mi bije na mozg ? Albo te szesc gier ktore przed chwila kupilem....nie wiem !

Zablokowany