Skladamy swoj automat

Automaty do gier znajdowaly sie zwykle na dworcach,w pubach, w "salonach gier" itp. na ktorych mozna bylo pograc wrzucajac zeton. Stick, przyciski ekran TV lub lapki i fliper. Przezycia nie do z'emulowania.
Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Skladamy swoj automat

Post autor: Morden » 2007-02-17, 09:52

siudym pisze:To napisz mi jaka bedzie roznica miedzy dwoma zrobionymi przez siebie automatami, jeden ze SNES, a drugi jakiegos boarda 16bit? (...) odpalone np. Mortal Kombat 2
Mortal Kombat 2 w oryginale smiga na Midwayowskim boardzie "T Unit" z glownym procesorem TMS34010 [6.25 MHz], i to wystarczy bym wolal wersje arcade od SNES. MK2 jako jedyna gra wydana na T Unit posiada rowniez procesor dzwiekowy ADSP 2105 [10Mhz].

Dodatkowo, MK2 to board w znanym i lubianym standardzie Jamma. Jesli interesujesz sie arcade, nie mozesz nie miec budy ze slotem Jamma, bo nie ujedziesz. Jesli masz [lub zrobiles sobie przelotke pod TV, cokolwiek], mozesz wypiac MK2 i podpiac cokolwiek innego. W tym chocby Neo Geo czy Tekken 3.

Mam Captain Commando w wersji SNES i mam Captain Commando w wersji arcade [CPS]. Wersja oryginalna wygrywa zarowno pod wzgledem grafiki jak i dzwieku. Przynajmniej w moim rankingu. Jesli ktos jest fanatykiem zapatrzonym w jakas platforme [np SNES] to nie wytlumaczysz. Arcade to arcade. Konsola w budzie, to konsola w budzie.

P.S. - Magic Sword to oczywiscie CPS. W wersje SNES nie gralem, ale gralem w Final Fight, wspomniane Captain Commando i kilka innych tytulow, oraz ich SNESowe odpowiedniki. Gry nie wygladaja i nie brzmia tak samo.
Obrazek

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 335
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Skladamy swoj automat

Post autor: siudym » 2007-02-17, 13:22

Posiadanie automatu mi zwisa, ale jak mam wydac praktycznie 0zl na ten ze snes, a wydac kilka setek na org, z 16bitowym boardem to juz mi nie zwisa.
A fanatykiem snesa, nie jestem.....

A to co opisales to logiczne roznice.Zreszta mozna wsadzic do srodka sege saturn czy taniego jak barszcz psx i juz te roznice znikna jak murzyn w ciemniej ulicy... :lol:

Rownie dobrze, mozna wcale nie robic automatu w domu, tylko kupic caly, taki sens.


Majac SNES'owy automat takze nie martwimy sie o gry, ktore mozna kupic tanio i nie patrzec czy to CPS, T-unit czy inny board.

Pomijam Sege MD/Genesis, bo wiadomo ile wyswietla kolorow i jaki tragiczny ma dzwiek.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Skladamy swoj automat

Post autor: Morden » 2007-02-17, 13:46

siudym pisze:Zreszta mozna wsadzic do srodka sege saturn czy taniego jak barszcz psx i juz te roznice znikna jak murzyn w ciemniej ulicy
No nie do konca. Konsola to elektronika ktora na przestrzeni lat sie nie zmienia. Nawet jesli dany tytul zostal wydany w wersji arcade i wersji PlayStation, w wielu przypadkach obcieto to i owo by konsola ujechala graficznie, rekompensujac straty trybami, sekwencjami FMV itd. Dobrym przykladem jest tu Tekken 3, ktory w wersji automatowej mial trojwymiarowe tla, a w wersji PlayStation tylko bitmapy.

