Cave 1st Generation

Automaty do gier znajdowaly sie zwykle na dworcach,w pubach, w "salonach gier" itp. na ktorych mozna bylo pograc wrzucajac zeton. Stick, przyciski ekran TV lub lapki i fliper. Przezycia nie do z'emulowania.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
equimanthorn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2007-01-05, 14:20
Lokalizacja: Taiwan
Kontakt:

Cave 1st Generation

Post autor: equimanthorn » 2007-01-05, 15:06

Jako, ze cab'a Neo Geo nigdy w zyciu sie nie dorobie (a czas ucieka...) to poczalem sie zastanawiac nad innym systemem arcade. PGM odpada, bo pewnie jest drogi w cholere i takze ciagle wychodza jakies tytuly na niego, a cena gier pewnie rowna sie tym z NG to wpadlem na - genialny - pomysl zainwestowania w CAVE 1st generation. Z tego co widzialem na system.16 C1stG nie ma sytemu wymiennych nosnikow (co jest wielka bolaczka), wiec - ze wzgledow finansowych - musial bym zdecydowac sie na jedna pozycje. Bez zastanowienia wybor padl na Guwange (nie, nie chce DoDonPachi), bo to moj ulubiony vertical STG, a jakos nie mialem okazji zagrac w wersje "na zetony". I tu nastepuja moje pytania.

Jesli sie nie myle to Guwange nie wyszlo w EU/US, wiec trza by nabyc PCB w wesji japonskiej, tak? A jesli tak to jak wyglada sprawa z podlaczeniem PCB do calej machiny?

Jaki moze byc - teoretyczny - kosz zakupu PCB z programem Guwange/calego cab'a z Guwange na pokladzie?

Czy - jesli bym nabyl caly cab - jest mozliwosc podpiecia pozniej pod to innego systemu, tzn. matki NeoGeo?

Ile mogla by wyniesc - znow teoretycznie - cala zabawa w kompletowanie cab'a z Guwange?

PS

Chetni moze na mini turniej w Blazing Star'a ?:)

Edycja: Zmienilem nazwe tematu, bo byla napisana samymi duzymi literami. [I.s.]
Ostatnio zmieniony 2007-08-08, 14:00 przez equimanthorn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tiktak
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 11
Rejestracja: 2007-01-04, 23:32
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Cave 1st Generation

Post autor: tiktak » 2007-01-05, 22:44

Guwange od bardzo dawna utrzymuje stosunkowo wysoka cene. Jakis czas temu widzialem pcb guwange za 225 L czyli troche ponad 1300zl. Dangun feveron mysle ze mozna znalezc za okolo 800zl a DonPachi mysle ze wytargalbys za 4 stowki. Wydaje mi sie ze za taka cene to sa okazje. Wszystko na jammach a zdecydowana wiekszosc automatow ma wlasnie taki port wiec podpinasz plyte i grasz.

Ceny Cabinetow sa baaardzo rozne. Mozesz znalezc bude za 100-200zl ale trzeba sie liczyc ze kontrolery beda na prawde slabe a ekran z przeklamaniami kolorow. Poza tym kazdy automat ma troche elektroniki ktora z tego co wiem z zasilaczem na czele szfankuje w pierwszej kolejnosci. Pamietaj ze niektore gry maja bateryjki ktorych jesli nie wymienisz przed czasem, caly sprzecik staje sie bezuzyteczny (pozostaje wysylka do specow zza granicy) Z cave tylko Progear z tego co wiem bo na CPS2 :D Trzeba tez brac pod uwage to czy cab jest przystosowany do obracania ekranu (w tanich tego nie ma) lub czy mozna w ogole w nim na stale zamontowac pionowo ekran. Mozesz tez sprowadzic zza zachodniej granicy japonskiego, niskiego, pieknego Egreta za 2500zl ;/

