The Legend of Zelda: the Wind Waker

Ocen recenzje gry

bardzo dobra
6
60%
dobra
4
40%
srednia
0
Brak głosów
slaba
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 10

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

The Legend of Zelda: the Wind Waker

Post autor: Gimiak » 2007-11-04, 14:36

Nowy miesiac rozpoczynamy recenzja gry The Legend of Zelda: the Wind Waker, ktora napisal mrSin. Juz niedlugo kolejna aktualizacja. Zapraszam do zapoznania sie z nowym materialem.

Obrazek

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: the Wind Waker

Post autor: ashka » 2007-11-04, 14:46

smiem twierdzic, ze najlepsza recenzja "od lat"! Sprawnie napisana, dosc porownac z panterzym Mortal Kombat 4, a dodatkowo (wreszcie!) przynoszaca cos poza opisem grafiki i muzyki.

Czepilabym sie "dungeona", ale poza tym: pogratulowac, pogratulowac :smile:

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: the Wind Waker

Post autor: Gimiak » 2007-11-04, 14:51

ashka pisze:smiem twierdzic, ze najlepsza recenzja "od lat"! Sprawnie napisana, dosc porownac z panterzym Mortal Kombat 4, a dodatkowo (wreszcie!) przynoszaca cos poza opisem grafiki i muzyki.
To zes nas pojechala... :shock:

Awatar użytkownika
dcf
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2006-06-14, 20:01
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: the Wind Waker

Post autor: dcf » 2007-11-04, 15:03

Tutaj wypisalem pomylki autora, post "usuwam", gdyz bledy te nie istnieja.
Ostatnio zmieniony 2007-11-05, 20:08 przez dcf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: the Wind Waker

Post autor: ashka » 2007-11-04, 15:39

Gimiak pisze:
ashka pisze:smiem twierdzic, ze najlepsza recenzja "od lat"! Sprawnie napisana, dosc porownac z panterzym Mortal Kombat 4, a dodatkowo (wreszcie!) przynoszaca cos poza opisem grafiki i muzyki.
To zes nas pojechala... :shock:
Moze zle to sformulowalam: MK4 mial byc kontrprzykladem do tego zacnego tekstu.

A to ze tekst jest lepszy od starszych - moze nie wszystkich ... przyznam sie ze przeczytalam prawie wszystkie recenzje sledzia ... b. dobrze sie je czyta - to tylko lepiej. Znaczy, ze idziecie droga ku doskonalosci (hehe).

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: the Wind Waker

Post autor: Gimiak » 2007-11-04, 16:08

ashka pisze:A to ze tekst jest lepszy od starszych - moze nie wszystkich ... przyznam sie ze przeczytalam prawie wszystkie recenzje sledzia ... b. dobrze sie je czyta - to tylko lepiej. Znaczy, ze idziecie droga ku doskonalosci (hehe).
Znaczy sie do zamkniecia serwisu, tak? :P Juz sie nie tlumacz. :P

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: the Wind Waker

Post autor: Axi0maT » 2007-11-04, 17:00

ashka pisze:smiem twierdzic, ze najlepsza recenzja "od lat"! Sprawnie napisana, dosc porownac z panterzym Mortal Kombat 4, a dodatkowo (wreszcie!) przynoszaca cos poza opisem grafiki i muzyki.
Tekst MrSin'a po prostu prezentuje swietny poziom bo on na codzien tym sie zajmuje :D Ta aluzja co do opisu grafiki i muzyki to rozumiem ze w moja strone?

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: the Wind Waker

Post autor: mrSin » 2007-11-05, 10:50

Byc adwokatem we wlasnej sprawie... chm nie jest to zbyt przyjemna rzecz, jednakze ta wypowiedz chyba wymaga mojej odpowiedzi. Szczegolnie jesli autor podkresla swoj profesjonalizm a chwile pozniej przyznaje ze ma zly chumor i koniecznie chce sie do czegos dowalic. Drogi autorze, czy dostrzegasz sprzecznosc w swoim zachowaniu?
jest jednym z tych tytulow, dzieki ktoremu sprzedaz Kostki nie byla az tak tragiczna, jak moglaby byc

dzieki ktorym
Zauwaz, iz odnosze sie bezposrednio do Zeldy jedynie wspominajac inne tytuly ( w ramach uczciwosci ). Sensem tego zdania jest podkreslenie jednego konkretnego tytulu, temu chcialem dac wyraz. Rzeczywiscie zastanawialem sie nad konstrukcja tego zdania, ale doszedlem do wniosku, iz moge sobie pozwolic na taka a nie inna konstrukcje.
choc pewnie i tak juz sie jej domyslacie.

