Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Wszystkie tematy dotyczace forum
Czytelnik
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 1
Rejestracja: 2013-02-01, 15:53

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Czytelnik » 2013-02-01, 16:24

Witam Serdecznie wszystkich

Czytam retroage od czasów kiedy miała wspólne forum z pantheragames.pl. Nigdy nie uczestniczyłem w życiu forum zwyczajnie z braku czasu, rodzina, dom praca i czas na moje ukochane hobby jakim są gry zarówno stare jak i nowe. Minęły czasy kiedy masterowałem gry do upadłego zaliczając na najwyższym poziomie trudności, nie mam teraz na to czasu ale regularnie przechodzę tytuły które mnie interesują.

Nie w tym rzecz, uwielbiałem czytać retroage, zarówno stronę główną jak i forum. Dalej tu zaglądam ale zdecydowanie rzadziej niż jeszcze 2 lata temu gdzie wchodziłem praktycznie codziennie. Takich czytelników pewnie macie dziesiątki ale mniejsza z tym.

Dawniej ten serwis naprawdę był świetną bazą informacji gdzie można było poczytać wiele ciekawych rzeczy w rzeczowej dyskusji. Dalej jest problem w tym ,że moderacja była zbyt tolerancyjna. Już zaczęło się dziać coś niedobrego gdy Axiomat zwyzywał Mordena a ten tym samym opuścił forum a za nim paru naprawdę wartościowych użytowników między inymi Inlagdem. Od tego momentu Axiomat był dla mnie czarnym koniem forum. Morden był naprawdę świetnym użytkownikiem który posiadał masę wiedzy i potrafił ją w kulturalny sposób przelać na posty. Pomijając jakieś mniejsze sprzeczki w późniejszym czasie aż do czasu powstania tych waszych śmiesznych podziałów na purpurowych i pomarańczowych czyli Nintendo kontra reszta świata dało się to forum jeszcze czytać. Później to już totalne zgnojenie zacnego forum i społeczności. Wystarczy zobaczyć na ten filmik który ma Ukuki w sygnaturce co się z tym forum stało. Swoją drogą tego użytownika już na forum nie widzę, może Axiomat też go wykopał z forum.

Największą porażką jaka przytrafiła się retroage to zmiana zainteresowań Gimiaka. On ten serwis trzymał na świetnym poziomie. Obecni posiadacze domeny pozwolili się serwisowi ciapać w szambie które tworzy Axiomat wokół siebie radośnie ciapiąc tym kałem wszystkich dookoła.

Gdyby wtedy retro padło zgoda był by ogromny żal ale każdy zapamiętał by ten serwis jako coś świetnego, piękny przejaw pasji retrogrania. a Tak jeśli nawet teraz padnie to każdy będzie miał w pamięci co się z tym serwisem działo, jakie jazdy były pod koniec jego żywota.

Dla mnie Axiomat kiedyś był normalnym użytkownikiem, miał swoje zdanie ale nie był skończonym chamem którym się stał. Dla mnie on stoczył ten serwis i podzielił retromaniaków. Wprowadził spięcia, chamstwo i buractwo na forum. Czytając jego niektóre wypowiedzi aż ciężko uwierzyć ,że jesteśmy w podobnym wieku.

Ban dla niego jest dobrym posunięciem, ja bym poszedł dalej i dał perma, pozmieniał hasła i odciął się całkowicie od tego człowieka. A może na retroage zapanuje jak dawniej dialog z sprzeczkami w granicach rozsądku a nie dno dyskusji jak obecnie czasami ten użytkownik wprowadza.

Po odejściu Axiomata mam nadzieje ,że poziom dyskusji na forum się polepszy.

Pozdrawiam serdecznie

Lien
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 271
Rejestracja: 2006-08-06, 13:18

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Lien » 2013-02-01, 17:10

Jako, że jestem jednym ze starszych userów mogę potwierdzić wersję Czytelnika, dawniej dyskusje były prowadzone na świetnym poziome merytorycznym. Setezer, Barman, Froger, Inlagd, Morden i inni - część z nich odeszła za sprawą wielkiej kłótni Axiomat VS Morden. Myślę, że z tamtej gwardii co jakiś czas udziela się Blackie, co może potwierdzić poniekąd wersję wydarzeń...
Hell was full so I came back

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: kanarekkk » 2013-02-01, 17:16

Proponuje zamknac ten rozdzial, i starac sie, zeby wszystko wrocilo na wlasciwy tor. Rozgrzebywanie takich spraw jest bez sensu wedlug mnie ;) Axiomatowi chwala za to co uczynil dla strony, ganic moge jedynie za lacine, ktorej uzywal ;) Dziekowac moge tez za krotka, ale owocna wspolprace ;) i to tyle.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Bodzio » 2013-02-01, 18:45

Ja rozumiem, że sentyment za dawnymi czasami zawsze będzie, ale na tego typu stronach/forach zawsze następuje zmiana pokoleń i trzeba się z tym pogodzić, że przychodzą inni, z innymi pomysłami, itp. To samo pewnie stało się tu, to samo Antari się dzieje/stało się na GBF. To nie są te same miejsca co kiedyś. Starych userów nikt chyba stąd nie wyrzucał, nie zaglądają bo zapewne po prostu mają co innego na głowie i zapewne do nich dołączą kolejni, grunt, żeby cały czas był jakiś obieg nowych ludzi i żeby się to kręciło.

