Turok Rage Wars

ODPOWIEDZ

Ocen recenzje gry Turok Rage Wars

bardzo dobra
1
20%
dobra
1
20%
srednia
1
20%
slaba
2
40%
beznadziejna
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 5

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Turok Rage Wars

Post autor: Gimiak » 2007-09-22, 17:27

Obrazek

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Turok Rage Wars

Post autor: setezer » 2007-09-22, 18:04

Ta recenzja byla sprawdzana?

Cale mnostwo powtorzen, ta gre, zbedny apostrof w Pak'a, zmiany czasow. Najgorzej raza te wszedobylskie powtorzenia. I co ja mam zaznaczyc w ankiecie?

Jeki, pohukiwania, skrzeczenie postaci rowniez nie budzi watpliwosci, ze walczymy z postaciami nie z tego swiata.

Tak swoja droga podtytul Rage Wars mozna by jakos ladniej przetlumaczyc - mania wojny, tak byloby chyba najtrafniej.

Wskazowka do robienia zdjec - uzywaj dluzszych ogniskowych, na ostatnim zdjeciu troche sie pudelko "zaokraglilo" (efekt beczki).

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Turok Rage Wars

Post autor: Inlagd sill » 2007-09-22, 18:24

setezer pisze:Ta recenzja byla sprawdzana?
Oj wierz mi, ze widzialbys duza roznice przed i po. Nie moge jednak w nie swoim tekscie zmieniac co drugiego slowa. Probujac zachowac sens i styl oryginalu, faktycznie przepuscilem kilka bykow i powtorzen. Mi recenzja sie nie podoba wlasnie dlatego, ze jest marnie napisana, a z pustego i Salomon nie naleje. Jeden glos na "slaba" ode mnie.

Acha, zbedne apostrofy zostaly dodane przy wstawianiu linkow. Nie moja robota. :P

Edycja:
setezer pisze:uzywaj dluzszych ogniskowych, na ostatnim zdjeciu troche sie pudelko "zaokraglilo" (efekt beczki).
Fachowa terminologia, ja jako amator powiedzialbym, zeby dac mniejszy zoom. Wychodzi na to samo, czy nie?
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Turok Rage Wars

Post autor: setezer » 2007-09-22, 18:46

j wierz mi, ze widzialbys duza roznice przed i po.
Wierz mi, z recenzjami Mejsa jest tak samo. Czasem trudniej sprawdzic recenzje, niz napisac ja na nowo.
Fachowa terminologia, ja jako amator powiedzialbym, zeby dac mniejszy zoom. Wychodzi na to samo, czy nie?
Nie do konca, zoom to zmiana ogniskowych. Nie ma czegos takiego jak mniejszy lub wiekszy zoom. Niemniej "mniejszy zoom" to wlasnie mniejsze ogniskowe, im wiekszy, tym mniejsze znieksztalcenia (do czasu).

Proste wyjasnienie - 30mm, to dosc szeroki kat widzenia, ale jezeli obiektyw jest sredniej/slabej klasy, to wszystkie proste linie sa lekko zaokraglone, kwadratowe obiekty wygladaja jak beczki. Zoom x2, to zwiekszenie ogniskowej x2, czyli z tych 30mm zrobi nam sie 60mm. Ludzkie oko to taki obiektyw okolo 80-100mm. By uniknac znieksztalcen "beczkowych" wystarczy uzyc "wiekszego zooma".