zbedne rozwodzenie sie
Wiesz, recenzje pisze zywy czlowiek, ktory ma swoje przemyslenia i opinie a czasem chce sobie nadzwyczajniej w swiecie pogadac z czytelnikiem, puscic do niego oko. Z tych powodow stosuje "zbedne rozwodzenia". Ja lubie takie wstawki inni nie musza.
byl sobie chlopiec
raczej "jest"
Przygod czeka go wiele
Od lekcji historii az po zapowiedz, niezla zonglerka czasami.
Dawno temu, za siedmioma gorami, za siedmioma lasami zyl sobie dzielny rycerz, ktoremu smok puscil z dymem chate. Chlopina chwycil wiec miecz i ruszyl na ratunek.
Cholerna banda pisarzy, ciagle mieszaja z tymi czasami olewajac zasady gramatyki.
iranski film drogi o bosych chodziarzach
Siedzialem nad tym 10 minut, ale i tak nie zrozumialem co autor mial na mysli.
Zrozumienie pewnych zartow wymaga wiedzy, ten akurat odnosil sie do ambitnego kina, ktorego tworcy wylewaja tone jadu na banalne amerykanskie kino. Pozwalajac sobie na takie wstawki w recenzji, znow puszczam oko do czytelnika. Jedni zlapia zart inni zas nie. Co z tego? Tak to juz bywa z zartami, nie wszyscy musza je rozumiec.
maskami, czy przenosi
Tu bez przecinka
Dramat, powinny poleciec glowy
wypadlo na zabawe wiatrem, co wymusilo specyficzna konstrukcje swiata gry
Brak logiki.

Brak myslenia. Bohater dysponuje lodka napedzana sila wiatru. Wiatr jest esencja produkcji. Skoro mamy oba czynniki, tworcy skonstruowali tak swiat gry (wyspy) aby maksymalnie je wykorzystac. Moim zdanie to dosc logiczne.
nie bawia takie rzeczy
W j.polskim jest tyle wyrazow, ze spokojnie moglbys zastapic "rzeczy" jakimkolwiek innym sformulowaniem.
Niezaleznie jakiego bym uzyl, komus mogloby sie to nie spodobac. Recenzja jest mojego autorstwa i uzywam w niej takich slow na jakie mam ochote. Najwazniejsz aby slowo dobrze oddawalo sens. Nie sadzisz chyba, ze bede pisal recenzje pod Ciebie?
nie bede jednak psul niespodzianki i nie powiem jakich.
To zwyczajnie "nie mow", nie musisz o tym komunikowac calemu swiatu.
Celowy zabieg, stosowany zreszta przez wielu doswiadczonych recenzentow. Powod uzycia takiego stwierdzenia jest niezwykle prosty. Autor bardzo chce podkreslic, ze za kazdym przyslowiowym zakretem, czeka na gracza cos nowego. Moim zdaniem warto w ten sposob pochwalic scenarzystow.
wiatr, wiatr, wiatr, wiatrem itd.
Powtorzenia.
Twoim zdaniem nieuzasadnione? Wiatr jest esencja Zeldy, dlatego tez czesto o nim wspominam. Sadzisz, ze lepiej brzmialoby "Wicher", "Bryza" albo "Wiaterek"?
dungeony
Dla tych, ktorzy nie znaja angielskiego - autor mial na mysli lochy.
Cale szczescie ze wyjasniles, nikt by sie nie domyslil. Powazniej jednak, pewne angielskie slowa zostaly mocno zaszczepione w srodowisku graczy. Nie widze powodu aby ich nie uzywac.
Kolejna kontrowersyjna kwestia jest grafika.
Wyraz "kontrowersyjny" jakos niklo mi pasuje do opisu przygod knypka w zielonym kubraku i tego, jak to przedstawia sie graficznie.
Mi natomiast pasuje i jest umotywowane. Po pierwszych screenach z produkcji wypuszczonych przez Nintendo, gracze podniesli raban. Mimo uplywu czasu nadal wielu spiera sie w temacie grafy, dzielac sie na dwa skrajne obozy. Do tej sytuacji odnosi sie slowo "kontrowersyjny".

Niezaleznie co napisze, to ktos mnie opieprzy.
Zbedne.
Moim zdaniem nie i co z tego wynika? Absolutnie nic.
Grafika jest fantastyczna
Powtorzenie.
Mylisz sie. To nie powtorzenie, tylko podkreslenie graficznego artyzmu. Autorowi recenzji bardzo sie podobalo i chcial to podkreslic z cala moca.
na screenach tego nie widac,
Na czym?
Zdjeciach z gry. Juz wiesz?
Wychodzac z wody Link zostawia
Przecinek przed "Link"
Ktos musi za to odpowiedziec! Skandal.
kontrowersyjny nosnik,
Naogladales sie debat o aborcji? Powtorzenie.
Zapraszam do tematu na forum dotyczacego porazki GC. Nosnik byl jednym z powodow. Znow slowo "Kontrowersyjny" zostalo uzyte celowo.
Taka mala wypowiedz czlonka ekipy sprawdzajacej teksty na Panther.
Tak, mam zly humor.
Profesjonalizm nie jest Twoja mocna strona jak widac.

[/quote]W ankiecie zaglosowalem na "dobra" - za brak znakow imitujacych usmiechy i rzetelnosc.[/quote]
Na Twoim miejscu poprosil bym o opcje w ankiecie "skandaliczna" lub "zenujaca". Skoro recenzja jest absolutnie marna to szczerze nie rozumiem dlaczego zaznaczyles "dobra".