Szczerze nie do końca rozumiem o co takie wielkie larum się zrobiło. Choć zwykle z Axi0 się spierałem to na pewno będzie go brakować, ale myślę, że jako tak zasłużony user powinien szanować regulamin, który zaakceptował i dawać przykład, a tego z tym swoim językiem na pewno nie robił. Łamał regulamin na każdym kroku tymi ku*&^%# i pomimo kilkudziesięciu upomnień nic sobie z tego nie robił. O ile raz, dwa czy kilka szło to zrozumieć choćby w walce z handlarzami, o tyle już po pewnym czasie było tego za dużo i za często. A tego co się stało z tą podmianką forum, czytaniem PW i groźbach o mieszaniu komuś na forum jak będzie fikał już nie skomentuje w ogóle bo jak dla mnie to po prostu nie zasługuje na komentarz. Nie rozumiem też dlaczego dostało się modom - za to że wypełniali swoje obowiązki? Jak było wiadomo, że Axi0 będzie miał w nosie regulamin to trzeba było w nim dopisać, że akurat on może bluzgać i robić co chce bo jest bardzo zasłużony i ma taki styl, a nie teraz przerzucać winę na modów.

Tak czy siak, zgodzę się z kanarkiem. Najlepiej będzie jak każdy będzie robił swoje bo już za dużo stron chyba w życiu widziałem o zbliżonej tematyce, które padały po takich niesnaskach, a szkoda by było. Może Axi0 jeszcze wróci, a jak nie to trzeba będzie poradzić sobie bez niego, ale tu już dużo w gestii adminów pozostaje.
Ostatnio zmieniony 2013-02-01, 20:54 przez Bodzio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: kanarekkk » 2013-02-01, 19:13

Ja widze jeden problem, ktory musimy rozwiazac na forum. Ono umiera, coraz mniej postow, dyskusji, tylko aukcje, nabytki, i teraz shout. Ludzie, gdzie te 60-100 postow dziennie? Nie powiecie mi, ze to wina jednego czlowieka. Sprawa druga. Nie tylko Nintendo czlowiek zyje, wiec drobny apel do fanow Sony i Microsoftu, piszcie recenzje, artykuly, skanujcie gry, cokolwiek(Kolo, apel nie do Ciebie), bo strona zyje tez dzieki wam, a w wymienionych dzialach recek cos malo ;) Dajmy zyc serwisowi, i pokazmy starej gwardii, ze tez damy rade ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Bodzio » 2013-02-01, 21:05

Nie przesadzaj z tym umieraniem, chyba aż tak źle nie jest chociaż na pewno nowe tematy w działach poszczególnych konsol by się przydały. Postów po 60-90 nie pamiętam, no może jak były to w weekendy i jak frakcje funkcjonowały. Co do tych tekstów, skanów itp. to dobry pomysł, choć ja czekam aż moje z sierpnia zostaną dodane :) Miałem napisać też jakiś art, ale co chwila coś wypada może teraz się zmobilizuje, żeby dać przykład ;)

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: tbxx » 2013-02-01, 21:22

Bodzio pisze: Co do tych tekstów, skanów itp. to dobry pomysł, choć ja czekam aż moje z sierpnia zostaną dodane :)
Axi0maT miał awarie HDD, cały nadesłany do niego materiał przepadł.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: kolo » 2013-02-01, 22:03

Trochę offtop, ale...
kanarekkk pisze:apel do fanow Sony i Microsoftu, piszcie recenzje, artykuly, skanujcie gry, cokolwiek(Kolo, apel nie do Ciebie)
Znaczy mam przestać? :roll: No i nie ma podanych fanów Segi.

@Bodzio, daj mi znać na PW na co te zdjęcia masz, jeśli będzie za mało na samotny wrzut to pewnie coś dorzucę i może wystarczy (tylko nie Xboxy, nic na to nie mam).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: kanarekkk » 2013-02-01, 22:23

Sega, Atari, cokolwiek ;) Duza czesc tego " fanbojstwa nintendo" Retroage bierze sie wlasnie z powodu braku materialow na inne konsole ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Bodzio » 2013-02-01, 22:29

Uff, na całe szczęście znalazłem to gdzieś na dysku. Wyślę Ci kolo na PW link. Więcej skanów zrobię za jakiś czas.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: kanarekkk » 2013-02-01, 22:34

Jak masz z 10skanow gry, to bedzie jeden wrzut ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Bodzio » 2013-02-01, 22:37

Jest 14 ;)

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: frodo666 » 2013-02-01, 22:46

Sorry za naleciałości, ale Panowie nie offtopujcie :D

EDIT, albo co tam... w końcu anarchia jest :D offtopujcie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Bodzio » 2013-02-01, 22:53

Mam nadzieję, że ten stan rzeczy nie potrwa za długo. Z natury nie cierpię anarchii :)

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: kanarekkk » 2013-02-01, 23:48

Jest admin, wiec anarchii nie ma, nowego moda poznacie juz niedlugo;)

Bodzio, slij na adresy redakcji ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