Street Fighter Zero

Automaty do gier znajdowaly sie zwykle na dworcach,w pubach, w "salonach gier" itp. na ktorych mozna bylo pograc wrzucajac zeton. Stick, przyciski ekran TV lub lapki i fliper. Przezycia nie do z'emulowania.
Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Street Fighter Zero

Post autor: mog123 » 2007-04-15, 15:22

A wiec, chce sie wkrecic we wspanialy swiat Street Fighter'a. Z ta seria mialem doczynienia tylko na pegazusie. Teraz chcialbym pograc troche sobie ze znajomymi, zakladam w temacie arcade, gdyz na arcade najczesciej sie w to gralo z tego co wiem. Gre zapewne kupie sobie na psxa(tak, kupie) i puszcze przez emulator gdyz psx'a nie ma ;F

Teraz zastanawiam sie, ktora czesc? 2 czy 3?

I czy moglby ktos po krotce opisac mi system walki?
Na czym glownie polega gra?
Czym sie roznia te jakies tryby X, Y, Z?

I polecic jakas postac?
Wiem ze kazdy przewaznie gra ryu/kenem.

Ja bym wolal jakas taka postac co robi porzadne kombosy.
Na pegazusie zawsze lubialem guile'a lub chunli, czy tez blanke i vege.
(moze podpowiem ze w tekkenie wymiatam kingiem, a w UMK3 gram zazwyczaj skorpionem i reptile'm/ czasem smoke i subzero, jakies analogiczne postaci?)

Mam nadzieje ze Blackie cos tutaj podpowie skoro wspominal ze gra na zaawansowanym poziomie ;)

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Street Fighter Zero

Post autor: Inlagd sill » 2007-04-15, 15:34

Prawde rzeklszy, to ja najwiecej czasu spedzilem przy pierwszej czesci serii Alpha, a najmniej przy trzeciej. Ale ja gram w bijatyki dla luznej rozrywki, a nie dla wycisniecia z gry ostatnich sokow i wymasterowania najbardziej skomplikowanych kombosow.

X-Style to jeden potezny super z calego paska energii.
Y-Style to domyslny, klasyczny system 3 poziomow supera.
Z-Style to przyspieszenie ruchow sluzace do laczenia i tworzenia nowych kombosow.
mog123 pisze:I polecic jakas postac?
Wiem ze kazdy przewaznie gra ryu/kenem.
Niektorzy pewnie jeszcze Akuma, ale nie badz mieczakiem i graj jedyna sluszna postacia z tej paczki: Danem! :D
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Street Fighter Zero

Post autor: Morden » 2007-04-15, 15:46

Jesli chodzi o serie Zero i chcesz wybrac jedna tylko jej czesc, jedynym wyborem jest trojka a zalecanymi platformami sa Saturn i DreamCast [w tej wlasnie kolejnosci. Mowi sie iz wersja Sat jest lepsza niz DC. Ja wole wersje Sat z uwagi na pad].
Obrazek

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Street Fighter Zero

Post autor: mog123 » 2007-04-15, 15:49

Morden pisze:Mowi sie iz wersja Sat jest lepsza niz DC
Dlatego mam zamiar kupic w najblizszych planach saturna wlanie z jakas biblioteka gier ;)

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Street Fighter Zero

Post autor: Morden » 2007-04-15, 15:53

Do gry w Street Fighter Zero 3 na Sat bedzie ci potrzebne rozszerzenie pamieci. Trojka wyszla tylko i wylacznie w Japonii. Jesli masz DC, rownie dobrze mozesz kupic te wersje. Szczerze mowiac wizualnie nie rozni sie od tej z Sat'a choc czytalem gdzies ze na Sat sprite'y sa ODROBINE wieksze. Do tego wersja Saturn jest drozsza niz wersja DC.
Obrazek

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Street Fighter Zero

Post autor: mog123 » 2007-04-15, 16:19

Morden pisze:Do gry w Street Fighter Zero 3 na Sat bedzie ci potrzebne rozszerzenie pamieci.
I tak bede potrzebowal tego rozszerzenia do innych gier, az taki drogi nie jest ;)

Hiki
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-27, 08:22

Re: Street Fighter Zero

Post autor: Hiki » 2007-04-15, 16:43

Street Fighter Alpha 3 to swietna gra. Troche mi/nam z Blackim zajelo zanim przekonalismy sie do SFIII:3s. Teraz to juz tylko w 3rd Strike tniemy.
Graj w Street Fighter III: 3rd Strike, najlepszy Street ;]

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Street Fighter Zero

Post autor: mog123 » 2007-04-15, 16:51

ale ja chce alpha :F

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Street Fighter Zero

Post autor: Morden » 2007-04-16, 19:06

Stary, koles chce Zero / Alpha, a nie III [3rd Strike]. Ze tobie sie podoba nie znaczy ze wszystkim musi. Seria Zero jest osobna odnoga wlasnie dlatego iz oferuje nieco inny gameplay. Moze komus wlasnie to sie podoba? To i cala masa postaci.

