Ruch na forum

Wszystkie tematy dotyczace forum
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ruch na forum

Post autor: Axi0maT » 2012-02-15, 11:48

Ukukuki pisze:Kiedy tak by�o?
Po zalogowaniu na forum, na dole, przy liscie zalogowanych uzytkownikow masz info:
Najwi�cej u�ytkownik�w 104 by�o obecnych 2007-06-29, 12:32

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ruch na forum

Post autor: Hayabusa » 2012-02-15, 11:52

Warto zaznaczyć, że dzięki kierunku w jakim rozwija się stronka - ścisłe retro, konsole i gry, nie ma tu zalewu użytkowników current genów i osób pobieżnie zainteresowanych tematem. Efektem tego, jak już wspominał Axiomat, są konkretni użytkownicy, którzy raczej wiedzą czego szukają, zaglądając tutaj. ;)

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Ruch na forum

Post autor: kanarekkk » 2012-02-15, 11:53

Ja tu trafilem z forum n64 zone, jak szukalem wiedzy na temat n64. Axi0mat mial w podpisie linka, to z ciekawosci zajrzalem i czytalem kilka miesiecy bez rejestracji ;) Zarejestrowalem sie dla interesu, i juz zostalem ;)
Wracajac do tematu, ruch na forum jest spory patrzac na ideologie retro. Podejrzewam, ze bylby wiekszy gdybysmy rozmawiali o emulatorach, przerobkach itp., jednak tego juz jest pelno. RA ma jasno okreslona droge, i to mi sie tutaj podoba ;) Serwis jest prosty i czytelny, na forum nie ma miliona postow typu "jak mam nagrac gre x na konsole y". Jest inaczej, co nie oznacza gorzej ;)
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Ruch na forum

Post autor: Ukukuki » 2012-02-15, 12:56

Z drugiej strony widać tutaj zalew kolekcjonerów i zbieraczy gier. Natomiast o samych grach się już mniej rozmawia, jak już to o nowych pozycjach. Największa aktywność to problemy z danych sprzętem, działy ogólne, konfrontacje sprzętów:P. Tępienie emulatorów i romów też pewnie nie jedną osobę ukierunkowała na zbieranie staroci.
Famicom!

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Ruch na forum

Post autor: BloodyClaw » 2012-02-15, 13:31

Bywałem (jako gość) na kilku forach retro i przyznam, że to mi najbardziej podpasiło. Może kilka osób tutaj (swoimi wypowiedziami) przekonało mnie do tego, iż faktycznie są podobnymi pasjonatami konsol jak ja, pomimo tego, że moja kolekcja oryginałów jest niczym w porównaniu ze zbiorami większości użytkowników. Zgodzę się iż po przewertowaniu paru forumowych stron, najbardziej doskwiera mi niewielka ilość rozmów o samych grach (z tego co pamiętam to tylko Ramzes toczył dłuższą rozkminę na temat Okaryny, którą swego czasu przechodził) ale to (mam nadzieję) w przyszłości się zmieni. W kwestii profilu forum (zero tolerancji dla piractwa, a co za tym idzie emulacji itp.) to oczywiście nie jest to zły pomysł, ale nie będę hipokrytą - gdyby nie to zjawisko, moja pasja do gier nie była by dzisiaj na tym etapie na którym jest (nie ograłbym tylu tytułów itp), ale jeśli ktoś kiedyś mnie zapyta czy piractwo powinno być tępione (we właściwy sposób) to raczej jestem za.
Layout strony (o dziwo) mi się podoba, mimo, iż nie przepadam za białym tłem, no ale różne warianty kolorystyczne do wyboru to chyba najlepszy sposób, żeby każdy był zadowolony, więc jestem za ich wprowadzeniem.
Co do dyskusji prowadzonych na forum, które (sugeruję się tym tematem) często są jedynym motorem napędowym do aktywności dla co po niektórych użytkowników, to nie widzę w tym nic złego jeśli poszczególne dyskusje opierają się na rzeczowych argumentach nie będąc bezpodstawnym jechaniem po sobie forumowiczów, co chyba w przeszłości się parę razy zdarzało (he he).

