Warto kupic?

mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: Warto kupic?

Post autor: mushroom » 2014-04-22, 14:48

Fantasy Zone na SMS-a to chyba najlepsza wersja ze wszystkich wydanych. SMS generował naprawdę nasycone kolory i FZ wygląda obłędnie. Mam też na Famicoma i na PC Engine i się nie umywają.

Ze shmup'ów są genialne Power Strike (2 części, dwójka lepsza)- jedne z najlepszych 8-bitowych shmup'ów (ale koszmarnie drogie niestety)

Oprócz wymienionych wcześniej:
Golden Axe Warrior
Wonder Boy (ze 4 gry)
Ys - (najlepsza 8-bitowa wersja)

To pewnie kwestia gustu ale uważam, że SMS miał najładniejsze gry 8-bitowe.
Jakoś pasują mi te przejaskrawione kolory i spore sprite'y.

Co do wykonania to faktycznie wersja II SMS wygląda jak marna chińska zabawka ale za to design wersji I powala a wykonanie też jest niczego sobie. Jeśli kupować to tylko i wyłącznie kanciastą wersję I.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Warto kupic?

Post autor: Forte » 2014-04-23, 16:46

mushroom pisze: Co do wykonania to faktycznie wersja II SMS wygląda jak marna chińska zabawka ale za to design wersji I powala a wykonanie też jest niczego sobie. Jeśli kupować to tylko i wyłącznie kanciastą wersję I.
Gdyby to było takie proste... Nie ma już zbyt wielu wersji pierwszego SMS a szkoda.

2jka nie ma wyjścia AV ani portu na Sega Cards ;/. Plusem jest jednak to, że jest mniejsza i względnie tania.
Sega!

mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: Warto kupic?

Post autor: mushroom » 2014-04-23, 19:39

Forte pisze: Gdyby to było takie proste... Nie ma już zbyt wielu wersji pierwszego SMS a szkoda.

2jka nie ma wyjścia AV ani portu na Sega Cards ;/. Plusem jest jednak to, że jest mniejsza i względnie tania.
O ile brak złącza Sega Cards nie przeszkadza specjalnie (mało gier, drogie, w większości kiepskie no i wyszły też na kartridżach), to niestety brak wyjścia AV jest faktycznie bolesny. Wprawdzie niby można przerobić - ale to już nie to samo ;).

A co do cen i dostępności to wystarczy polować. Za 4-5 dych jedynkę da się dorwać.
Ważne, że SMS miał bardzo trwałą elektronikę. Przewinęło mi się przez ręce kilkadziesiąt sztuk i nigdy nie trafiłem zepsutej. Jedyną rzeczą, która czasem szwankowała to były zasyfione złącza na kart. No ale to wiadomo - kontakt 60+WL+61 i po problemie.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Warto kupic?

Post autor: Forte » 2014-04-24, 00:04

IMO gdybym mógł wybierać, to wróciłbym do jedyneczki którą miałem jako dzieciak - teraz jednak mam dwójkę (z AV i LED modami) i służy dzielnie.

Co do Sega Cards, to może i masz rację - ale są jeszcze 3-D glasses których nijak do SMS II nie podłączysz bez slotu na karty. Nie wiem jak to działało, możliwe, że bubel - ale jak już kolekcjonować to kolekcjonować :)
Sega!

mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: Warto kupic?

Post autor: mushroom » 2014-04-24, 08:50

Forte pisze:.....ale są jeszcze 3-D glasses których nijak do SMS II nie podłączysz bez slotu na karty. Nie wiem jak to działało, możliwe, że bubel - ale jak już kolekcjonować to kolekcjonować :)
Działało tak sobie, ale za to jaki bajer ;)

A co do kolekcjonowania - to wiem coś o tym ;) - jakieś nałogi w końcu trzeba mieć.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Warto kupic?

Post autor: Forte » 2014-04-24, 12:34

Lepsze takie hobby niż stanie przy budce z piwskiem :P
Sega!

mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: Warto kupic?

Post autor: mushroom » 2014-04-24, 20:00

Forte pisze:Lepsze takie hobby niż stanie przy budce z piwskiem :P
Oj tam, oj tam. Jedno nie wyklucza drugiego. :P

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Warto kupic?

Post autor: Kaplitov » 2014-04-24, 22:55

Zawsze można spożywać piwo zamiast pod budką z piwem, przy konsoli z padem w ręku!
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Warto kupic?

Post autor: Forte » 2014-04-24, 23:55

Kaplitov pisze:Zawsze można spożywać piwo zamiast pod budką z piwem, przy konsoli z padem w ręku!
4 kumpli + browary + Crash Team Racing

No nie ma mocnych. :D
Sega!

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: Warto kupic?

Post autor: frabi » 2014-04-27, 19:52

Forte pisze:
Działało tak sobie, ale za to jaki bajer
Jak się podepnie okulary Asusa to juz calkiem znosnie mozna grac w kilka lepszych gier. Tylko trzeba miec oryginalny adspter. Ale nie tylko dlatego warto polować na jedynkę. Nie ma innej konsoli tak brzydkiej i ładnej jednocześnie :) no i ten dziwaczny, unikalny schemat. Wcale nie jest taka droga tylko nie pojawia sie non stop.
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

ODPOWIEDZ