Mimo wszysto dzieki za opinie. Podziekowania, kieruje do wszystkich, ktorym sie chcialo napisac cos w temacie.

Awatar użytkownika
dcf
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2006-06-14, 20:01
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: the Wind Waker

Post autor: dcf » 2007-11-05, 15:45

Tutaj byla moja wulgarna odpowiedz, "usuwam" ja, by nikogo nie urazic.
Ostatnio zmieniony 2007-11-05, 20:09 przez dcf, łącznie zmieniany 2 razy.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: the Wind Waker

Post autor: Gimiak » 2007-11-05, 18:05

Cisza panowie. Jak chcecie sie lac po pyskach, to nie na forum, bo nie o to chyba chodzi.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: The Legend of Zelda: the Wind Waker

Post autor: Inlagd sill » 2007-11-05, 18:43

Ja bez wahania dalem "bardzo dobra". Recenzja jest swieza, z wlasnym charakterem i dobrze sie ja czyta. A wszystko to sprawia, ze jakies drobne bledy znalezione z lupa mam najzwyczajniej w nosie. Byloby bardzo fajnie, gdyby mrSin dalej chcial pisac.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: the Wind Waker

Post autor: froger3 » 2007-11-05, 18:52

a ja walne prosto i z mostu:

Bardzo fajna recka, krotka i bez wiekszego, nie bojmy sie tego tak nazwac, pier***** o dupie Maryni i tym podobnych. Krotko, na temat i niezbyt szablonowo. Jedyne co moge polecic, to to ze brakuje jakis anegdotek czy to o wydaniu, czy to z produkcji gry - cos o czym pisal Morden przy okazji recki MK4.

To powinien byc przyklad na to ze krotko nie znaczy zle. Bravo, bravo i czekam na kolejne!(moze cos na GBA?:)

MrSin: widze zes w Gildii:)) Hehe..

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: the Wind Waker

Post autor: Axi0maT » 2007-11-05, 19:30

Zgadzam sie z przedmowcami. Recenzja jest po prostu w calkiem innym stylu. Nieoparta na jakichs szablonach ktore juz sie ludziom przejadly. Milo sie to czyta i rzekome bledy skladniowe ktore wytyka DCF sa tak naprawde esencja luznego jezyka jakim napisana jest ta recka. Rzeklbym nawet ze z tak lekkim i frywolnym stylem czyta sie to jak powiesc. Smiem twierdzic ze mimo braku tego przecinka tu i tam, jest to najlepszy material jaki dotychczas pojawil sie zarowno na retroage jak i na pantherze.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: the Wind Waker

Post autor: Morden » 2007-11-05, 19:33

Senshu pisze:Niektorzy chyba zapominaja, ze jest to serwis prowadzony przez fanow a nie bieglych recenzentow najlepszych pism w Polsce (ktorzy notabene maja z tego pieniazki)...
Tu moze wtrace swoje trzy grosze. Osobiscie nie widze wiekszej roznicy pomiedzy pisaniem dla jednej z branzowych publikacji a pisaniem dla serwisu internetowego. Czy mamy z tego jakis grosz czy tez nie, teksty powinny trzymac jakis, najlepiej wysoki poziom. Miedzy innymi dlatego zwrocilem uwage Axiomat'owi przy okazji jego recenzji MK4.

Pisac dla PSX Extreme moze praktycznie kazdy, kto potrafi pisac ciekawie. Zespoly tworzace teksty dla tego typu pism to nie specjalnie dobierana kupka nadludzi a zwykli kolesie ktorzy lubia gry, lubia pisac o grach, lubia pisac o tworcach gier, czy o czymkolwiek innym co z grami ma jakis tam zwiazek.

No i slowo odnosnie cytowania siebie wzajemnie po jednym zdaniu. Bledy bledami, ale czepianie sie na sile to juz inna sprawa. Do tego tekst "Tak, mam zly humor". Z choinki spadles stary? Jesli chcesz, mozemy wrzucic na warsztat twoje recenzje o ile takowe piszesz, i rozbierzemy je na kawalki. Bledy logiczne, skladniowe, interpunkcyjne, ortograficzne ... Nawet jesli te ostatnie poprawil Word, cos sie znajdzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
dcf
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2006-06-14, 20:01
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: the Wind Waker

Post autor: dcf » 2007-11-05, 20:00

Rozumiem, ze chec pomocy i poprawienia tekstu jest wieksza zbrodnia od tej katynskiej.
Wbrew temu, co pisze Inlagd, nie potrzebuje lupy do znalezienia takich pomylek - mnie powtorzenia i nadmierne zapozyczenia z innych jezykow zwyczajnie nie przyciagaja do czytania tekstu - w dodatku mam prawo o tym napisac (podobnie jak Inlagd ma prawo do wymienienia tego, co ma w nosie oraz Morden do grozenia mi kara smierci).

ODPOWIEDZ