Mortal Kombat II

ODPOWIEDZ
Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Mortal Kombat II

Post autor: Gimiak » 2007-04-23, 21:24

Po dosc dlugiej przerwie umieszczam recenzje gry Mortal Kombat II na konsole Game Boy. Musze tez z przykroscia poinformowac, ze jest to ostatnia recenzja w tym tygodniu. Niestety nie jestem w stanie sie rozdwoic aby jednoczesnie pracowac nad retroage i 'pewnym' projektem, ktory zzera mi bardzo duzo czasu. W maju nadrobimy zaleglosci - mam nadzieje. ;)
Przeczytaj recenzje gry Mortal Kombat II na konsole Game Boy

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Mortal Kombat II

Post autor: Axi0maT » 2007-04-24, 08:39

Mortal Kombat 2 to swietna kontynuacja mega krwawej bijatyki dostepnej na wielu platformach
Kontunuacja dodajmy nieco dziwna... Gdzie sie podziala krew w tej wersji? (Zreszta w jedynce tez ktos o niej zapomnial)

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mortal Kombat II

Post autor: Gimiak » 2007-04-24, 09:40

No nie mozna miec wszystkiego. W wersji na Game Gear krew nalezalo odblokowac odpowiednia sekwencja klawiszy. tak przynajmniej bylo w MK [GG]. Brak krwi mi nie przeszkadza. ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Mortal Kombat II

Post autor: Axi0maT » 2007-04-24, 10:52

A mi niestety przeszkadza i to BARDZO!!! Co to za Mortal bez krwi... jak dla mnie to krew i Fatality sa podstawa serii. Bez tego nie ma prawdziwego mortala :?

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mortal Kombat II

Post autor: Gimiak » 2007-04-24, 11:25

Glupoty godos! :) Jak sie kiedys spotkamy to bardzo chetnie skopie ci tylek w MK2. :D
Moj zawodnik to Scorpion.
A co do krwi to niby jakbys chcial to zrobic? Gra i tak juz ma niezle zapchany ekranik grafika. Pamietajmy, ze MK2 jest mono.

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Mortal Kombat II

Post autor: Damjen » 2007-04-24, 12:58

Gimiak pisze: Jak sie kiedys spotkamy to bardzo chetnie skopie ci tylek w MK2. :D
Moj zawodnik to Scorpion.
Tez sie na to pisze :mrgreen: I ja gram Scorpionem, nie tylko w MK2 ale i w MKT :P

Co do krwi to podzielam zdanie Axiomata - ta gra bez posoki troszke traci.
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Mortal Kombat II

Post autor: Inlagd sill » 2007-04-24, 13:14

Gimiak w recenzji MK2 pisze:W przeciwnosci do pierwszej czesci Mortal Kombat 2 jest gra szybka i dynamiczna
Czy nie powinno byc "w przeciwienstwie"?

Co do samej gry, to gralem na GB w pierwsza czesc MK, rozczarowalem sie i odpuscilem sobie wtedy druga. Podobnie odstraszyl mnie recenzjami MK Advance (GBA), moge natomiast powiedziec wiele dobrego o MK Deadly Alliance (rowniez w wersji GBA).
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mortal Kombat II

Post autor: Gimiak » 2007-04-24, 13:24

Tak, masz racje. Zastosowalem jakas taka zmylke. Poprawie jak wroce do domu. ;)

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Mortal Kombat II

Post autor: setezer » 2007-04-24, 14:26

platformach m.in..
Zamiast drugiej kropki - :
SNES, Sega Genesis, Amidze, PC
Amiga jest odmieniona, a pozostale nie. Poza tym chyba lepiej napisac Sega MegaDrive.
postaciami ukrytymi (Jade, Smoke) lecz aby sie z nimi zmierzyc, trzeba sie troche nakombinowac. Ukryte postacie
Powtorzenie "postaciami/postacie"
Ukryte postacie nie sa do pokonania trudne, lecz trzeba uwazac gdyz sa piekielnie szybcy.
Ukryte postacie sa piekielnie szybcy? Powinno byc "szybkie". Na sile - "nie sa trudne do pokonania".
Aby wygrac walke z przeciwnikiem nalezy wygrac 2 rundy.
"Aby pokonac przeciwnika nalezy wygrac 2 rundy"
Aby wygrac walke z przeciwnikiem nalezy wygrac 2 rundy. Podobnie jak mialo to miejsce w grze Mortal Kombat, tak i tutaj po 2 wygranej rundzie mamy mozliwosc efektywnego wykonczenia przeciwnika
"rundy/rundzie" (rundzie na etapie lub fazie), "przeciwnikiem/przeciwnika" (przeciwnika na oponenta, wroga, nieprzyjaciela), "wygranej" lepiej zamienic na "ukonczonej".
grze Mortal Kombat, tak i tutaj po 2 wygranej rundzie mamy mozliwosc efektywnego wykonczenia przeciwnika. Oprocz znanych juz 'fatality' i 'stage fatality' autorzy gry
"grze/gry" - autorzy pozycji/tytulu.
Wykonczenie przeciwnika wykonane moze zostac z dowolnego miejsca na planszy - nasz wojownik automatycznie ustawi sie w odpowiedniej pozycji. Jest to pewnego rodzaju ulatwienie, gdyz na kazdej innej platformie, na ktorej dostepna jest gra Mortal Kombat 2 aby wykonac wykonczenie nalezy ustawic sie w odpowiednim miejscu
"wykonczenie nalezy ustawic sie w odpowiednim miejscu" w drugim zdaniu to jedno wielkie powtorzenie.
planszy, a stage fatality (nabicie na kolce, zrzucenie z mostu) wykonac mozna tylko na wybranych planszach
"planszy/planszach" - lokacjach, poziomach.
Gra na jednego gracza jest bardzo dobra, a opcja gry
"gry" zbedne.
autorzy gry zadbali o ich szczegolowosc. Podczas gry leci muzyka, ktora swietnie umila nam rozrywke. W grze
"gry/gry/grze".
Mortal Kombat 2 to najlepsza bijatyka jaka wydana zostala na konsole Game Boy. W przeciwnosci do pierwszej czesci Mortal Kombat 2
"MK2/MK2".
jest gra szybka i dynamiczna, co moze sie okazac dla niektorych problemem, a znam takich. Idealnie sprawuje sie tryb gry
"gra/gry".
rywalizacja ze znajomymi. Wielokrotnie walczylem po nocach ze znajomymi
"ze znajomymi/ze znajomymi"
Szkoda, ze autorzy gry nie umiescili wszystkich postaci, ktore dostepne sa w grze Mortal Kombat 2 na inne platformy.
Szkoda, ze autorzy gry
Jest to nowy akapit, ale mimo to razi: "Szkoda, ze autorzy gry/Szkoda, ze autorzy gry".
gry zaniechali umieszczenia Kintaro czyli cztero-rekiego monstrum, z ktorym trzeba bylo sie zetrzec przed Shao Kahnem. Zabieg troche dziwny bo przeciez w pierwszej czesci gry
"gry/gry".

