Klon Cart'a typu x in 1 - jak to odpalić?

ODPOWIEDZ
Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Klon Cart'a typu x in 1 - jak to odpalić?

Post autor: Melvin.FoX » 2014-04-30, 14:52

Witam!
Zakupiłem ostatnio na alledrogo cart'cik, który posiada 4 tytuły w 1. Jest to jakiś klon/podróbka zapewne z dalekiego wschodu :) co dziwne - na aukcji pokazane, że wszystko działa natomiast mi nie za bardzo :/ nie miałem dotąd żadnych problemów z odpalaniem gier (próbowałem kilkanaście różnych). W tym przypadku albo jest czarny ekran albo info Licensed by or under Sega Entertainment Ltd. po czym napis znika i czarno. Jeżeli jest mi ktoś w stanie coś podpowiedzieć albo doradzić to będę wdzięczny.
xo - that was for the players

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klon Cart'a typu x in 1 - jak to odpalić?

Post autor: ufix » 2014-04-30, 16:11

Jeżeli po starcie gry wyświetla się ekran z napisem Licensed by or under Sega Entertainment Ltd., to znaczy, że konsola ma wbudowany system TMSS do wykrywania nielicencjonowanych gier (i tych z nieprawidłowym regionem). Z tego co wiem tylko wczesne SMDI nie mają tego systemu i odpalają wszystko co się do nich włoży. Sam nie próbowałem z podróbkami, ale gry ntsc, które działają bez problemu na moim SMDI nie włączają się na SMDII, właśnie przez ten system.

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Klon Cart'a typu x in 1 - jak to odpalić?

Post autor: Melvin.FoX » 2014-04-30, 16:17

No właśnie cały czas wydaje mi się, że jest to związane z ograniczeniem na nielicencjonowane gry. Co ciekawe, czasami ten napis w ogóle nie wyskakuje. Z tego co widziałem mod nie jest niestety taki prosty?
xo - that was for the players

mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: Klon Cart'a typu x in 1 - jak to odpalić?

Post autor: mushroom » 2014-04-30, 17:07

SMD bez TMSS była produkowana krótko. W Europie - jeśli dobrze pamiętam - tylko wariant z napisem "High definition graphics..." nie miał TMSS. I faktycznie zatrzymywanie się gry na ekranie "Licensed by...: często świadczy o tym, że próbujemy odpalić grę ze złego regionu.

Jestem natomiast zdziwiony jeśli chodzi o piracki kart. Kiedy piraty zaczęły się pojawiać, we wszystkich wersjach SMD był już TMSS. 99% pirackich kartów z jakimi miałem do czynienia (a naprawdę sporo przewinęło się ich przez moje ręce) umiało obchodzić zabezpieczenie.

Więc może to jakaś wczesna wersja pirata, albo po prostu kiepski wypust. Żeby się o tym przekonać trzeba by było odpalić karta na konsoli NTSC, zmodowanej lub przez jakiegoś passkey'a.

Awatar użytkownika
Natavian
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 240
Rejestracja: 2012-12-22, 23:43

Re: Klon Cart'a typu x in 1 - jak to odpalić?

Post autor: Natavian » 2014-04-30, 19:01

Z mojego doświadczenia wiem, że niektóre oryginalne gry też się tak zachowują, jeśli nie mają przeczyszczonych odpowiednio styków. Mój MD pewnie ma ten system wykrywania piratów, bo żadna gry NTSC z zabezpieczeniem nie chce się odpalić. Przeczyść styki jakimś spirytusem i sprawdź czy problem dalej się powtarza :)

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Klon Cart'a typu x in 1 - jak to odpalić?

Post autor: Melvin.FoX » 2016-01-20, 12:08

Wiem, że odkopuję temat z zamierzchłych czasów ale chciałem podzielić się dość prozaicznym rozwiązaniem problemu :) kilkukrotnie wciśnięcie przycisku reset powoduje, że gra w końcu się uruchamia.
xo - that was for the players

ODPOWIEDZ