Poza tym, cab daje ci mozliwosc gry w tytuly ktore NIE zostaly wydane na konsole i o to przede wszystkim chodzi. Zal bylo by mi czasu na montowanie maszyny z konsola w srodku, gdy moge lezec na sofie z padem w reku i grac na o wiele wiekszym ekranie.
Majac SNES'owy automat takze nie martwimy sie o gry, ktore mozna kupic tanio i nie patrzec czy to CPS, T-unit czy inny board.
Swego czasu udalo mi sie kupic jakies 7 cartow na Neo Geo za sto zlotych z hakiem. Gdybym mial te same tytuly kupic na Saturna czy inna platforme, zaplacil bym wiecej. Nie wspominajac juz o tym jaka to byla okazja. Wiadomo. Neo Geo to Neo Geo. Wszystko zalezy od tego czy stac cie na zabawe w arcade, czy nie. Jesli uwazasz ze wydanie setki czy paru setek na board jest bez sensu bo cart do SNESa mozesz lyknac za pare dyszek, to nie widze tu miejsca na slowo arcade.
Obrazek

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 335
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Skladamy swoj automat

Post autor: siudym » 2007-02-17, 16:08

Morden pisze:to nie widze tu miejsca na slowo arcade.
Ja widze. Chyba, ze ktos na sile zwraca uwage na detale itd. Dla mnie arcade tkwi w grze, a nie w bebechach. Tzn. ze ta sama gra na konsoli nie jest juz gra arcade? Jest, tylko w innym wydaniu. Tak samo mozna powiedziec o Final Fantasy 4,5,6 na SNES i PSX/GBA.
Jeden bedzie plakal, ze to nie to samo, bo na Snesie ma klimat, a na PSX/GBA juz nie.

Arcade na SNESie ma takze inna wartosc, ma sie frajde, ze zrobilem cos inaczej niz zwykle, nietypowo.
Morden pisze:Dobrym przykladem jest tu Tekken 3, ktory w wersji automatowej mial trojwymiarowe tla, a w wersji PlayStation tylko bitmapy.
Ale juz w Tekken 1 siedza dokladnie te same bebechy co w PSX (z tego co mi sie obilo o uszy)

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Skladamy swoj automat

Post autor: Morden » 2007-02-17, 16:20

siudym pisze:Arcade na SNESie ma takze inna wartosc, ma sie frajde, ze zrobilem cos inaczej niz zwykle, nietypowo.
Tak jak mowisz.
Morden pisze:Dobrym przykladem jest tu Tekken 3, ktory w wersji automatowej mial trojwymiarowe tla, a w wersji PlayStation tylko bitmapy.
(po mojej wzmiance TK3 - Morden) Ale juz w Tekken 1 siedza dokladnie te same bebechy co w PSX (z tego co mi sie obilo o uszy)
Tak sprawy maja sie rowniez w przypadku Tekken 2. Obydwie gry, jak i kilka innych, wyszly na Namcowskim System 11, bedacym arcade'owa wersja elektroniki PlayStation. I nie musisz mi tego mowic, poniewaz wspominalem o Tekken 3, i o grach ktore najwyrazniej sa bardziej zaawansowane niz bebechy PlayStation. To bylo sensem mojej wypowiedzi. Ze istnieja gry ktore wyszly na automaty i PlayStation, ale wersja PlayStation byla okrojona / gorsza pod wzgledem grafiki.

Mozemy tak sobie gadac do rana. Temat byl o stawianiu automatow a nie pakowaniu konsol do pudla. Chcesz, to sobie pakuj. Twoja sprawa. Mozesz nawet sasiada w pudle zamknac. Tylko po co udowadniac mi ze TOBIE pasuje SNES w pudelku? To twoja sprawa. Niczyja inna.
Obrazek

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 335
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Skladamy swoj automat

Post autor: siudym » 2007-02-17, 16:48

Ok... Ja widze, ze temat schodzi na dziwna droge...
Ja nie chce Tekkena 3, VF3 czy innych gier 3d. Powiem nawet, ze mysle nad wsadzeniem PEGASUSA do automatu i zrobienie z niego 8bitowego systemu arcade. Pac Man, Dig Dug itd. SNES to juz wysoka polka dla mnie :lol: Nawet myslalem nad Sega MD aby zrobic automat TOKI :)

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Skladamy swoj automat

Post autor: Morden » 2007-02-17, 17:02

Uwierz lub nie, ale nawet Contra na automacie wygladala zupelnie inaczej. To juz nie jest kwestia tego jak zbydowac automat, a kwestia czy chcesz siedziec przed TV, czy udawac ze grasz na automacie, budujac sobie poleczke na TV i podstawke pod arcade stick.

