Nowy oryginalny pad? Możliwe?

ODPOWIEDZ
bomek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2011-11-29, 17:43

Nowy oryginalny pad? Możliwe?

Post autor: bomek » 2011-11-29, 17:50

Witam wszystkich

jestem tu nowy, forum przejrzałem, ale nie znalazłem nic na ten temat. Jestem szczęśliwym posiadaczem Megadrive I. Kocham tą konsolę za proste wykonanie i pomysłowe gry :)

Niestety dostałem ją używaną jakoś chyba w 2003 roku i do tej pory pady całkowicie klapły. Próbowałem je jakoś wskrzesić ale nic to nie dało (lub nie potrafiłem). Konsolka jest więc bezużyteczna.

Czy można gdzieś kupić nowy oryginalny pad do tej konsolki? Jeśli nie to może jakiś zamiennik? Może jakieś pady od innych konsolek pasują?
Proszę o pomoc.

Znalazłem coś takiego

Trochę drogo wychodzi :/ I czy będzie pasowało? Bo ja mam pady z 3 przyciskami.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Nowy oryginalny pad? Możliwe?

Post autor: DizzyX » 2011-11-29, 18:01

bomek pisze:Znalazłem coś takiego

Trochę drogo wychodzi :/ I czy będzie pasowało? Bo ja mam pady z 3 przyciskami.
Tak, powinno pasować. I to są właśnie zamienniki.
Dziwi mnie tylko, że pady... padły, bo w zasadzie jeśli nie rzucasz nimi o ścianę/nie kąpiesz ich w piwie to powinny być nieśmiertelne ;p

Nowych oryginalnych raczej nie dostaniesz bez problemu w PL ;)
Tu jest chyba aktualnie jedyny pad na allegro: http://allegro.pl/joypad-kontroler-do-s ... 05886.html

I chyba od innych konsol nic nie podpasujesz - tzn w jakimś stopniu będą na pewno współpracowały joye i pady z C64 i Atari, ale nie będzie to pełna współpraca (joye mają zwykle 1-2 klawisze i częściej współpracują z Sega Master System)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nowy oryginalny pad? Możliwe?

Post autor: Axi0maT » 2011-11-29, 19:49

Oryginalne pady nowe raczej w polsce nie do dostania jak to napisal Dizzy. Jak poszukasz to na ebayu powinienes jakies znalezc, ale z wysylka to bedzie raczej zabojstwo. To ze nie ma ich na Allegro nie oznacza ze tam nie bywaja - po prostu to niezbyt chodliwy towar, bo same pady sa bardzo trudne do zajechania, wiec malo kto je kupuje.

Jakbys byl zainteresowany to mam uzywane pady (oryginalne) w sporej ilosci.

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Nowy oryginalny pad? Możliwe?

Post autor: emet96 » 2011-11-29, 20:04

Witami na forum. Napewno joyem od Atarynki pograsz w sonica :) (jeżeli jakoś przedtem cudownie wciśniesz start).

Tak na poważnie to nie brałbym tych zamienników, ponieważ "Jakoś ich nie kocham i jakoś im nie ufam ~Franz Maurer". Wolałbym wziąć sobie już wiekowe oryginały. Z resztą podobno w oryginalnych padach można spokojnie wyjąć gumki od padów od BS-500As (klon Nesa) i je zamontować ale nie daję sobie ręki uciąć :)
/PSX/N64/X360/

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Nowy oryginalny pad? Możliwe?

Post autor: DizzyX » 2011-11-29, 20:17

emet96, gumki jak się uprzesz to od czegokolwiek zastosujesz.
Dostałem kiedyś Pegasusa IQ-502 z padem, no i w pad trzeba było reanimować (ciężko chodził, trzeba było mocno wciskać - czyli gumki "poszły"). Wziąłem więc zestaw gumek ze wspomnianego przez Ciebie pada od BS-500As, rozkręciłem pada od IQ-502 i moim oczom ukazały się gumki zrobione z... gumek-klawiszy od zabawkowego telefonu komórkowego.....

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Nowy oryginalny pad? Możliwe?

Post autor: kolo » 2011-11-29, 20:20

W oryginalnym padzie od Mega Drive prawie nie ma co się popsuć. Co do gumek z podróbek... Chyba wszyscy wiemy jaką mają "jakość" wykonania. Będzie dobrze jak wytrzymają rok. Zazwyczaj wystarczy upolować gdzieś na bazarze / szmateksie, ostateczności allegro jakiegoś "ciężko chodzi" "nie działa przycisk", albo coś w tym stylu, nazbierały syfu pod gumkami to nie działają, wyczyścisz i będzie śmigać (na pewno nie tak jak nowy, ale zawsze).
Sega, Sega über alles
Obrazek

bomek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2011-11-29, 17:43

Re: Nowy oryginalny pad? Możliwe?

Post autor: bomek » 2011-11-29, 21:17

Pamietam ze niedawno rozkrecilem jeden pad i niby go tam przetarlem i zlozylem spowrotem ale zrobilem jeszcze gorzej niz bylo :/ Krzyzak nie dziala. Jesli mam je "przeczyscic" to jak to zrobic? Mam skrobac styki czy co?