Dalej - w kompaktach z zoomem 3x pakowane sa obiektywy 6-18mm, a ze realna wielkosc matrycy matrycy nie jest zbyt duza: http://telewizor.eu/parametry.html , to te wartosci mnozy sie x6. Takze majac w kompakcie obiektyw 6mm, zdjecia wychodza jak z 36mm, oczywiscie kosztem jakosci. Ciezko kompaktem robic zdjecia szerokokatne (przydatne do ujecia duzej grupy osob, zdjec wnetrz, duzych obiektow z malej odleglosci).
Ostatnio zmieniony 2014-07-25, 08:18 przez setezer, łącznie zmieniany 1 raz.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Turok Rage Wars

Post autor: Gimiak » 2007-09-22, 18:54

setezer pisze:Wskazowka do robienia zdjec - uzywaj dluzszych ogniskowych, na ostatnim zdjeciu troche sie pudelko "zaokraglilo" (efekt beczki).
To zdjecie ma ponad rok, wiec nie marudzic mi tutaj. Moj poprzedni aparat mial biedne mozliwosci, stad moga pojawic sie tego typu elementy. Niestety takich zdjec jest wiecej.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Turok Rage Wars

Post autor: Storms » 2007-09-22, 18:55

1. Jezusem nie jestem, mam prawo do slabych i dobrych prac.
2.Inlagd sill, nie musiales wcale akceptowac artykulu tylko odeslac mi i ewentualnie dal bys jakies wskazowki. Moze postaralbym sie lepiej.
3. setezer, wybacz, chcialem dobrze ale nie wyszlo mozesz mnie skazac na kare smierci za herezje nastepnym razem sie postaram albo zamkne w sobie i do sylwestra nie otworze.
4. Nareszcie jakies slowa krytyki...tego mi brakowalo przez poltora roku.

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Turok Rage Wars

Post autor: setezer » 2007-09-22, 19:44

3. setezer, wybacz, chcialem dobrze ale nie wyszlo mozesz mnie skazac na kare smierci za herezje nastepnym razem sie postaram albo zamkne w sobie i do sylwestra nie otworze.
Daj spokoj, nie chce przeciez zniechecic Cie do pisania, po prostu wytknalem bledy. Powtorzen jest duzo, mozna je latwo poprawic, tak samo jak "ta gre", na "te gre". Po takiej korekcie juz bedzie duzo lepiej. Nie patrz na to w sposob, ze krytykuje Ciebie, ale Twoja recenzje, ktora w kazdej chwili mozesz dwa razy przeczytac i poprawic razace bledy. Tzw. styl z czasem sam sie poprawi, wystarczy duzo pisac. Gdy czasem spojrze na swoje pierwsze prace, a potem na te nieco nowsze, to widze ogromna roznice. Najlepiej "umow" sie z korekta i wspolnie sprawdzajcie (przez jakis komunikator).
To zdjecie ma ponad rok, wiec nie marudzic mi tutaj. Moj poprzedni aparat mial biedne mozliwosci, stad moga pojawic sie tego typu elementy. Niestety takich zdjec jest wiecej.
To szczegol, nie ma sensu takich zdjec poprawiac. Rzucilem tylko taka drobna wskazowka (myslalem, ze swieze zdjecie).