Nie kazdy musi trzepac w to, w co graja wymiatacze SF III na turniejach i cwiczyc w najpopularniejsza turniejowke by grac na swiatowym poziomie. Temat jest o Zero / Alfa, a nie o 3rd Strike. Chcesz rozplywac sie nad tym jaka ta gra jest pyszna, przydaj sie i napisz recenzje dla serwisu.
Obrazek

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Street Fighter Zero

Post autor: Morden » 2007-04-17, 11:01

mog123 pisze:ale ja chce alpha :F
Obrazek

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Street Fighter Zero

Post autor: Morden » 2007-04-17, 18:54

No to sie bedziemy wymieniac postami az Mejs nas zmoderuje. Koles prosi by polecic mu ktoras z czesci serii Zero, a ty wciskasz serie III. Jak zamawiasz w kawiarni herbate, lubisz dostawac kawe?

Jesli napiszesz odpowiedz w ktorej ponownie przekonujesz do 3rd Strike, wyobraz sobie mnie z palcami w uszach udajacego Robina Gibb'a podczas refrenu Juliet.
Obrazek

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Street Fighter Zero

Post autor: mog123 » 2007-04-23, 19:38

Ok, z tego co poczytalem na gamefaqs, mechanika street fighter zero 2 i 3 jest taka sama, widzialem filmiki jak mozna wymiatac akuma, i wlasnie nim bede gral, w 2 i 3 ma te same ciosy. A jako ze teraz trafila mi sie swietna okazja, to kupuje 2 na saturna(idealny stan, wraz ze spine'em) i pykne u brata na SSF 0.8 alpha r8.

No to moze jakies porady czy cos?:>

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Street Fighter Zero

Post autor: Morden » 2007-04-24, 11:16

Zero 3 to zdecydowanie najlepsza czesc serii i nie ma nawet o czym dyskutowac, ALE... Jesli chcemy sie zapoznac z cala seria, a nie gralo sie w nia wczesniej, moze faktycznie lepiej zaczac od nizszego numerka [Zero 2 nadal trzyma bardzo wysoki poziom, choc nie tak wysoki jak sequel]. Zawsze latwiej przesiasc sie z Zero 2 na Zero 2 niz odwrotnie.

Tak to juz bywa gdy chcemy nadrabiac zaleglosci. Niektore gry nie sa juz tym czym byly te pare lat temu i jesli kiedys uwazalem pierwsza czesc Zero za naprawde dobra, to zbladla ona troche na tle dwoch kolejnych czesci.
Obrazek

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Street Fighter Zero

Post autor: Morden » 2007-04-24, 18:21

Blackie pisze:Zrobilem na szybko dwa filmiki ze SF3 (szybko, bo kumpel juz mnie z domu wywalal).
Chcialbym miec moc twojego kumpla jesli chodzi o ten temat, bo zakladam ze skoro wywalal, to w koncu wywalil. Tak, znow piszesz o Street Fighter III. Ciezka sprawa w sumie, bo jestes moderatorem. Nie mam pojecia gdzie jest reszta gdy offtopujesz az oczy krwawia. Street Fighter III to nie Street Fighter Zero. Zaloz sobie osobny temat i puszczaj w nim filmiki czy co tam chcesz.

To po pierwsze. Po drugie, jesli kolega Mog nie jest zaznajomiony z seria czy to Zero czy tez III, watpie by robilo na nim wrazenie rozpisywanie sie o systemach combo i ciskanie lp, lk i cala reszta skrotow. Koles w to jeszcze nie gral. Bedziesz mial szanse nauczyc go wszystkiego, gdy cos w koncu kupi.

Adminie! Widzisz, a nie grzmisz! Naprawde zastanawia mnie kiedy w koncu ktorykolwiek z moderatorow uzna nachalne wracanie przez Blackiego do ZUPELNIE INNEJ SERII Street Fighter za offtopowanie. A moze jemu wolno? Jesli temat jest o Zelda: A link to the Past, moge w nim wciskac wszystkim ze Ocarina of Time jest lepsza i na sile filmiki dawac? Jesli mowimy o Tekken 3, moge ciagle podawac kombinacje combo z piatki i udowadniac jej wyzszosc? Bez jaj panowie. Widze ze zielonym wolno wiecej niz czarnym.
Obrazek

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Street Fighter Zero

Post autor: mog123 » 2007-04-24, 21:02

nie klocic sie, lepiej dac rady jak grac akuma ;F

ODPOWIEDZ