Kabel AV do konsoli Sega Mega Drive II

ODPOWIEDZ
Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Kabel AV do konsoli Sega Mega Drive II

Post autor: Q@sor » 2011-10-04, 22:39

Do moderatorów na wstępie - jeżeli temat bardziej pasuje do "Sprzedam" bardzo proszę o przeniesienie go do ww działu :)

Czytając artykuł na RetroAge - "Jak zrobić kabel AV do konsoli Sega Mega Drive II " a w szczególności komentarze, zauważyłem że kilka osób wyraziło chęć zlecenia wykonania takiego przewodu. Jeżeli, któryś z szanownych forumowiczów ciągle jest zainteresowany tematem to z chęcią podjąłbym się wykonania takiego kabla. Obliczając koszty materiałów plus czas potrzebny na wykonanie mogę wstępnie cenę określić na około 30 złotych.

Problemem jest fakt, że sam nie posiadam konsolki SMD II do testowania wykonanych kabli, niemniej jeżeli zebrałaby się odpowiednia ilość osób (około 5) to dochód mógłbym przeznaczyć na zakup konsoli. Ot takie połączenie przyjemnego z pożytecznym. Kable, jeżeli pomysł się przyjmie zostałyby wykonane w terminie około 2 tygodni.
Ostatnio zmieniony 2011-10-05, 13:25 przez Q@sor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Kabel AV do konsoli Sega Mega Drive II

Post autor: Storms » 2011-10-05, 13:29

Dobra inicjatywa, na chwilę obecną ustawię temat jako ważny co by go nie zakopali. Zobaczymy jak się to rozwinie, najwyżej tak zostanie.

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Kabel AV do konsoli Sega Mega Drive II

Post autor: BloodyClaw » 2012-02-21, 11:49

Jeśli cena z przesyłką będzie wynosić 30 złotych to jestem zainteresowany.

Konto usunięte

Re: Kabel AV do konsoli Sega Mega Drive II

Post autor: Konto usunięte » 2012-11-04, 12:40

Mam taki kabel - sam sobie zrobiłem. Jedyny problem to wtyczka mini-DIN 9. Zdobyłeś jakąś węższą, czy ją piłowałeś tak jak ja? Muszę przyznać, że nie wygląda to zbyt ładnie ale wolałem to niż rozwiercać otwór w konsoli. W każdym razie jakość obrazu jest super.
Jednak minus konsoli SEGA Mega Drive II to zniekształcony dźwięk o zbyt niskim poziomie. Ale można przerobić tą konsolę dodając odrębny przedwzmacniacz (i nie tylko).
Polecam ten temat:
http://nfggames.com/forum2/index.php?topic=3719.0
Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowa przeróbka konsoli MD2, autora projektu Crystal clear audio mod. Uważam, że w pełni zasługuje na miano Mega Drive Modding Master.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