Powitanie

Wszystkie tematy dotyczace forum
Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Powitanie

Post autor: Ukukuki » 2016-03-16, 20:55

Mnie osobiście Neo Geo Pocket Color nigdy nie oczarował chociaż pamiętam reklamy tej konsolki z Polskiego Magazynu Maniak!. Heh ja też uwielbiam NESa/Famicoma/Pegasusa, jest to na pewno moja ulubiona konsola a na pewno taka do której mam największy sentyment. W rankingu konsol wszech czasów według IGN zajęła o ile dobrze pamiętam pierwsze miejsce. Też mam w kolekcji MT-777DX jednak wolałbym mieć IQ-502, właśnie z tą wersją na początku 1994 roku miałem przyjemność obcować, do tego kultowa składanka Złota Piątka :D. No ja w Wiedźmina 3 mam nabite już ze 140 godzin i gram dalej, nie mogę się doczekać dodatku bo już powoli nie mam co w tej grze robić, zdecydowanie kupuje w dniu premiery. Red Dead Redemption też mam ograne, świetne zakończenie chociaż mogło by się skończyć moim zdaniem bez tej dalszej części. Co do jRPGów to niestety nie jestem miłośnikiem, jedyne w co się zagrywałem to Shining Force II na SMD, świetna gra!
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Powitanie

Post autor: cissic » 2016-03-16, 21:22

Ukukuki pisze:Mnie osobiście Neo Geo Pocket Color nigdy nie oczarował chociaż pamiętam reklamy tej konsolki z Polskiego Magazynu Maniak!. Heh ja też uwielbiam NESa/Famicoma/Pegasusa, jest to na pewno moja ulubiona konsola a na pewno taka do której mam największy sentyment. W rankingu konsol wszech czasów według IGN zajęła o ile dobrze pamiętam pierwsze miejsce. Też mam w kolekcji MT-777DX jednak wolałbym mieć IQ-502, właśnie z tą wersją na początku 1994 roku miałem przyjemność obcować, do tego kultowa składanka Złota Piątka :D. No ja w Wiedźmina 3 mam nabite już ze 140 godzin i gram dalej, nie mogę się doczekać dodatku bo już powoli nie mam co w tej grze robić, zdecydowanie kupuje w dniu premiery. Red Dead Redemption też mam ograne, świetne zakończenie chociaż mogło by się skończyć moim zdaniem bez tej dalszej części. Co do jRPGów to niestety nie jestem miłośnikiem, jedyne w co się zagrywałem to Shining Force II na SMD, świetna gra!
Niestety Pegaza nie mam w swojej kolekcji bo trudno o taki w dobrym stanie na Allegro a i z miejscem w szafie też jest kuso ;) W zamian zalega mi w szafie kilka NESów (USA/Knada/Niemcy). SMD też mam, ale z tamtego czasu wolę SNESa. Shinig Force nigdy mnie nie porwała, ale też super dużo w nią nie grałem. Moja ulubiona gra na ten system to Shinobi, Comix Zone, Mickey Mouse : Castle of Illusion i The Streets of Rage 2. Na jRPG zachorowałem dopiero za czasów PSXa. Na starociach preferuję raczej arcade. Wyjątkiem był tylko NESowy Robin Hood: Prince of Thieves.

W Wiedźminie pozostał mi tylko jeden smok na wyspach na Skelige, ale parszywiec ma kosmiczny level i nie mogę go w żaden sposób usiec. Załatwię go gdy się podrasuję na dodatku Krew i Wino - to mój pierwszy zakup w "preorderach" ;)

BTW - NG Pocket Color mam z sentymentu dla Metal Slug, którego uwielbiam. Złotą 5 też mam, choć w tamtym czasie gdy grałem na Pegazie to nie słyszałem o takim składaku. Kiedyś po prostu brat przyniósł kiedyś takiego karta i teraz zalega w szafie obok 168 in 1 ;)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Powitanie

Post autor: Ukukuki » 2016-03-16, 21:31

Hah ja Metal Sluga to kocham :D Parę lat temu sprowadzałem z Korei Południowej Metal Slug Complete PC ze wszystkimi częściami do 6 włącznie. Tam nawet pojedyncze Metal Slugi były wydane na płytach:P Mam też wszystkie części oryginalnie wydane na Neo Geo MVS w tym piątkę mam nawet w wersji PCB:P Niestety tylko część czwartą mam w wersji kompletnej Full Kit. Jednak wszystko powyżej 5 to dla mnie paście straszne, jak gra robiona przez 3 osoby we flashu. Te malowane tła to tandetą strasznie zalatują. Mam też Antologię na PSP świetna jest! Za to XX na PSP czy 7 na DS (spowolnienia jak jasna cholera!) to dla mnie słabe gry. O widzisz, tego smoka to chyba jeszcze chyba nie spotkałem, jadę wszystkie pytajniki po kolei, kontynent mam już cały zrobiony. Na której wyspie siedzi?
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Powitanie

