Ranking ulubionych gier

FanAtyk
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 64
Rejestracja: 2013-12-16, 23:35

Ranking ulubionych gier

Post autor: FanAtyk » 2014-08-10, 17:36

Nie zauważyłem podobnego tematu a chętnie dowiedziałbym się jakie są wasze ulubione gry na SMD i dlaczego. Moja "święta trójca" i kilka słów uzasadnienia:

1. Mortal Kombat 3
Miłość od pierwszego wejrzenia, u nas jeszcze nie było trójki a we Włoszech (albo Hiszpanii, już nie pamiętam dokładnie) na wakacjach stał automat niedaleko naszej kwatery i wiecznie były tam tłumy. Potem zakup SMD i katowanie do upadłego z kolegami po szkole. Gra wyciska siódme poty z konsoli, wcześniej nie słyszałem takiej muzyki ani nie widziałem takiej grafiki na SMD (choć jeszcze nie miałem do czynienia z Vectormanem, a na filmikach wygląda imponująco). Chyba nigdy mi się nie znudzi.

2. Earthworm Jim
Doskonała grafika, humor i pomysłowość, przykład dla developerów jak powinna wyglądać ciekawa platformówka. W to też zagrywałem się bez opamiętania w podstawówce, do dziś uważam że to jeden z lepszych tytułów na tę konsolę.

2. Sonic The Hedgehog / Rocket Knight Adventures
Nie mogłem się zdecydować, obydwie gry doskonałe. RNA mnie zauroczyła fajnym głównym bohaterem i grywalnością (i dobrą jak na tamte czasy grafiką). Sonic z kolei to rekordzista pod względem ilości spędzonego czasu przy grze. Katowałem godzinami póki nie przeszedłem, wciągnął mnie do reszty. Nie wiem czemu ale dwójka dla mnie nie ma już tego "czegoś".

Czekam na wasze ulubione tytuły, mam nadzieję że wątek się rozwinie i będzie co poczytać bo coś tu cicho.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ranking ulubionych gier

Post autor: ufix » 2014-08-10, 20:52

Fajnie, że coś się ruszyło w tym dziale :) Czasami mam wrażenie, że większość osób zbierających gry na SMD w ogóle ich nie włącza :P

Moje ulubione gry na Mega Drive'a to:

1. Revenge of Shinobi / Shinobi 3
Nie mogę się zdecydować, która część jest lepsza, na pewno obie to wyjątkowo dobre gry. Revenge of Shinobi katowałem ponad dwa tygodnie zanim w końcu ją przeszedłem, dość trudna gra, ale zdecydowanie warta pomęczenia się. Trójka z kolei ma niesamowitą jak na SMD grafikę i muzykę. Sama rozgrywka jest dużo dynamiczniejsza niż w RoS, ale też nieco łatwiejsza. Ogólnie obie gry są moim zdaniem najlepszymi tytułami na SMD.

2. Road Rash II
Bardzo lubię całą serię Road Rash, a druga część jest moją ulubioną z trylogii wydanej na SMD. Grafika nie jest na pewno mocną stroną tej gry, podobnie jak płynność działania, ale nie warto się tym sugerować, bo gameplay nadrabia wszystkie wady ;)

3. Rocket Knight Adventures
Grafika, muzyka i grywalność na bardzo wysokim poziomie. Stylistyka gry kojarzy mi się trochę z produkcjami z NeoGeo, a to chyba wystarczający komplement.

Oprócz tego wyróżniłbym jeszcze:
- Desert/Jungle/Urban Strike
- Większość gier na licencji Disneya
- Flashback
- Outrun
i sporo innych ;)

FanAtyk
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 64
Rejestracja: 2013-12-16, 23:35

Re: Ranking ulubionych gier

Post autor: FanAtyk » 2014-08-17, 19:14

Z tym nie włączaniem gier chyba jednak miałeś rację ;)
Co do twojej trójki to planuję w niedalekiej przyszłości zakup mega games II z shinobi, na "Game Sack" lub "Classic Games Room" (już nie pamiętam dokładnie) na YT bardzo tę grę chwalili.