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Turok Rage Wars

Post autor: Axi0maT » 2007-09-22, 21:51

setezer pisze:Ta recenzja byla sprawdzana?
Set, nie kazdy jest gwiazda polonistyki jak ty. To jest dopiero druga recenzja Stormsa. Wierze ze sie wyrobi.
setezer pisze: Cale mnostwo powtorzen, ta gre, zbedny apostrof w Pak'a, zmiany czasow.
Powtorzenia tez zauwazylem... ale juz nie chcialem nic zmieniac bo wzialem sie za swoja czesc, czyli przygotowanie aktualizacji do wrzutki. Przy dodawaniu linkow faktycznie dorzucilem ten apostrof... Dlaczego? Zrobilem to automatycznie z przyzwyczajenia... Zreszta nie wiem czy to blad czy tez nie. Robie tak od zawsze i nikt ie mial zadnych objekcji w tej kwestii - nawet Pani od polskiego... dopiero ty Set czepiasz sie o te apostrofy. Mysle ze jesli jest to takie dla ciebie wazne to przydaloby sie to dokladnie sprawdzic jak to z nimi jest.
setezer pisze: I co ja mam zaznaczyc w ankiecie?
To co uwazasz za stosowne. Pamietaj jednak o tym ze na recenzje sklada sie wiele elementow. Tekst (stylistyka, odzwierciedlenie opisywaneych elementow), zdejacia, screenshoty... Ocena powinna byc wypadkowa tych wszystkich elementow. Chyba.... :/
setezer pisze: Tak swoja droga podtytul Rage Wars mozna by jakos ladniej przetlumaczyc - mania wojny, tak byloby chyba najtrafniej.
Tlumaczyc podtytul!?!?!? No tego juz za wiele. Zostawiamy chyba oryginalna nazwe. To tak jakbym przyczepil sie do recenzji "Return to the Castle Wolfenstein" na panthergames... Dlaczego nie przetlumaczyliscie tego na "Powrot do zamku kamiennych wilkow" :P
setezer pisze: Wskazowka do robienia zdjec - uzywaj dluzszych ogniskowych, na ostatnim zdjeciu troche sie pudelko "zaokraglilo" (efekt beczki).
Zdjecie robile ja i bylo to dosc dawno temu. Nie zmienia to jednak faktu ze zdjecie wykonane jest optymalnie. Oczywiscie masz racje.... Ladnie walnales teroria ale do praktyki daleka droga. Zdjecia sa takie na jakie pozwalal moj aparat. Moge robic albo beczkowate albo niedokladne... Ktora wada gorsza? Mysle ze lepiej miec wyrazne zdjecie. Niemal caly dzial N64 jest w moich fotkach i kazda z nich ma ten sam "blad" - nie wydaje mi sie aby bylo to az tak dokuczliwe. Jesli jednak bedzie to problem to przyjdzie kupic mi lustrzanke za 2 tysiaki zeby zaspokoic twoje potrzeby Set :D Mow co chcesz - ja jestem dumny z tych fotek ktore zrobilem.

A tak wogole to dobrze gdyby chociaz takie zdjecia byly na panthergames :P

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Turok Rage Wars

Post autor: Inlagd sill » 2007-09-23, 03:29

Axi0maT pisze:Przy dodawaniu linkow faktycznie dorzucilem ten apostrof... Dlaczego? Zrobilem to automatycznie z przyzwyczajenia... Zreszta nie wiem czy to blad czy tez nie. Robie tak od zawsze i nikt ie mial zadnych objekcji w tej kwestii - nawet Pani od polskiego... dopiero ty Set czepiasz sie o te apostrofy. Mysle ze jesli jest to takie dla ciebie wazne to przydaloby sie to dokladnie sprawdzic jak to z nimi jest.
Bylo juz o tym: http://www.retroage.net/forum/viewtopic ... 1048#11048

Zasada jest jasna i rozwiazuje dylematy zastosowania apostrofu. W najwiekszym uproszczeniu, ktore kazdy moze zapamietac: "W jezyku polskim apostrof sluzy do oznaczenia, ze litera (najczesciej samogloska) wystepujaca przed nim jest niewymawiana."

Dlatego: "Rumble Paka", a nie: "Rumble Pak'a".
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Turok Rage Wars

