Mega Drive i save game

ODPOWIEDZ
deniro24
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 109
Rejestracja: 2008-09-23, 19:11

Mega Drive i save game

Post autor: deniro24 » 2015-08-28, 09:35

Chciałbym po latach wrócić do MD i serii Sonic, ale o ile pamiętam (przynajmniej 1 i 2) gry te trzeba przejść "na raz" - nie ma zapisywania stanu gier lub haseł. Nie mam już tyle czasu żeby tak przechodzić te Sonic'i, w związku z tym mam pytanie do znawców: czy jest jakaś możliwość zapisywania stanu gier na MD? Można dokupić jakąś przystawkę do tego?
Shenmue 2 - best game ever

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mega Drive i save game

Post autor: ufix » 2015-08-28, 10:04

Nie ma takiej możliwości, możesz ewentualnie użyć kodów, żeby zacząć grę od levelu, do którego doszedłeś poprzednio.

W Sonicu 2:

Kod: Zaznacz cały

At the title screen, press Up, Up, Up, Down, Down, Down, Left, Right, Left, Right. Then, hold A and press Start to be taken to the level select menu.
W Sonicu:

Kod: Zaznacz cały

At the title screen, press Up, Down, Left, Right. You should hear a noise like a ring being collected. Then, hold A and press Start for a level select!
Sonic 3 i Sonic 3 w połaczeniu z Knuckles mają możliwość zapisywania stanu gry.

Ogólnie moim zdaniem te gry są na tyle krótkie, że nie warto bawić się w kody, ale jeśli bardzo Ci zależy... :p

PS
Pierwszy Sonic na standardowej konsoli PAL jest zbyt wolny, polecam 60hz mod

deniro24
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 109
Rejestracja: 2008-09-23, 19:11

Re: Mega Drive i save game

Post autor: deniro24 » 2015-08-28, 11:37

Dzięki za odpowiedź. Dobrze, że w 3 jest już możliwy zapis stanu gry. O ile 1 i 2 ukończyłem gdzieś chyba w 96 r., tak w 3 i Knuckles nie miałem wtedy okazji zagrać - teraz zaczynam maraton Sonic'a na MD 1,2,3, Knuckles i 3D.

A co do prędkości 1 to pamiętam, że jest sporo wolniejsza od dwójki, ale nie mam konsoli przerobionej na 60 hz. Chętnie bym kupił coś takiego, popatrzę na allegro.
Shenmue 2 - best game ever

kalipso
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 6
Rejestracja: 2015-08-24, 21:02

Re: Mega Drive i save game

Post autor: kalipso » 2015-08-28, 12:02

Kody to chyba jedyna opcja w przypadku 1 i 2. Większość komercyjnych kompilacji Sonica/Segi opartych na emulatorach (np. na PS2 czy PSP) oferuje save w każdym momencie, i często też rozwiązuje problem powolnej wersji PALowskiej (acz nie zawsze!).

ODPOWIEDZ