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ranking ulubionych gier

Post autor: ufix » 2014-08-18, 14:43

Ja czekam na paczkę z Vectormanem, pojawia się w większości zestawień najlepszych gier na SMD, więc trzeba się będzie osobiście przekonać, czy jest taki dobry ;)

Awatar użytkownika
Natavian
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 240
Rejestracja: 2012-12-22, 23:43

Re: Ranking ulubionych gier

Post autor: Natavian » 2014-08-18, 21:01

Takie listy zawsze sprawiają megaproblem, bo nie sposób wybrać spośród wszystkich gier tą najlepszą. Mam jakiś zarys jakie gry mogłyby się znaleźć w pierwszej 20, ale taka najlepsza-najlepsza? Raczej nie xD

1. Shadowrun - najkrótsza definicja to taki fallout z 16 bitów (porównanie uproszczone, proszę fanów Fallouta o pozostaniu na miejscach). Gra jest niesamowicie zaplanowana pod względem mechaniki, trochę słabiej natomiast jeśli chodzi o zadania do wykonania. 3 różne klasy, masa umiejętności i cech do rozwoju, wynajmowanie ludzi do drużyny, otwarty świat, włamywanie się do cyberprzestrzeni i magia. Tego wszystkiego nie da się opisać kilkoma zdaniami, to gra niesamowicie rozbudowana jak na poczciwego MegaDrive'a. Polecam każdemu, mimo iż losowe zadania potrafią się szybko powtarzać.
Obrazek

2. Contra Hard Corps - zdaje się, że to jest najlepsza Contra. W tym przypadku dostajemy wszystko co najlepsze. 4 różne postacie dysponujące różnym orężem, możliwość wyboru ścieżki, które komplikują bądź ułatwiają nasz progres, do tego kilka różnych zakończeń, wszystko przyprawione niesamowitym tempem gry, świetną grafiką i muzyką. Probotector w tej wersji został niestety ocenzurowany, więc część smaczków ucieka.
Obrazek

3. Rocket Knight Adventures - no nic nie może pobić rakietowego rycerza :P Zastanawiałem się dość intensywnie pomiędzy Ristarem i Dynamite Headdym, ale to jednak RKA jest wg mnie najlepszy. Świetna mechanika gry, jetpack, niecodzienne plansze, a poza tym śliczna oprawa audiowizualna. Konami potrafiło robić wyjątkowe gry na MegaDrive'a.
Obrazek

Poza tym honorowe wypominki należą się:
Red Zone - Gra na samym początku wylicza wszystkie graficzne aspekty gry, jak powiększanie, rotację, grafikę poligonową czy kompresję wideo "bez użytku dodatkowego hardware'u". CO najważniejsze - to widać. Siejemy totalną rozwałkę helikopterem podczas 10 najoryginalniejszych misji w tego typu produkcjach, przy dość ograniczonych zasobach, modelem zniszczeń dającym nam ostro w kość (np. uszkodzenie wirnika, przez co helikopter bez przerwy nam skręca) i misjach na piechotę. Czasem wcielimy się w jednego z 3 komandosów i wejdziemy do bunkra. W sumie dlaczego nie jest w top 3? Hmmm... Chyba przez słabe zakończenie :P (ale intro rozwali wam gały)
Obrazek

Corporation - to z kolei jest moim System Shockiem z 16 bitów. Wybieramy jedną postać z kilku zdefiniowanych, dokupujemy jej osprzęt, ale też wykształcenie czy też robotyczne ramiona i wysyłamy na misję infiltracji firmy zamieszanej w zabawy genetyczne. Gra jest prowadzona z perspektywy pierwszoosobowej, więc strzelamy, zbieramy zapasy, rozwiązujemy zadania i podróżujemy wgłąb budynku. Należy również dbać o kondycję naszego bohatera i zasób energii, żeby np. mapa nam nie zgasła. Do tego inny ekwipunek może nam otworzyć nową drogę. Trochę szkoda, że gra potrafi ostro zwolnić.
Obrazek

