Czy gry na Genesis odpalę na SMD ?

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Czy gry na Genesis odpalę na SMD ?

Post autor: Melvin.FoX » 2015-06-05, 17:20

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc poruszę ten - lekko już leciwy :P
Otóż mam na SMD jednego bootlega typu 4 in 1. Od początku nie chciał się on uruchomić na mojej konsoli a do tej pory nie było ani jednej gry z którą bym miał problem (nawet jeżeli to były to ewidentne podróby). Po włożeniu rzeczonej dyskietki 4 in 1 i uruchomieniu konsoli pojawiało się logo Produced by or under... i ciemno. Poczytałem trochę o region modzie (wydaje mi się, że problemem jest właśnie blokada regionalna) i stwierdziłem, że spróbuję pewien trik - otóż zrobię podmiankę a'la stara metoda PSX na tzw. "zapałkę" :) włożyłem co tam miałem pod ręką (padło na MK) i zaraz po tym jak uruchomiła się konsola i pojawił się napis Produced by or under... wyjąłem cart MK, włożyłem cart 4 in 1 i docisnąłem go dopiero, gdy miało pojawić się logo SEGA na następnym ekranie i et voilà! Poszło :) pojawiła się wprawdzie tylko jedna z gier z zestawu 4 ale wystarczyło zrobić reset i ku moim oczom pojawiło się menu wyboru! :D
Jeżeli ktoś z was ma podobne doświadczenia to proszę o podzielenie się takową informacją :)
xo - that was for the players

ODPOWIEDZ