Jesli chodzi o gumki. Nie mam zadnej innej starej konsoli i nie wiem jak mam takie gumki pozyskać/dorobić. Moze jakies pomysly?
Skoro mówicie ze to zamienniki to nie kupuję :P

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Nowy oryginalny pad? Możliwe?

Post autor: kolo » 2011-11-29, 23:22

Czasami trzeba do tego podchodzić kilka razy. Za pierwszym razem udało mi się zrobić lepiej, ale dalej było trochę kiepsko, za drugim spieprzyłem i było gorzej niż po pierwszym i musiałem poprawiać raz trzeci, teraz już w miarę ładnie działają (a kupiłem je zdezelowane i w ogóle).

Jak będziesz miał kiedyś chwilę to wyciągnij wszystkie przyciski, gumki i wrzuć je do ciepłej wody, na pewno im nie zaszkodzi. Z gumkami delikatnie, umyj głównie ten kawałek który dotyka płytki po naciśnięciu (czarny, naciśnij żeby łatwiej się dostać), guziki ogólnie umyj, podobnie z górą obudowy, zwłaszcza ten kawałek który się ociera jak naciskasz (jak uzbierasz tam trochę syfu to czasami nie chce oddawać, poza tym jakiś czas powinno chodzić lżej). Jeśli masz pada z odwróconym D-padem (naciska od dołu, pomimo że ułożony jest normalnie) to tego kawałka nie myj (jest tam jakoś potraktowany smarem syntetycznym, przynajmniej u mnie, jeśli miałbyś problemy z wyciągnięciem gumki krzyżaka w takim padzie to można łatwo rozebrać ten element ciągnąc i lekko przekręcając kółko na trzpieniu. Ja myłem wszystko w czystej wodzie, możliwe że jakiś płyn do naczyń można użyć, ale szczerze to ja bym tego nie robił.
Jak już wszystko umyjesz to zostaw klamoty gdzieś do wyschnięcia i zajmij się płytką. Styków nie skrob, w zupełności wystarczy delikatna szmatka (no chyba że ci jakoś zardzewiały / zaśniedziały / cokolwiek, ale nie sądzę żeby to było możliwe) - tylko byś je popsuł, możesz też ogólnie przejechać czymś po całej płytce, na pewno trochę kurzu tam jest.
No i w twoim przypadku (i innych drastycznych) zobacz czy jakoś nie odłączało kabelków czy coś w tym stylu, może dlatego masz problemy?

Ciekawe czy ktoś mnie zjedzie za ten poradnik że bzdury piszę...
Jakbyś potrzebował jakiś zdjęć czy coś to mów, rozbiorę jurto pada jak będę miał czas.
Sega, Sega über alles
Obrazek

bomek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2011-11-29, 17:43

Re: Nowy oryginalny pad? Możliwe?

Post autor: bomek » 2011-11-30, 00:20

Dzieki za obszerną poradę :) Kocham takich ludzi co bez problemu wyciągają pomocną dłoń. Niestety konsolka jest w tej chwili daleeeko (w domu w kartoniku) a ja tam bede dopiero na swieta wiec wtedy jakos tez tym sie zajmę. Jeśli bede mial problem to poproszę o zdjęcia. Czyli wychodzi na to, ze te pady są nieśmiertelne lecz trzeba je wskrzeszać. No cóż, ciekawe :P

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Nowy oryginalny pad? Możliwe?

Post autor: kolo » 2011-11-30, 00:37

Oj tam od razu wskrzeszać, nazwijmy to pielęgnacją :D
A pady faktycznie w normalnych warunkach nieśmiertelne - poza gumkami i kablem (ale żeby popsuć kabel trzeba się już trochę przyłożyć) nie ma co się popsuć.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nowy oryginalny pad? Możliwe?

Post autor: Axi0maT » 2011-11-30, 07:23

bomek pisze:Pamietam ze niedawno rozkrecilem jeden pad i niby go tam przetarlem i zlozylem spowrotem ale zrobilem jeszcze gorzej niz bylo :/ Krzyzak nie dziala.
Moje pierwsze czyszczenie pada od Sega Mega Drive tak samo sie skonczylo. Powod okazal sie prosty:
kolo pisze:Jeśli masz pada z odwróconym D-padem (naciska od dołu, pomimo że ułożony jest normalnie)
Trzeba to po prostu odpowiednio zlozyc - pewnie zamontowales odwrotnie i teraz przez to nie dziala :)

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Nowy oryginalny pad? Możliwe?

Post autor: DizzyX » 2011-11-30, 08:59

kolo pisze:No i w twoim przypadku (i innych drastycznych) zobacz czy jakoś nie odłączało kabelków czy coś w tym stylu, może dlatego masz problemy?
Multimetr w rękę i sprawdzić czy prąd przez każdą żyłę przepływa ;) warto też sprawdzić luty - kabla do płytki.

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowy oryginalny pad? Możliwe?

Post autor: Hayabusa » 2011-11-30, 16:19

Poszukaj na Allegro zestawu SMD z 2 padami, często można wyłapać takowe do 30-40zł razem z wysyłką + jakieś gry w komplecie. Pady od Segi są niemalże nie do zajechania więc nie robi dużej różnicy czy są używane, czy nowe :)

ODPOWIEDZ