Ristar - śliczna grafika i muzyka, główna postać potrafi się chwytać wszystkiego. Poza tym to standardowy platformer ze światami ognistymi, lodowymi, muzycznymi itp.
Obrazek

Dynamite Headdy - przyjemna platformówka, gdzie główny bohater może wymieniać sobie głowy i nimi atakować. Plansze są dość udziwnione a cała gra utrzymana jest w konwencji występu w teatrze ;)
Obrazek

Gunstar Heroes - silny konkurent Contry, ale tutaj nacisk bardziej został położony na humor. Wciąż jest to wyśmienita strzelanka z wymagającymi bossami, a to co ją wyróżnia od innych gier tego typu to tworzenie własnych broni i możliwość rzucania przeciwnikami (i drugim graczem)
Obrazek

MegaTurrican - i kolejna strzelanka, tym razem z miksem Metroida i Bionic Commando (i przeciwnikami z Aliena, Terminatora i Silver Surfera, między innymi). Totalna rozwałka w najwyższej jakości wzbogacona została o eksplorację i znajdowanie sekretów.
Obrazek

D&D Warriors of The Eternal Sun - świetny RPG, gdzie połączono typowy dungeon crawler z taktycznymi turowymi potyczkami, gdy jesteśmy poza jaskiniami.
Obrazek

Batman & Robin - zupełnie inna niż jej odpowiednik na SNESa, tutaj dostajemy muzykę, która potrafi przekształcić bzyczenie i buczenie MegaDrive'a w świetny soundtrack, a grafika próbuje nam namieszać w głowie lekką perspektywą 3D. Poza tym to bardzo wymagająca gra, przeciwnicy potrafią dopiec i często napierają falami. Nie pomaga nawet nieskończoność batarangów.
Obrazek

Castlevania Bloodlines - to za to jest oryginalna odsłona innej serii Konami. Dwie postacie do wyboru, jedna z łańcuchem, druga z długim zaostrzonym kijem (piką? halabardą?) przemierzają Europę i walczą ze wszystkimi mitycznymi stworami. Mam wrażenie, że tutaj można odnaleźć wszystkie graficzne możliwości, które oferował MD. Jest w niej masa świetnych efektów wizualnych.
Obrazek

Flashback - miała w sobie coś z Another World, coś z Prince of Persia, dodała interesującą fabułę, otoczyła w specyficznym stylu graficznym i stworzyła całkiem ciężki klimat. Bardzo zapadła mi w pamięć druga plansza, w której to mamy możliwość trochę odsapnąć i pozwiedzać futurystyczne miasto.W ostatnich rundach za to potrafiła być frustrująca.
Obrazek

Warlock - na pierwszy rzut oka gra ma świetną animację głównego bohatera oraz tła. Pod tym cukierkiem dla oka kryje się jednak specyficzna platformówka-horror, gdzie głównym ficzerem jest latająca kula, którą możemy sterować. Przejdziemy przez zamki i katakumby, pustkowia i jaskinie, a przez całą grę pojawiać się będzie nasz główny przeciwnik atakując nas, zastawiając pułapki, wskrzeszając poległych wrogów. Bardzo podobał mi się również design poziomów.
Obrazek

Ranger X - kolejna produkcja ukazująca możliwości graficzne MEgaDrive'a. Sterujemy mechem i niszczymy najeżdżające nasze ziemie armie. Nie jesteśmy jednak osamotnieni, gdyż towarzyszy nam pojazd na który można wsiąść bądź też się z nim złączyć.
Obrazek

Bio Hazard Battle - horyzontalny shooter, który bardzo mi się spodobał. Do wyboru mamy 4 statki/ważki i lecimy niszcząc wszystko co stanie nam na drodze. Wspominam ją lepiej od takich gier jak R-Type, Thunder Force 4 czy Gradius III, ale nie potrafię jakoś sobie przypomnieć dlaczego :P
Obrazek

Poza tym mam jeszcze ciepłe słowa dla gier, w które jeszcze porządnie się nie wgryzłem, a na pewno reprezentują wysoką jakość - Story of Thor, Landstalker, Light Crusader, Alien Soldier, Rings of Power, Generations Lost, Phantom 2040, Havok, Starflight, Dinosaurs for Hire, Warsong, X-Men 2: Clone Wars.

