Mega Drive II - czarny obraz

ODPOWIEDZ
Grabelny
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 46
Rejestracja: 2014-02-02, 15:11

Mega Drive II - czarny obraz

Post autor: Grabelny » 2015-02-22, 21:13

Cześć.
zakupiłem dziś konsolę Sega Mega Drive II z kompletnym okablowaniem. Po przyjściu do domu odpalilem stary telewizor i podpiąłem konsolę. Mam do niej kabel antenowy więc wyszukiwałem fal. Znalazło. ale Jedyne co mam to czarny obraz z konsoli. Czy coś może być padnięte?

- na konsoli świecą się diody po włączeniu
- na tv widać tylko czarny obraz gdy konsola jest włączona
- nie reaguje na żadne gry (nie wiem oryginalnie czy cos wyświetla bez kartrigy)
- kabel tv z malym przełącznikiem, który nic nie pomaga przy rzełączaniu.

czy ktoś powie co może być? czy kupiłem po prostu padniętą konsolę?
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Mega Drive II - czarny obraz

Post autor: kolo » 2015-02-22, 21:34

Spróbuj wyczyścić styki na którymś kartridżu i pin connector (slot na kartridże) w konsoli. Mega Drive nie daje obrazu kiedy w środku nie ma gry więc możliwe że po prostu nie wykrywa że czymś ją nakarmiłeś.
PS Mi się nigdy nie udało złapać sygnału jak konsola nie dawała obrazu, jak już przeczyścisz wszystko to jeszcze raz zrób pełne wyszukiwanie, najlepiej kilka prób: wyjmujesz, wkładasz, odpalasz, szukasz.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Grabelny
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 46
Rejestracja: 2014-02-02, 15:11

Re: Mega Drive II - czarny obraz

Post autor: Grabelny » 2015-02-22, 22:26

pomoglo czyszczenie i przedmuchiwanie stykow. dzieki za pomoc. teraz mam juz oldschool :P
Obrazek

Skyline
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 37
Rejestracja: 2016-08-09, 10:42

Re: Mega Drive II - czarny obraz

Post autor: Skyline » 2016-08-09, 11:09

Jestem tu nowy więc zamiast tworzyć nowy temat skorzystam z tego, bo problem mam podobny. :)

Mam dokładnie ten sam problem, z tym że czyszczenie do tej pory nie pomogło. Może krótka historia tego problemu.
Gdy zakupiłem Sega MegaDrive (model II) z początku też był problem z odpaleniem konsoli. Port na zasilacz konsoli był luźny, ale po odpowiednim ustawieniu konsola łapała. Sam zasilacz również nie wyglądał najlepiej, ponieważ miał skrzywiony jeden bolec. Jednakże po przeczyszczeniu konsoli i grzebaniu tym zasilaczem konsola działała. Kolejne gry łapały bez problemu, było super.
Nadszedł czas remontu. Konsola trafiła do pudła na dłuższy czas. Po wyjęciu niestety już nie udało mi się odpalić konsoli. Dioda się zapala i pojawia się czarny ekran przy działających wcześniej grach. Czyszczenie nie pomaga. Używam kabla antenowego. Bolec przy zasilaczu rusza i okręca się. Port na zasilacz został naprawiony, to jest przylutowany na nowo.

Tu pojawia się pytanie, czy możliwe że to wina zasilacza? Czy może może warto dokładniej przeczyścić konsole i potraktować slot sprężonym powietrzem, a nie samym dmuchaniem?

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mega Drive II - czarny obraz

Post autor: ufix » 2016-08-09, 13:38

Jesteś pewny, że kabel antenowy jest ok, a telewizor poprawnie ustawiony? Kabel antenowy w moim SMDII był wyjątkowo kapryśny, wystarczyło lekko nim ruszyć, żeby obraz zniknął, nie wiem czy wszystkie tak mają, ale generalnie polecam dokupić kabel composite albo najlepiej RGB.

Osobiście nie ryzykowałbym podłączania do prądu uszkodzonego zasilacza, ale jeśli tak jak piszesz dioda się zapala, to znaczy, że raczej nie z zasilaniem jest problem ;)

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Mega Drive II - czarny obraz

Post autor: cissic » 2016-08-09, 14:29

Gdzie kupiłeś te kable? Znaczy wiem, że można je kupić i to nie jest specjalna trudność, ale może masz jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę, który nie sprzedaje śmiecia?

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mega Drive II - czarny obraz

Post autor: ufix » 2016-08-09, 14:33

Kupiłem dwa kable RGB stereo do SMD1 od thefoo, nieźle wykonane i spełniają swoją rolę :)

Skyline
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 37
Rejestracja: 2016-08-09, 10:42

Re: Mega Drive II - czarny obraz

Post autor: Skyline » 2016-08-10, 00:28

Mój kabel antenowy wygląda w porządku. Też myślałem na kupnem RGB, ale nie mam pewności czy to by naprawiło problem. Szczerze wątpię żeby konsola była walnięta na amen, a póki co, nie mam jak sprawdzić mojego kabla.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Mega Drive II - czarny obraz

Post autor: cissic » 2016-08-10, 01:38

Rozkręcałeś konsolę? Może zdechł jakiś kondensator?

Skyline
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 37
Rejestracja: 2016-08-09, 10:42

Re: Mega Drive II - czarny obraz

Post autor: Skyline » 2016-08-15, 14:18

Oczywiście że rozkręcałem, wspominałem że port zasilania był lutowany, żeby się nie ruszał. Kondensatory wyglądały w porządku, jeśli chodzi o to czy są wypukłe (tyle słyszałem). Jednak konsola nie rusza po okresie przechowywania 2-3 miesięcy. Wolałbym sprawdzić jakoś wariant z kablami jeszcze.

Dodam jeszcze że przy podłączeniu kablem antenowym na jednym z jego ustawień słychać szum.

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Mega Drive II - czarny obraz

Post autor: Melvin.FoX » 2016-08-15, 15:04

Ze swojej strony mimo wszystko proponuję zakupić kabel. Na aliexpress zwykły Composite to grosze - ewentualnie zaopatrz się w rgb. Potem można myśleć co dalej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xo - that was for the players

ODPOWIEDZ