Post autor: cissic » 2016-03-16, 21:51

Ukukuki pisze:Hah ja Metal Sluga to kocham :D Parę lat temu sprowadzałem z Korei Południowej Metal Slug Complete PC ze wszystkimi częściami do 6 włącznie. Tam nawet pojedyncze Metal Slugi były wydane na płytach:P Mam też wszystkie części oryginalnie wydane na Neo Geo MVS w tym piątkę mam nawet w wersji PCB:P Niestety tylko część czwartą mam w wersji kompletnej Full Kit. Jednak wszystko powyżej 5 to dla mnie paście straszne, jak gra robiona przez 3 osoby we flashu. Te malowane tła to tandetą strasznie zalatują. Mam też Antologię na PSP świetna jest! Za to XX na PSP czy 7 na DS (spowolnienia jak jasna cholera!) to dla mnie słabe gry. O widzisz, tego smoka to chyba jeszcze chyba nie spotkałem, jadę wszystkie pytajniki po kolei, kontynent mam już cały zrobiony. Na której wyspie siedzi?
Miałem Metal Slug X na PSXa, ale podczas konsumpcji piwa kolega usiadł na płycie i szlag ją trafił. Położyłem grę jak dupa to pretensji nie mam. Na Antalogię na PSP aktualnie poluję bo miałem tylko pożyczoną z sieci. To samo dotyczy Prinny: Can I Really Be the Hero?

Mój smok zalega tutaj:
http://www.dashstudio.pl/skelige.jpg
W grze wszystko mam już odkryte. Na Skleige jest nuda z tą kontrabandą bo to taka nabijaczka kasy. W Wiedźminie nie gram tylko w gwinta. Nie lubię kart i hazardu ;)

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Kaplitov » 2016-03-17, 11:15

Jak ja sie ciesze, że i Prinny kupiłem kiedy jeszcze nie było problemu z dostepem, tak samo Metal Sluga Anthology na PS2 :3

Co do Pegaza - również jestem fanem, mam w kolekcji dwa oryginalne (MT777DX i IQ502) choć gram na Megasonie zbudowanym na układach scalonych, a nie na glucie jak znana u nas konsola Pegasus SP60. Bardzo dobra jakość wyświetlanego obrazu (mniej pionowych pasów niż w MTku i żywsze kolory od IQ502), choć dzwiek generowany przez konsole jest dziwny (taki sam jak w MTku) i wole brzmienie z IQ502 - no ale wszystkiego mieć nie można...

No i widze, że kolega zna sie na rzeczy! Final Fantasy IX rzeczywiście jest najlepszą grą serii i basta :)
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Powitanie

Post autor: cissic » 2016-03-17, 11:33

Kaplitov pisze:Jak ja sie ciesze, że i Prinny kupiłem kiedy jeszcze nie było problemu z dostepem, tak samo Metal Sluga Anthology na PS2 :3

Co do Pegaza - również jestem fanem, mam w kolekcji dwa oryginalne (MT777DX i IQ502) choć gram na Megasonie zbudowanym na układach scalonych, a nie na glucie jak znana u nas konsola Pegasus SP60. Bardzo dobra jakość wyświetlanego obrazu (mniej pionowych pasów niż w MTku i żywsze kolory od IQ502), choć dzwiek generowany przez konsole jest dziwny (taki sam jak w MTku) i wole brzmienie z IQ502 - no ale wszystkiego mieć nie można...