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ruch na forum

Post autor: Axi0maT » 2012-02-15, 13:44

Debaty o grach - mysle ze na pierwszym lepszym forum o current genach mowi sie po prostu o tym co jest obecnie na topie - co dopiero co wyszlo, co jest ogrywane przez 75% osob bywalcow forum. W przypadku gier retro jest ich tak duzo ze po prostu ciezko trafic rozmowce ktory akurat w tej samej chwili gra w te sama gre. Z Ocarina faktycznie byla taka sytuacja ze 3 czy 4 osoby w danej chwili lupaly w te czesc, a ramzes ostro ciagnal temat, wiec i zrobila sie z tego ladna dyskusja. Z innych sytuacji to pamietam tylko jak kiedys dawno temu ja i Mejs gralismy w Zelda Link to the Past na SNESie i prowadzilismy podobne rozmowy :)

Wersje kolorystyczne serwisu - raczej odpadaja. Jednej porzadnej nie ma kto zrobic a co dopiero cala strone przemielic kilka razy... No chyba ze ktos chetny sie znajdzie do tego.

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Ruch na forum

Post autor: Kwaśny » 2012-02-15, 14:51

Ogólnie nic do retroage nie mam, trochę mi smutno, że mało się tu mówi o luźnych tematach (albo handel albo nabytki kolekcji), chociaż z drugiej strony może to i plus - zawsze jak wchodzę na RA to wiem, że wszystko sobie spokojnie przeczytam i nic mnie nie ominie (tak jak by to było w nawałnicy spamu) :P
 Pokaż
Obrazek

wolny
Sponsor
Sponsor
Posty: 227
Rejestracja: 2010-12-11, 22:45

Re: Ruch na forum

Post autor: wolny » 2012-02-17, 00:29

Pierwszy raz zetknąłem się z RA w 2006 roku. Korzystałem z serwisu, ale nie rejestrowałem się przez 4 lata.
Podobały mi się tematy poruszane na forum. Teraz też jest ciekawie. Nie było tu zalewu gimnazjalistów i dzieci Neo jak na innych forach.
Strona wizualna nie przeszkadza, ale jest taka ascetyczna.
Trafiłem tu z forum o N64, które umierało...
Pracowałem nad dwoma projektami związanymi z N64 i jeden w ostatnich dniach ruszył do przodu. Jak wszystko się powiedzie, to oczywiście zostanie opublikowany.
Drugi, ten który został zawieszony, to zamiana gałki w padzie do N64. Z racji tego, że użyto w N64 innego rozwiązania i wymaga to trochę pracy. Odpuściłem ten projekt, ponieważ na N64 gram może raz na rok i mam 3 pady sprawne. W dwóch zamontowałem nowe gałki i myślę, że do końca mojej gry na N64 to wystarczy.
Oprócz ww. projektów starałem się znaleźć podpowiedzi i pomocy na RA. Na stronę wchodzę raz na miesiąc czy dwa. Dużo bardziej pomocne jest dla mnie forum.
Obecnie gram praktycznie tylko na PS3, może dwa razy w roku na X360. Dużo częściej na już na starym Xboxie. Konsol przenośnych nie trawiłem do czasu, aż w moje ręce trafiło PSP i od tego czasu gram również na handheld'zie;)
Większość konsol starszych generacji kupiłem jako niesprawne i je naprawiłem.
Nie będę ukrywał, że nie gram na konsolach od N, mimo że posiadam 3 różne NESy, SNESa, 3 N64, GC i Wii. Ale to wszystko raczej jako egzemplarze do postania na półce i do prejektów. Z racji tego, że dominuje tu tematy o konsolach N, nie udzielam się często.
Najbardziej staram się współpracować z Axi0maT'em (mam nadzieję, że uda się nam coś teraz ciekawego stworzyć) oraz Baierosem, któremu robiłem z konsolami.
Pozdrawiam wszystkich retrograczy.
Ostatnio zmieniony 2012-07-09, 11:10 przez wolny, łącznie zmieniany 1 raz.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Ruch na forum

Post autor: Baieros » 2012-02-17, 08:59

Nie gram na konsolach od N powiadasz. Kurde zawsze jak u Ciebie jestem to podpięty pod TV jest SNES :) Ale nie grasz na nim tak?:D