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ranking ulubionych gier

Post autor: ufix » 2014-08-18, 21:55

Bio-Hazard Battle też bardzo mi się spodobało, głównie ze względu na tryb coop i muzykę. Np. to: https://www.youtube.com/watch?v=7M1b6XCN99s na dobrym sprzęcie grającym brzmi rewelacyjnie :)

Z pozostałych gier, które wymieniłeś na pewno planuję nabyć Ristara, Mega Turricana i Gunstar Heroes. Dynamite Headdy i X-Men 2: Clone Wars czekają za to na półce na swoją kolej, jakoś na razie nie mogę się za nie zabrać.

Zaciekawiłeś mnie tym Red Zone. Gra pojawiła się niedawno na allegro i zastanawiałem się, czy jej nie kupić, ale zniechęciły mnie recenzje mówiące o absurdalnym poziomie trudności.

Awatar użytkownika
Natavian
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 240
Rejestracja: 2012-12-22, 23:43

Re: Ranking ulubionych gier

Post autor: Natavian » 2014-08-19, 01:50

Nie "absurdalny", tylko staroszkolny! Uważam, że Red Zone nie jest koszmarnie trudna. Stawia wyzwania i nie ukończy się jej ze śpiewem na ustach przy pierwszym posiedzeniu, ale nie jest trudna przez opieszałość programistów. Zdaje się, że mam jeden kartridż na sprzedaż, musiałbym go poszukać. Poza tym mam też na sprzedaż Guardian Heroes, więc za jakiś czas możesz uderzać do mnie po te tytuły :P

FanAtyk
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 64
Rejestracja: 2013-12-16, 23:35

Re: Ranking ulubionych gier

Post autor: FanAtyk » 2014-08-19, 10:09

Przypomniałeś mi o Warlocku, którego też miałem i katowałem za czasów podstawówki, choć przyznam że wydawał mi się wtedy dość trudny. Niektóre z wymienionych przez Ciebie gier też mam na swojej liście do kupienia, ale w większości osiągają kosmiczne ceny (przynajmniej dla mnie, np. Gunstar Heroes czy Mega Turrican) lub są praktycznie nie do zdobycia (contra Hard Cops).

Gwoździu
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 53
Rejestracja: 2011-03-10, 10:50
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Ranking ulubionych gier

Post autor: Gwoździu » 2014-09-03, 12:47

założyłem kiedyś "prawie" podobny temat ;)
http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?f=59&t=3451
Atari 65XE SIO2SD + 2x A500 + A500Plus + A500Plus HxC + AmigaCD32 + 2x Pegasus IQ-502 + NES + 2x GameBoy + GBC + GBA SP + SNES + 2x SGG + SMS + SMS II + 4x SMD + 2x SMD II + Sega Mega-CD II + Sega Multi-Mega + JVC X'EYE +
Sega Saturn + Atari JAGUAR + 2x PSX + 2x PS2 Slim + PSP Slim

Gwoździu
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 53
Rejestracja: 2011-03-10, 10:50
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Ranking ulubionych gier

Post autor: Gwoździu » 2014-09-03, 12:49

FanAtyk pisze:Przypomniałeś mi o Warlocku, którego też miałem i katowałem za czasów podstawówki, choć przyznam że wydawał mi się wtedy dość trudny. Niektóre z wymienionych przez Ciebie gier też mam na swojej liście do kupienia, ale w większości osiągają kosmiczne ceny (przynajmniej dla mnie, np. Gunstar Heroes czy Mega Turrican) lub są praktycznie nie do zdobycia (contra Hard Cops).
jeżeli nie zależy Ci na anglikach 3xA to goły kart contra hard corps na ebayu wyrwiesz już w granicy 120zł
Atari 65XE SIO2SD + 2x A500 + A500Plus + A500Plus HxC + AmigaCD32 + 2x Pegasus IQ-502 + NES + 2x GameBoy + GBC + GBA SP + SNES + 2x SGG + SMS + SMS II + 4x SMD + 2x SMD II + Sega Mega-CD II + Sega Multi-Mega + JVC X'EYE +
Sega Saturn + Atari JAGUAR + 2x PSX + 2x PS2 Slim + PSP Slim