Post autor: setezer » 2007-09-23, 08:34

Set, nie kazdy jest gwiazda polonistyki jak ty. To jest dopiero druga recenzja Stormsa. Wierze ze sie wyrobi.
Chcialem dobrze, a wyszlo, ze jestem zly, niedobry i sie czepiam.
Tlumaczyc podtytul!?!?!? No tego juz za wiele. Zostawiamy chyba oryginalna nazwe. To tak jakbym przyczepil sie do recenzji "Return to the Castle Wolfenstein" na panthergames... Dlaczego nie przetlumaczyliscie tego na "Powrot do zamku kamiennych wilkow" :P
W recenzji jest "wsciekla wojna", Storms przetlumaczyl zeby uniknac powtorzenia. Przyznasz chyba, ze "wsciekla wojna" to dosyc osobliwy epitet.
Zdjecie robile ja i bylo to dosc dawno temu. Nie zmienia to jednak faktu ze zdjecie wykonane jest optymalnie. Oczywiscie masz racje.... Ladnie walnales teroria ale do praktyki daleka droga. Zdjecia sa takie na jakie pozwalal moj aparat. Moge robic albo beczkowate albo niedokladne... Ktora wada gorsza? Mysle ze lepiej miec wyrazne zdjecie. Niemal caly dzial N64 jest w moich fotkach i kazda z nich ma ten sam "blad" - nie wydaje mi sie aby bylo to az tak dokuczliwe. Jesli jednak bedzie to problem to przyjdzie kupic mi lustrzanke za 2 tysiaki zeby zaspokoic twoje potrzeby Set :D Mow co chcesz - ja jestem dumny z tych fotek ktore zrobilem.
Myslalem, ze zdjecia robil Gimiak Olympusem. No i: "To szczegol, nie ma sensu takich zdjec poprawiac. Rzucilem tylko taka drobna wskazowka (myslalem, ze swieze zdjecie)."
A tak wogole to dobrze gdyby chociaz takie zdjecia byly na panthergames :P
Dobra, dobra, teraz "czepiamy sie" Retro Age.
Set, nie kazdy jest gwiazda polonistyki jak ty. To jest dopiero druga recenzja Stormsa. Wierze ze sie wyrobi.
Pewnie, ze sie wyrobi. Tylko niech wyciaga wniosku z, jak ktos to nazwal, czepiania sie.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Turok Rage Wars

Post autor: Axi0maT » 2007-09-23, 08:50

setezer pisze: Chcialem dobrze, a wyszlo, ze jestem zly, niedobry i sie czepiam.
Nieeee... no ja rozumiem ze chciales dobrze... moze jednak troche zbyt oschle potraktowales poczatkujacego recenzenta
setezer pisze: W recenzji jest "wsciekla wojna", Storms przetlumaczyl zeby uniknac powtorzenia. Przyznasz chyba, ze "wsciekla wojna" to dosyc osobliwy epitet.
Aaa... zle sie zrozumielismy.... Ja nawet tego w recenzji nie zauwazylem. Myslalem ze sugerujesz ze wlasnie powinno to zostac przetlumaczone.
setezer pisze: Myslalem, ze zdjecia robil Gimiak Olympusem. No i: "To szczegol, nie ma sensu takich zdjec poprawiac. Rzucilem tylko taka drobna wskazowka (myslalem, ze swieze zdjecie)."
Zdjecie nie jest swieze, a nawet gdyby bylo to pewnie wygladalo by podobnie. Jesli juz to staralbym sie poprawic jakosc... Na beczkowatosc raczej nie zwracam uwagi. Z moim aparatem musialbym naprawde sporo sie natrudzic zeby tego uniknac. Kiedys co prawda kilka fotek z takim efektem wyretuszowalem w Photoshopie z calkiem iezlym rezultatem, ale osobiscie stwierdzam ze szkoda na to czasu bo jest to dosc czasochlonne. Nie to zebym szedl na ilosc, ale mysle ze nie jest to az tak istotne aby mialo zawazyc nad tym ze dane fotki wrzucic do serwisu czy tez moze zwrocic je autorowi do poprawki.
setezer pisze: Dobra, dobra, teraz "czepiamy sie" Retro Age.
Zastanawialem sie jak zareagujesz na ta prowokacje... ale widze Set ze wyszedles obronna reka :P
setezer pisze:Pewnie, ze sie wyrobi. Tylko niech wyciaga wniosku z, jak ktos to nazwal, czepiania sie.
Tez mam taka nadzieje... Mysle ze po ok 10 recenzji bedzie juz naprawde niezly. Wazne ze ma ochote pisac i ma zapal... Styl sie dopracuje.

ODPOWIEDZ