Morden ma duze doswiadczenie w temacie to na pewno ci pomoze. Mimo wszystko polecalbym zastanowic sie nad supergunem czyli skrzyneczka(czasami wraz ze stickiem ) ktora podpinasz z jednej strony do tv a z drugiej podpinasz pcb. Oszczedzasz duzo kasy i miejsca a nadal masz oryginalna, legalna gre:)

Ja i tak zostaje przy konsolach bo po to je kiedys wymyslili zeby ludzie nie musieli chodzic do salonow i mogli za 50 dolcow kupic dowolna gre;)
(taa wiem ze Guwange nie zostalo wydane na konsoli;/)

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Cave 1st Generation

Post autor: Morden » 2007-01-09, 15:43

PCB Cave zawsze sa w cenie, wiec odpowiem moze tak: Srednia cena wypada w okolicach 300 zielonych czyli jakies 890 ~ 900 zlotych. Za tyle PCB z tym tytulem zazwyczaj chodzi na aukcjach i w ogolnie znanych sklepach internetowych wysylajacych PCB na caly swiat.

Oczywiscie jak zawsze, zdarzaja sie wyjatki. Mozesz ustrzelic plyte prywatnie, od kogos kto sie chce jej szybko pozbyc, w malo znanym sklepie, lub bezposredni ood operatora arcade. Odkupic, lub wymienic na inny tytul.

Wiekszosc plyt PCB i uniwersalnych rozwiazan typu Neo Geo czy Atomoswave posiadaja zlacze JAMMA, ktore jest najpopularniejszym standardem arcade. Obraz RGB i napiecia 12 oraz 5V. Poszukaj sobie pinout, a wszystko stanie sie jasne. Co do cab'a to jak wczesniej napisano, mozna lyknac nawet za dwie setki.

Jesli nie siedzisz po uszy w arcade i nie masz dobrych kontaktow ciezko bedzie znalezc Guwange z pewnego zrodla ponizej podanej wczesniej sumy. Roznice w cenie moga wystapic, lecz niewielkie.
Obrazek

Awatar użytkownika
equimanthorn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2007-01-05, 14:20
Lokalizacja: Taiwan
Kontakt:

Re: Cave 1st Generation

Post autor: equimanthorn » 2007-01-10, 12:31

Co do standardu JAMMA to wszystko jest jasne dla mnie (moze nie do konca wszystko...).
Martwi mnie wlasnie brak zadnych kontaktow konkretnych umozliwiajacych mi dotarcie do jakiejs okazji cenowej. Ale coz... dzieki za info.

Awatar użytkownika
tiktak
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 11
Rejestracja: 2007-01-04, 23:32
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Cave 1st Generation

Post autor: tiktak » 2007-01-10, 14:00

http://ssl.allegro.pl/item155961648_aut ... amma_.html Moim zdaniem znakomita okazja. Wlasciwe juz zalatwilem transport i zrobilem miejsce w mieszkaniu. Sprzedawca potwierdzil ze mozna obracac ekran a automat ma wbudowana petle czyli wszystko gra. Oczywiscie stick i przyciski do wymiany ale to musialbym zrobic nawet w najdrozszym cabie na swiecie bo jestem przyzwyczajony do innych;D Mimo to rozmyslilem sie, teraz zadyma na uczelni + sporo interesujacych gier mam na oku i to na konsole wiec odpada. Gry ktora sa wylacznie na automatach sa z kolei za drogie. Reszta jako tako jest wydana na konsole(choc wiadomo ze to nie to);/ Poczekam pewnie ze 2 lata a z okazja niniejszym sie dziele:D

EDIT
http://www.neoamusement.com/index.php?cPath=21_22 - Ceny jak na sklep sa w normie. Okazji nie ma sie co spodziewac. Trzeba tez pamietac ze pcb nie sprzedaje sie zwyklym graczom tylko operatorom arcade wiec kazdy sklep, w dodatku z takim wyborem shmupow jest wart odnotowania :D Gdybym mial jednak szukac czegos dla siebie zainteresowalbym sie jednak ofertami na forach. Na tej stronie sa rowniez wspomniane wczesniej superguny.