FanAtyk
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 64
Rejestracja: 2013-12-16, 23:35

Re: Ranking ulubionych gier

Post autor: FanAtyk » 2014-09-15, 10:44

RNA nabyłem za 80zł z boxem i instrukcją i jak na razie to był mój najdroższy zakup jeśli chodzi o gry na segę. 120zł za gołego carta to dla mnie rozbój w biały dzień :)

Awatar użytkownika
Natavian
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 240
Rejestracja: 2012-12-22, 23:43

Re: Ranking ulubionych gier

Post autor: Natavian » 2014-09-15, 11:34

Ja swojego gołego karta z Contrą wyrwałem za jakieś 25 zł, ale to było 6 lat temu :P

Konto usunięte

Re: Ranking ulubionych gier

Post autor: Konto usunięte » 2017-05-25, 19:33

Właśnie ostatnio sobie pomyślałem, że skoro podzieliłem się na tym forum swoimi Top 5 na NES i swoimi ulubionymi grami na Nintendo 64, to może warto utworzyć podobny temat z grami na SEGA Mega Drive. O ile tego ktoś wcześniej nie zrobił. No i jednak znalazł się ktoś taki :)

Oto moje zestawienie 5 najlepszych gier na SEGA Mega Drive:

1. Sonic The Hedgehog
Sonic The Hedgehog 2
Sonic The Hedgehog 3
Sonic and Knuckles
2. Earthworm Jim
Earthworm Jim 2
3. Sparkster: Rocket Knight Adventures 2
4. Vectorman
Vectorman 2
5. Pitfall: The Mayan Adventure

W związku z tym, że 3 gry doczekały się swoich równie świetnych kontynuacji umieściłem je na tym miejscu. Jeśli nie graliście w którąś z tych gier, to gorąco polecam.

Dodam, że gra Vectorman 2 została wydana tylko na konsolę SEGA Genesis ale działa poprawnie na konsoli SEGA Mega Drive II.

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ranking ulubionych gier

Post autor: ufix » 2017-07-23, 10:48

Od mojego ostatniego postu w tym wątku minęły prawie 3 lata, niesamowite jak ten czas szybko leci :) W tym czasie udało mi się ograć ponad setkę gier na SMD, więc moja lista wymaga pewnego uaktualnienia ;)

1. Revenge of Shinobi/ShadowDancer/Shinobi 3

Cała seria o Shinobi na SMD jest świetna, gdybym miał wybrać jedną grę to byłaby to część trzecia ze względu na niesamowite sterowanie i ogólne dopracowanie całości, jednak dwie wcześniejsze części odstają tylko minimalnie. Revenge of Shinobi ma świetną muzykę i klimat, a Shadow Dancer jest najbliższy grom arcade. Polecam wszystkie trzy :)

2. Road Rash1/2/3

Moja ulubiona seria wyścigów na SMD i nie tylko, początkowo mała ilość klatek na sekundę może przeszkadzać, ale można się do tego przyzwyczaić. Wszystkie trzy gry są imponujące od strony technicznej i bardzo grywalne, ale chyba najbardziej polecałbym część 2.

3. ToeJam & Earl

Najlepsza gra do luźnego kanapowego coopa jaką kiedykolwiek zrobiono :) Jeśli macie partnera do gry to pozycja obowiązkowa. Do grania solo jest co najwyżej przeciętna, nie polecam też oceniania po gameplayach, bo wygląda na nich bardzo nudno.

4. Streets of Rage II

Rewelacyjny beat'em up, jeden z niewielu, które mnie nie nudzą (innym jest pierwsza część Streets of Rage :) ). Świetna muzyka, grafika, bardzo wysoka grywalność zarówno solo jak i w coopie. Klasyk.