Podoba mi się, że sporo nowych userów wbiega na forum i zostaje tu na dłużej prawie jak MC donald. Szkoda, że starsi się wykruszyli, oczywiście nie wszyscy no ale widocznie taka kolej rzeczy.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ruch na forum

Post autor: Axi0maT » 2012-02-17, 09:29

Tez mi zal starej gwardii - mrSin, soberpl, Senshu, Blackie, ZiQ, barman... widze ze niektorzy z nich czasem zagladaja, ale nie udzielaja sie tak jak kiedys. No coz... dobrze ze w to miejsce nowi uzytkownicy sie pojawiaja - staja na wysokosci zadania i szybko sie odnajduja na forum zarzucajac setkami postow :)

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ruch na forum

Post autor: Hayabusa » 2012-02-17, 10:47

Tak sobie myślałem... bo z tego co w powitalni pojawia się ktoś nowy, często pada zdanie "forum znam od dawna, regularnie przeglądałem, po X latach postanowiłem sięzarejestrować". Może by tak zablokować kilka tematów, tych bardziej luźnych, typu frakcje, okazje na allegro, czy pokaż swojego członka, co by nieco zachęcić takich użytkowników do zarejestrowania ;)

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Ruch na forum

Post autor: Bodzio » 2012-02-17, 22:10

Ja z RA zetknąłem się dość dawno temu jak jeszcze działałem na różnych portalach emulacyjnych, z czym nie mam zamiaru się kryć, ale wtedy jakoś nie czułem potrzeby rejestracji tutaj. Jako, że emulacją praktycznie przestałem się interesować, to nareszcie zacząłem nadrabiać zaległości z dzieciństwa i kupować/testować/oglądać/dotykać/rozkręcać różne konsole to i postanowiłem zarejestrować się tutaj. A czemu wcześniej nie pisałem? Ano, bo zapomniałem hasła do forum, a nie wiem co z nim nie tak i moje usilne próby o przypomnienie hasła nie skutkowały, nic mi na mail nie przychodziło, zakładanie innych kont też nie, bo hasło aktywacyjne nie przyszło. Potem próbowałem wysłać mail do kogoś z redakcji i to chyba był Axi0mat i tez zero odzewu, więc na chwilę zrezygnowałem, a wróciłem dzięki Baieros'owi, który rozwiązał mój problem z hasłem.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ruch na forum

Post autor: Axi0maT » 2012-02-18, 06:54

Bodzio pisze:Potem próbowałem wysłać mail do kogoś z redakcji i to chyba był Axi0mat
1. Zawsze odpowiadam na maile
2. Jesli jakiegos maila/wiadomosc w sprawie forum od ciebie dostalem to odeslalem cie zapewne do administratora forum, poniewaz na tym forum nie mam absolutnie zadnych uprawnien - nawet moderatora (nie mam pojecia dlaczego ludzie kojarza mnie z adminem, a to nie jest odosobniony przypadek - czesto sie z tym spotykam).
3. Znajac zycie napisales do Gimiaka a ten - zero odzewu - jak to Gimiak. Na szczescie mamy na forum nowego admina - StormSa, ktory jak sie orientuje zalatwia wszystkie sprawy "od reki".
4. Wydaje mi sie ze kiedys widzialem twoj komentarz pod jakims artem pod ktorym wspomniales o problemie z haslem... Niemniej sprawa mnie nie dotyczyla (bo jak wspomnialem forum mi nie podlega), wiec nie interweniowalem.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Ruch na forum

Post autor: Bodzio » 2012-02-18, 09:42

Zawsze odpowiadam na maile
A to przepraszam, być może faktycznie był to Gimiak. I tak to ja pisałem w komentarzu bo już nie wiedziałem co zrobić. Było, minęło... Grunt, że jestem.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Ruch na forum

Post autor: kanarekkk » 2012-02-18, 11:18

Proponuje utworzyc temat " Jak trafilem na Retroage " ,bo widze, ze pare osob opisalo historie trafienia tutaj ;) Bedziemy wiedzieli gdzie dzialac ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