Tak btw Morden masz jakies nowsze fotki swojego caba i jakiekolwiek fotki Ketsui(pcb i w akcji;])?

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Cave 1st Generation

Post autor: Morden » 2007-01-12, 12:12

Oprocz mojego JAMMA przybyl mi dedykowany original VF3, ale jak narazie obydwa stoja na strychu, z czego VF3 do czyszczenia i remontu. Caby czekaja na wieksze mieszkanie w tym roku. Fotek jak narazie nie przybylo bo nie bylo za bardzo czego fotografowac. Jak bede go robil to obtrzaskam zdjeciami proces, bo trza zlom lekko "stuningowac".

Nie wiem ile z mojego smiecia widziales, bo pamietam z epokazywalem ci zdjecia cartow, PCB i innych. Moze jakies fotki przybyly od tego czasu, ale nic nie wrzucalem.
Obrazek

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Cave 1st Generation

Post autor: Senshu » 2007-08-12, 15:43

Okazja aby nabyc Guwange jak jeszcze zainteresowany szuka - http://cgi.ebay.com/Guwange-Jamma-PCB-J ... dZViewItem

Cena na chwile obecna jest jeszcze ok, zobaczymy za ile zejdzie...

PS - Morden, (jesli czytasz ten post a zakladam opcje ze ignorujesz moje wypowiedzi :/) czy istnialaby mozliwosc nakrecenia przez Ciebie krotkiego filmiku z Ketsui ? rozne opinie kraza na internecie a filmiki w wiekszosci kiepskie, jestem ciekaw jak jest naprawde.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Cave 1st Generation

Post autor: Morden » 2007-08-12, 22:30

Senshu pisze:jesli czytasz ten post a zakladam opcje ze ignorujesz moje wypowiedzi :/
A co? Naraziles sie jakims postem ktorego nie zauwazylem?

czy istnialaby mozliwosc nakrecenia przez Ciebie krotkiego filmiku z Ketsui?
Mozliwosc istnieje. Pytanie tylko kiedy i czym. Kamery porzadnej nie mam. Moj aparat lapie klipy w zalosnej rozdzialce i bez dzwieku a EyeToy to max 640 x 480 i strzelac nim kineskop to zawsze problem. Do tego moj domowej roboty supergun jest w czesciach.

Masakra. Obiecac moge jedno. Na jesieni przeprowadzam sie na wieksze mieszkanie. W tej chwili praktycznie caly sprzet arcade zalega na strychu bo absolutnie nie mam na to miejsca w domu. Po przeprowadzce zajme sie serwisem i ustawianiem cab'ow a wtedy to juz z gorki i posypia sie pewnie klipy i zdjecia. Dam znac jak cos sie ruszy, a jak ruszy, wszystko bedzie szlo na bloga zapewne.

Co do Ketsui, na YouTube powrzucano troche The Second Apocalypse. Zawsze cos, ale zgaduje ze widziales. Powiem tyle ze gra naprawde daje rade. Tytul dopiety na ostatni guzik i narzekac moga tylko ci, ktorym nie pasuje nic o tytule innym niz DoDonPachi.

P.S. - Jesli nie zagladales, wejdz na strone INH. Znajdziesz tutaj kilka klipow z Insanity DVD / 2nd Apocalypse. http://www.inhgroup.com/item/ketsui/

DVD mozna bylo kupic rowniez w Play-Asia, ale chyba juz go nie maja. Na stronie INH tez nie:

"完売しました。誠にありがとうございました。" 完売 -> kambai [wyprzedane]
Obrazek

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Cave 1st Generation

Post autor: Senshu » 2007-08-13, 00:27

Morden pisze: A co? Naraziles sie jakims postem ktorego nie zauwazylem?
Znalazlby sie jeden czy dwa ;)


Sprawdze INH bo nie widzialem, na P-A pustki bo juz patrzylem. Ketsui to jedyna gra od CAVE w ktora jeszcze nie gralem(no i wiadomo jeszcze te 2 najnowsze perelki mushi2 i galuda2), ale nie wiem czy warto sie glowic nad zalatwianiem PCB, no i mimo wszystko chyba jeszcze nie jestem gotow zeby wydac 400<$ za gre...tymbardziej ze "zjezdzam" przynajmniej na rok do kraju (to prawda O_O).