5. Ghouls'n'Ghosts

Dość wczesny tytuł, który nie powala grafiką, ale nadrabia grywalnością. Standardowy poziom trudności nie jest szczególnie wyśrubowany, ale zawsze można uruchomić wersję Japońską (cart nie ma żadnych zabezpieczeń regionalnych, dopasowuje się do regionu konsoli).

6. Sonic 1/2/3/Knuckles

Cała seria o Sonicu jest świetna, szczególnie w ujęciu cena/jakość (może oprócz trójki). Najbardziej lubię dwójkę, ale przy każdej z tych gier można się świetnie bawić, jedne z najfajniejszych platformówek jakie znam.

7. Contra Hard Corps

Ta gra pojawia się na każdej liście top związanej z Segą, więc nie ma co się zbyt wiele rozpisywać. Bardzo dobry tytuł, jednak moim zdaniem poziom trudności jest zbyt mocno wyśrubowany.

8. Castlevania New Generation

Podobnie jak Contra jest to jedna z bardziej znanych gier na SMD. Tutaj poziom trudności nie jest aż tak wysoki, za to dużym minusem jest cena i dostępność samej gry.

9. Quackshot/Castle of Illusion/World of Illusion

Prawie wszystkie gry Disneya na SMD są dobre, jednak te trzy lubię szczególnie (z naciskiem na Quackshot). Mimo dziecinnej oprawy są to bardzo dobre platformówki, dodatkowo World of Illusion ma ciekawy tryb coop (chociaż bardzo łatwy).

10. Fire Shark

Mój ulubiony 16-bitowy shooter, jedna z kilku gier wydanych przez Toaplan na SMD. Nie jest tak morderczo trudny jak niektóre gry z tego gatunku, ale stanowi wyzwanie i nie nudzi. Do tego muzyka jest naprawdę niezła.

Dodatkowo:
Zero Wing - Ta gra wcale nie jest taka zła jak sugeruje internet, oprócz kiepsko przetłumaczonego intra (które poza tym jest bardzo ciekawe) cała reszta daje radę - szczególnie muzyka
Soleil - Całkiem udany klon Zeldy, gra jest dość łatwa, ale poza tym trudno się do czegoś przyczepić.
The Story of Thor - Kolejny action-rpg, tym razem nieco trudniejszy. Bardzo dobra gra z ciekawą animacją postaci.
Rocket Knight Adventures - Klasyk, chyba każdy zna tą grę ;)
Starflight - Trochę zapomniana, ale niesamowicie ambitna i rozbudowana gra. Myślę, że można ją porównać do 16-bitowej wersji Mass Effecta.
Empire of Steel - Shooter dla początkujących, łatwa gra z ciekawą grafiką i steampunkowym klimatem
Seria Micro Machines - Świetne gry do kanapowego coopa, chyba każdy zna ta serię
Rolling Thunder 2/3 - Trochę zapomniana, ale bardzo interesująca seria. Część 2 jest dość powolna, skradankowa, zbliżona pod tym względem do Revenge of Shinobi, za to część 3 to już pełnoprawna gra akcji

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ranking ulubionych gier

Post autor: Axi0maT » 2017-07-24, 20:20

Jestem mile zaskoczony pojawieniem sie Starflighta w zestawieniu ufixa. Nie jest to zbyt popularna gra ale z pewnoscia niedoceniona. Pamietam jak ja kupilem i odpalilem... Szczena mi wrecz opadla z wrazenia bo tego typu gry na konsolach raczej nie nie pojawialy w tamtych czasach. Starflightem bylem tym bardziej zafascynowany bo na przelomie lat 80 i 90 gralem w gre planszowa "odkrywcy nowych swiatow" ktora notabene jest baaaardzo zblizona do tego co oferuje wlasnie Starflight. Nie bylbym zaskoczony gdyby sie okazalo ze obie te gry byly stworzone na podstawie jakiejs popularnej na zachodzie gry planszowej wlasnie.

ODPOWIEDZ