Innymi slowy, chcesz sobie grac na konsoli w drewnianej budce udajac ze jest to maszyna arcade, co z kolei nie ma prawie nic wspolnego z problematyka stawiania NORMALNEGO automatu, a o tym wlasnie topic jest.
Obrazek

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 335
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Skladamy swoj automat

Post autor: siudym » 2007-02-17, 17:50

Morden pisze:Uwierz lub nie, ale nawet Contra na automacie wygladala zupelnie inaczej. To juz nie jest kwestia tego jak zbydowac automat, a kwestia czy chcesz siedziec przed TV, czy udawac ze grasz na automacie, budujac sobie poleczke na TV i podstawke pod arcade stick.

Innymi slowy, chcesz sobie grac na konsoli w drewnianej budce udajac ze jest to maszyna arcade, co z kolei nie ma prawie nic wspolnego z problematyka stawiania NORMALNEGO automatu, a o tym wlasnie topic jest.
A ty znowu swoje.... :roll:
Wiem jak wyglada Contra na automacie (gryzor), jest na 16bit boardzie (przynajmniej tak widac po grafice, a nawet jak jest wersja 8bit to mnie Contra nie interesuje... Sam wpominasz o niej nie wiem po co). Napisz mi gdzie wpominalem o Contrze??
Pac Man, Dig Dug, Donkey Kong....

A sam wypominasz mi wzmianke o Tekken1.... (o ktorym takze mozna napisac "w srodku siedza bebechy PSX, wiec to dupa a nie automat" :roll: )
Tak samo automat z Out Run 2, ktory jest na bazie XBOX'a (board Chihiro) takze jest do bani ("kwas") bo w srodku jest XBOX??? Tak? Jak teraz zrobie swoj automat i wsadze do srodka XBOX'a ze skopiowanym na HDD Out Runem 2 (przerobiony dashboard aby ladowal od razu OR2) to bedzie "kwas"?


Czy ja gdzies napisalem takze wczesniej "ze chce zrobic automat na bazie konsoli aby bylo identycznie jak w oryginale?" - Chodzi mi o zrobienie automatu tanim kosztem bez wielkich roznic..

Wydaje mi sie, ze za WSZELKA cene chcesz udowodnic, ze cos takiego nie ma sensu, jest "bee" i do bani. Bo tak...

Temat "Skladamy automat" - ty pisz o skladaniu NORMALNEGO automatu, a ja bede pisal o skladaniu NIENORMALNEGO ok?
Morden pisze:czy chcesz siedziec przed TV, czy udawac ze grasz na automacie, budujac sobie poleczke na TV i podstawke pod arcade stick.
Pudlo bedzie wygladalo jak normalny automat (na stolarce sie znam, wiec wiem co robie), a nie "poleczka", "podstawka".... :roll:
Jedyna roznica bedzie ostatecznie "w glowie gracza" - mysl, ze "w srodku nie jest to co zwykle" oraz napisy "licensed by nintendo" (o kosmetycznych roznicach w grafice nie mowie, bo to norma) ....

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Skladamy swoj automat

Post autor: Senshu » 2007-02-22, 03:28

Siudym, to jest mysl ! - http://www.willyliliana.com/NES%20Cabin ... abinet.htm z pegazusem tez da rade ;)

Nintendo oficjalnie w usa wypuscilo kilka cabow super nintendo. Nie mialy one normalnej galki, a przerosnietego krzyzaka, ot taki powiekszony pad od snesa. Fotke gdzies mialem :/ jak znajde to wrzuce.

Sam chce zbudowac arcade'a - z TV w srodku do ktorego bede mogl wlasnie podlaczyc PS2 z Mushihamesama, Gradius V i innymi shmupsami+fighterkami 2D, Saturna z RS i wiele innych konsol + PC z Progear i innymi gierkami na CAVE....

ODPOWIEDZ