PS W Londynie jest cab z Ketsui, szkoda ze mam nie po drodze.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Cave 1st Generation

Post autor: Morden » 2007-08-13, 08:12

Senshu pisze:Sprawdze INH bo nie widzialem
To powinno cie przekonac, bo posrod klipow masz caly jeden level na wysokim stopniu trudnosci wymeczony mistrzowsko. Ketsui to bardzo bardzo solidna gra i naprawde warto ja miec jesli lubisz gatunek i Cave. Kupuj jak masz okazje bo za pare lat bedziesz musial oddac nerke.
Obrazek

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Cave 1st Generation

Post autor: Senshu » 2007-08-13, 11:06

Wlasnie w tym problem. Wydasz teraz 400-800$ a za rok czy dwa bedzie emulowana. Wiesz o tym, ze gra jest juz zdumpowana ? Uslyszalem jednak, ze cave oficjalnie wyslalo maila do teamu mame, cos w stylu "nie interesuje nas emulacja ddp2 i gier na tych samym hardware". Ja narazie i tak nie kupie, poczekam moze cena troche spadnie wtedy. Z drugiej strony nie jest to zadna gwarancja, bo pcb (tymbardziej cave) nie kupuja ludzie ktorzy sciagaja romy a oryginaly maja wylacznie jak nie mozna innaczej pograc. Raczej waska grupa kolekcjonerow ktorym emulacja calkowicie zwisa wiec cena ketsui mimo wszystko sie utrzyma (moze troche taniej bedzie...).

Zapomnialem... http://www.super-play.co.uk/index.php?c ... &gameid=38

Gra jest swietna T_T

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Cave 1st Generation

Post autor: Morden » 2007-08-13, 19:26

Senshu pisze:Wlasnie w tym problem. Wydasz teraz 400-800$ a za rok czy dwa bedzie emulowana.
No i? Mam wiele tytulow ktore sa emulowane. Malo tego. Kupowalem je w chwili gdy byly juz emulowane. Nie zmienia to jednak faktu ze oryginalne PCB sa rzadkie, chodliwe a co za tym idzie drogie.
Wiesz o tym, ze gra jest juz zdumpowana ?
Ze zdumpowana, to akurat pikus. Wiele jest tytulow ktore zrzucono, ale nie udalo sie jeszcze zlamac zabezpieczen. Thunder Hoop w koncu padl, ale TH Strikes Back nadal nie dziala poprawnie. A zdumpowany jest tytul.
Uslyszalem jednak, ze cave oficjalnie wyslalo maila do teamu mame, cos w stylu "nie interesuje nas emulacja ddp2 i gier na tych samym hardware".
Jak znam team Mame, nie musieli slac maila. Ekipa nie ma w zwyczaju emulowac tytulow ktore nadal na siebie dobrze zarabiaja. Inna sprawa, ze istnieje wiele hackow za ktore ludzie od Mame nie sa odpowiedzialni.

Jako kolekcjoner lykam PCB i bede kontynuowac te praktyke. Pojawienie sie romow niczego nie zmieni. DonPachi, DoDonPachi, Guwange... Wszystko jest emulowane a ceny PCB sie trzymaja. Jak masz okazje to bierz. W miare jak coraz wieksza ilosc PCB trafia do rak kolekcjonerow ktorzy nie chca tytulu odsprzedac, cena bedzie coraz wyzsza.
Gra jest swietna T_T
No kurRr... A nie mowilem? Morden nie klamie.
Obrazek

ODPOWIEDZ