TecToy MegaDrive HD

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

TecToy MegaDrive HD

Post autor: ufix » 2016-10-26, 20:56

Firma TecToy, która w czasach świetności SMD była dystrybutorem tej konsoli i gier na nią w Brazylii prawdopodobnie zamierza wypuścić nieco unowocześnioną wersję Mega Drive. Kilka miesięcy temu CEO firmy w wywiadzie zdradził, że poważnie rozważają wprowadzenie na rynek SMD z wyjściem HDMI i wejściem na standardowe kartridże. Od paru tygodni fanpage firmy jest zdominowany przez materiały nawiązujące do 16 bitowych gier, a kilka dni temu udostępnili taką reklamę: LINK

Oprócz tego po zapisaniu się do ich newslettera pojawia się licznik odliczający dni do 1.11. W dzisiejszym newsletterze wysłali taki obrazek:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Z informacji dostępnych do tej pory wynika, że konsola ma posiadać wejście na kartridże, wejście na kartę SD, wyjście HDMI i bezprzewodowe pady podobne do oryginalnych padów z 3 przyciskami, które mają być kompatybilne z oryginalną konsolą. Konsola ma nawiązywać wyglądem do modelu 1 SMD.

Jak sądzicie, pojawi się konkurencja dla NES Classic, czy raczej kolejny badziewny klon SMD?

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: TecToy MegaDrive HD

Post autor: Ukukuki » 2016-10-27, 13:51

NES Classic to jest chyba emulator? Przy 8 i 16 bitowych platformach w sumie nie ma różnicy bo nikt nie odróżni tego w ślepym teście. Natomiast tutaj chyba będziemy mieli do czynienia z Motorolą 68000? Jeśli tak to kupuję na 100%, jeśli hardware emulowany to daje sobie spokój chociaż emulacja starych platform jest doskonała (nawet za bardzo, gry spowalniają w tych samych momentach w emulatorach co w oryginale).

Jeśli to będzie 68000 plus hdmi to kurde cudo:D ale wątpię w to. Wszystkie konsole emulatory jak retron 5 i pochodne mnie średnio rajcują, jak już to wolę sobie odpalić coś na kompie albo androidzie. Natomiast jeśli któryś z producentów by się wysilił i zastosował oryginalne bebechy to było by super, wtedy biorę w ciemno. 68000 jest produkowany do dzisiaj, Z80 chyba też (liczę na GB w wydaniu Nintendo coś jak NES classic:P).
Famicom!

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: TecToy MegaDrive HD

Post autor: ufix » 2016-10-27, 15:57

Też trochę się martwię o to, czy nie pójdą na łatwiznę z emulacją. Akurat gry na SMD mają często problem z dźwiękiem, wiem, że te konsolki "80 in 1" od AtGames potrafią brzmieć dużo gorzej niż prawdziwy sprzęt. I generalnie w grach, które znam na wylot jestem w stanie znaleźć różnice pomiędzy emulacją a prawdziwym sprzętem :P

Gdyby się okazało jednak, że konsola będzie wykorzystywała prawdziwy hardware to biorę od razu ;) Trochę pociesza mnie fakt kompatybilności z prawdziwymi kartridżami, w przypadku emulatora byłoby to chyba dość trudne do zrealizowania (retron5 tylko sprawdza jaka gra jest włożona i odpala ROM, więc trudno to nazwać obsługą kartridży).

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: TecToy MegaDrive HD

Post autor: Ukukuki » 2016-10-27, 16:13

A retron czasem nie zgrywa sam romu?

Te konsoli od AtGames to trochę porażka, nie jest to dobrej jakości sprzęt i faktycznie wile gier działa kiepsko.
Famicom!

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: TecToy MegaDrive HD

Post autor: ufix » 2016-10-27, 16:32

Słyszałem dwie wersje o retronie, nie jestem do końca pewny jak to faktycznie działa. Tak czy inaczej nie jest to odpalenie gry z kartridża i wymaga sporo zachodu, łatwiej byłoby wykorzystać normalny hardware.

Tymczasem z forum sega-16.com:
Rumors say it won't be just a re-branded chinese ripoff. It's expected to have a similar design to the original Japanese MD, regular controller ports, cart slot, SD slot, AV and HDMI output. It's expected to come with a controller similar to the original 3-button one, which will work on the original models as well.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: TecToy MegaDrive HD

Post autor: cissic » 2016-10-28, 15:41

Retron zgrywa karta do romu. Plus taki, że gram w gry ładnie wyglądające na 52".

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: TecToy MegaDrive HD

Post autor: ufix » 2016-10-31, 11:40

No i można już zamawiać: LINK

Z plusów: konsola nie korzysta z emulatora, tylko ze zintegrowanego układu.

Oprócz tego jestem raczej zawiedziony, nie ma wyjścia HDMI, a cena około 450zł jest zaporowa. No cóż, trzeba liczyć na to, że upscalery potanieją w najbliższym czasie ;)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: TecToy MegaDrive HD

Post autor: Ukukuki » 2016-10-31, 13:52

No i można się rozejść.

A jest jakiś liczący się upscaler oprócz XRGB-mini który nie tanieje:P?
Famicom!

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: TecToy MegaDrive HD

Post autor: ufix » 2016-10-31, 14:08

Ten jest podobno dobry, ma nawet mniejszy input lag niż XRGB-mini: https://www.videogameperfection.com/pro ... converter/

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: TecToy MegaDrive HD

Post autor: Ukukuki » 2016-10-31, 14:40

Dzięki wielkie! Nie słyszałem o tym, zabieram się do czytania i jeśli wszystko z tym jest ok zapisuję się na następną partię bo cena przystępna.
Famicom!

ODPOWIEDZ