No i widze, że kolega zna sie na rzeczy! Final Fantasy IX rzeczywiście jest najlepszą grą serii i basta :)
Na szczęście Prinny i MSA można jeszcze kupić, choć za używkę płacisz jak za nówkę. No i jest jeszcze ebay ;)

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Kaplitov » 2016-03-17, 17:24

MSA to w ogóle momentami sprzedaje sie za dobrą kase, ja sam kupiłem swego czasu za poniżej stówke i jeszcze wtedy uważałem że to drogo... Dzisiaj tamta cena byłaby śmieszna i myśle, że długo nie powisiałaby gra na aukcji.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Powitanie

Post autor: cissic » 2016-03-18, 03:12

Kaplitov pisze:MSA to w ogóle momentami sprzedaje sie za dobrą kase, ja sam kupiłem swego czasu za poniżej stówke i jeszcze wtedy uważałem że to drogo... Dzisiaj tamta cena byłaby śmieszna i myśle, że długo nie powisiałaby gra na aukcji.
Proste, że nie. Sam bym ją kupił ;)

Gru
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 18
Rejestracja: 2016-06-22, 17:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Powitanie

Post autor: Gru » 2016-07-14, 17:14

Witam czas się przywitać od jakiegoś czasu śledzę forum ,ale postanowiłem się w końcu ujawnić...haa
Jakiś rok temu poszukując gierki na telefon dla zabicia czasu odkryłem emulatory na telefon i stare pokemony z GB zawitały na moim Samsungu... zajarany gierką postanowiłem kupić starego game boya w pudełku i zostawić na zapomnienie kiedyś go sprzedać... ale że przeglądając allegro natknąłem się na Nintendo 64, które kiedyś w młodości zajechałem wspólnie z bratem i kolegami postanowiłem sprawdzić sobie zestaw taki o jakim kiedyś marzyłem. Sprawdzając ceny gry oraz sprzęt natknąłem się na YT wielu kolekcjonerów i spotkałem się po raz 1 z określeniem RETROGAMING i tak znalazłem nowe hobby tzn zawsze lubiłem zbierać fanty ale nigdy nie wiedziałem co a i kasy było mało. Teraz kiedy parę lat więcej na karku można sobie pozwolić na dziwne hobby. Przez ten czasu już się coś uzbierało może nie taka kolekcja jak niektórych btw. zazdroszczę większości z was że dość wcześnie zaczęliście zbierać ,a ceny poszczególnych sprzętów na ten czas są mega kosmiczne. Postanowiłem że zbierać w miarę możliwości będę komplety jest to dla mnie mega satysfakcjonujące. Jeśli chodzi o granie to też bardzo lubię , niestety czasu na ogrywanie pozycji jest bardzo mało. Tyle wstępu mam parę tematów do poruszenia które niedługo odpalę Pozdrawiam Gru.
"Czy to co widzimy gołym okiem jest prawdą czy snem głębokim" Edgar Allan Poe"

Tylko
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 87
Rejestracja: 2016-01-08, 18:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powitanie

Post autor: Tylko » 2016-07-15, 10:40

Witaj Gru! Mam nadzieję, że ten nick, to nie ze względu na jakieś związki z rosyjskim wywiadem :P

Gru
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 18
Rejestracja: 2016-06-22, 17:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Powitanie

Post autor: Gru » 2016-07-15, 12:50

Proszę się nie martwić wszystko jest pod kontrolą..:)
"Czy to co widzimy gołym okiem jest prawdą czy snem głębokim" Edgar Allan Poe"

InstantFailure
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 28
Rejestracja: 2016-10-01, 20:49

Re: Powitanie

Post autor: InstantFailure » 2016-10-01, 21:38

Witajcie
Mam na imię Michał. Na forum retroage natrafiłem dość niedawno. Gram na konsolach od najmłodszych lat, lecz dopiero ostatnio moją uwagę zwróciły na youtube ogromne kolekcje gier m.in. retro, głównie osób z zagranicy. Pomimo tego, że sam jestem bardziej miłośnikiem gier mając dosyć przeciętną kolekcję to mimo wszystko przyjemnie jest popodziwiać czyjeś zbiory, niekiedy dowiadując się o jakiejś perełce. Grzebiąc głębiej w temacie kolekcjonowania starych gier trafiłem właśnie tu w dość ciekawe miejsce które również wydaje się obfitować w informacje o grach retro, kolekcjonowaniu i tego typu sprawach.

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powitanie

Post autor: ufix » 2016-10-01, 22:17

Cześć Michał :) Mam nadzieję, że zostaniesz na forum na dłużej ;) Pochwal się na czym grasz i na co zbierasz gry

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Powitanie

Post autor: Ukukuki » 2016-10-02, 08:14

Hej! Rozmiarem kolekcji się nie przejmuj, ważne żebyś grał w to co masz;)
Famicom!

daga119
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 1
Rejestracja: 2016-11-21, 16:00

Re: Powitanie

Post autor: daga119 » 2016-11-21, 16:02

Witam serdecznie na forum;)

ubrania eleganckie

ODPOWIEDZ