I teraz zastanawiam sie nad podejsciem do pisania recenzji, czy lepiej zwracac sie bezposrednio do czytelnika, czy do ogolu? Czy ujawniac sie? Czy moze wszystko pisac bezosobowo (jak ja to uczynilem w recenzji Wonder Boy). Takie "Moim zdaniem" czy (to w recenzji Axiomata, cytuje z pamieci) "i wlasnie te odslone mam nadzieje opisac w niniejszym tekscie" wydaja sie byc niezbyt profesjonalne.

"Nie zostaly wymienione zadne wieksze wady, ale i one sie w grze znalazly."

kontra

"Nie wymienilem zadnych wiekszych wad, ale i one sie w grze znalazly."

W sumie niewazne jak kto bedzie pisal, ale by robil to konsekwentnie. By nie bylo "Mysle, ze gra Ci sie spodoba" a po chwili "wcielamy sie w role".

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Mortal Kombat II

Post autor: Blackie » 2007-04-24, 15:11

Gimiak pisze:Glupoty godos! :) Jak sie kiedys spotkamy to bardzo chetnie skopie ci tylek w MK2. :D
Moj zawodnik to Scorpion.
Moj tez + Baraka (w sumie wszyscy sa fajni). I co do kopania tylkow - to JA Wam obu skopie! ; )
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Mortal Kombat II

Post autor: Axi0maT » 2007-04-25, 06:30

Widze ze szykuje sie niezla mordoklepka. Ja oczywiscie pisze sie na obijanie pyskow w Mortal Kombat... wiec jakby co to jest nas juz 4 chetnych. Trzeba bedzie sie w koncu spotkac, bo poki co to mozemy sobie walczyc co najwyzej korespondencyjnie :wink:
(PS: A ja gram Kung Lao ktorego niestety w wersji na GB nie ma :( )
Gimiak pisze: Moj zawodnik to Scorpion.
Jak grasz tak tym swoim Scorpion'em:
Mortal Kombat 2 na GameBoy - buraczek
To ja dziekuje za taka gre :P
Gimiak pisze: Pamietajmy, ze MK2 jest mono.
Krew moglaby byc w dowolnym z odcieni szarosci - choc faktycznie, moglaby sie w niektorych momentach nakladac na tlo.
Gimiak pisze: A co do krwi to niby jakbys chcial to zrobic? Gra i tak juz ma niezle zapchany ekranik
Biorac pod uwage ze ekranik GB jest odswiezany przy kazdym takcie procesora to nie byloby problemu z dorzuceniem krwi. Tym bardziej, ze jak widac, GB radzi sobie z takimi dodatkowymi spritami jak fireballe ktore przeciez w grze wystepuja. Mysle ze problem tkwi gdzie indziej - tej krwi nie ma bo jej mialo nie byc, a nie dlatego ze jej nie mozna zrobic - moze Nintendo jak zwykle musilo wtracic swoje 3 grosze i znow mieli jakies objekcje co do brutalnosci?

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Mortal Kombat II

Post autor: Blackie » 2007-04-25, 08:19

Dla mnie mozecie grac nawet Kintaro, i tak wszystkich Was rozniosne. Ha!
Ten MK2 na GB jest calkiem przyjemny (ale tylko przyjemny), mozna sobie popykac "od biedy". Szkoda, ze nie wszystkie postaci sie znalazly.
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Mortal Kombat II

Post autor: Axi0maT » 2007-04-25, 10:49

Blackie pisze:Dla mnie mozecie grac nawet Kintaro, i tak wszystkich Was rozniosne. Ha!
T
Nie badz taki cwaniak... nastepnym razem troche zabki ci spilujemy zebys taki ciety nie byl... Obijemy tych twoich ninjasow (troche trenowalem ostatnio :D )
Ostatnio zmieniony 2007-04-25, 11:28 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Mortal Kombat II

Post autor: Blackie » 2007-04-25, 10:57

Hahaha, zobaczymy ; )) Ja nie pokazalem Ci wszystkiego, co potrafie w MK (w zasadzie to niewiele widziales) ; ) A trenuj, trenuj, bo moze bedzie jakas okazja znowu sie zmierzyc (niebawem).
He only went so far as the subconscious.

ODPOWIEDZ